Autor Wątek: Przełom czy kiełbasa?  (Przeczytany 9776 razy)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #30 dnia: 30.09.2016, 11:50 »
Hej,

osobiście chętnie napiszę do Pana Masłowskiego. Trzeba ryzykować. Wprawdzie mogę jedynie wysłać moje osobiste przemyślenia i wskazówki ale zawsze to coś. Istnieje w końcu możliwość zainteresowania tym tematem NIK-u a to jest jedna z instytucji, które boją się wszyscy "działacze". Pamięta ktoś gdzie był umieszczony na forum taki film, chyba z Zalewu Zegrzyńskiego jak koleś z echosondą pływa po zalewie i pokazuje gdzie powinna być ryba i gdzie kiedyś była a teraz kompletnie nie ma tam nic? To fajny materiał dla kogoś kto dopiero zaczyna się wgłębiać w temat i mogę załączyć ten link do maila.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #31 dnia: 30.09.2016, 12:05 »
Tomsza

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #32 dnia: 30.09.2016, 13:31 »
Dzięki :D
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #33 dnia: 30.09.2016, 14:41 »
Fajnie by było gdyby jakiś polityk się zajął tą całą sprawą i tym zaj****nym PZW.

Obawiam sie że stosunkowo nie wielu z nas za jakieś dowody n.t złego działania PZW.
Ilu z nas zna jakieś bliższe fakty na temat zarybień,odłowów itd.10% z nas...może i mniej!!!

Co do NIKu (czy jak im tam) to na jakiej podstawie mają kontrolować PZW??? przecież PZW działa na zasadach organizacji i nikt nie wie ile tak naprawdę pieniędzy wpływa (z naszych składek) ile jest wydawanych na zarybienia, ile przejadanych , ile marnotrawionych.

Moim zdaniem powinno się wprowadzić do PZW kasy fiskalne.
Dopiero wtedy można kontrolować PZW i rozliczać z każdej złotówki.

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #34 dnia: 30.09.2016, 19:11 »
Dobra inicjatywa. Ale nie wiem czy do konca wierze w jakies odgórne nakazy, przepisy itd. Miesiarz da w leb kazdej rybie czy bedzie taki regulamin czy inny, czy będzie taki zarząd pzw czy inny, czy będą rybacy czy nie...

Powoli przekonuje się do tezy, ze należy organizacje pzw rozwiązać i wody stojace oddac prywatnym podmiotom, w których interesie bedzie dbanie o rybostan i kontrole lowiacych. A jakas forma związku centralnego moglaby byc odpowiedzialna tylko za rzeki. Na pewno wędkarstwo stanie sie droższym hobby, ale to dobrze, wyeliminuje się patologie, przyjezdzajaca nad wode, zeby napelnic zamrażarki.

Jesli chodzi o rybaków, to ja bym to calkowicie zlikwidował. Ryby na sprzedaz mogą spokojnie pochodzić tylko z hodowli. I tu może glownie potrzeba rozwiązań odgornych.

Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #35 dnia: 30.09.2016, 19:16 »
Choć podoba mi się takie rozwiązanie... należy myśleć o wszystkich, nie tylko o sobie ;)
Wody w Polsce starczy dla wszystkich. Dla nas, dla mięsiarzy i dla rybaków. Na razie 99,9% jest dla mięsiarzy i rybaków, a jak powstaje jakaś woda no-kill, to jeszcze ta patologia się buntuje...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #36 dnia: 30.09.2016, 19:18 »
...
Przełom czy kiełbasa?

Revolution or spicy sausage ? it  is a question ;)
;)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #37 dnia: 30.09.2016, 19:59 »
Fajnie by było gdyby jakiś polityk się zajął tą całą sprawą i tym zaj****nym PZW.

Obawiam sie że stosunkowo nie wielu z nas za jakieś dowody n.t złego działania PZW.
Ilu z nas zna jakieś bliższe fakty na temat zarybień,odłowów itd.10% z nas...może i mniej!!!

Co do NIKu (czy jak im tam) to na jakiej podstawie mają kontrolować PZW??? przecież PZW działa na zasadach organizacji i nikt nie wie ile tak naprawdę pieniędzy wpływa (z naszych składek) ile jest wydawanych na zarybienia, ile przejadanych , ile marnotrawionych.

Moim zdaniem powinno się wprowadzić do PZW kasy fiskalne.
Dopiero wtedy można kontrolować PZW i rozliczać z każdej złotówki.
PZW podlega administracji publicznej, która stanowi nad nią nadzór w osobie starosty lub prezydenta miasta. Nawet jeżeli uważać PZW za związek sportowy to podlega Ministerstwu Sportu i Turystyki. Więc w skrócie na podstawie Konstytucji :D. Poza tym prowadzi działalność na wodach państwowych a więc stan tej wody też może być skontrolowany. Do powyższych postulatów dodał bym konieczność dokumentowania wszystkich odłowów i zarybień w postaci elektronicznej z koniecznością publikowania ich w odpowiednich miejscach w sieci dostępnych dla wszystkich.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Kadłubek

  • Gość
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #38 dnia: 30.09.2016, 21:35 »
Problem z NIK-iem jest jeden: oni sprawdzą papiery i napiszą, że jest wg tego tak i tak.
Nic więcej nie zrobią ale zawsze można wykorzystać ich 'kontrolę' i pisać, że pzw źle gospodaruje wodą.
Tylko żeby to wszystko nie spłynęło po niektórych ja woda po kaczce.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #39 dnia: 01.10.2016, 02:09 »
A teraz następny kwiatek, ZG wprowadził nakaz (uchwała ) aby w kołach wybrane osoby (1-3) wprowadzały i aktualizowały kartoteki elektroniczne :facepalm:
Po jakiego, we wszystkich Kołach w br. wypisywano druk który miał być wysłany do ZG lub ZO i tam będący na etatach informatycy mieli to wprowadzać,niestety tak się nie stało i w Kołach mają za darmo wprowadzać to wyznaczone osoby >:O >:O To już kurna nie jest śmieszne, co jeszcze za darmo mają w Kołach robić ???

Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #40 dnia: 01.10.2016, 07:47 »
Dlatego jak najszybciej trzeba Pogonić to towarzystwo.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #41 dnia: 01.10.2016, 08:32 »
A teraz następny kwiatek, ZG wprowadził nakaz (uchwała ) aby w kołach wybrane osoby (1-3) wprowadzały i aktualizowały kartoteki elektroniczne :facepalm:
Po jakiego, we wszystkich Kołach w br. wypisywano druk który miał być wysłany do ZG lub ZO i tam będący na etatach informatycy mieli to wprowadzać,niestety tak się nie stało i w Kołach mają za darmo wprowadzać to wyznaczone osoby >:O >:O To już kurna nie jest śmieszne, co jeszcze za darmo mają w Kołach robić ???

A ja się pytam czy te osoby mają uprawnienia w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i aktualizowania danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy ?
Może na początek tego sprawdzenia dokonać a jak już było by coś nie tak to już chyba prokuratura by się tym zajęła
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #42 dnia: 01.10.2016, 08:34 »
Jurku, obawiam się, że na każde z postawionych w tym wątku pytań odpowiedź mają jedną - nie podoba się, to wy... alaj.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #43 dnia: 01.10.2016, 08:43 »
;D to uniwersalne "to wy... alaj". Ile razy to ja już słyszałem w pracy, sklepie, autobusie. Każdy i przy każdej okazji tak może powiedzieć. Jednak jestem za tym, by prawo dotyczyło każdego, nie wybranych. Jestem w PZW od 1983r ale od tego roku działaczom z OM życze CHWDOM.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przełom czy kiełbasa?
« Odpowiedź #44 dnia: 01.10.2016, 08:59 »
NIK kontroluje pewne urzędy, i myślę, że znalazłby wiele ciekawych rzeczy. Wystarczy się zająć szwindlami i sądami koleżeńskimi w łonie ZG i władz okręgów. O ile jest jakaś ewidencja...

Na pewno ciekawą rzeczą jest działalność pana Bedyńskiego, i cała ta rybacka hucpa, którą urządził. Zainstalowanie rybaków na Zalewie Zegrzyńskim to coś, co strasznie godzi w cele wędkarzy, jest tak naprawdę wymierzone przeciwko nim. Ale tu pojawia się wielkie ale. Na jakiej podstawie ktoś będzie miał pretensje do barona PZW, jeżeli działał on na podstawie analizy fahofcuf z IRŚ? To oni spłodzili ten dokument, mówiący o korzyściach z zainstalowania rybaków tam! Trzeba by więc wpierw podważyć jego słuszność, nie wiem, czy mamy jednak niezależnych ichtiologów w Polsce. Zdecydowana większość ma wkładane do głów jakże to istotną rolę pełni rybak i że wędkarze to zło konieczne.

Kontrola NIKu to swojego rodzaju ryzyko. Dokonali oni kontroli już na Mazurach, i nie wykazano dużych nieprawidłowości, tylko małe. Według mnie lepiej zagrzewać ludzi do buntu, ostrego, czasami może bardzo ostrego. Trzeba się zjednoczyć jako opozycja i mówić jednym głosem. Bo PZW to my! Nie może być tak, że wędkarskim związkiem kierują ludzie nie łowiący ryb i nie znający trendów, instalujący rybaków i gadających farmazony w stylu, 'duża ryba nie jest pożądana' (odnośnie dużych szczupaków - użyto słowa szkodnik) lub 'ryby nie przeżywają holu'. Związkiem kierują goście nie mający tak naprawdę w tym doświadczenia. Zamiast fachowców mamy działaczy, któym się 'należy'. Nie ma najważniejszego - rozliczania za wyniki i wolnych wyborów. Teraz dodatkowo zmieniono zapisy w statucie PZW, aby zablokować nominacje na delegatów reformatorów. To jest kpina...

Dlatego trzeba zarządzić bunt! Musimy być gniewni i zdecydowani! :D
Lucjan