Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3887441 razy)

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20235 dnia: 11.01.2022, 01:08 »
To i ja się pochwalę pierwszym moim tegorocznym zakupem a mianowicie opłacenie PZW ;) 8)
Konrad

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20236 dnia: 11.01.2022, 08:26 »


Może nie kupione, ale się pochwalę.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20237 dnia: 11.01.2022, 09:18 »
Ło, Panie! Ale już się pochwal, za co dostałeś :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20238 dnia: 11.01.2022, 10:05 »
Za normalne prace zarządu w kole; zarybienia, sprzątanie śmieci na łowiskach pzw, ogarnięcie zawodów, ogarniecie łowiska specjalnego, w SSR sie nie mieszam tylko . Pzw mazowieckie 8)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20239 dnia: 11.01.2022, 10:08 »
Za dwa złote karta teraz ;) :P 8)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20240 dnia: 11.01.2022, 10:11 »
Paradoks, bo nie łowie na pzw tak naprawdę , próbuję ogarnąć łowiska na których nie łowie 8)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20241 dnia: 11.01.2022, 10:18 »
Szacun :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20242 dnia: 11.01.2022, 10:58 »
(...)ale z kieszeni poszło dodatkowe 60 zł - czyli za zatrzymanie, spakowanie, wysłanie. Więc drodzy koledzy jeśli chcecie kupić, liczcie się z tym, że może być zatrzymane w odprawie celnej :D

Pozdrawiam

Wiem, że mogę zostać określony mianem malkontenta, ale obserwując to, co dzieje się w naszym państwie i nowym "porządkiem" takie zatrzymania i kontrole celne będą miały miejsce o wiele częściej...
A podłoże jest banalnie proste - kasa...
W Niemczech każda powtarzam każda paczka z chin jest kontrolowana przez cło. Oczywiście jeśli coś jest nie tak również trzeba opłacić paczuszkę.

Może nie jest to fajne jeśli ktoś dużo z Chin zamawia, ale jest to dosyć uczciwe dla polskich firm które oferują podobny towar za wyższe pieniądze.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20243 dnia: 11.01.2022, 11:35 »
Nie bardzo rozumiem za co ta dodatkowa opłata? O ile się nie mylę, cło jest od kwoty 150 euro a VAT jest naliczany przy zakupie. Jeśli na kontroli celnej chcieli sprawdzić faktyczną wartość przesyłki to z jakiego powodu odbiorca przesyłki ma być za to obciążany? (Jeśli zadeklarowana wartość przesyłki była zgodna z prawdą)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20244 dnia: 11.01.2022, 11:47 »
Nie bardzo rozumiem za co ta dodatkowa opłata? O ile się nie mylę, cło jest od kwoty 150 euro a VAT jest naliczany przy zakupie. Jeśli na kontroli celnej chcieli sprawdzić faktyczną wartość przesyłki to z jakiego powodu odbiorca przesyłki ma być za to obciążany? (Jeśli zadeklarowana wartość przesyłki była zgodna z prawdą)
Bo po pierwsze bez otworzenia paczki nikt nie wie co jest w środku.

Po drugie od 26,90E doliczany jest podatek 19%

I tak jak już mówiłem każda paczka ma pieczątki z Cła. Jak kiedyś coś przyjdzie zrobię fotkę i wrzucę jak to wygląda.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20245 dnia: 11.01.2022, 11:55 »
Może w DE u nas VAT jest doliczany przy zakupie a cło dopiero od 150 euro. Co mnie to obchodzi, że ktoś sobie chciał otworzyć paczkę? Jeśli zadeklarowana kwota zgadza się z tym co jest w "papierach" nie powinni żadnej dodatkowej opłaty doliczac. Idąc tym tropem za chwilę będą otwierali każdą paczkę i za ponowne jej spakowanie doliczali po 60 zł.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20246 dnia: 11.01.2022, 11:58 »
Może w DE u nas VAT jest doliczany przy zakupie a cło dopiero od 150 euro. Co mnie to obchodzi, że ktoś sobie chciał otworzyć paczkę? Jeśli zadeklarowana kwota zgadza się z tym co jest w "papierach" nie powinni żadnej dodatkowej opłaty doliczac. Idąc tym tropem za chwilę będą otwierali każdą paczkę i za ponowne jej spakowanie doliczali po 60 zł.
Ja napisałem to jako ciekawostkę.
A Ty, że ciebie to nie obchodzi

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20247 dnia: 11.01.2022, 12:02 »
Może w DE u nas VAT jest doliczany przy zakupie a cło dopiero od 150 euro. Co mnie to obchodzi, że ktoś sobie chciał otworzyć paczkę? Jeśli zadeklarowana kwota zgadza się z tym co jest w "papierach" nie powinni żadnej dodatkowej opłaty doliczac. Idąc tym tropem za chwilę będą otwierali każdą paczkę i za ponowne jej spakowanie doliczali po 60 zł.
Ja napisałem to jako ciekawostkę.
A Ty, że ciebie to nie obchodzi

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Rozumiem, ale ta ciekawostka nie dotyczy Polski. Jeśli ktoś coś sprawdza i okazuje się, że wszystko jest tak jak miało być to jakim prawem dolicza sobie za to pieniądze? Rozumiem, jeśli faktycznie wartość paczki byłaby zaniżona to wtedy kontrola jest zrozumiała i za taką usługę można doliczyć dodatkową opłatę.

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20248 dnia: 11.01.2022, 12:02 »
 Zemex Iron X5.

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk


Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20249 dnia: 11.01.2022, 12:05 »
Może w DE u nas VAT jest doliczany przy zakupie a cło dopiero od 150 euro. Co mnie to obchodzi, że ktoś sobie chciał otworzyć paczkę? Jeśli zadeklarowana kwota zgadza się z tym co jest w "papierach" nie powinni żadnej dodatkowej opłaty doliczac. Idąc tym tropem za chwilę będą otwierali każdą paczkę i za ponowne jej spakowanie doliczali po 60 zł.
Ja napisałem to jako ciekawostkę.
A Ty, że ciebie to nie obchodzi

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Rozumiem, ale ta ciekawostka nie dotyczy Polski. Jeśli ktoś coś sprawdza i okazuje się, że wszystko jest tak jak miało być to jakim prawem dolicza sobie za to pieniądze? Rozumiem, jeśli faktycznie wartość paczki byłaby zaniżona to wtedy kontrola jest zrozumiała i za taką usługę można doliczyć dodatkową opłatę.
Jeśli zawartość zgadza się z podaną wartością nie ma żadnych dodatkowych opłat, tylko zaklejają to swoją taśma + pieczątki świadczące, że paczka przeszła przez kontrolę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka