Autor Wątek: Jaki feeder na liny i karpie (głównie karpie od 2 do 12 kg) na komercje  (Przeczytany 19846 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Nie rozumiem ,komercja to coś innego niz odrzańskie kanały,delikatne wędeczki tam się nie nadaja wg mnie
Teraz się rozumiemy. :beer: Tu MS Range w twoim ręku, zaczyna dla mnie mieć sens.
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Tak. A poza tym 15 g podajnik śmiga aż miło patrzeć. Skończyły sie problemy z dystansem.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
15 g podajnik z MS-a? ;) Znika za horyzontem? :D 
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Staś
Klasyczny Feeder

Offline MG-42

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
A co sądzicie o tej wędce, tzn. Daiwa Harrier Feeder Carp 300 cm/50 g (http://www.szczupak.pl/daiwa-harrier-feeder-i932.html)
Pozdrawiam Marek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Może się wtrącę, niekoniecznie z radą, a z pytaniem.
Dlaczego na karpie +- 10 kilo jakaś witka, a nie po prostu karpiówka ?
Bo moda taka jest, że na Metodę łowić czy jak?
Niech mnie ktoś uświadomi - bo ja rozumiem, że na feedera trafi się przyłów w postaci ładnego karpia, ale że celowo z feederem na duże ryby?

JK

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Może się wtrącę, niekoniecznie z radą, a z pytaniem.
Dlaczego na karpie +- 10 kilo jakaś witka, a nie po prostu karpiówka ?
Bo moda taka jest, że na Metodę łowić czy jak?
Niech mnie ktoś uświadomi - bo ja rozumiem, że na feedera trafi się przyłów w postaci ładnego karpia, ale że celowo z feederem na duże ryby?

JK

Na metodę można też łowić karpiówką ;)
Marcin

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Wiem, że można ;) Tylko moje pytanie brzmi - dlaczego na feedera celowo łowić karpie +- 10 kilo? Po co wyważać otwarte drzwi?
JK

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Wiem, że można ;) Tylko moje pytanie brzmi - dlaczego na feedera celowo łowić karpie +- 10 kilo? Po co wyważać otwarte drzwi?
JK
Generalnie jeżeli nastawiasz się na karpie 10+ łowienie feederem nie ma sensu, ale autor wątku łowi na komercji, gdzie zdarzają się karpie do 10 kg i chce być na to przygotowany, stąd potrzebuje mocniejszego feedera do metody. Na jego miejscu też bym takiego szukał :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
No właśnie?
Mam też troszkę inne pytanie: Nie bardzo rozumiem tej Method feeder z zestawem samo zacinającym.
Tzn przypuszczam, że po prostu moda.
Bo jeśli feeder (wędka z drgającą szczytówką ) została wymyślona po to aby miękką szczytówką pokazywać delikatne brania i po to aby nie było żadnych oporów/opóźnień itd w tejże sygnalizacji, to po kiego czorta stosować zestaw samo zacinający???

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Z mojej perspektywy to wygląda tak. Szczytówka jest takim samym sygnalizatorem jak każdy inny i nie jest nigdzie powiedziane, że ma wskazywać tylko delikatne brania. Po prostu kije feederowe o parabolicznej lub progresywnej akcji w połączeniu z metodą dają idealne połączenie, które dobrze sygnalizuje brania, pozwala sprawnie holować rybę bez spinek i do tego daje dużo przyjemności podczas samego holowania ryby.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
No właśnie?
Mam też troszkę inne pytanie;
nie bardzo rozumiem tej Method feeder z zestawem samo zacinającym.
Tzn przypuszczam że po prostu  moda.
Bo jeśli feeder (wędka z drgającą szczytówką ) została wymyślona po to aby miękką szczytówką pokazywać delikatne brania i po to aby nie było żadnych oporów/opóźnień itd w tejże sygnalizacji, to po kiego czorta stosować zestaw samo zacinający???




