SPRZĘT i AKCESORIA > Rękodzieło

Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi

(1/9) > >>

Ryba1987:
Witam
Niektórym znany temat i irytujący bo w krzesłach za 600+ zł żeby takie wady konstrukcyjne występowały na poziomie gimnazjum.. bezcenne.. no ale wszystko się da :)

Temat - rysowanie nóg przez gwinty dociskające

Pierwotnie wyciąłem na laserze 17 mm krążek z kwasówki o grubości 0.08 mm - taką mieliśmy najcieńszą akurat :)
Chciałem żeby chłopaki mi to pospowali do gwintu i by było po sprawie - "nie da się bo nie ma jak tigiem dojść.. "

Krążki z kwasówki 0.8mm

Kombinacji ciąg dalszy - nakrętka M8.. (ma fazy wewnętrzne po bokach) na tokarkę, stoczenie nakrętki z jednej strony tak, żeby fazki wewnętrznej nie było (ratowanie gwintu :P), podobnie z drugiej strony stoczenie tak, żeby zostało jej 2,5mm - 2/3 zwoje.
 
Spawanie nakrętek.. albo może tego co po nich zostało do krążków z kwasówki, pomalowanie na czarno.

Front

Tył

Pierwsze wkręcenie w gwint w fotelu.. dalej rysuje tym razem"półksiężyce".. podklejanie filców odpada - za mało miejsca.. (noga się blokowała na filcu) podczas wkładania w uchwyt.
Zwykła naklejka rapali mi wpadła pod rękę.. wyciąłem krążek o średnicy jakiś 19mm, tak "na zapas" żeby ranty krążka zabezpieczyć oczywiście wcześniej je oszlifowałem i zatępiłem po laserze).
Działa, noga się nie rysuje :)
Klej do śrób/gwintów czy jak to tam zwał.. smarowanie i czekanie aż wyschnie.. dupa, nie trzyma ten siuwaks :(
Spawanie odpada bo nie ma miejsca i nie ma jak.. ktoś ma jakiś pomysł czym złączyć na stałe nakrętkę z ową blaszką do gwintu w miare na stałe? Poxilina? Coś w ten deseń ogarnie temat? Jak myślicie?

Tutaj filmik poglądowy z działania owej przeróbki.. tak tak to garaż przepraszam za pierdolnik standartowo w garażu :)

YT

Pozdrawiam

elvis77:
Tak na szybko żeby połączyć -zgrzewarka,ale mam pomysł tylko muszę go rozwinąć i nie wiem jak opisać

Ryba1987:
Problem jest taki że to trzeba połączyć wewnątrz tego uchwytu.. a tam miejsca sporo nie ma

jaco:
Mam dostęp do krążków z gumy, o różnej średnicy i grubości do 2mm ,może guma byłaby rozwiązaniem tylko jak to połączyć?

elvis77:
Myślałem,że chcesz połączyć nakretkę z blaszką. Sory nie załapałem
A śruba z tym"talerzykiem"powinna być jakoś zakuta,ale tak żeby ten talerzyk się obracał podobnie jak w ścisku stolarskim,ślusarskim lub maszynce do mielenia mięsa,wtedy by nie kaleczył ten talerzyk nogi. Trzeba zatoczyć końcówkę śruby na np.5,9mm na średnicę otworu w talerzyku(6,0mm) ,wywiercić otwór w śrubie np.5mm następnie wkręcić śrubę w fotel,nałożyć talerzyk na zatoczoną końcówkę i rozkuć(rozepchnąć od środka) np.podkładając kulkę np8mmi jakąś kostkę (profil,pręt) następnie wkręcić śrube w celu rozplaszczenia zatoczonej końcówki śruby,ale tak żeby talerzyk się obracał,ale nie spadał. Jeśli nie zrozumiałe to jutro w pracy narysuję w cad i wrzucę fote.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej