Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1415106 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5550 dnia: 19.05.2021, 20:52 »
Totalnie nie rozumiem fenomenu tego faceta. Mam wrażenie że powtarza same oklepane schematy.
A ja totalnie nie rozumiem Ciebie. O jakie schematy Tobie chodzi? Mam wrażenie, że nawet nie obejrzałeś dokładnie tego filmu ale masz jakieś uprzedzenia. Ja bardzo lubię filmy Dawida, lubię ekspresję jego wypowiedzi. Nawet jeśli pokazuje w filmie sprawy oczywiste dla doświadczonego wędkarza, to chętnie widzę potwierdzenie własnych doświadczeń.

To jest moja opinia i mogę ją wyrazić, Ty możesz ją mieć gdzieś. Po co ta spina ? Ja akurat nie odnajduję w filmach tego autora tego co Ty, nie widzę tutaj charyzmy jak u Pana Stasia od Lucia, nie widzę też profesnalizmu i zdradzania sekretów jak P. Solski czy choćby fachowej wiedzy którą dostaje od Górka lub Feedersklepu mimu wsadzonych tam reklam.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5551 dnia: 19.05.2021, 22:16 »
Spoko, każdy odbiera filmy po swojemu i każdy odnajduje w nich lub nie, co mu pasuje. Wyraziłem tylko swoją opinię. A filmy ze Stachem i Przemka są też u mnie na topie ;D
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5552 dnia: 19.05.2021, 23:05 »
Ja osobiście przestałem kompletnie oglądać filmy Dawida Moski, mimo, że starsze produkcje (przed nazwijmy to sponsoringiem) naprawdę mi się podobały.

Później z czasem coś uleciało, filmy zaczęły być jakieś inne. Nie potrafiłem odnaleźć tego co wcześniej bardzo mi się podobało.

Kunszt jego doceniam, wiedzę. Ogólnie, choć nie znam prywatnie, to wydaje się być spoko gościem. Nie mniej filmów już nie oglądam.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5553 dnia: 20.05.2021, 07:50 »
Oglądałem filmy jak był jeszcze w Anglii...
Teraz robi jakąś straszną lipe
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5554 dnia: 20.05.2021, 12:17 »
A ja stanę w obronie Dawida ;) Oglądam cały czas jego filmy, aczkolwiek tak jak u Lucjana brakuje mi filmów z tych urokliwych komercji gdzieś pod Londynem, tak  u Dawida brakuje mi ogólnie filmów z UK. Uważam, że gdyby dalej siedział w Anglii, to by nie było narzekań na jego filmy. Jednak nie oszukujmy się na polskich niekomercyjnych wodach często trudno jest dobrze połowić (albo inaczej wymaga to poświęcenia znacznej ilości czasu), a polskie komercje to najczęściej są to typowe wanny i trzeba naprawdę mieć spory talent w przekazywaniu wiedzy, aby zachęcić widza do ciagłego oglądania "metodowych" filmów z polskich komercji. Nie bez powodu też cała masa polskich yotuberów wędkarskich kręci filmy na Dzierżnie. Poza tym w życiu każdego youtubera wędkarskiego z czasem pojawia się problem z contentem, no bo ile można łowić na tej samej wodzie, często jeszcze bez brania przez wiele godzin. Uważam, że Dawid jest jedną z nielicznych osób na polskim youtubie, która ma to co chociażby ma Lucjan, czyli dużą łatwość w przekazywaniu wiedzy.   

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5555 dnia: 20.05.2021, 14:23 »
Dawid jest ciekawy i oryginalny, a ten film jest na pewno potrzebny i to nie tylko dla początkujących. Podoba mi się zwłaszcza sugestia żeby ograniczyć pelletowo / zanętowe szaleństwo. To już przerodziło się w jakąś nową naukę. Nabijanie podajnika trzema warstwami, posypywanie, dipowanie, przełamywanie smaków itp itd. Szczerze mówiąc to przerobiłem wiele dodatków różnych firm i nigdy nie było tak żeby jakiś z nich miał przełomowy efekt. Wystarczy popatrzeć na zawodników. Używają oni podstawowego wachlarza zanęt i przynęt, a nawet jak już cośtam doprawią to zwykle jest komentarz, że robią to bardziej dla siebie.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5556 dnia: 20.05.2021, 14:41 »
Dawid jest ciekawy i oryginalny, a ten film jest na pewno potrzebny i to nie tylko dla początkujących. Podoba mi się zwłaszcza sugestia żeby ograniczyć pelletowo / zanętowe szaleństwo. To już przerodziło się w jakąś nową naukę. Nabijanie podajnika trzema warstwami, posypywanie, dipowanie, przełamywanie smaków itp itd. Szczerze mówiąc to przerobiłem wiele dodatków różnych firm i nigdy nie było tak żeby jakiś z nich miał przełomowy efekt. Wystarczy popatrzeć na zawodników. Używają oni podstawowego wachlarza zanęt i przynęt, a nawet jak już cośtam doprawią to zwykle jest komentarz, że robią to bardziej dla siebie.
Wstawiłem link tego filmu jako dla osób początkujących, ale też uważam, że może się on przydać też tym bardziej zaawansowanym wędkarzom. Dawid jest przedstawicielem sklepu ale nie namawia do całej gamy przynęt i zanęt, wręcz przeciwnie, podkreśla minimalizm nad wodą. Druga kwestia to pokazane przypony i prezentacja waftersów. Tu na forum dużo osób kupuje gotowce, jeśli przypon żyłkowy posiada klasyczny włos, gdzie bagnet nie może swobodnie się poruszać, to prezentacja waftersów jest do d. co dokładnie pokazuje film. Osobiście stosuję przypony z plecionki i owy problem mam wyeliminowany, zresztą zawsze spr. w naczyniu z wodą prezentację przynęt na nowych przyponach. Dla mnie gość robi dobrą robotę i dzieli się swoją wiedzą, a jeśli ktoś nie chce z tego korzystać to jego sprawa. Każdy łowi jak chce, jedni są skuteczni i łowią masę ryb a inni coś tam czasem wyhaczą bo nie chcą się rozwijać wędkarsko, wybór należy do każdego z nas.
Sławek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5557 dnia: 20.05.2021, 21:24 »

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5558 dnia: 21.05.2021, 21:48 »

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5559 dnia: 21.05.2021, 21:52 »

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5560 dnia: 23.05.2021, 09:15 »

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5561 dnia: 23.05.2021, 09:23 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5562 dnia: 23.05.2021, 11:04 »

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5563 dnia: 23.05.2021, 19:14 »
Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5564 dnia: 23.05.2021, 21:23 »
Bardzo udany film.
Jedno, co bym proponował zmienić to podpórki z kształtu V na U. Cena podobna ale lepiej trzyma wędkę. Zarówno z przodu jak i z tyłu.
Pozdrawiam,
Tomek