Ankieta

Jaka jest Twoja postawa, jeżeli chodzi o zmiany w PZW i nad polskimi wodami?

Interesuję się wszystkim i angażuję jak tylko mogę
6 (9.8%)
Interesuję się i czasami angażuję
22 (36.1%)
Interesuję się, ale nie angażuję
22 (36.1%)
Interesuję się sporadycznie i rzadko udzielam
5 (8.2%)
Nie interesuję się zmianami/nie łowię na wodach PZW
6 (9.8%)

Głosów w sumie: 58

Autor Wątek: Jak angażujemy się w walkę o zmiany w PZW i nad polskimi wodami?  (Przeczytany 10560 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Robert ja też łowię na "dzikich wodach". Moje wody są własnością spółki po byłych PGRyb :)
Zbyszek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Dawniej jeszcze jako junior startowałem w wielu zawodach lokalnych i to z sukcesami, reprezentując moje dziadowskie koło. Zarządy się zmieniały, a mentalność została ta sama - zeżreć wszystko co pływa, dziadkom wpuścić tonę handlówki a rzeki nie zarybiane od dziesiątek lat. Ile zdrowia i nerwów mnie kosztowała szczekanina z "władzami" koła to już szkoda gadać :facepalm:. Niestety postępowych wędkarzy u nas jest jak na lekarstwo, żeby móc coś przegłosować. Z roku na rok sprzętu i umiejętności przybywa, a ryb wręcz przeciwnie. Szkoda słów... :(. Udzielałem się w wielu kwestiach, ale na dzień dzisiejszy straciłem motywację, obserwując obecną sytuację jaka dominuje na moich wodach. :'(
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Robert ja też łowię na "dzikich wodach". Moje wody są własnością spółki po byłych PGRyb :)

U mnie takich nie ma, pozostaje tylko PZW...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
W dużych miastach - świadomość jest większa , wędkarze są bardziej światli tego co gdzie w trawie piszczy - jeżdżą na rybki śledzą neta...
W mniejszych miejscowościach tam gdzie często jest jedna woda a średnia wieku członków pzw jest 50+ , to inna bajka
często wszyscy się znaja prezesem jest koleś gość siedzi na stałku 20-30 lat i wszyscy myślą że tak musi być...
U mnie w kilku kołach jest taka sytuacja - i nic z tym nie zrobisz frekwencja na zebraniach prawie żadna ... chętnych brak - starcy płacą i czekają na karpiki z za rybień , potem je jedzą i wszyscy są zadowoleni... Młodsi aktywni - mają już dość walki z wiatrakami - odpuszczają szukają innych rozwiązań - zmieniają koła jeżdżą na komercje - mają to w du... i tak ja osobiście do tego podchodzę... odpuściłem szkoda udry robić do ściany..
Nikt z małej miejscowości nie pójdzie pod urząd w mieście i nie będzie robił pikiety.... często to znajomki - i tyle...

Jedna zasada jest prosta i czytelna z roku na rok spada ilość osób opłacających karty wędkarskie...

Do póki dół, czyli zwykli wędkarze, nie zauważy problemu, do póty nie będzie z tym porządku - no chyba że politycy zrobią z tym porządek....

Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Maćku, musimy być świadomi tego, że jeśli politycy zrobią jakikolwiek porządek, to tylko we własnym, partykularnym interesie. Nikt nie będzie myślał o nas, o wędkarzach. Będzie się liczył tylko i wyłącznie zbity na tym kapitał. Gdy jakiś polityk zaczyna krzyczeć "złodzieje", trzeba mieć oczy i uszy nawet w... ;)
Jacek

