Autor Wątek: Pokrowce Preston Innovations  Hardcase Monster 2 + 2 /160 & 3 + 3 / 170  (Przeczytany 7994 razy)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder



Cały sezon używam już wersję '2+2 160' i jestem z niego bardzo zadowolony - ale o nim później.
Kilka dni temu kupiłem na aukcji, po bardzo okazyjnej cenie wersję '3+3 170'.






choć planowałem zakupić jeszcze jeden pokrowiec, ale w moich planach była co prawda wersja '1+1 180' lub '160' - nie mogłem oprzeć się tej okazji (50€). Gdybym miał go nosić na plecach, to z całą pewnością bym go nie kupił, a że wożę wszystko na wózku nie przestraszyłem się jego gabarytów. Od tego sezonu jeżdżę czasem w odległe nawet do 150 km łowiska i nigdy nie wiem na jakim miejscu przyjdzie mi łapać, a wolę mieć szerszy asortyment sprzętu przy sobie, a tym bardziej że sprzętu jeszcze pewnie dojdzie ;)   
Po pierwszych oględzinach - myślę sobie: po co ten zamek dookoła plastikowej podstawy pokrowca (czego nie ma w '2+2 160')



To jest jak gdyby dla większego prestiżu przy jakichkolwiek operacjach w środkowej kieszeni. Jak widać na zdjęciu środkowa kieszeń ma tylko jeden suwak, a pozostałe po dwa.
Każda z kieszeni mieści po dwie wędki i w przypadku tej wersji są to pary wątek które długości składowe nie przekraczają 165 cm.











Dodam jeszcze, że przy uzbrojonych wędkach w kołowrotki serii 3000 i 4000 nie ma najmniejszego problemu z miejscem. U mnie głównie występują 4000 ale jest też jeden 1000 i Ultegra 5500 - pokrowiec spokojnie można było zamknąć.
W tej wersji oprócz tych 'pancernych' kieszeni występują trzy zewnętrzne kieszenie, których zamki również sprawiają wrażenie bardzo mocnych.
Z przodu (że tak też to określę) znajduje się największa z kieszeni, do której z łatwością zmieściłem brolly.


Brolly również można zmieścić w większej kieszeni z tylnej strony, ale wsadzenie do niej nie jest już tak komfortowe - 'nie wchodzi jak w masełko' :)  aczkolwiek da się to zrobić. Ja w tą kieszeń wstawiłem dwa ramienia, sztyce do podbieraka i 'rod rest' i coś jeszcze można by było upchać.



Mniejsza tylna kieszeń - nie znalazłem nic u siebie co mógł bym tam dać, ale można tam wsadzić np. dwa ramiona z Korum-a  ;)



Reasumując ten model jest bardzo pojemny, chodź robiąc ten opis zdałem sobie sprawę że nie dam rady w nim przechowywać 'uzbrojonej karpiówki' i wędki do spoda :/  ale teraz wiem że do wersji 1+1 też nie. I chyba początkowo trochę za dużo wymagałem od tego produktu Preston-a, to nie jest firma sprzętu dla karpiarzy. Mimo tego pomieści wiele.



Rękojeść i pasek jest zrobiony bardzo solidnie i z myślą o naszej wygodzie. Cały pokrowiec jest też dobrze wyważony.





To teraz mój 'stary' pokrowiec model '2+2 160':



który to pokazał mi już swoją klasę. Po jednym sezonie wyczyściłem go i mógłbym go sprzedać pod hasłem 'jak nowy'    - bez kitu. Mocna i bezpieczna konstrukcja - raz stanąłem na nim i dwie wędki które używam do dziś nie odczuły tego - tak więc można powiedzieć że się spłacił ;)
Jego gabaryty są na tyle odpowiednie że wygodnie nosi się go na plecach, aczkolwiek być może jak by pasek był przyszyty 5 cm wyżej, to był by bardziej stabilny na nich. Czasem go musiałem odciążyć butelką 'jakiegoś napoju' dla większej wygody. I jeśli chcesz z nim na plecach przedzierać się przez krzaki - zapomnij - spora jego część wystaje nad głową i idzie odnieść wrażenie że haczy o wszystko co jest możliwe ;)



Dwie wewnętrzne kieszenie pomieszczą wędki o długości składowej 155 i 140 cm.
Ten model ma tylko jedną zewnętrzną kieszeń (z tyłu) i jest ona tej samej wielkości co ta średnia kieszeń z '3+3 170' - zmieścimy tam brolly (parasol) ale ja trzymałem tam 'army' i sztyce.







