Autor Wątek: Jakość nagrywanego materiału  (Przeczytany 11939 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #15 dnia: 26.01.2015, 16:58 »
Cytuj
Co do samego nagrywania dźwięku, nie dam sobie ręki uciąć ale tak mi coś lata po głowie, że chłopaki z Wędkarskiej Tuby robili filmy z wykorzystaniem dyktafonów. Nie wiem czy to się im przyjęło i ile mieli roboty przy miksowaniu audio do video.
Cytuj
zrobienie dobrego synchronu zajmuje dużo czasu przy składaniu filmu.
Wiem co nieco na ten temat i jest to praca wręcz katorżnicza, jeżeli widać usta mówiącego.
Robert

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #16 dnia: 26.01.2015, 17:27 »
Jasne, można ręcznie dopasować poziom głośności dla poszczególnych części, ale to dodatkowa zabawa.

A propos sprzętu do nagrywania - może dobrym pomysłem byłoby stworzenia takiego przycisku "Darowizna", gdzie przez system PayPal użytkownicy mogliby uskutecznić ściepkę na sprzęty Luka :)
Uważam, że za takie produkcje, które nie tylko umilają nam czas, ale również stanowią źródło wiedzy o nowoczesnym łowieniu każdy mógłby sobie pozwolić na przesłanie choćby 20-30 zł.
Trudno tylko przewidzieć na ile by ten pomysł się sprawdził. Ja sam mam taki przycisk na stronie ze swoim skromnym programem i muszę powiedzieć, że na setki otrzymanych darowizn tylko jedna pochodziła z Polski. Najwięcej darowizn pochodzi z Włoch i Hiszpanii. Ciekawe.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #17 dnia: 26.01.2015, 18:12 »

Fajnie by było mieć taki sprzęt, którym dałoby się sterować pilotem. Można by wtedy zmieniać kąt kamery oraz zoom za pomocą pilota.

Ja kilka dni temu kupiłem kamerkę która można sterować za pomocą smartfonu i (chyba tez laptopa) przez wifi... Fajny bajer zobaczymy jak sie sprawdzi podczas pierwszych prób nad woda... W telefonie mam dostępne wszystkie funkcje kamerki zoom, regulacja glosnosci, swiatla... i oczywiscie podglad . Sprzedawca ze sklepu twierdził ze można dokupić odpowiedni statyw(lub nakladke na statyw?) dzięki któremu będzie można tez regulować położenie kamery(lewo,prawo,góra,dol...) a także mikrofon zewnętrzny również do podłączenia przez wifi przez jakaś stacje...
Co prawda sprzedawca znal się na kamerach gorzej ode mnie (takie spostrzeżenie :) ) i musiałem kamerkę sam sobie wybierać stojąc w sklepie i przeszukując internet na tel. w poszukiwaniu dokładnych opisow i opini o danym modelu. Decydujac sie na ta kamerke nie wiedzialem o sterowaniu przez telefon tylko o mozliwosci wysylania filmow bezprzewodowo i nadawania Live o sterowaniu wyczytal sprzedawca o  statywie jak i mikrofonie rowniez cos tam szperal na kompie i mi powiedzial ze jest taka mozliwosc ale sam jeszcze nie rozgladalem sie w sieci za tym nie zalezy mi na tym zabardzo jak narazie przynajmniej, a po drugie pewnie ladnie kosztuje...

Moze cos podobnego do tego by pomoglo luk'owi ?
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #18 dnia: 26.01.2015, 19:47 »
Cytuj
Ja kilka dni temu kupiłem kamerkę która można sterować za pomocą smartfonu i (chyba tez laptopa) przez wifi... Fajny bajer zobaczymy jak sie sprawdzi podczas pierwszych prób nad woda... W telefonie mam dostępne wszystkie funkcje kamerki zoom, regulacja glosnosci, swiatla... i oczywiscie podglad . Sprzedawca ze sklepu twierdził ze można dokupić odpowiedni statyw(lub nakladke na statyw?) dzięki któremu będzie można tez regulować położenie kamery(lewo,prawo,góra,dol...) a także mikrofon zewnętrzny również do podłączenia przez wifi przez jakaś stacje...
Sprzedawca tylko jeszcze zapomniał dodać o małej prądnicy aby to wszystko zasilić. ;)
Tak na poważnie to ja sobie nie wyobrażam jedną ręką na wędce druga na klawiaturze laptopa (Smartfonie), jakoś tego nie widzę.  :(
Robert

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #19 dnia: 26.01.2015, 20:25 »
No to taki bajer nie koniecznie dobry ;) Moze byc fajne jak zostawiamy wedki bez opieki i gdzies odchodzimy zawsze mamy podglad na zywo zasieg powinien byc zadawalajacy na otwartej przestrzeni napewno wiekszy niz przy urzyciu bluetooth ale nie o tym mowa W zasadzie chodzilo mi o ten mikrofon ze mogl by byc fajny tylko teraz przegladam strone producenta w Polsce  i nic nie widze :/  Czyzby bylo w wybranych krajach tylko? A moze podejzenia co do tego sprzedawcy sie sprawdzily... no w kazdym razie mi na tym nie zalezy ewentualnie moze kiedys bym skozystal z tych dodatkow... Myslalem tylko ze cos podpowiem z tym mikrofonem ale widze ze sie pospieszylem :/
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #20 dnia: 26.01.2015, 23:24 »
Dzięki za pomoc Panowie! :)

Jak na razie Promek podsunał mi idealny pomysł - futerko!!! Musze pokombinować - bo to powinno strasznie poprawić jakość! Banalnie proste, że na to nie wpadłem... Dzięki!!!!

