Autor Wątek: Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm, c.w. 50 g - mini recenzja  (Przeczytany 8639 razy)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Postanowiłem przedstawić wam jeszcze jeden z moich zakupów, a mianowicie wędzisko Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm.
Nie ukrywam, że jestem po wrażeniem tej wędki jeśli chodzi o komfort użytkowania oraz jakoś jej wykonania.

Na początek trochę danych technicznych:

długość: 302,5 cm
długość transportowa: 154 cm
waga: 181 gram
sekcji: 2
szczytówek w zestawie: 3
waga wyrzutowa: 50 gramów



Jakość wykonania:
Oglądałem wędkę bardzo starannie i naprawdę nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić, jakość wykonania jest dla mnie celująca.
Nie zalazłem żadnych zacieków, przetarć itp. wszystko jest super wykończone. Jakość wykonania jest wyższa niż w Trabucco Precision Pro Picker, a nawet Browning Backfire Method Mania.
Dragon najwyraźniej doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nawet umieszcza taką oto naklejkę na blanku:



Akcja:
Jest to wędka w sumie paraboliczna (ma namiastki progresywnej) aczkolwiek pozbawiona niemal całkowicie kluskowatości, przy gwałtownych ruchach na sucho dobrze zachowuje swój pierwotny kształt i nie wpada w duże drgania. Jeśli dodam do tego małą wagę, bardzo dobre wyważenie oraz grubszy niż standardowo dolnik daje mi to wędkę o bardzo dobrym komforcie użytkowania. Wędką po prostu macha się wspaniale, bajka. Dodam jeszcze że w moim przekonaniu relatywna sztywność tej wędki "na sucho" zwiększa szybkość zacięć tak więc jak dla mnie super.

Pod obciążeniem wędka pokazuje swoją parabole, w moim odczucie ma wystarczający zapas mocy aby spokojnie sprostać komercyjnym karpikom i nie tracić na nimi kontroli.

Więcej o akcji wędki dowiecie się z filmików pod obciążeniem 500 gramów i 1000 gramów:

500 gramów (szczytówka biała < 0,5oz):


1000 gramów (szczytówka biała < 0,5oz):


1000 gramów (szczytówka żółta ~1oz):


Tutaj akcja zamienia się w progresywną i nie ma raczej przesztywnienia na sekcji łączenia, może też moja technika podnoszenia powoduje trochę taką zmianę akcji.


Szczytówki:
W zestawie mamy 3 szczytówki o średnicy 2,4 mm i długości 52,5 cm.
W sumie dwie z nich są prawie takiej samej czułości (szklane) a jedna twardsza (węglowa).



Przeprowadziłem test ugięcia od poziomu dla obciążenia 1 oz (28 gramów) po zamocowaniu szczytówek na sztywno 3 cm od końca:





Szczytówka biała (zapewne coś koło  0,25 - 0,5 oz):



Szczytówka zielona (zapewne coś koło 0,25 - 0,5 oz):



Szczytówka żółta (zapewne coś koło 1 oz):



Średnica blanku:



Średnica blanku na mocowaniu kołowrotka:



Średnica ta ma dla mnie duże znaczenie w operowaniu wędziskiem, generalnie im wędka jest tutaj grubsza (do pewniej oczywiście granicy) tym wygodniej się nią operuje.
W 90% operujemy wędka trzymając ją właśnie w tymi miejscu, dlatego też tutaj dokonuje pomiaru.
To 21,6 mm daje mi osobiście duży komfort operowania, nie mam wrażenia jakbym wymachiwał cienkim drutem i łatwiej jest mi kontrolować wędkę.

Średnica pierwszej przelotki:



Tutaj Dragon mógł dać większe przelotki, osobiście chciałbym tutaj coś koło 15-16 mm.
Generalnie  wszystkie odpowiadające przelotki są mniejsze niż w np Trabucco Precision Pro Picker 270, fajnie gdyby zastosowano porównywalne.

Podsumowując:
Jak dla mnie kij jest super, bardzo chwale sobie komfort jaki daje przy operowaniu. Wędka jest bardzo szybka i błyskawicznie reaguje. Nie jest tak miękka jak np. Precision Pro Picker co być może daje więcej spinek w trakcie holu z drugiej strony może wcale tak nie być, a mamy dodatkowo szybsze zacięcia, więcej kontroli, lepszą celność rzutów i komfort operowania.
Polecam tym bardziej ze jest to po części nasz rodzimy produkt.
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Wygląda mi to na ciut mocniejszego brata Express Quivera. Stąd wniosek prosty - wędka na pewno jest super :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Oglądając filmik w którym pokazujesz pracę wędziska pod większym obciążeniem, spostrzegłem że wędka dziwnie się ugina. Jest to ten odcinek wędziska w którym kończy się praca szczytówki a zaczyna drugiego elementu. Drugi element tak jakby był bardzo sztywny, przez co jest niefajne załamanie i nawet myślałem, że ta szczytówka zaraz Ci się połamie. Jak tak to widzę, chyba że filmik tak nagrany.

A recenzja super :thumbup: :beer:
Z poważaniem Marcin

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Oglądając filmik w którym pokazujesz pracę wędziska pod większym obciążeniem, spostrzegłem że wędka dziwnie się ugina. Jest to ten odcinek wędziska w którym kończy się praca szczytówki a zaczyna drugiego elementu. Drugi element tak jakby był bardzo sztywny, przez co jest niefajne załamanie i nawet myślałem, że ta szczytówka zaraz Ci się połamie. Jak tak to widzę, chyba że filmik tak nagrany.

A recenzja super :thumbup: :beer:

Tak wiem, nagrywałem to na najdelikatniejszej szczytówce która jest zapewne około 0,5 oz, być może na węglowej 1 oz wygląda to inaczej.
Wędka jak widać się nie złamała, więc pewnie to testowali :)
Tomek

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Super recenzja :thumbup:
Tomek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Fajna recenzja. :thumbup:

Ile masz jeszcze wędek do testów?
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Do testów na razie nie mam więcej :)
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Tomku, bardzo ładnie :thumbup:

Za te filmiki to powinieneś dostać jakąś flaszkę, bo dużo wnoszą w temacie, o wiele więcej niż zdjęcia. Faktem jest, że te kije są świetne, jednak dobór szczytówek o odpowiedniej charakterystyce pracy nie jest najszczęśliwszy. To chyba specjalność tej firmy. Idealnym przykładem są spinningi Fishmaker (wklejanki). Dobre blanki, przelotki Fuji, uchwyt Fuji, wykończenie dobre, cena spora. Jednak załamanie szczytówki  w miejscu jej łączenia z blankiem jest katastrofalne. Tak niestety jest we wszystkich wersjach - od najdelikatniejszych (c.w. do 7 gramów) do najcięższych (c.w. do 21 gramów). Wspomniane załamanie jest tak nienaturalne, że aż oczy bolą. Tutaj występuje "przesztywnienie" troszeczkę dalej od łączenia, ale jednak. Nie dyskwalifikuje to tych wędzisk, ale niesmak pozostaje. Przyznaję bez bicia, że kiedyś chciałem kupić ten kij.
Jacek