W każdym z tych modeli Preston zastosował ciekawe rozwiązanie by w jednej kieszeni zamieścić dwie wędki. Są nim pewnego rodzaju kieszonki na dolnik



dzieki czemu kręcioł jednej wędki (krótszej) jest nad kreciłem drugiej (dłuższej) . Dodatkowo oddzielone są grubą elastyczną tkaniną którą można zapiąć na rzepy i otulić krótszą wędkę.







Jeśli miałbym komuś polecić pokrowiec na wędki to to był by ten model - pojemny i uniwersalny :)

Mam nadzieję że mój opis komuś pomoże - odwiedzie bądź utwierdzi przy zakupie.
Sorry że w opisie i zdjęciach nie użyłem metra by bardziej zobrazować rozmiary pokrowców, ale nie mogłem żadnego znaleźć. W tym sezonie zepsułem ze cztery. Na rybach, kilka razy zmoczone przestawały się chować :)  Coca Cola 500 ml może pomóc w skali porównawczej ;)

To też moja pierwsza ' a'la recenzja' tak więc nie bądźcie zbyt surowi wobec mnie. Przy jakichkolwiek pytaniach - śmiało :)

Pozdrawiam serdecznie.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Co za dokumentacja fotograficzna :)
Klasa :thumbup:
Jacek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fakt, świetna recka :thumbup: :)
A mam jeszcze takie pytanie. Ile waży wersja 2+2? I da się ją nosić w ręku?
Pozdrawiam
Marcin

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Krystian ale robotę odwaliłeś :thumbup:
Zbyszek

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Dam łapkę. :thumbup:
Interesują mnie te kieszonki na mijanie się wędek.
Używam wędek trójskładowych 3,90 4,20 max. Transport odp. 137, 146. Mam też  3,30 w trojskładzie,  transport 120.
Pytanie, czy 160 nada się do krótszych? Czy taśmy złapią i przytrzymają krótsze wędzisko?
Dzięki za odpowiedź. :thumbup:

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Fakt, świetna recka :)
A mam jeszcze takie pytanie. Ile waży wersja 2+2? I da się ją nosić w ręku?
Cieszę się że się podoba.
Właśnie zdążyłem z całym sprzętem
Każda wersji ma rączkę. Stare wersje HARDCASE nie miały.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Krystian, wielkie dzięki za świetny opis :thumbup:

Pozdrawiam,
Bogdan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Super opis i zdjęcia :thumbup:

Pojemny ten pokrowiec.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Dzięki tej recenzji sprzedaż pokrowców Prestona  w Polsce poszybuje w górę
Świetna robota

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Jožin z bažin

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Dam łapkę.
Interesują mnie te kieszonki na mijanie się wędek.
Używam wędek trójskładowych 3,90 4,20 max. Transport odp. 137, 146. Mam też  3,30 w trojskładzie,  transport 120.
Pytanie, czy 160 nada się do krótszych? Czy taśmy złapią i przytrzymają krótsze wędzisko?
Dzięki za odpowiedź.
Każda z wymienionych wędek wejdzie i zapnie się je na rzepy - górny rzep jest oddalony o jakieś 30 cm mierząc od góry.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Świetna robota, mega recenzja :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Pozwolę sobie wrzucić zdjęcia, które dostałem z "Drapieżnika" i na których widać różnicę wielkości między 2+2/160 a 3+3/170.
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Super recenzja, właśnie szukam pokrowca, a Twój opis rozwiał wszystkie moje wątpliwości :) dzięki.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Maćku, czyli co, taki Ci nie pasuje, zgadłem? :)
Jacek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
:bravo: Fajna recenzja, ale ja dalej mam problem, czy do tego 170 cm zapakuję kij o 171/2 cm składu, nie wykorzystując tych kieszeni na dolnik? Średnio mi się widzi pokrowiec 190 cm :'(