Autor Wątek: Co zamieszczać w magazynie, tematy chodliwe, nudne i 'wywrotowe'...  (Przeczytany 7091 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jak myślicie, jakie treści powinny się znajdować w magazynie, w jakich proporcjach? Na podstawie wątku http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6286.0 nie mam wykrystalizowanego zdania.

Pytanie też do Filipa, czego szukają ludzie młodzi w takich magazynach? Czy naprawdę nie lubią tematów o sytuacji w Polsce, w PZW?

Ważną rzeczą są treści odnośnie reform w PZW, czyli anty ZG. Tutaj sprawa jest dość delikatna. Rozmawiałem z Saturninem, i uświadomił mi on, że jeżeli PZW weźmie mnie czy nas na cel, może mocno zaatakować. Mają kasę na procesowanie się, korzystają z kancelarii prawnych, mogą zaszkodzić mnie, czy tez kołu nr 29 Dzierżno Duże, do którego należę. Na forum mamy masę rzeczy wywrotowych.  O ile nie chciałbym wracać do Polski to kładłbym na pewne rzeczy 'lachę', ale ja chcę wrócić. Oni mogą zamknąć mi i osobom związanym z forum drzwi do wielu rzeczy, przedsięwzięć. Stąd tez pytanie jak mocno można jechać po bandzie.

Rozmawiałem też z Jackiem Kolendowiczem, naczelnym WŚ, i on powiedział wyraźnie, że on korzysta non stop z pomocy prawnej, i wie ile może powiedzieć a ile nie. Jego gazeta ma kasę jakąś na proces, ja nie mam. Dlatego warto działać rozsądnie. Pamiętajmy, że PZW to biznes zarybieniowy warty ponad 100 mln PLN rocznie. Oni robią na tym kasę, i mają środki aby walczyć o swoje, nie cofną się przed agresywnymi ruchami.

Proponuję:

1. Musimy jako magazyn i forum przede wszystkim być za związkiem, i chcieć jego reform. Jeżeli znajdą się gdzieś wypowiedzi przeciwko PZW, oni to mogą przekuć na 'swoje' i fechtowac tym cały czas.

2. Nie możemy używać wyrażeń typu: złodzieje, ukradli, sprzeniewierzyli itp. w połączeniu z nazwiskami czy też komórkami związku. Jeżeli nie ma dowodów, oni mogą z tego korzystać przeciw nam. Jeżeli są dowody, to pomyślcie, czy ktoś stanie po Waszej stronie jak przyjdzie co do czego. Dowody znikną, a będzie proces :(

3. Trzeba pisać pozytywnie o związku w ogóle, krytykować jego komórki, np, władze okręgu. I jak robi Kolendowicz, zamiast pisać, ze działacze są źli etc, piszemy, ze działacze postąpili niesłusznie, władze okręgu to... - tutaj piszemy tak, aby ocenić ich czyn, nie same władze. Mam nadzieję, ze rozumiecie...

Wiem, ze może komuś się wydaje to śmieszne, ale magazyn w druku z wywrotowymi tekstami to już nie w kij dmuchał. Znajdziemy się na celowniku ZG. Jakby co to powiem Wam, że Saturnin działa już raczej w pojedynkę. Odsunęli się od niego inni, bo wiedzą, że mogliby wiele stracić. Goście z PZW są powiązani z byłymi służbami, i wciąż korzystają z układów, wejść. My jesteśmy póki co leszcze. Ale po wydaniu magazynu z takiego 25 cm staniemy się wypasiona 40stką :D

Co o tym myślicie w ogóle? Zerknijcie jakie artykuły będą w planie...



Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pytanie też do Filipa, czego szukają ludzie młodzi w takich magazynach? Czy naprawdę nie lubią tematów o sytuacji w Polsce, w PZW?

Pytanie pierwsze...
Przede wszystkim wskazowki i porady.
Jak stać się "lepszym" wędkarzem? Jak kupować mądrze? Dobór sprzętu do metody/łowiska/preferencji. I przede wszystkim teksty o etycznym wędkarstwie. Sam musiałem do tego "dojrzeć" i już wiem że nie jest to takie straszne (haki bezzadziorowe np.) ;)
To muszą być teksty, które nie pozwolą młodym wędkarzom stanąć w miejscu. Muszą być "mądre", ale zarazem łatwe do zrozumienia. Ja sam dzięki temu portalowi nie poszedłem na dno :-X

Pytanie drugie...
Sam nie wiem jak jest u innych. Ja takie tematy zazwyczaj omijam, no chyba, że jest coś wybitnie ciekawego, co się często w tym temacie nie zdarza.
Po prostu, jeszcze przyjdzie czas na działania. I tak pewnie teraz nie miałbym "siły przebicia" w tym temacie.
Tak jest u mnie, nie wiem, może są młodsi, których ten temat intersuje.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)