Autor Wątek: Żyłka Shimano Aero Super Match  (Przeczytany 6758 razy)

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Żyłka Shimano Aero Super Match
« dnia: 22.08.2017, 08:01 »
Witam, 300m za 24zł, czy jest na tym forum ktoś kto posiada taką żyłkę i miał by coś do napisania na jej temat, bo nie ukrywam że cena za tyle metrów jest dość atrakcyjna, tylko pytanie czy warta. Za odpowiedz w temacie z góry dziękuje.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #1 dnia: 22.08.2017, 08:49 »
Ja mam aero super match 0,18 przy matchówce i 0,22 przy ciężkim floacie i metodzie. Żyłka o brązowym-transparentnym zabarwieniu, średnio miękka, gładka, o niewielkiej pamięci (raczej na małych szpulach typu 2000, przy 4000 problem praktycznie nie istnieje). Nieźle tonie, i nie skręca się zbyt łatwo, ale dobrze co jakiś czas potraktować ją płynem. Ja swoje nawijałem z gorącej wody na szpulę, nie wiem jak duży ma to wpływ na jej właściwości.

Nie mam mikrometru, ale wydaje się być nieprzegrubiona, po przesiadce z "0,22" i "0,18" różnych Mikado i Dragonów na początku jest uczucie łowienia pajęczyną. Jest wytrzymała, ale nie wiem czy co do grama z danymi producenta. Jak wrócę do domu, mogę zrobić test rozciągliwości i wytrzymałości :)

0,18 wydaje mi się super na matcha jeśli musisz liczyć się z bonusem w postaci kilku kg karpia albo amura. Jeśli nie, śmiało bierz 0,16 albo nawet 0,14.

Ja kupiłem 0,22 na szpuli 2480 metrów za 46 zł, i mam teraz ze dwa sezony kupowania żyłki z głowy - a do metody sprawdza się idealnie. Do cięższej metody używam 0,24 Aero Specimen. Nominalnie ta sama wytrzymałość, ale jakoś czuję większy komfort przy siłowych rzutach z zestawami po 80-90 gramów ;)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #2 dnia: 23.08.2017, 01:33 »
Update.

Żyłka Shimano Aero Super Match 0,18 w trzech próbach osiągnęła 1,93 kg wytrzymałości na węźle, wobec deklarowanych przez producenta 5 lbs (2,26 kg) wytrzymałości liniowej, oraz rozciągliwość na poziomie 20%.

Żyłka Shimano Aero Super Match 0,22 w trzech próbach osiągnęła 3,47 kg wytrzymałości na węźle (!), wobec deklarowanych przez producenta 8 lbs (3,62 kg) wytrzymałości liniowej, oraz rozciągliwość na poziomie 22%.

Żyłka Shimano Aero Specimen 0,24 w trzech próbach osiągnęła 3,29 kg wytrzymałości na węźle, wobec deklarowanych przez producenta 8 lbs (3,62 kg) wytrzymałości liniowej, oraz rozciągliwość na poziomie 19%.

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #3 dnia: 23.08.2017, 08:52 »
Ja niedawno kupiłem do karpiówki Shimano Aero Specimen 0,28 . Niestety coś z nią było nie tak  - żyłka pękała jak nitka , nie dało się zacisnąć węzła na niej . Całe szczęście że kupiona w Drapieżniku i beż problemu uznali mi reklamację . Także mam ochotę spróbować tej Aero Super Match do metody ale trochę mnie zraził wcześniejszy zakup.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #4 dnia: 23.08.2017, 19:49 »
Żyłka Shimano Aero Specimen to jest >:( >:O :facepalm:
Jak Shimano mogło wypuścić na rynek taki bubel ??? Proponuje zawiązać węzeł i sprawdzić , nie ma praktycznie żadnej wytrzymałości na węźle.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #5 dnia: 23.08.2017, 20:39 »
To ja mam chyba niezłą partię. 0,22 spokojnie dała radę karpikowi 6,5, bez specjalnego odpuszczania przy holu.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #6 dnia: 23.08.2017, 20:56 »
Mam Aero Supet Match 0.22 kupiona w Drapieżniku. Na szpuli 2400m+
Złego nie powiem o tej żyłce. Jest lepsza niż hyper sensor.
Na koncie ma już koło 40 karpi 5kg parę 8kg i 4 10+.

Choć jak holowałem na niej karpia 6.5kg który robił co chciał.
Miałem pietra mocniej skręcić hamulec i zabawa trwała 45minut

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #7 dnia: 23.08.2017, 20:58 »
Dokładnie jest jak pisze Enzo - na 0.28 Specimen nie dało się zawiązać i zacisnąć pętelki - rwała się jak nitka.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #8 dnia: 23.08.2017, 21:57 »
Ale wiecie, że Enzo pisze o innej żyłce niż ta tytułowa? 8)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #9 dnia: 24.08.2017, 00:08 »
Ja bronię obydwu - u mnie Specimen tak samo daje radę, żadnych problemów na węźle ;)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #10 dnia: 24.08.2017, 10:03 »
Gdybyś bardzo chciał to mogę podesłać filmik jak 0,28 Aero Specimen rwie się w rękach jak marna nitka. Coś musi być z nią nie tak skoro nie tylko ja dostałem taki marny towar

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #11 dnia: 24.08.2017, 10:41 »
Ja w żadnym wypadku nie kwestionuję tego, że mówisz prawdę! Chcę tylko na własnym przykładzie pokazać, że niedoróbka nie dotyczy wszystkich wypustów. Absolutnie wierzę, że mogłeś dostać wybrakowaną szpulę, i super że ostrzegasz o tym innych :beer: No i nie da się ukryć, taka wpadka z wytrzymałością nie powinna mieć miejsca. Mimo mojej pozytywnej opinii o tych żyłkach, następną kupię pewnie Hyper Sensor - żeby mieć porównanie, i nie naciąć się na wadliwe Shimano :)

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka Shimano Aero Super Match
« Odpowiedź #12 dnia: 24.08.2017, 10:46 »
Ja właśnie poprosiłem w Drapieżniku o wymianę na Hyper Sensor i ta już jest ok.