Offline Manfred1979

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Super recenzja.
Jednak w mojej opinii to nie jest kij paraboliczny.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Dobrze, że mamy takiego Syborga. Skręcało mnie by napisać coś podobnego. Tylko ja mam inny dylemat. Czy powinno się usztywnić osadzenie szczytówki a ją samą wydłużyć? Czy sekcję przedszczytową uczynić bardziej spolegliwą w jednej trzeciej od osadzenia (oczywiście pytanie do konstruktora). Raczej wybrał bym 2 wariant. A może kompromis 50/50. Oczywiście, że i tak da się nim łowić. Ale akcja kija, jest szokująco zakłócona. Wybacz Tomek81. Recenzja jest wdechowa. Ale kija po akcji, raczej bym nie kupił. Spróbuj do niego dobrać sztywniejsze, węglowe szczytówki. Powinny załatwić sprawę. Pewnie już nie będzie pod potrzeby do jakich go kupiłeś.
Arek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm, c.w. 50 g - mini recenzja
« Odpowiedź #10 dnia: 15.12.2016, 18:27 »
Aż muszę sprawdzić, jak się moje pickerki zachowują. Chyba dobrze, bo nigdy nie zauważyłem w nich czegoś takiego.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm, c.w. 50 g - mini recenzja
« Odpowiedź #11 dnia: 15.12.2016, 21:44 »
Dodałem filmik 1000 gramów na szczytówce węglowej 1 oz, tutaj już praktycznie przesztywnienia nie widać. W sumie powiem że nie bardzo mnie to boli w sumie wole mieć szczytówkę < 0,5 oz niż jej nie mieć nawet jeśli akcja wędki jest zaburzona. Z ciekawostek napiszę, że kupiłem nawet do innego feedera szczytówkę Browninga D-flex 0,5 która jest do połowy węglowa potem szklana no i niestety pod obciążeniem tworzy się na łączeniu tych sekcji niemal kąt prosty. Jest to więc być może jakiś trudniejszy problem z bardzo delikatnym szczytówkami na krótkich wędkach z C.W. >= 50 gramów. Poza niesmakiem wizualnym jakoś nie bardzo mi to przeszkadza, osobiści zależny mi bardziej na samej sygnalizacji brania. Inna kwestia jest być może fakt, że z taka szczytówka 0,5 oz polujemy raczej na małe plotki i nie będziemy ich ciągnąć z siłą 1 kg tak jak było to na teście.
Tomek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm, c.w. 50 g - mini recenzja
« Odpowiedź #12 dnia: 15.12.2016, 22:04 »
I tu Tomku, jest właśnie kłopot. Napracowałeś się, wydałeś kaskę na niezły kij. Ale ten kij, właśnie jest niezły. Jest za sztywny dla szczytówek dla niego dedykowanych. Wybacz stary. To moje spojrzenie na fotofakty. Nie jest moim celem ciebie urazić.
Arek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm, c.w. 50 g - mini recenzja
« Odpowiedź #13 dnia: 15.12.2016, 22:35 »
Oglądając filmik w którym pokazujesz pracę wędziska pod większym obciążeniem, spostrzegłem że wędka dziwnie się ugina. Jest to ten odcinek wędziska w którym kończy się praca szczytówki a zaczyna drugiego elementu. Drugi element tak jakby był bardzo sztywny, przez co jest niefajne załamanie i nawet myślałem, że ta szczytówka zaraz Ci się połamie. Jak tak to widzę, chyba że filmik tak nagrany.

A recenzja super :thumbup: :beer:
Wg mnie te ugięcie wygląda tak dlatego, że kij sam w sobie jest sztywny, a nie parabolik. Dodatkowo jak została założona szklana miękka szczytówka, to widać, że ona się gnie a kij dalej trzyma sztywność. Pewnie jakbyś dał szczytówkę węglowa 2 albo 3 oz, to kij miałby bardziej równe ugięcie, bez tego mocnego przeskoku, co widać przy założonej szklanej.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dragon Mega Baits Combat Quiver 300 cm, c.w. 50 g - mini recenzja
« Odpowiedź #14 dnia: 15.12.2016, 22:57 »
I tu Tomku, jest właśnie kłopot. Napracowałeś się, wydałeś kaskę na niezły kij. Ale ten kij, właśnie jest niezły. Jest za sztywny dla szczytówek dla niego dedykowanych. Wybacz stary. To moje spojrzenie na fotofakty. Nie jest moim celem ciebie urazić.

Nie jestem urażony :)
Fakt, kij jest za sztywny do tych szklanych szczytówek, ta węglowa już wygląda całkiem ok. Określiłem ją jako 1 oz, chociaż jak porównam z 1 oz od Trabucco Precision Pickera, to widać na teście, że pracuje głębiej 11,5 cm vs 9,5 cm. Widać Dragon jeszcze musi trochę się nauczyć dobierając szczytówki, tak jak było już napisane być może jej wydłużenie połączone z większa średnicą dawałoby bardziej regularną akcję. Nie reklamuje tutaj posiadanych wędek tylko staram się przedstawić jak odbieram dany produkt, sam korzystam z recenzji innych i wszyscy coś z tego wynosimy, takie jest moje podejście do tych recenzji więc nie ma miejsca na urazę :)



Tomek