Autor Wątek: Osmo - Wasze opinie?  (Przeczytany 13643 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 251
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #45 dnia: 04.03.2024, 20:55 »
Dla mnie hipokryzja to hipokryzja. Chcesz to nadal usilnie tłumacz, wybielaj, szukaj powodów. Fakt to fakt. Dodam, że w 2022 firma na rynku już chwilę była.

Z taką retoryką nadawałbyś się do polityki "Szanowni wyborcy, ostatnie działania to nie hipokryzja, to zmiana położenia" :D
Plum

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #46 dnia: 04.03.2024, 21:08 »
Dla mnie hipokryzja to hipokryzja. Chcesz to nadal usilnie tłumacz, wybielaj, szukaj powodów. Fakt to fakt. Dodam, że w 2022 firma na rynku już chwilę była.
Z taką retoryką nadawałbyś się do polityki "Szanowni wyborcy, ostatnie działania to nie hipokryzja, to zmiana położenia" :D

A z takim podejściem to nadal miałbyś w barze mlecznym miskę przetartą brudną szmatą i delektowałbyś się gryczaną ze skwarkami, bo akurat to było, jako jedyna pozycja w menu. 8) W końcu żaden restaurator nie powinien pójść do przodu, gdy miał okazję po skończeniu komuny, bo byłoby to hipokryzją, bo gdy nie miał towaru to chwalił gryczaną ze skwarkami. Trochę luzu proponuję i zrozumienia, że świat jest kolorowy, a tylko krowa nie zmienia zdania. Nie czerpiąc zupełnie kasy z wędkarstwa zdanie praktycznie co roku mamy inne, bo pojawiają się inne możliwości, rozwijamy się i inaczej patrzymy na techniki łowienia, na sprzęt,  a co dopiero gdy do gry wchodzą jeszcze dutki...Na szczęście masz (mamy) wybór-nie kupować/kupować :thumbup: I do tego ideologii doprawiać nie trzeba żadnych.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #47 dnia: 04.03.2024, 21:38 »


...Na szczęście masz (mamy) wybór-nie kupować/kupować I do tego ideologii doprawiać nie trzeba żadnych.

Ten wybór jest według mnie złudny, bo producenci słabo opisują swoje produkty. Nie podają chociaż podstawowych składników, nie podają zawartości substancji odżywczych. Nie opisują jak  z danego produktu korzystać itp. Często na swoją zgubę. Np. nieraz ludzie krytykowali pellet meus, że się robi breja, ale czy na opakowaniu było napisane, żeby dodawać wody jak do zanęty. Czy była podana ilość sugerowanej wody? Na ilu zanętach jest napisane, że sugerują określoną ilość wody? Mogą dopisać że jest to sugerowane i w zależności od użytych skladników może być od.. do. Kupujemy kota w worku.

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #48 dnia: 04.03.2024, 21:43 »
Dla mnie hipokryzja to hipokryzja. Chcesz to nadal usilnie tłumacz, wybielaj, szukaj powodów. Fakt to fakt. Dodam, że w 2022 firma na rynku już chwilę była.

Z taką retoryką nadawałbyś się do polityki "Szanowni wyborcy, ostatnie działania to nie hipokryzja, to zmiana położenia" :D

Chyba za bardzo skupiasz się na tym co ktoś napisał/powiedział. Każdy jest hipokrytą w mniejszym lub większym stopniu. Żeby nim nie być to trzeba by zamilknąć na wieki😅 Jeżeli jest zapotrzebowanie na rynku na dany produkt to producent to robi. Tak działa biznes i bardzo dobrze, że tak działa. Jeżeli ktoś nie chce kupować to nie kupuje, proste. Jak widać Osmo sprzedaje się świetnie więc Dawid chyba wie co robi. Serio będziemy oskarżać o hipokryzję kogoś na podstawie jednego posta, który kiedyś napisał?
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 342
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #49 dnia: 04.03.2024, 22:20 »
Ktoś napisał: "Tylko krowa nie zmienia poglądów". Nie piszmy więc o hipokryzji, że ktoś coś kiedyś napisał a teraz próbuje czegoś innego.
Nie łowię na OSMO, tym bardziej nie wiem, czym różnią się od siebie różne kolory, smaki itd.
Rozumiem frustrację mnogością wyboru vs podaną kiedyś jedną opcję. Ale też rozumiem rynek, który zawala nas tą mnogością, żeby skłonić nas do kupienia wielu wariantów i wyciągnąć od nas kasę. Musimy użyć swojego rozumu, żeby ocenić, czego potrzebujemy. A nie potrzebujemy tego dużo.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 251
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #50 dnia: 04.03.2024, 22:43 »
Tych porównań to nawet nie chce mi się komentować. Pośmiałem się, tyle dobrego :D

Mnie to tylko dziwi, że producent nas zapewnia o jednym, robi drugie i nawet nie musi się z tego tłumaczyć, bo magicznie ktoś go próbuje wybielić. Komu w kwestii biznesowej wtedy mamy wierzyć jeżeli chodzi o produkt, jeżeli nie właścicielowi marki? Skoro miało być mało ale solidnie i nie miało być miliona smaków, a jest na odwrót to co? :) Wnioski nasuwają się same. Jesteśmy w punkcie byle by ktoś kupił, czego być nie miało.

