Autor Wątek: UWAGA! Bandyci w lasach  (Przeczytany 17550 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #30 dnia: 30.11.2016, 21:07 »
Jednak nadleśnictwa frontem do ludzi

Małe Know How  może się komuś przyda:

Na stronie nadleśnictwa Kutno znalazlem: http://www.lasy.gov.pl/nasze-lasy/mapa-lasow
To jest mapa Polski z wszelkimi informacjami jaki las pod kogo podlega i tak się to przedstawia:
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych: Łódź
Nadleśnictwo: Kutno
Powiat: Łowicki
Gmina: Łowicz

Idąc dalej tym tropem znalazłem:
Kontakt:
http://www.kutno.lodz.lasy.gov.pl/lesnictwa

Najblizsze leśnictwo interesującego mnie lasu znajduje się wg mapy Bielawach

Klick  na stronie powyższej jest kontakt

Pozdrawiam

Marcin

ProBono

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #31 dnia: 30.11.2016, 21:10 »
Jednak nadleśnictwa frontem do ludzi

Małe Know How  może się komuś przyda:

Na stronie nadleśnictwa Kutno znalazlem: http://www.lasy.gov.pl/nasze-lasy/mapa-lasow
To jest mapa Polski z wszelkimi informacjami jaki las pod kogo podlega i tak się to przedstawia:
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych: Łódź
Nadleśnictwo: Kutno
Powiat: Łowicki
Gmina: Łowicz

Idąc dalej tym tropem znalazłem:
Kontakt:
http://www.kutno.lodz.lasy.gov.pl/lesnictwa

Najblizsze leśnictwo interesującego mnie lasu znajduje się wg mapy Bielawach

Klick  na stronie powyższej jest kontakt

Pozdrawiam

Nadleśnictwa od wielu lat już są dla ludzi i zawsze frontem

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #32 dnia: 30.11.2016, 21:15 »
Wiem o czym mówisz, szczególnie że mam znajomego w leśnictwie w Skierniewicach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #33 dnia: 30.11.2016, 21:27 »
Katmay jeśli masz smartfona z androidem zainstaluj sobie mlas mini aplikacja jest darmowa i bardzo przydatna.
Już to raz przed chwilą pisałem coś się posypało z moim kontem bo albo wiadomości nie wychodzą to znowu licznik wiadomości stoi w miejscu.
Piotr

ProBono

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #34 dnia: 30.11.2016, 21:51 »
Katmay jeśli masz smartfona z androidem zainstaluj sobie mlas mini aplikacja jest darmowa i bardzo przydatna.
Już to raz przed chwilą pisałem coś się posypało z moim kontem bo albo wiadomości nie wychodzą to znowu licznik wiadomości stoi w miejscu.

jak siciągniesz samą aplikację to nic nie da a skąd weźmiesz warstwy?

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #35 dnia: 30.11.2016, 22:01 »
Wprawdzie nie ma tam mapy gospodarczej bo tą mamy tylko my leśnicy ale jest kapitalna mapa topograficzna a ta jest darmowa i dostępna.
Piotr

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #36 dnia: 01.12.2016, 00:44 »
Zmieniliście temat, bo Wam niektórym Kolegom nie pasuje?

Kolego Piotrze. Przytoczyłeś art. 161. K.w. Cytuję:  Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

Wyjaśniam. Lasy Państwowe nie są właścicielami ani posiadaczami lasów. PGL LP sam się rządzi i przeznacza wygospodarowane środki na własne potrzeby, nie płacąc właścicielowi (państwo) żadnej formy dywidendy. Należy przy tym zauważyć, że w Polsce działalność związana z leśnictwem, a więc podstawowa działalność PGL LP, jest zwolniona z podatku dochodowego, a podlega pod podatek leśny.

Dlatego bandyci jeżdżą wypasionymi samochodami terenowymi a rzeczywiście potrzebni społeczeństwu Policjanci PRLowskimi samochodami.

Ponieważ jestem wędkarzem, więc będę mówić o wodzie.
W sercu Mazur, w rezerwacie, wbrew prawu, wyrosły domy prominentów z Lasów Państwowych, lokalnych notabli i senatora PO. Leśnicy (oraz ich bliscy i znajomi) za grosze dzierżawią od Lasów dziesiątki byłych ośrodków wczasowych w najpiękniejszych miejscach kraju. Teraz chcą zostać ich właścicielami.
W ośrodku Polanka nad brzegiem Jeziora Nidzkiego. Wprawdzie jezioro wraz z otaczającymi je lasami jest rezerwatem przyrody – nie wolno tu hałasować, wjeżdżać samochodami ani zbierać runa leśnego – ale ci z Polanki, jak mówią okoliczni mieszkańcy, konsekwencji łamania przepisów nie muszą się obawiać. – „Nie takie rzeczy uchodzą im na sucho. Kiedyś w Polance były tylko małe, parterowe domki kempingowe. Zamieniły się w domy nieustępujące wielkością naszym całorocznym. A przecież w rezerwacie budowa jest zabroniona „ – mówią mieszkańcy, wystarczy porozmawiać.

Polanka jest jednym z wielu byłych ośrodków letniskowych, które powstały w czasach PRL na państwowych gruntach. Kiedyś wypoczywali tu pracownicy białostockich Zakładów Przemysłu Bawełnianego Fasty. Ale teraz właścicielami domków zostali wysoko postawieni pracownicy Lasów Państwowych oraz lokalni notable. Przejęli również dwa inne ośrodki w Rezerwacie Jeziora Nidzkiego i jeden na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Peerelowskie władze pozwalały państwowym przedsiębiorstwom tworzyć ośrodki w najatrakcyjniejszych miejscach: w środku lasu, nad brzegami jezior, rzek i morza. Niektóre ośrodki znalazły się później w granicach nowo zakładanych rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych. Po przekształceniu Kierownictwo Lasów powinno było wtedy wprowadzić jasną zasadę: jeśli domki są w rezerwacie – nie podpisujemy umów. Ale decyzje pozostawiono nadleśnictwom – źródło: dr Jerzy Kruszelnicki, członek Komitetu Ochrony Przyrody PAN.

Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska przekonuje kłamiąc w żywe oczy: – W wielu przypadkach tereny po ośrodkach zostały zrekultywowane i przywrócono tam gospodarkę leśną. Nie są nam znane przypadki, aby obiekty ośrodków wypoczynkowych znajdowały się na terenie rezerwatu.
A jednak takie przypadki są, Pan rzeczniczka kłamie.
 
Na terenie nadleśnictwa Maskulińskiego, obejmującego m.in. gminy Pisz, Ruciane, Mikołajki i Mrągowo, na gruntach leśnych działa 17 ośrodków. Z tego ponad połowa w rezerwacie Jeziora Nidzkiego i w Mazurskim Parku. W ostatnich latach na sprzedaż wystawiono domki trzech ośrodków w rezerwacie i jednego w Parku.
Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa, także miały ośrodek nad Jeziorem Nidzkim. – Prowadzili go dwaj lokalni biznesmeni. Jego przejęciem zainteresowany był jednak znajomy nadleśniczego Piotra Czyżyka. Przedsiębiorcy nie chcieli odpuścić. W 2006 r., gdy umowa najmu wygasła, nadleśnictwo nie zgodziło się na jej przedłużenie i Polfa musiała rozebrać domki – relacjonuje kolejny leśnik anonimowo – jeden podpis nadleśniczego i mogą stracić pracę więc nie podaję nazwiska.

Dalej:
Dębowa, niewielki ośrodek olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych w rezerwacie Jeziora Nidzkiego. W 1997 r. FNE zaproponowała nadleśnictwu odsprzedaż domków. Według Jarosława Krawczyka, rzecznika regionalnej dyrekcji Lasów w Białymstoku, o okazyjnej sprzedaży domków poinformowano pracowników nadleśnictwa oraz regionalnej dyrekcji. I to oni zostali ich właścicielami.

Jak to powiedział Nasz Kolega Katmay? „Nadleśnictwo frontem do ludzi”. Powiedz, u Ciebie front, to jest z przodu czy z tyłu?
Może jest wśród nas ktoś z okolic, o których piszę. Niech się wypowie. Ale ja piszę tylko o Mazurach…
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #37 dnia: 01.12.2016, 05:25 »
Wszystko co pisze Mirek jest z moich okolic +/- 70 km,
I zgodzę się z ostatnim jego postem.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #38 dnia: 01.12.2016, 09:04 »
Dokończę swój wywód, bo wczoraj było już późno. A ludzie w tym Moi Koledzy winni wiedzieć w czym biorą bez swojej woli udział. I tak:

Ponad 2 mld zł zarobione w ciągu ostatnich kilku lat nadwyżek Lasy Państwowe nie odprowadzają do budżetu państwa. Co robią z tymi pieniędzmi? Otóż przedsiębiorstwo zyski zachowuje dla siebie i gospodarzy nimi, jak chce. Każde z 430 (około) nadleśnictw prowadzi oddzielną gospodarkę finansową – ma własne konto bankowe, zatrudnia podwykonawców.
 
Prawie czwarta część Polski jest we władaniu jednej instytucji. Podobnego przedsiębiorstwa nie znajdziecie ani w Polsce, ani w Europie.

Koszty w całym przedsiębiorstwie w 10 lat temu (do nowych danych jeszcze nie doszedłem, choć mam lepsze kawałki, – ale pominę i zaraz kończę tekst o bandytach) wyniosły około 6 mld zł, czyli utrzymanie 1 ha lasu w Polsce kosztuje dużo ponad 700 zł. Porównując koszt zarządzania lasami w Polsce i np. w Austrii czy w Finlandii Lasy Państwowe są najdroższe (porównajcie Koledzy warunki klimatyczne w Finlandii a w Polsce). Natomiast Austria to przede wszystkim Alpy, trudne warunki pracy dla leśników, a więc i większe koszty.
A zarobki, zarówno w Austrii jak i w Finlandii, są wyższe niż w Polsce, chociaż średnie wynagrodzenie w Lasach Państwowych wynosi ponad 5 tys. zł brutto. Do tego służbowe mieszkania, samochody, deputaty mundurowe i szereg innych pracowniczych przywilejów.
 
Armia 26 tys. leśników zajmuje się zarządzaniem i dozorem. Prawie połowę wydatków pochłania administracja.

Kto zajmuje się „czarną robotą”?
Wyrąb drzewa, zrywkę, przygotowanie gleby, nasadzenia, ochroną lasu przed szkodnikami i przed pożarem – wykonują pracownicy prywatnych firm, wywodzących się przeważnie z Zakładów Usług Leśnych, które były kiedyś integralną częścią Lasów Państwowych.
Tu też jest ciekawie.
W latach 90 zdecydowano się na restrukturyzację i Zakład Usług Leśnych (ZUL) musiał się sprywatyzować. To był majstersztyk. Jednym ruchem Lasy pozbyły się 80 tys. ciężko pracujących na powietrzu, w deszczu i mrozie etatowych pracowników. Prace w lesie są kosztowne. Zestaw maszyn to około 3 mln zł, Harvester, a np. leśny kombajn – 2 mln.

Ale cud, w prywatnych ZUL ten sam sprzęt jakoś rzadziej się psuje i zużywa mniej paliwa …

Krótko mówiąc, Lasy Państwowe bez skrupułów wykorzystują pozycję monopolisty.
A nadto, można przyrównać Lasy Państwowe do organizacji wojskowej. I nie chodzi tu o zielone mundury. Raczej o niemal wojskową dyscyplinę i pionową strukturę podległości służbowej. I o to, że podwładnego można zwolnić, a właściwie odwołać, bez podania powodu. Bez uzasadnienia. Odwołani nie odchodzą z Lasów. Dostają przeniesienie na inne, niższe stanowisko.
 
Wejście do leśnej korporacji też nie jest łatwe. Właściwie bez rodziny w Lasach nie ma o czym marzyć.
Czyli identyczny wzór niczym polska mafia prawnicza.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Online zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #39 dnia: 01.12.2016, 09:13 »
Mirek wspomnij o zatrudnianiu w LP. Jeżeli nie masz rodziny, kolesia - nie masz pracy. Mój zięć jest po studiach leśnych. Odbył staż, zdał egzamin na strażnika leśnego. Niestety pracy nie dostał. Pracę dostał emerytowany policjant (38 lat), który miał tyle wspólnego z lasami, co ja z astronomią. Gość nie zdał egzaminu na strażnika. Nadleśniczy czekał rok, aż zda egzamin i go przyjął. Dowiedziałem się, że połowę rodziny policjanta pracuje w nadleśnictwie >:O
Zbyszek

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #40 dnia: 01.12.2016, 09:20 »
Zbyszku, ja mam to wszystko w dupie. Od tego, by zainteresować się bandytami, jest Policja, Prokuratura i inne służby. Ja tylko nie chcę, by ktoś robił ze mnie durnia i jeszcze obrażał się, że rzeczy nazywam po imieniu. Pozdrawiam Cię.

Zbyszku, mała modyfikacja:
Twój zięć nie dostał się do pracy na strażnika, bo jako "niesprostytuowany" nie generował by bandyckich zysków dla LP. A emerytowany milicjant (policjantem to stał się później i niezasłużenie) bandytyzm wyssał z mlekiem matki.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Online zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #41 dnia: 01.12.2016, 09:31 »
:thumbup:
Zbyszek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #42 dnia: 01.12.2016, 09:35 »
Przyznam się Wam, że liczę na PiS tutaj. Nie po drodze mi z prezesem i Antkiem, ale jedna dobra rzecz jaką robią, to rozbijanie własnie takich układów. O ile wjazd do lasów i mandat ma mało wspólnego z późniejszym wywodem Mirka :P , to trzeba przyznać, że jest pokazana pewna patologia.

Niestety, w Polsce trudno o zmiany, jeżeli mamy tak wiele sektorów, gdzie rządzi swojego rodzaju układ, i swój wciąga swego na stanowiska, lokalna władza zaś wspiera się na lokowaniu na intratne posady swoich pociotków lub ludzi będących im odpłacać w przyszłości. Jestem pewien, że nie wszędzie tak jest, nie wolno generalizować, bo to bardzo krzywdzące, ale jest coś na rzeczy.

Sama cena drewna według mnie jest policzkiem dla obywatela, bo nie rozumiem skąd się to bierze. Jako kraj zalesiony tak mocno, nie znajduję uzasadnienia w tak wysokich cenach. Jednak po przytoczeniu tutaj argumentów, można się domyślać dlaczego tak jest. Kto wie, czy gdyby drewno był tańsze, o wiele więcej ekologicznych technologii byłoby spopularyzowanych, zaś sama przestępczość by zmalała, podobnie jak konieczność uzbrajania strażników. Według mnie jest to czynnik zwiększający swojego rodzaju przestępczość. W UK nie ma lasów, ale drewno sprowadzane z różnych zakątków świata, jest tańsze od polskiego, i to strasznie. Cena płyt MDF czy PLY jest niższa niż w Polsce. Wiele rzeczy otwarłoby się dla polskiego przemysłu, gdybyśmy byli tutaj konkurencyjni. Anglicy wciąż budują korzystając z drewna, ale nie z Polski.

Rozumiem, gdyby drogie drewno oznaczało zasilanie budżetu państwa - ale jeżeli jest jak pisze Mirek, to płacimy za to aby ktoś zarabiał ponad średnią krajową, gdzie lekarz czy pielęgniarka dostają znacznie mniej. Jest to jedna z rażących niesprawiedliwości  w Polsce, gdzie dane grupy zawodowe potrafiły wywalczyć tak wiele dla siebie. Pielęgniarka nie dostaje leków za darmo ani nie jeździ do sanatoriów z racji pracy w służbie zdrowia... To niesprawiedliwe i rodzi nierówność, podziały i zachęca do nie zachowywania postawy obywatelskiej. Ale mogę się mylić, to moje przypuszczenia, chętnie zostanę wyprowadzony z błędu, jeżeli tak jest :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #43 dnia: 01.12.2016, 10:00 »
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #44 dnia: 01.12.2016, 10:07 »
:o :o :o
Lucjan