Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 63345 razy)

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #195 dnia: 11.07.2021, 13:35 »
Palec do gęby? niby po co żeby sprawdzić uzębienie? :D

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #196 dnia: 11.07.2021, 13:48 »
Palec do gęby? niby po co żeby sprawdzić uzębienie? :D

Kato ma zęby więc ma to sens.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #197 dnia: 13.07.2021, 09:13 »
U mnie w sobotę też nic ciekawego. Byłem od rana 6 godzin. 10 wyjętych w tym jeden dublet. Ok. 5 urwanych lub spiętych. Największy ok. 5 kg, większość w okolicach 2-3 kg. Za cholerę nie mogłem trafić z przynętą albo były strasznie grymaśne. Zanęciłem metr do 2 metry od brzegu i tylko oglądałem ogony i grzbiety karpi i amurów. Jak rzuciłem zestaw to głównie koło tego pływały ale sporadycznie brały jak na taką ilość ryb w pobliżu. Dopiero ok. południa jak na stałe zmieniłem na skisłe masło 6 mm to praktycznie każdy rzut to było branie. Niestety trzeba się było zwijać więc wynik nie powala.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #198 dnia: 13.07.2021, 20:53 »
Ja wpadłem dzisiaj na 5 godz. na leniwca czyli przy kasie. Brań 9 wyjętych 7,w tym jeden dublet,jedna piątka reszta mniejsze.Jedyne co dopisywało to słońce. Brania wszystkie na smaki owocowe.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #199 dnia: 13.07.2021, 20:57 »
Tak się coś ustaliło ostatnio że 2-3 brania na godzinę i nic więcej. Trzeba chyba poczekać na kilka zimniejszych dni żeby ryby się ożywiły i mogły zaskoczyć. Albo poszukać ich w jakimś cieniu może po południu.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #200 dnia: 14.07.2021, 21:53 »
Muszę odwołać to co wczoraj napisałem o tych 2-3 braniach na godzinę. Dziś wpadłem na trzy godzinki żeby wykończyć mieszankę pelletów z resztek jakie mi zostały z ostatnich kilku tygodni. Od jutra urlop więc to ostatnia szansa żeby się nie zmarnowały. Siadłem sobie zaraz przy samochodzie po prawej stronie. Jedna wędka na wprost, druga metr od brzegu. Pierwszy rzut i dublet po kilku minutach. W tym roku taki początek to zła wróżba dla mnie . Tym bardziej że jeden karp się spiął. Ale nie było tak źle. Pierwsza godzina i 4 na brzegu a trzy spinki. Ustawiłem obie wędki na "podbrzegowe" i jak ryby weszły dobrze w zanęcone miejsce to się zaczęło szaleństwo. Na branie czekałem góra minutę z prawej strony i do 5 minut z lewej strony. Niestety większość ryb się spinała. Nie pomogły zmiany haczyków. Przypuszczam że odległość była za krótka i od razu ryby strasznie się szarpały i nie zdążyły zmęczyć. Rzucałem jakieś 10 m od siebie i na wodę bardzo płytką. Odjazdy były atomowe. Najszybsze branie miałem zanim kręgi od pluśnięcia zestawu się zdążyły rozejść. Może 5-7 sekund od wpadnięcia do wody. I był to największy karpik . Trochę ponad 6 kg. Reszta głównie 2-3 kg ale było tez kilka mniejszych. W sumie wynik: 14 karpi i 3 amury. Spinek między 15 a 20. 1 godzina fajnych brań i 2 godziny szaleństwa. No i w takim tempie pellet oczywiście zużyłem i by mi brakło gdyby nie baaardzo oszczędne ładowanie podajnika.   