Co do dźwięku - to wiele programów jest tak skonstruowanych, że aby kombinować cokolwiek ze ścieżką dźwiękową, chcą oni ab uruchomic ich specjalny program. Kolejna rzecz która obciąża komputer! I kosztuje oczywiście. W moim programie uruchamiając tę funkcję (obróbki audio) program Audio Director ładuje sie z pół minuty i zamula wszystko strasznie. Porazka...

Co do kontrolowania kamery przez telefon. Bajer który nie sprawdza sie dobrze. Po pierwsze utrzymywanie blotootha i połączenia z kamerą drenuje baterie bardzo szybko. Po drugie wszystko się często zawiesza. I zamiast kręcić, wciska sie przyciski i śle gromy w kierunku konstruktorów kamery lub telefonu.... Mi sie to wieszało w domu, korzystając z wifi. Myślę, że ta technologia będzie działać za kilka lat, gdy 4G, mocne baterie i jakies inne nowinki będa już zaawansowane. Jak na razie fajnie to wygląda w teorii - w praktyce już gorzej (Panasonic V550).


Myslę, że kręcenia samemu wędkarskich filmów nie jest łatwe ;) Woda, zanęta, robaki, hol ryb itd. Trudno pogodzić wszystko. Do tego trzeba tez jakoś zaplanować sesję, pilnować aby baterii starczyło. Czasami niema sie aż takiej przyjemności z samego łowienia. Ale czyzbym narzekał ;) Na pewno nie...
Lucjan

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #21 dnia: 27.01.2015, 01:24 »
Myslę, że kręcenia samemu wędkarskich filmów nie jest łatwe ;) Woda, zanęta, robaki, hol ryb itd. Trudno pogodzić wszystko. Do tego trzeba tez jakoś zaplanować sesję, pilnować aby baterii starczyło.

Z moim wrodzonym brakiem umiejętności panowania nad rzeczywistością, przy tylu rzeczach na raz, szlag by mnie trafił i już  ;)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #22 dnia: 27.01.2015, 06:56 »
Luk wierze Ci   w100% ze nie jest łatwo wszystko pogodzić , nagrywanie, wędkowanie itp ja mam jeszcze problemy ze skupieniem sie nad samym wedkowaniem a co dopiero do tego kamera itd...  :-\
Krzysztof

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #23 dnia: 27.01.2015, 09:23 »
jak dla mnie, to Filmy Luka sa bardzo dobrej jakosci! Wszystko widze, wszystko slysze ;) czego chciec wiecej? :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #24 dnia: 17.03.2015, 08:10 »
Taka mała uwaga mi się nasunęła po obejrzeniu filmu: Wiosenne łowienie linów z Peterem Drennanem - polskie napisy.
Czas trwania samego filmu. Filmik trwa około 10 minut, co uważam za długość bardzo dobrą. Dawno już nie obejrzałem całego filmu, jak teraz. Oglądanie 45-60 minutowej produkcji jest strasznie czasochłonne i po prostu zbyt długie, by się skupić na całym materiale.
Filmy Luka są świetne, ale przyznam szczerze, że w całości obejrzałem zaledwie kilka.
Zakładam, że wielu z Was to odpowiada. Nie chcę się tu z Wami sprzeczać. Rzucam tylko taką luźną uwagę.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #25 dnia: 17.03.2015, 11:02 »
Filmik trwa około 10 minut, co uważam za długość bardzo dobrą.


Ja na przykład jak widzę film z nad wody, który trwa ~10 min to wgle go nie włączam bo zanim się rozkręci to się skończy i taka krótka produkcja mnie tylko wkurza.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #26 dnia: 17.03.2015, 12:55 »
Ja na przykład jak widzę film z nad wody, który trwa ~10 min to wgle go nie włączam bo zanim się rozkręci to się skończy i taka krótka produkcja mnie tylko wkurza.

Każdy ma swoje upodobania, to normalne. Ja nie mam po prostu czasu, by oglądać godzinną produkcję.
Opierając się na przykładzie przetłumaczonego przez Luka filmu nie zauważyłem, by Pan Drennan rozkręcał się 10 minut. Przedstawił to bardzo rzeczowo.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #27 dnia: 17.03.2015, 13:18 »
Również zdecydowanie wolę filmy dłuższe niż te 10 minutowe i nie przesadzał z tą potężna wiedzą zawartą w tym 10 min materiale Pan Drennan. Natomiast filmy Luka uważam za ciekawy relaks, które oprócz zawartej w nich wiedzy pokazują całą otoczkę związaną z wędkarstwem i to mi się właśnie podoba :bravo: Luk 
Krzysztof

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość nagrywanego materiału
« Odpowiedź #28 dnia: 17.03.2015, 13:42 »
Natomiast filmy Luka uważam za ciekawy relaks, które oprócz zawartej w nich wiedzy pokazują całą otoczkę związaną z wędkarstwem i to mi się właśnie podoba :bravo: Luk

Właśnie o to to.
Mnie tez to kręci  :thumbup: