Autor Wątek: 14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia  (Przeczytany 1240 razy)

ProBono

  • Gość
14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia
« dnia: 13.11.2016, 16:18 »
Już w najbliższy poniedziałek, 14 listopada, będziemy mogli obserwować największą pełnię Księżyca od połowy XX wieku. Kolejna taka okazja wydarzy się dopiero za 18 lat. Jak oglądać i fotografować Superksiężyc?
Superksiężyc, Supermoon, czy też Superpełnia, to potoczne określenia zjawiska, które na niebie zaobserwujemy już w najbliższy poniedziałek, a konkretnie w nocy z poniedziałku na wtorek (z 14 na 15 listopada). Zjawisko z powodzeniem będzie można oglądać również noc wcześniej, z niedzieli na poniedziałek.
W tym czasie Księżyc na niebie będzie największy i najjaśniejszy nie tylko w skali całego roku, ale całych dziesięcioleci. Księżyc będzie znajdował się w swoim perygeum, czyli w punkcie najbliższym naszej planety, a dodatkowo będzie w fazie pełni. Nasz satelita znajdzie się w odległości 356515 km od Ziemi, podczas gdy przeciętnie ta odległość jest o ok. 30 tys. km większa.
Tej nocy Księżyc będzie 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy od średnich wartości. To dobry moment na nocne zdjęcia!

Niech każdy z nas zrobi tego dnia zdjęcie swojego księżyca !

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: 14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: 13.11.2016, 16:37 »
Cholera, nie ma to jak jechać na brzany na Trent i mieć największy księżyc od X lat :D
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: 13.11.2016, 16:40 »
Hehe he ;) powodzenia :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Bass74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 16
  • Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.
  • Lokalizacja: lubuskie
Odp: 14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: 13.11.2016, 18:26 »
Niestety mój synek jest chory i muszę być w domu inaczej siedziałbym nad Odrą bez latarki na rybkach :fishonhook:. Chociaż pogoda troszkę zniechęca, poprzedniej nocy było -8 (minus osiem). :o
Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: 14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: 13.11.2016, 19:09 »
Kurde już wczoraj jakoś tak mnie to zainteresowało bo będąc na wsi a tam zbyt często nie są ustawione latarnie jak wracałem do domu to jakoś dziwnie widno było na zewnątrz. Zainteresowałem się tym i spojrzałem na księżyc. Świecił bardzo jasno ale nie przypuszczałem że z tego powodu. Jak dzisiaj będzie nie wiem siedzę w domu nie pojechałem za miasto. Na razie nie widze z balkonu księżyca
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 14 listopada Super księżyc - róbmy zdjęcia
« Odpowiedź #5 dnia: 13.11.2016, 19:18 »
u mnie wygląda tak:
Marcin