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #201 dnia: 17.07.2021, 19:26 »
Witam.
   Dzisiejszy wypad to całkiem coś innego niż poprzedni tydzień(9-14). Pierwsze branie po 15 minutach i potężny odjazd,żyłka tylko tak w mgnieniu oka znikała ze szpuli,po zatrzymaniu i krótkim holu ryba odbiła w kierunku brzegu ,po ponownym zapanowaniu nad nią i krótkim holu wypięła się. >:O Następne branie dublet amur 4,200 i karp,1,800, i złamana szczytówka na amurze podczas holu. :D :( W sumie zapiętych 15 wyciągniętych 11 (1,800-3,500),godny uwagi karp 4,700 który ładnie i godnie walczył. :thumbup: Po poprzedniej wpadce z haczykami wymiana dała efekty.   Pomarańczowy kolor i owocowy 12 sztuk, a  różne śmierdziuchy 3 sztuki. To moja życiówka w MF. :D ;D
       pozdrawiam
         Marek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #202 dnia: 18.07.2021, 09:54 »
Gratulacje życiówki. Też miałeś zabawę. Widać że coś się może pozmieniało w pogodzie skoro ryby tak ruszyły z braniami.
Sprawdzę za tydzień czy to dalej trwa.
Pozdrowienia.

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #203 dnia: 21.07.2021, 12:08 »
  Witam.
    Dzięki za gratulacje, zabawa była teraz oczekuje na więcej.Jutro wybieram się bić następną życiówkę.A Ty jedziesz walczyć na Wojnowice?
                  pozdrawiam

    Marek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #204 dnia: 21.07.2021, 20:17 »
Jak zawody się odbędą to jadę. Jak nie to i tak pojadę w tym tygodniu ale nie jutro. Dziś wróciłem z urlopu i sporo jest roboty do nadrobienia...

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #205 dnia: 23.07.2021, 13:40 »
Witam.
   Wczorajszy wypad popołudniowy na Dąbrowę podobny do tego z poprzedniego tygodnia.zabawa fajna,wyholowano 9 karpi (2,5-5,5kg),2 amury (4,1 , 5,2kg) i co mnie cieszy 0 spinek. :D Przynęta tym razem to poczwarki orzech tygrysi,kuku i pellet trus
kawkowy.Brały falami 3-4 i przerwa i znowu powtórka.

pozdrawiam
  Marek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #206 dnia: 24.07.2021, 21:04 »
Dziś od rana znowu Dąbrowa mnie przywitała. Pierwsze pół godziny bez brania. Potem w pół godziny 4 sztuki. I przerwa ok. 2 godziny. Coś się zaczęło dziać ale tak naprawdę rybki ruszyły ok. 11. Praktycznie co rzut to branie. Nawet miałem jedno branie praktycznie z opadu bo odjazd się zaczął zanim zdążyłem kabłąk zamknąć w kołowrotku. Brania się skończyły akurat jak miałem 19 sztuk na liczniku i już dwie spinki na numerze 20. Na szczęście już w trakcie pakowania uderzył trzeci dwudziesty i dał się spokojnie wyholować tak że dobiłem do równej liczby i mogłem spokojnie jechać do domu. Ryby dziś były bardzo grymaśne i brały dobrze właściwie tylko na pomarańczowego waftersa 6 mm mango. Zanim to odkryłem trochę czasu minęło i mogło być dużo lepiej gdybym na to wpadł wcześniej. Kilkanaście spinek też pogorszyło mi wynik. Ogólnie było nieźle choć prawie dwie godziny bez ryby po w miarę fajnym początku było lekko dołujące.

Pozdrawiam
Piotr


Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #207 dnia: 25.07.2021, 06:17 »
Moje Gratulacje :bravo: dla wszystkich łowiących.
Dwójka z przodu, to już zacny wynik :)
Robert

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #208 dnia: 25.07.2021, 13:10 »
Witam.
   Moje gratulacje z tak ładnego wyniku, :bravo: :bravo: :bravo:i jest to doping dla mnie aby podjąć próbę ci dorównać. ;)
Łowiłeś może na PW czy tylko na MF, i jak u Ciebie wypadły czwartkowe zawody.
   
     pozdrawiam
     
        Marek

Offline Mad Dog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #209 dnia: 29.07.2021, 17:01 »
Witam.
Jako że od dłuższego czasu planuję wybrać się na łowisko może ktoś z kolegów krótko opisać jak wygląda wędkowanie na tym zbiorniku? Chodzi mi głównie o informację:
1. Czy trzeba rezerwować wcześniej stanowisko czy można jechać z marszu?
2. Jaka jest odległość między stanowiskami (czy jest ścisk)
3. Czy pod stanowisko można podjechać autem?
4. Czy są jakieś obostrzenia odnośnie haczykow, mat, podbieraków?
5. Łowienie federem czy karpiowkami?
Za szybką pomoc z góry dziękuję. 🍻🍻