Autor Wątek: Górne wymiary ochronne są złe - czyli pseudokonferencja na Rybomanii 2015  (Przeczytany 23572 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Jeśli chodzi o sielawę, to nie jest to ryba "wędkarska" i poławiana jest głównie przez rybaków, co wyklucza ją z naszej dyskusji.

Wcale nie wyklucza. Też się nią zbiorniki zarybia, też kontroluje ten gatunek, więc czemu niby wyklucza? Sielawa ewidentnie pokazuje, że nie da się wszystkich gatunków ryb na zawodach oszacować. Poza tym duże osobniki leszcza na przykład (piszę teraz w kontekście naszego jeziora) siedzą w miejscach dla wędkujących z brzegu niedostępnych. Oceniać pogłowie tej ryby na podstawie młodszych roczników też nie do końca odzwierciedla kondycję gatunku.

Z naszego przykładu wyklucza się sielawę, gdyż i tak jest odławiana sieciowo. Jest to ryba o znaczeniu gospodarczym, a nie wędkarskim. W przypadku sielawy zastawiamy sieci.

Dużego leszcza natomiast "ciśniemy" na wędkę. Z łódki. Tak samo, jak przy zarzucaniu sieci. Różnica jest tylko w narzędziu, nie sposobie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Grześ, słusznie. Ja bym jeszcze zaczął rozprowadzać plotki o kasowaniu grubych mandatów za śmiecenie :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Szkoda tylko że na przedstawiciela wędkarzy wybrano jakiegoś "janka" w czapce bejsbolówce  białych skarpetkach i klapkach :'( :thumbdown:
Krzysztof

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Szkoda tylko że na przedstawiciela wędkarzy wyprano jakiegoś "janka" w czapce bejsbolówce  białych skarpetkach i klapkach :'( :thumbdown:
Miałem podobne odczucia co Ty.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Co sie dziwicie we wladzach pzw srednia wieku 60 lat
mlodzi konkretni wyksztalceni ganiaja za kasa
Maciek

grzesiek76

  • Gość
Szkoda tylko że na przedstawiciela wędkarzy wyprano jakiegoś "janka" w czapce bejsbolówce  białych skarpetkach i klapkach :'( :thumbdown:
Miałem podobne odczucia co Ty.

Fakt, strój tego chłopaka może i mógł być inny :)
Ale zdecydowanie podzielam jego poglądy.

Offline Leoard 1000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sandnes\Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Dla Majkiego-przedstawiciela wędkarzy w tej rozmowie, nie znalazło się nawet miejsce przy wspólnym stole.Żenada.
Mówił prosto, i w pełni wyraził to co czuję każdy szary wędkarz.Ja również podzielam Jego zdanie.
Leszek