Autor Wątek: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach  (Przeczytany 23042 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« dnia: 03.01.2015, 20:48 »
jakie zmiany wprowadzono w waszych okręgach, waszym zdaniem dobre czy złe ? u mnie Okręg PZW Legnica na dużym zbiorniku zaporowym wprowadzono wymiar ochronny okonia do 18cm i sandacza do 55cm ,na drugiej zaporówce górny wymiar karpia 65cm wszystkie powyżej muszą wrócić do zbiornika,na wszystkich wodach wymiar ochronny karpia 30 cm,amura 35cm . Na miejskim odcinku rzeki Kaczawy obowiązuje zasada złów i wypuść i haki bezzadziorowe .
 
Pozdrawiam
Jacek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2015, 20:50 »
Szukam info o mazowieckim i siedleckim lecz nie mogę nic ogarnąć.
Gdyby ktoś coś wiedział to chętnie się dowiem i ja :P




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2015, 21:03 »
W dolnoslaskim troche zmian wprowadzono,najbardziej dziwi mnie limit na leszcza,moze niedlugo wprowadza limit ochronny na ten gatunek,ja jestem za.

Zgodnie z uchwałami Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu wprowadza się w życie z dniem 15 listopada 2014 roku  następujące zmiany:

Zakaz trolingu na rzece Odrze oraz zbiorniku Mietków w trakcie okresu ochronnego suma tj. od 1 listopada do 30 czerwca.
Ze względów bezpieczeństwa - całkowity zakaz połowu z lodu na zbiorniku Mietków.
Wymiar ochronny okonia na zbiorniku Mietków do 20 cm.
Na pozostałych wodach wymiar ochronny okonia do 18 cm.
Limit pstrąga tęczowego 3 szt/dobę - nie dotyczy publicznych wód płynących tj. wód rzek i zbiorników zaporowych.
Limit leszcza w ilości 10 szt/dobę.
Wymiar gospodarczy (ochronny) karpia zwiększony do 50 cm w okresie od 15 października do 1 kwietnia (nie dotyczy publicznych wód płynących).
Zakaz zabierania karpi powyżej 80 cm długości.
 

elvis77

  • Gość
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2015, 21:05 »
Szukam info o mazowieckim i siedleckim lecz nie mogę nic ogarnąć.
Gdyby ktoś coś wiedział to chętnie się dowiem i ja :P

Bo najciemniej jest pod latarnią(mazowieckie jest najdalej od koryta) i o zmianach to się dowiesz podczas kontroli jak będzie za późno  :(
Wszelkie zmiany w regulaminie będą zamieszczone w rejestrze z wykazem wód
Będę opłacał w poniedziałek kartę i robił dopłatę do mazowieckiego jak będą znaczki   :( to dam znać.

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #4 dnia: 03.01.2015, 21:09 »
A no w naszym okręgu od tego sezonu obowiązuje używanie haków bezzadziorowych, i bardzo dobrze,w rzece Kaczawie w mieście było bardzo dużo pstrąga za nim ktoś inteligentny nie wpadł na pomysł uregulowania tej rzeki ;)
Po za tym w okręgu Wrocławski obowiązuje limit ilościowy leszcza w postaci 10 sztuk dla mnie osobiście śmiech na sali,że tak dużo(ludzie mogą zabrać 10 ryb po 60 cm) ale powoli coś się zmienia choć w takim tempie,że obawiam się tego iż nie dożyje czasu kiedy w wodach będzie sporo ryby i ludzie zaczną szanować to co jest w wodzie jak i wokół niej
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2015, 21:10 »
Masakra
Znowu coś będzie nie tak coś czuję.
Ja chciałbym taką kombinacje mazowieckie + siedlce = jedna opłata jak było do tej pory (nie 2014)

Teraz miałem na mazowiecki + dopłata siedlce = 300zł i zero porozumień siedleckich a na tym mi zależało
Powinienem zrobić odwrotnie składka pełna na siedlce + dopłata na mazowieckie ale to i tak = 300zł lecz lepsze miejsca obok mojego miejsca wychowania.

Daj znać oczywiście.

Ja na razie nie wykupuję bo na lodzie nie łowię :D

Dla mnie to bez sensu. Mazowieckie to mazowieckie a siedlce są w mazowieckim przecież.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2015, 21:12 »
Mam ten sam problem,bo Radom to też Mazowsze ,chyba  :o :'(

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #7 dnia: 03.01.2015, 21:13 »
A no w naszym okręgu od tego sezonu obowiązuje używanie haków bezzadziorowych, i bardzo dobrze,w rzece Kaczawie w mieście było bardzo dużo pstrąga za nim ktoś inteligentny nie wpadł na pomysł uregulowania tej rzeki ;)
Po za tym w okręgu Wrocławski obowiązuje limit ilościowy leszcza w postaci 10 sztuk dla mnie osobiście śmiech na sali,że tak dużo(ludzie mogą zabrać 10 ryb po 60 cm) ale powoli coś się zmienia choć w takim tempie,że obawiam się tego iż nie dożyje czasu kiedy w wodach będzie sporo ryby i ludzie zaczną szanować to co jest w wodzie jak i wokół niej
A co powiesz na to że u mnie wtym roku pomijając brak ilościowego!! NAwet wymiar zniesiono dla leszca??
Arek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #8 dnia: 03.01.2015, 21:16 »
Z Radomiem to ostatnio cyrki były niesamowite bo mój brat tam mieszka i chciałem go odwiedzić to jak się pytałem czy mogę na składkę mazowieckiego to Pani przez tel mnie wyśmiała. Dałem sobie spokój.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #9 dnia: 03.01.2015, 21:19 »
no niestety dopłata w pełnym wymiarze  >:(    >100pln