Jaro, żadna moda. I drgająca szczytówka nie została wymyślona tylko dla delikatnych brań, dla mocnych i energicznych odjazdów również, dla wszystkich brań mówiąc krótko. A zestaw samozacinający nie jest koniecznością, masz wybór, możesz zrobić na przelot. Tylko, zestaw samozacinający jest skuteczniejszy i są bardziej spektakularne brania. Ja łowię często techniką method feeder, uwielbiam te odjazdy na szczytówce. Dodatkowo mam zawsze włączony wolny bieg aby nie zgubić kija. W tym roku na taki zestaw, złowiłem mój rekord karpia 16kg. Spokojnie na mocne feedery można łowić dwudziestaki i większe. W tym układzie, to wytrzymałość zestawu definiuje wielkość łowionych ryb.

Offline dan88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jaro, żadna moda. I drgająca szczytówka nie została wymyślona tylko dla delikatnych brań, dla mocnych i energicznych odjazdów również, dla wszystkich brań mówiąc krótko. A zestaw samozacinający nie jest koniecznością, masz wybór, możesz zrobić na przelot. Tylko, zestaw samozacinający jest skuteczniejszy i są bardziej spektakularne brania. Ja łowię często techniką method feeder, uwielbiam te odjazdy na szczytówce. Dodatkowo mam zawsze włączony wolny bieg aby nie zgubić kija. W tym roku na taki zestaw, złowiłem mój rekord karpia 16 kg. Spokojnie na mocne feedery można łowić dwudziestaki i większe. W tym układzie, to wytrzymałość zestawu definiuje wielkość łowionych ryb.

Na jakiego feedera złowiłeś tego karpia? :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Jaro, żadna moda. I drgająca szczytówka nie została wymyślona tylko dla delikatnych brań, dla mocnych i energicznych odjazdów również, dla wszystkich brań mówiąc krótko. A zestaw samozacinający nie jest koniecznością, masz wybór, możesz zrobić na przelot. Tylko, zestaw samozacinający jest skuteczniejszy i są bardziej spektakularne brania. Ja łowię często techniką method feeder, uwielbiam te odjazdy na szczytówce. Dodatkowo mam zawsze włączony wolny bieg aby nie zgubić kija. W tym roku na taki zestaw, złowiłem mój rekord karpia 16 kg. Spokojnie na mocne feedery można łowić dwudziestaki i większe. W tym układzie, to wytrzymałość zestawu definiuje wielkość łowionych ryb.

Na jakiego feedera złowiłeś tego karpia? :)



Feeder Robinsona 3,60, C.W. 60 gram, żyłka 0,28 i przypon 0,23 od Mikado.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Wiem, że można ;) Tylko moje pytanie brzmi - dlaczego na feedera celowo łowić karpie +- 10 kilo? Po co wyważać otwarte drzwi?
JK
Generalnie jeżeli nastawiasz się na karpie 10+ łowienie feederem nie ma sensu, ale autor wątku łowi na komercji, gdzie zdarzają się karpie do 10 kg i chce być na to przygotowany, stąd potrzebuje mocniejszego feedera do metody. Na jego miejscu też bym takiego szukał :)
"  karpie często zdarzają się około 10 kg mój picker jest trochę słaby w związku z czym chce kupić nowy."
Szczytówki feedera owszem są wskaźnikami brań tylko, że reszta wędki jakby nie jest przygotowana do holu dużych ryb. To, że się da to jedno tylko po co wyważać drzwi? To mnie ciekawi;-)
Jednym słowem - po co męczyć ryby holami sprzętem który powoduje dyskomfort ? Dodam, że na Okoniu widywałem próby holowania karpi 10 kilo feederami. Do pewnego momentu nawet dobrze szło ale jak trzeba było rybę wprowadzić do podbieraka okazywało się, że kij się gnie a ryba jakby nic sobie z tego nie robi. Jej ciężar i bezwład był prawie nie do ogarnięcia feederem do 140 gram :facepalm:
No pytanie które zadaję często - czy na uklejki ktoś rusza z karpiówką a na dorsze z super lightem do 12 gram :facepalm:
JK