Autor Wątek: Feeder na rzekę  (Przeczytany 1269 razy)

Offline hetman944

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Feeder na rzekę
« dnia: 18.05.2023, 14:22 »
Cześć, chciałem się dowiedzieć panowie jakiej długości powinna być wędka na rzekę? Łowione będzie z brzegu, głównie rzeka Odra, łowiłem w basenach między główkami. Pytanie jest odnośnie wędki na grunt feeder, nada się dwu częściowa? I jaki powinien być ciężar wyrzutu? Ponieważ ostatnio byłem na Odrze i kumpel sie troche uśmiał jak rzuciłem feederem 60g CW.
Z góry sorki za takie podstawowe pytanie ale nie jestem z okolic gdzie są rzeki wiec dopiero na rzece zaczynam. Pozdrawiam

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Tomek

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Feeder na rzekę
« Odpowiedź #2 dnia: 18.05.2023, 14:39 »
Wszystko zależy od miejsca w którym łowisz :) Feeder do 60g jest jak najbardziej odpowiedni na spokojniejszej wodzie (właśnie w basenach) lub gdy rzucasz w warkocz ze szczytu główki. Więc nie rozumiem śmieszków Twojego kumpla ;)

A jak chcesz łowić w stylu "cała rzeka moja" to im dłuższy kij (nawet 4.20 metra) i cienka linka (plecionka jak się da) tym lepiej.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline adikus777

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na rzekę
« Odpowiedź #3 dnia: 20.06.2023, 15:32 »
Witam,

jak są dobre warunki to i wędką do 60g . fajnie połowisz.
Jednak nurt czasem się zwiększa wtedy i wędka do 150g. będzie za słaba. Ja łowię na feedery do 120g Mistral Tournament i do 150g Trabucco Precision RPL River Feeder  i rzadko mają za mało mocy, ale zdarzało się, że koszyk 100g. woda porywała. Polecam Trabbucco, bo można nim śmiało łowić na wodzie stojącej, jest dość delikatny jak na swój cw. Albo kup sobie do 180g.
Pozdrawiam

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na rzekę
« Odpowiedź #4 dnia: 20.06.2023, 15:44 »
Możesz śmiało uderzyć w Flagman cast master 4,20/180g. Ma trzy szczytówki wiec z pewnościa wstrzelisz się w prawie kazdy większy lub mniejszy uciąg wody
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Feeder na rzekę
« Odpowiedź #5 dnia: 20.06.2023, 17:13 »
Możesz śmiało uderzyć w Flagman cast master 4,20/180g. Ma trzy szczytówki wiec z pewnościa wstrzelisz się w prawie kazdy większy lub mniejszy uciąg wody

Prawie jest słowem kluczowym ;) W tą niedzielę na mojej ulubionej miejscówce ciężarek 200g szorował pięknie po dnie :beer:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekę
« Odpowiedź #6 dnia: 20.06.2023, 17:44 »
Mam tego Flagmana Cast master do 180 gr i nie sądzę żeby te 200 gr było za dużo dla niego . Był w sieci kiedyś film na którym jakiś Ukrainiec dokładał kolejne ciężarki i przekroczył chyba 300 gr ale nie wiem ile czasu by to wędka wytrzymała. Myślę że sporadyczne rzuty da radę ale ciągłe przeciążanie może być zabójcze. Czy w trakcie sezonu macie dużo dni żeby uciąg był większy niż 180 gr. W ciągu ostatnich lat kojarzą mi się przeważnie niżówki (nie chodzę nad Wisłę /Narew wczesną wiosną raczej od czerwca)
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Feeder na rzekę
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2023, 18:13 »
Mam tego Flagmana Cast master do 180 gr i nie sądzę żeby te 200 gr było za dużo dla niego.

Ja bym koszyka cięższego niż 150g nie zakładał - szkoda kija i forsy. A że to w większości warunków wystarczy lub nawet będzie za dużo to normalne i oczywiste. 
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.