Autor Wątek: AGDEuroRTV  (Przeczytany 4559 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
AGDEuroRTV
« dnia: 15.05.2016, 09:16 »
Temat zupełnie nie związany z naszym hobby. W dniu 14.05 zakupiłem lodówkę z tego sklepu. Jak się okazało ten sprzęt nie spełnia moich oczekiwań gdyż zakup był dokonany poprzez zdjęcia w internecie a sama lodówka nie byla akurat w sklepie dostępna. Jest porostu dużo mała niż poprzednia. Dlatego pytam Was koledzy czy ten towar mogę zamienić na inny ,wiem że muszę dokonać dopłaty. Jak w tej sprawie mogę działać ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #1 dnia: 15.05.2016, 09:30 »
Przez internet kupiłeś? Masz określony czas na zwrot.
Gadaj ze sklepem.
Niezgodność towaru? Gadaj ze sklepem.
Chcesz wybrać inną jedź na Bema tam mają taką pseudo wzorcownio-wyprzedażownię pooglądasz i wybierzesz.

Swoją lodówkę kupowałem przez 4 tygodnie. I gdzie? w Leclercu, po 3 obniżce ceny 8)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #2 dnia: 15.05.2016, 09:35 »
Temat zupełnie nie związany z naszym hobby. W dniu 14.05 zakupiłem lodówkę z tego sklepu. Jak się okazało ten sprzęt nie spełnia moich oczekiwań gdyż zakup był dokonany poprzez zdjęcia w internecie a sama lodówka nie byla akurat w sklepie dostępna. Jest porostu dużo mała niż poprzednia. Dlatego pytam Was koledzy czy ten towar mogę zamienić na inny ,wiem że muszę dokonać dopłaty. Jak w tej sprawie mogę działać ?

Jurek w jaki sposób kupiłeś lodówkę ?? W sklepie stacjonarnym , przez internet czy telefon ??
Z poważaniem Marcin

Offline Rafal_Rafal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #3 dnia: 15.05.2016, 09:42 »
Masz 14 dni na odstąpienie od umowy i nie musisz podawać nawet przyczyny. Oczywiście jeżeli kupowałeś przez internet. Tu masz wszystko opisane.

https://prokonsumencki.pl/blog/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-przez-konsumenta-nowa-ustawa-konsumencka/


Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #4 dnia: 15.05.2016, 09:49 »
Kiedy decydujemy się na zakup jakiejś rzeczy warto jest przemyśleć to na spokojnie. Bowiem co do zasady prawo polskie (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego) nie przewiduje możliwości dokonywania zwrotów zakupionych rzeczy albo ich wymiany na inne.

Istnieją oczywiście pewne wyjątki.

Dotyczy to na przykład zakupów dokonywanych przez internet, telefon, tzw. sprzedaż na odległość albo zakupy poza lokalem przedsiębiorstwa np. na prezentacji, tzw. sprzedaż poza lokalem przedsiębiorstwa. Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny można odstąpić od umowy zawartej w ten sposób bez podawania przyczyny w odpowiednim czasie.

W innych przypadkach możliwość odstąpienia od umowy jest jedynie dobrą wolą przedsiębiorcy. Pewnego rodzaju polityką marketingową stosowaną przez niektóre sklepy. Jeżeli zatem nie widzimy w miejscu zakupu żadnej informacji mówiącej o możliwości dokonywania zwrotów w określonym terminie warto jest zapytać o to sprzedawcę. Najlepiej jest mieć potwierdzenie na piśmie.

Jak już zostało wspomniane , zakup poprzez internet - zwrot w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny .

Jeśli zakup w sklepie stacjo. pogadaj na spokojnie ze sprzedawcą , jeśli dba o klienta i nie chce go stracić pójdzie na ugodę i z zamianą nie będzie problemu , zwłaszcza jeśli kupujący wybierze droższy model i będzie musiał dopłacić :) Kasa...kasa... :-[
Z poważaniem Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #5 dnia: 15.05.2016, 11:56 »
Temat zupełnie nie związany z naszym hobby. W dniu 14.05 zakupiłem lodówkę z tego sklepu. Jak się okazało ten sprzęt nie spełnia moich oczekiwań gdyż zakup był dokonany poprzez zdjęcia w internecie a sama lodówka nie byla akurat w sklepie dostępna. Jest porostu dużo mała niż poprzednia. Dlatego pytam Was koledzy czy ten towar mogę zamienić na inny ,wiem że muszę dokonać dopłaty. Jak w tej sprawie mogę działać ?

Jurek w jaki sposób kupiłeś lodówkę ?? W sklepie stacjonarnym , przez internet czy telefon ??

Została kupiona w sklepie stacjonarnym a zapłata nastapiła dzień później w chwili gdy mi ją przynieśli
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #6 dnia: 15.05.2016, 11:59 »
Dogadaj się ze sprzedawcą.
Chyba jedyna rada.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #7 dnia: 15.05.2016, 12:06 »
Jeśli zakupu dokonałem w sklepie stacjonarnym nie widząc produktu na oczy tylko na ekranie komputera który udostępnił mi pracownik sklepu  gdyż nie był w chwili zawierania umowy w sklepie dostępny to czy można to uznać jako zawarcie umowy na odległość ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #8 dnia: 15.05.2016, 12:10 »
Jeśli zakupu dokonałem w sklepie stacjonarnym nie widząc produktu na oczy tylko na ekranie komputera który udostępnił mi pracownik sklepu  gdyż nie był w chwili zawierania umowy w sklepie dostępny to czy można to uznać jako zawarcie umowy na odległość ?

 :-X wydaje mi się że nie :-X

Porozmawiaj i dogadaj się ze sprzedawcą , jest jeszcze garstka "normalnych" ludzi i całkiem możliwe że ten sprzedawca też do nich należy ;D
Z poważaniem Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #9 dnia: 15.05.2016, 12:15 »
Tak będę musiał zrobić. Dzięki
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #10 dnia: 15.05.2016, 12:16 »
Jeśli zakupu dokonałem w sklepie stacjonarnym nie widząc produktu na oczy tylko na ekranie komputera który udostępnił mi pracownik sklepu  gdyż nie był w chwili zawierania umowy w sklepie dostępny to czy można to uznać jako zawarcie umowy na odległość ?
I niech to będzie argument na twoją korzyść.

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #11 dnia: 15.05.2016, 12:20 »
Na Twoim miejscu zgłosiłbym "towar jako niezgodny z umową". Wbij w google i poczytaj o tej Instytucji gdyż zaszły chyba jakieś zmiany po grudniu 2014 roku, o których szczegółowo nie wiem. Do 24 grudnia 2014 roku można było oddać towar na tej właśnie podstawie sprzedawcy.


Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: AGDEuroRTV
« Odpowiedź #12 dnia: 15.05.2016, 13:58 »
Przeczytałem te akty prawne jednak wszystko to chyba będzie uzależnione od indywidualnej interpretacji przepisu przez sprzedawcę. Towar - zakupiony poprzez wykorzystanie środka porozumienia się na odległość (nie był dostępny od ręki w sklepie ) jednak umowa sporządzona na miejscu w sklepie i bądź tu człowieku mądry co do czego dopasować.
Jak myslicie ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników