Autor Wątek: Chwytak magnetyczny Korda  (Przeczytany 1427 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Chwytak magnetyczny Korda
« dnia: 26.12.2016, 22:05 »
Natknąłem się na taki (nie)zbędny gadżet Kordy do przytrzymywania haczyka z przynętą, podczas zarzucania zestawu z długim przyponem, powyżej 1,0 m dł. (zig rig czy rzeczny feeder itp.). Pewnie temat można by ogarnąć na własną rękę, ale to już pozostawiam do własnych przemyśleń. Co o tym sądzicie?

https://www.rockworld.pl/pokaz_produkt.php?idprod=8315


Myślę, że dzięki temu (lub własnego pomysłu) gadżetowi, odejdzie konieczność oglądania się za siebie podczas zarzucania i wiecznego dylematu czy o coś nie zahaczę i usłyszę dźwięk pękającego kija ???.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Chwytak magnetyczny Korda
« Odpowiedź #1 dnia: 26.12.2016, 22:23 »
Temat stricte Karpiowy, bo o ile rzut z przyponem metr czy półtora można oddać bez większych problemów, to rzut z przyponem 3 metry i więcej jest już problematyczny a czasami są takie potrzeby.

A też nie wszędzie można używać zestawów pozwalających regulować długość "przyponu" podczas łowienia na ziga, ze względu na konieczność zastosowania bezpiecznego klipa do montażu ołowiu.
Tak więc myślę, że to raczej gadżet na specjalne okazje ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Chwytak magnetyczny Korda
« Odpowiedź #2 dnia: 26.12.2016, 22:24 »
Pomysł wydaje się ciekawy. Jedna moja wątpliwość w skuteczność tego gadżetu to taka czy bujający się większy ciężarek nie będzie swoją siła zdejmował haka z tego magnesika ? Może być też przydatny w czasie łowienia zestawami spławikowymi w czasie wiatru, tak mi się wydaje
Od razu przyszedł mi do głowy pomysł czy by nie uzbroić jakimś żelastwem podajnika do methody i nie kłaść na tym przyrządzie :)
Pozdrawiam - Gienek

ProBono

  • Gość
Odp: Chwytak magnetyczny Korda
« Odpowiedź #3 dnia: 26.12.2016, 22:36 »
Fajny patent ale jak niżej, również myślę, że magnesik za słaby - swoją drogą lubię filmy Kordy bo chamsko nie mają filmu robionego, że od razu wciskają na każdym kroku dany produkt ale najpierw piękna sceneria, pasja wędkarstwa, coś połowimy, coś ugotujemy a później gdzieś tam wplatają wątek z produktem, który właśnie chcą pokazać

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Chwytak magnetyczny Korda
« Odpowiedź #4 dnia: 26.12.2016, 22:36 »
Zrobimy samoróbkę z magnesu od dysku twardego i gwarantuję, że  podpórka zostanie wyrwana z ziemi podczas rzutu ;) :P.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Chwytak magnetyczny Korda
« Odpowiedź #5 dnia: 26.12.2016, 22:40 »
Zrobimy samoróbkę z magnesu od dysku twardego i gwarantuję, że  podpórka zostanie wyrwana z ziemi podczas rzutu ;) :P.

Nie. Trzeba po prostu kombinować z mocą magnesu.
Pozdrawiam - Gienek