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Dlaczego zginął post w wyżej wymienionym temacie ?
Luk pisze :
Panowie, więc dlaczego się nie angażujemy? Napiszcie szczerze... Z niechęci, zwykłego lenistwa (normalna rzecz :) ), nie chcemy być 'na świeczniku'? Co zrobić aby zachęcić takie osoby do jakiegoś działania?
Moja odpowiedź :
Są ludzie, którzy nie chcą się lansować jak Ty.
Nie interesują się internetowymi filmikami na YouTube, Facebooku czy Twitterze.
Łowią sobie rybki rekreacyjnie i wypuszczają je do wody.
Działać jak?
Zabić kilku dziadów z PZW, trzeba by też kilkudziesięciu z UE, anglików co przetrzymują całą sesję ryby w siatce byle zdjęcie zrobić, zawody wędkarskie zlikwidować, bo to też molestowanie ryb (ważenie, mierzenie), żeby wygrać i lansować firmy wędkarskie ...potem zabić kilkuset z naszych rodzimych polityków co w tylnej części ciała mają jak żyje przeciętny zjadacz chleba.
Przepraszam, że uraziłem, ale ja mam "mordę niewyparzoną" i jestem rekreacyjnym wędkarzem bez powiązań, układów i ryby złowione oddaję do wody bez zdjęć czy filmików.
Mam zasady po ojcu, który nigdy nie wziął ryby poniżej wymiaru i w okresie ochronnym.
Złowiłem jako nastolatek świnkę 1,48 kg, długość 54 cm i ojciec nie pozwolił dać jej w pysk ołowiu, żeby ważyła 1,50 kg co dawało złoty medal w Wiadomościach Wędkarskich, otrzymałem srebrny i dzięki temu doświadczeniu mam pokorę w stosunku do ryb, nic na siłę :)
Ps
Napisałem do Ciebie PW i grzeczność wymaga odpowiedzieć, choćby "mam Cię gdzieś".
Ja nie potrafię nie odpowiedzieć na PW, bo choćby wróg napisał to grzecznie odpiszę.

Była tam też odpowiedź innego użytkownika, że Lucjan ogólnie pomaga dzieciom itp.

Ja naprawdę mam duży szacunek dla Lucjana za Jego całokształt działalności wędkarskiej, ale na boga pozwólcie też na inne zapatrywania i nie kasujcie niewygodnych wypowiedzi.
Proszę i tylko proszę o wolność słowa.
Często w realu jestem besztany z powodu innego "widzenia". Daję radę :)
To forum wydaje mi się, że jest bez komercji słowa, w miarę przyjazne dla tych co mają inne zdanie i trzymajmy się tego.




Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Na forum jest prosta zasada, możemy mieć różne zdanie, nie musimy się zgadzać, możemy się spierać, ale nie możemy sobie ubliżać. Nazywanie kogoś lanserem, jest niegrzeczne >:O
Zbyszek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Oj Luk zbierasz Sobie najpierw Pyza teraz Tono normalnie robisz się jak Jarosław :D ;D :P :P :-*
Jeden jest z Kielc to bym nie zaczynał a drugi z Sosnowca a tego już życie pokarało ;D ;D :P :-*
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Na forum jest prosta zasada, możemy mieć różne zdanie, nie musimy się zgadzać, możemy się spierać, ale nie możemy sobie ubliżać. Nazywanie kogoś lanserem, jest niegrzeczne >:O
Przepraszam Lucjana za wpis, że się lansuje.
Ukłony za wiedzę przekazywaną dla innych .
Tyle, jeśli uraziłem, nie było to moim zamysłem.
PS.
I tak spławiki i procę Drennana kupiłem :)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Zbyszek

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
:)
Ty się nie uśmiechaj tylko daj mi łapkę w górę :P

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Oj Luk zbierasz Sobie najpierw Pyza teraz Tono normalnie robisz się jak Jarosław :D ;D :P :P :-*
Jeden jest z Kielc to bym nie zaczynał a drugi z Sosnowca a tego już życie pokarało ;D ;D :P :-*
O Ty cholero, obyś mnie nie trafił na tym samym zbiorniku, bo z procy nie będę żałował pelletu :D

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maćku, musimy być świadomi tego, że jeśli politycy zrobią jakikolwiek porządek, to tylko we własnym, partykularnym interesie. Nikt nie będzie myślał o nas, o wędkarzach. Będzie się liczył tylko i wyłącznie zbity na tym kapitał. Gdy jakiś polityk zaczyna krzyczeć "złodzieje", trzeba mieć oczy i uszy nawet w... ;)

A teraz kto sie z nami liczy... 
Maciek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
:)
Ty się nie uśmiechaj tylko daj mi łapkę w górę :P
Dobrze, że wróciłeś z dalekiej podróży, już nigdy tam się nie wybieraj :thumbup:
Zbyszek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Maćku, musimy być świadomi tego, że jeśli politycy zrobią jakikolwiek porządek, to tylko we własnym, partykularnym interesie. Nikt nie będzie myślał o nas, o wędkarzach. Będzie się liczył tylko i wyłącznie zbity na tym kapitał. Gdy jakiś polityk zaczyna krzyczeć "złodzieje", trzeba mieć oczy i uszy nawet w... ;)

A teraz kto sie z nami liczy...

Ryby ;)
Jacek