Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1414580 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3495 dnia: 06.02.2019, 21:46 »
Pozwoliłem sobie wrzucić ten film tutaj, oraz do wątku "Nasze karpiowanie". Pewnie nie jeden z nas tak zaczynał swoje karpiowe (i nie tylko) łowy. Myślę, że jeden z lepszych filmów w ostatnich czasach. Old school nie tylko w nazwie firmy ;) 8) :thumbup:.


A to mój kolega z Wodzisławia - Bartek Celny :-)
Na początku lat 2000 łowiliśmy razem na Rybniku. Bartek handlował wtedy nad wodą kulkami Mosella. Wielu wędkarzy wiedziało, że jak Bartek zawita na betony, to będzie można coś tam kupić z jego bagażnika :-) Do dziś mam od niego lufy Pelzera, a raczej lufy z naszywkami z logo firmy Pelzer ;-) Tak to wtedy było. Każdy jakoś kombinował, bo sprzętu karpiowego za wiele w kraju nie było. Kupowało się od kolegów, którzy jeździli na targi do Niemiec, do Belgii. Jeździliśmy na zakupy do Ostrawy. O zakup buzz barów Foxa poprosiłem kolegę Zbyszka Żaczka, który mieszkał w Niemczech i czekałem niecierpliwie, kiedy zjawi się w Polsce na rybach, żeby je odebrać.
Bartek chyba potem prowadził jakąś firmę budowlaną, a niedawno inny kolega z Rybnika zaraportował mi, że Bartek założył firmę Carp Old School, zaś przychód ze sprzedaży samych ziaren przerósł jego oczekiwania.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3496 dnia: 06.02.2019, 21:50 »
A to mój kolega z Wodzisławia - Bartek Celny :-)
Na początku lat 2000 łowiliśmy razem na Rybniku. Bartek handlował wtedy nad wodą kulkami Mosella. Wielu wędkarzy wiedziało, że jak Bartek zawita na betony, to będzie można coś tam kupić z jego bagażnika :-) Do dziś mam od niego lufy Pelzera, a raczej lufy z naszywkami z logo firmy Pelzer ;-) Tak to wtedy było. Każdy jakoś kombinował, bo sprzętu karpiowego za wiele w kraju nie było. Kupowało się od kolegów, którzy jeździli na targi do Niemiec, do Belgii. Jeździliśmy na zakupy do Ostrawy. O zakup buzz barów Foxa poprosiłem kolegę Zbyszka Żaczka, który mieszkał w Niemczech i czekałem niecierpliwie, kiedy zjawi się w Polsce na rybach, żeby je odebrać.
Bartek chyba potem prowadził jakąś firmę budowlaną, a niedawno inny kolega z Rybnika zaraportował mi, że Bartek założył firmę Carp Old School, zaś przychód ze sprzedaży samych ziaren przerósł jego oczekiwania.

Kurcze, przyjemnie czyta się takie historie :) :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3497 dnia: 06.02.2019, 22:16 »
Przypominam sobie po tym filmie klimaty z przed wielu lat, jak na ryby jeżdziło się pociągiem albo rowerem i póżniej, przedzierało przez takie chaszcze, żeby dotrzeć na miejscówkę. Ileż było w tym frajdy, smaku,radości , cóż,  te czasy juz nie wrócą. :'(

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3498 dnia: 06.02.2019, 22:20 »
A to mój kolega z Wodzisławia - Bartek Celny :-)
Na początku lat 2000 łowiliśmy razem na Rybniku. Bartek handlował wtedy nad wodą kulkami Mosella. Wielu wędkarzy wiedziało, że jak Bartek zawita na betony, to będzie można coś tam kupić z jego bagażnika :-) Do dziś mam od niego lufy Pelzera, a raczej lufy z naszywkami z logo firmy Pelzer ;-) Tak to wtedy było. Każdy jakoś kombinował, bo sprzętu karpiowego za wiele w kraju nie było. Kupowało się od kolegów, którzy jeździli na targi do Niemiec, do Belgii. Jeździliśmy na zakupy do Ostrawy. O zakup buzz barów Foxa poprosiłem kolegę Zbyszka Żaczka, który mieszkał w Niemczech i czekałem niecierpliwie, kiedy zjawi się w Polsce na rybach, żeby je odebrać.
Bartek chyba potem prowadził jakąś firmę budowlaną, a niedawno inny kolega z Rybnika zaraportował mi, że Bartek założył firmę Carp Old School, zaś przychód ze sprzedaży samych ziaren przerósł jego oczekiwania.

Kurcze, przyjemnie czyta się takie historie :) :thumbup:

 :'( kręci się w oku. Moje początki "karpiowania" notuję na 2003, ale moje zasoby :money: wtedy były znikome, więc kombinowanie było na czasie :). Teraz trochę inaczej do tego wszystkiego podchodzę (życie :-[), ale i tak wtedy, to było chyba moje oświecenie wędkarskie (nie licząc poznawania tajników Odry :o). Cała ta otoczka odkrywania na nowo wędkarstwa. Wędkarstwa nastawionego na wyselekcjonowanie ryby...grubej ryby :D O:). A zarazem wielka nauka szacunku i troski o naszych wodnych przeciwników. Bezcenne.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3499 dnia: 07.02.2019, 20:45 »

Offline B7Studio

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3500 dnia: 07.02.2019, 22:24 »
Panie biorą!!!  nie ma czasu na kawę 8)


Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3501 dnia: 08.02.2019, 06:54 »
Fajny stojak rzeczny od 2:15min. Czy ktoś wie  co to jest za firma i gdzie możne być dostępny. Może link do sklepu
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline B7Studio

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3502 dnia: 08.02.2019, 19:52 »
Hej, to jest Korum River Tripod ver. 2. bardzo fajny, polecam.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3503 dnia: 08.02.2019, 20:43 »
Na naszym forum już było o tym stojaku i padło kilka krytycznych uwag na jego temat
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3504 dnia: 08.02.2019, 20:55 »
A to nie jest ta sama wersja, którą wszyscy tu wychwalają ? Chyba nawet Wiecho ją niedawno kupował.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3505 dnia: 08.02.2019, 21:04 »
A to nie jest ta sama wersja, którą wszyscy tu wychwalają ? Chyba nawet Wiecho ją niedawno kupował.
Coś mi świta w głowie chyba było to poruszane w temacie stojak plażowy
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3506 dnia: 08.02.2019, 22:12 »

Więcej o anonsowanym przez red. Kolendowicza nowym magazynie wędkarskim:

https://www.facebook.com/wedkarstwo360/

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3507 dnia: 09.02.2019, 22:55 »
Feeder klasyczno-komercyjny (z użyciem wędziska Garbolino Essential Feeder Light 10'):


Ryba1987

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3508 dnia: 09.02.2019, 22:59 »
O, zobaczę sobie moją nową wędkę na filmie :D Baja :P Będzie wtorek/środa u mnie :)

Offline Karol M

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żdżarów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3509 dnia: 10.02.2019, 00:54 »
Cześć,
gdzie zamawiałeś? Chcę kupić ten kij więc będę wdzięczny za jakiekolwiek wrażenia po rozpakowaniu przesyłki.