Komuś ucieka punkt. Nigdzie nikt nie powiedział, że rozwój wędkarstwa jest zły, Carl zrobił jakiś dziwny wywód obiegający od mojego tematu i z nim niezwiązany, bo co ma Przemek Solski i jego firma lub Kacper Górecki do obietnic Dawida Moski. No nic, bo to nie Przemka lub Kacpra obietnice.

Powiem wprost, rozwój jest bardzo dobry, to że ludzie starają sie nam te wędkarstwo urozmaicić, ale podejście i zaangażowanie do klienta jak dla mnie sa bardzo ważne. Tutaj tego zabrakło i gdzieś się rozmyły obietnice :)

Wam to pasuje to korzystajcie z tego. Mnie takie opowiastki od marki odsuwają jeszcze bardziej I uznaje firmę za mniej wiarygodna.

Wracam do gryczanki ze skwarkami 😂

P.S. ile razy trzeba dopuścić się hipokryzji, aby zostać hipokrytą? Tak z ciekawości pytam :D
Plum

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #51 dnia: 04.03.2024, 23:01 »
A jak będzie dużo smaków i wszystkie będą solidne to też będzie źle? 😅 Ja jakoś nie czuję się oszukany przez Dawida mimo zapewnień, że będzie produkował mało smaków (choć jeszcze nic od Osmo nie mam). Zresztą co tu dużo mówić, wyniki sprzedażowe chyba mówią najwięcej. Jest popyt, jest podaż. Choć czasami najpierw pojawia się podaż, a popyt dzięki marketingowi później 😉 Szkoda marnować czasu na takie jałowe dyskusje. Ranga wypowiedzi Dawida jest aż tak wielka, żeby nad tym tyle dyskutować?
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #52 dnia: 04.03.2024, 23:08 »
To ma Kacper czy Przemek do Dawida, że wszyscy wymienieni handlują na polskim rynku sprzętem/zanętami i wszyscy mówili w jednym sezonie co innego, a za dwa co innego. Możesz ich nazwać hipokrytami, możesz biznesmenami dostosowującymi się do rynku, . Im punkt nie uciekł...Tomba świetnie zauważył, że każdy gdzieś jest hipokrytą, jeśli coś robi/podejmuje dyskusję/decyzję Ty już w swoich wypowiedziach ten pierwiastek odnalazłeś? Pokazałeś swój punkt widzenia, że Ci się nie podoba, że ktoś kiedyś napisał i teraz co innego robi, ok. Ale pojechałeś również po marce i dumblach, których nigdy nie miałeś, bez wiedzy na ich temat -oceniasz. Słabe to, takie "nasze", narodowe-bardzo "prawdziwe i jedynie słuszne".A to akurat świetnie reguluje rynek. Kiepskie się nie sprzedaje, wyciąga się wnioski, ulepsza-poprawia się jakość. Z pożytkiem dla kogo?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 342
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #53 dnia: 04.03.2024, 23:18 »
Tych porównań to nawet nie chce mi się komentować. Pośmiałem się, tyle dobrego :D

Mnie to tylko dziwi, że producent nas zapewnia o jednym, robi drugie i nawet nie musi się z tego tłumaczyć, bo magicznie ktoś go próbuje wybielić. Komu w kwestii biznesowej wtedy mamy wierzyć jeżeli chodzi o produkt, jeżeli nie właścicielowi marki? Skoro miało być mało ale solidnie i nie miało być miliona smaków, a jest na odwrót to co? :) Wnioski nasuwają się same. Jesteśmy w punkcie byle by ktoś kupił, czego być nie miało.

Komuś ucieka punkt. Nigdzie nikt nie powiedział, że rozwój wędkarstwa jest zły, Carl zrobił jakiś dziwny wywód obiegający od mojego tematu i z nim niezwiązany, bo co ma Przemek Solski i jego firma lub Kacper Górecki do obietnic Dawida Moski. No nic, bo to nie Przemka lub Kacpra obietnice.

Powiem wprost, rozwój jest bardzo dobry, to że ludzie starają sie nam te wędkarstwo urozmaicić, ale podejście i zaangażowanie do klienta jak dla mnie sa bardzo ważne. Tutaj tego zabrakło i gdzieś się rozmyły obietnice :)

Wam to pasuje to korzystajcie z tego. Mnie takie opowiastki od marki odsuwają jeszcze bardziej I uznaje firmę za mniej wiarygodna.