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #10 dnia: 03.01.2015, 21:20 »
A no w naszym okręgu od tego sezonu obowiązuje używanie haków bezzadziorowych, i bardzo dobrze,w rzece Kaczawie w mieście było bardzo dużo pstrąga za nim ktoś inteligentny nie wpadł na pomysł uregulowania tej rzeki ;)
Po za tym w okręgu Wrocławski obowiązuje limit ilościowy leszcza w postaci 10 sztuk dla mnie osobiście śmiech na sali,że tak dużo(ludzie mogą zabrać 10 ryb po 60 cm) ale powoli coś się zmienia choć w takim tempie,że obawiam się tego iż nie dożyje czasu kiedy w wodach będzie sporo ryby i ludzie zaczną szanować to co jest w wodzie jak i wokół niej
A co powiesz na to że u mnie wtym roku pomijając brak ilościowego!! NAwet wymiar zniesiono dla leszca??
Wiesz nie chce,żebyście zaraz pomyśleli że widzę wszystko w czarnych barwach,ale przypuszczam że skończy się to tym samym co u mnie czyli przykładowo 10 lat temu na jednej z miejscówek nie było problemem złapać po 15 leszczy po 60 cm teraz średnia wynosi 3-4 ryby po 50 cm lub mniej,ludzie wynosili w workach po 40 kg leszcza z Odry ;) ile by nie było tyle zabierali i sorry ale jak widzę ludzi którzy butem zagarniają leszcze byle nie uciekły do wody to mi się słabo robi,z resztą znam miejsce w którym ryba się wyciera w Odrze jaź,leszcz,kleń,płoć co wiosnę Zgadnij co tam się dzieje i nie wierze że straż czy inne służby o tym miejscu nie wiedza (koledzy nawet dzwonili bez odzewu)ale nie reagują,chciał bym wierzyć że ludzie potrafią szanować ryby,nie jestem całkowitym fanatykiem i wyznawcą C&R ale jeśli łapie się 20 kg leszczy okej zabierzmy te 2-3 ryby  jeśli tak je lubimy jeść a nie co wypad wszystkie,jakie się złapie.
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #11 dnia: 03.01.2015, 21:23 »
100 plenów to za wypadów 2 na rok (bo nie więcej do brata jeżdżę) to myślę że to przesada i to gruba :D

PZW = Polski Związek Wędzarski :D




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #12 dnia: 03.01.2015, 21:25 »
A no w naszym okręgu od tego sezonu obowiązuje używanie haków bezzadziorowych, i bardzo dobrze,w rzece Kaczawie w mieście było bardzo dużo pstrąga za nim ktoś inteligentny nie wpadł na pomysł uregulowania tej rzeki ;)
Po za tym w okręgu Wrocławski obowiązuje limit ilościowy leszcza w postaci 10 sztuk dla mnie osobiście śmiech na sali,że tak dużo(ludzie mogą zabrać 10 ryb po 60 cm) ale powoli coś się zmienia choć w takim tempie,że obawiam się tego iż nie dożyje czasu kiedy w wodach będzie sporo ryby i ludzie zaczną szanować to co jest w wodzie jak i wokół niej
A co powiesz na to że u mnie wtym roku pomijając brak ilościowego!! NAwet wymiar zniesiono dla leszca??
Wiesz nie chce,żebyście zaraz pomyśleli że widzę wszystko w czarnych barwach,ale przypuszczam że skończy się to tym samym co u mnie czyli przykładowo 10 lat temu na jednej z miejscówek nie było problemem złapać po 15 leszczy po 60 cm teraz średnia wynosi 3-4 ryby po 50 cm lub mniej,ludzie wynosili w workach po 40 kg leszcza z Odry ;) ile by nie było tyle zabierali i sorry ale jak widzę ludzi którzy butem zagarniają leszcze byle nie uciekły do wody to mi się słabo robi,z resztą znam miejsce w którym ryba się wyciera w Odrze jaź,leszcz,kleń,płoć co wiosnę Zgadnij co tam się dzieje i nie wierze że straż czy inne służby o tym miejscu nie wiedza (koledzy nawet dzwonili bez odzewu)ale nie reagują,chciał bym wierzyć że ludzie potrafią szanować ryby,nie jestem całkowitym fanatykiem i wyznawcą C&R ale jeśli łapie się 20 kg leszczy okej zabierzmy te 2-3 ryby  jeśli tak je lubimy jeść a nie co wypad wszystkie,jakie się złapie.
  I do tego piję Michał! dla mnie to jest rozbój hamstwo i szcyt rozpusty żeby rybę jeszce 10lat temu dominującą w łowisku! O swicie spławiającą się ogromnymi stadami! A teraz prztrzebiną ,pozbawiać nie tylko wymiaru ochronnego ?? Ale i Ilościowego!! :'( :'( Do Kąd to wszystko zmierza chłopaki??
Arek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #13 dnia: 03.01.2015, 21:28 »
Wszystko ładnie pięknie ale czy wymiar ochronny czy ilość zabieranych ryb coś zmieni jeśli na dwa lata łowienia na Bugu nie miałem ani jednej kontroli?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #14 dnia: 03.01.2015, 21:29 »
Zaproponowalem na walnym zgromadzeniu aby na jednym z dwoch lowisk na ktorym moga wedkowac tylko czlonkowie kola wprowadzic zasade "no kill",a na drugim mozliwosc zabierania ryb.W odpowiedzi prezesa uslyszalem ze to nie przejdzie bo zaduzo miesiazy jest w kole,z karpiarzami nie bylo by problemu  oni chetnie poparli by ta inicjatywe,ale sa w mniejszosci.Szkoda trzeba poczekac jeszcze na kilka pokolen wedkarskich aby cos sie zmienilo w tej kwesti.