Autor Wątek: Oznaczenia spławików waggler i slider  (Przeczytany 4816 razy)

aroo04

  • Gość
Oznaczenia spławików waggler i slider
« dnia: 18.03.2017, 10:55 »
Mam pytanie odnośnie tychże spławików. Otóż ostatnio nabyłem dwa takowe spławiki Experta i moją one oznaczenie nieco inne od standardowego, mianowicie 3Ld.+2,5g.
Wie ktoś co to jest to Ld.? Jak to czytać? Jak to się ma do gramów. Generalnie są to wagglery, które można przerobić na slidery przez odjęcie mosiężnych talerzyków.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Oznaczenia spławików waggler i slider
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2017, 10:58 »
Nie jest to opis ilości tych dysków? Waga pewnie różni się w zależności od firmy.
LD - to pewnie "Lead disk"

aroo04

  • Gość
Odp: Oznaczenia spławików waggler i slider
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2017, 11:02 »
Nie jest to opis ilości tych dysków? Waga pewnie różni się w zależności od firmy.
LD - to pewnie "Lead disk"
Bardzo to możliwe :D, ale i głupie... Ile mam dysków to ja widzę a ile ważą to już nie, a ta informacja byłaby bardziej porządana.. No cóż, lubię Experta, ale tu mają minus ode mnie za to oznaczenie.
Dziękuję za pomoc :thumbup:

Kadłubek

  • Gość
Odp: Oznaczenia spławików waggler i slider
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2017, 11:14 »
Domyślam się, że nie masz wagi ale można to sprawdzić na spławiku: zmierzyć zanurzenie z wszystkimi dyskami, ściągnąć jeden i dokładać śrucin ze znaną wagą do poziomu zanurzenia z wszystkimi dyskami.

aroo04

  • Gość
Odp: Oznaczenia spławików waggler i slider
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2017, 11:22 »
Generalnie jak zdjąłem wszystkie trzy to żeby uzyskać odpowiednie zanurzenie musiałem założyć na żyłkę 5g w sumie, więc 3 krążki to około 2,5g.

aroo04

  • Gość
Odp: Oznaczenia spławików waggler i slider
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2017, 11:27 »
"Wiele osób pyta w jaki sposób oznaczamy spławiki. Wartość przed skrótem „Ld.” oznacza masę dociążenia w spławiku, natomiast po „+” jest podana masa ołowiu, którą należy obciążyć zestaw na żyłce." - tekst ze strony Experta :)