Wracam do gryczanki ze skwarkami 😂

P.S. ile razy trzeba dopuścić się hipokryzji, aby zostać hipokrytą? Tak z ciekawości pytam :D
Producent zawsze kłamie, bo chce zarobić. To sobie wbij w głowę. Musisz kierować się własną inteligencją i  własną oceną produktu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 251
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #54 dnia: 05.03.2024, 06:50 »
Carl, żebyś czytał od początku że zrozumieniem wiedziałbyś, że przynęty testowałem. Nie wszystkie, ale nawet sporo, z tym że już po pierwszej serii osmo przynęt nie kupuje, a wymieniam jak ktoś się skusi na zakup z mojego otoczenia. Wnioski mam niezmiennie. Rozumiem, że Twoje musi być na wierzchu, także uważam za bezsensowne tłumaczenie po raz któryś tego samego i bicie się z argumentami pozbawionymi logicznego sensu. Rozliczam konkretną osobę z konkretnych słów, bo wątek jest o firmie osmo. Zacytuj coś w wątku o Solbaits jak to Przemek wyszedł na hipokrytę mówią jedno, robiąc drugie to tam o tym podyskutujemy.

LUKAPIO to super, bo nie wiem co Ci odpisać. Przynęt w ręku nie miałeś, ocena na podstawie sympatii z jutuba? Ja nie lubię jak ktoś kłamie mi w twarz, Ty nie widzisz w tym problemu. Szanuje.

Tomba - 100% racji. Jednak są tacy co nie drą szat i nie wygłaszają płomiennych mów na forach, aby sobie sprzedaż podbić, po czym robią odwrotnie. Dla mnie takie podejście do klienta jest po prostu słabe :)
Plum

Online tiimi83

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 18
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #55 dnia: 05.03.2024, 07:28 »
Ale dyskusja się rozwinęła mocno zbaczając z tematu. Jeśli chodzi o woj. pomorskie to w moim otoczeniu prawie nikt nie łowi na Osmo, było mocno testowane, ale wyniki słabiutkie. Głównie Ringers, Mainline, Solbaits i Maros robią robotę

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #56 dnia: 05.03.2024, 08:15 »
Moim skromnym zdaniem firmy takie jak osmo,feeder Bait itd.sa przereklamowane.Posiadam przynęte osmo aliena i bez szału.Jak był boom na Feeder Bait epidemie tak samo zakupiłem i dupy nie urwało,natomiast na Mc Karpia power fish miałem super wyniki i skretting.Tetaz lecę na Marosie i też nie narzekam.Z przynęt to znów Solbaits Secret szczególnie zielony kolor robił furorę.Nauczylem się że kupując przynęty patrzę na kolory i kształty a smak czy zapach jest na końcu.Takze nie dajmy się zwariować.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 251
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #57 dnia: 05.03.2024, 08:21 »
Ale dyskusja się rozwinęła mocno zbaczając z tematu. Jeśli chodzi o woj. pomorskie to w moim otoczeniu prawie nikt nie łowi na Osmo, było mocno testowane, ale wyniki słabiutkie. Głównie Ringers, Mainline, Solbaits i Maros robią robotę

Ja też jestem z pomorskiego, mam podobne zdanie. W tym zestawieniu nie mam przekonania do Marosa tylko :) Jakoś też mi nie siadło, pomimo tego, że opinie pozytywnych jest wiele.
Plum

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #58 dnia: 05.03.2024, 09:27 »
Carl, żebyś czytał od początku że zrozumieniem wiedziałbyś, że przynęty testowałem. Nie wszystkie, ale nawet sporo, z tym że już po pierwszej serii osmo przynęt nie kupuje, a wymieniam jak ktoś się skusi na zakup z mojego otoczenia. Wnioski mam niezmiennie.

Proszę o podanie Twojej wypowiedzi z tego wątku, że testowałeś te przynęty. Przepraszam, ale z Twoich wypowiedzi wynika zupełnie coś innego.

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #59 dnia: 05.03.2024, 09:35 »
To ja dla kontrastu napiszę coś innego - na moich wodach ringers naprawdę rzadko daje rybę, ba ostatnio nawet na pomarańczowego nic nie chciało wejść, a po zmianie na "robaka janusza" również w kolorze pomarańczowym zameldowały się dwa karpie. Nie twierdzę, że nie był to przypadek, bo jakiś tam odstęp czasowy między tymi przynętami był (żonglowanie kolorami i kształtami, bo nie było brań), więc może akurat coś tam przepływało, aczkolwiek wszystko zależy od wody.

Na forum niestety widzę jakiś niewyjaśniony hejt na rodzimą produkcję, bo wszystko co nie jest od Sonu albo Ringersa jest od razu be, a nie daj boże jak jeszcze reklamują się na youtubie. Nie wiem czy to zazdrość czy po prostu takie podejście, ale nikt też nie zmusza do zakupu, ja jestem na etapie kolekcjonerstwa, więc trochę tych kulek mam i na osmo najczęściej wpadają jakieś ryby, także osobiście polecam (alien,corn,toxic,yummy - na to najczęściej są brania, nowości nie testowałem).