Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366403 razy)

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9660 dnia: 26.02.2018, 13:47 »
Morsujesz?

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9661 dnia: 26.02.2018, 13:49 »
W otwartym budynku :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9662 dnia: 26.02.2018, 13:51 »
a próbowałeś zamknąć?

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9663 dnia: 26.02.2018, 14:08 »


W chłodniach to teraz cieplej niż na zewnątrz :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Chub

  • Gość
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9664 dnia: 26.02.2018, 14:56 »
Kiedyś była zima od listopada do marca a teraz 2 dni i mrozik -9 i tragedia :-[

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9665 dnia: 26.02.2018, 15:10 »
1. Do końca nie wiadomo co to za stal i jak jest hartowana i Ty też tego nie stwierdzisz bo to tylko Twoje dywagacje
2. Nie wiadomo również z czego robione jest Sanremu czy Ganzo, które były kiedyś noname jak Huawei czy Samsung
3. Chłopaki nie chcą Fehrmana (Shimano Stella) tylko tani nóż (Jaxon)
4. Zaproponuj im Hinderera XM24 - pewnie kontenerowce nie pomieszczą zamówień

Na knives.pl stal ta (s35vn) jest przez wielu praktyków, a nie teoretyków książkowych stawiana wyżej niż np. M390 uważana za wyjebolit.
1. Wiadomo że nie jest to S35v.
2. Sanremu i Ganzo to "firmy" produkujące kopie. Zwykli złodzieje choć niezwykle popularni. I wbrew temu co myślisz wiadomo z czego robią a robią z dość popularnej choć słabiutkiej stali o oznaczeniu 8Cr13MoV.  Czyli znów piszesz coś czego nie wiesz.
3. Nie wyskakuj z Fehrmanem bo jest mocno niszowa manufaktura którą nie wiem czemu porównujesz do DUŻYCH firm. Do Shimano porównać można choćby takiego Kershawa czy Bokera.
Idąc dalej tym tropem do Jaxona porównujesz kradziony projekt wykonany z nie wiadomo jakich materiałów. Kolejny błąd. Nóż który proponujesz można porównać do wędki z marketu którą w komplecie z żyłką i kołowrotkiem kupujesz za 30zł.
4. Znów wyskakujesz z czymś całkowicie oderwanym od rzeczywistości. Nawet nie będę komentował.

A jeśli chodzi o knives.pl to tutaj się często powołujesz na to forum i nie wiem czy wiesz ale wtedy występujesz tutaj jako pewien autorytet choć jednak ja z forum nożowego Cię nie kojarzę. Nie tylko ja zresztą.
Piszesz o praktykach z forum? Jestem jednym z nich. Związany z knives.pl praktycznie od początku, i nie tylko jako user ale jako Redaktor i moderator.
Miałem/mam/używałem więcej noży niż zapewne wszyscy aktywni userzy SIG razem wzięci co daje mi jako takie pojęcie o tym o czym mówię i piszę. Widziałem kopie, podróbki, oryginały, tanie, droższe i te po kilkanascie tysięcy za sztukę. Przez jakieś dwadzieścia kilka lat świadomego zainteresowania tematem zdobyłem pewną wiedzę i odrobinę doświadczenia.
I nie pisz mi proszę o tym co kto mówi na knives.pl bo mam tam kilka ładnych lat spędzonych online.

Główny problem w naszej dyskusji wynika z tego, że ja nie lubię złodziejstwa w żadnym wydaniu. Jednocześnie uważam, że tanie nie musi być złe trzeba jednak kupować rozsądnie.
Jeśli jednak ktoś mi próbuje wmówić, że w nożu za 16$ są stosowane te same materiały których używają NAJLEPSI producenci w swoich topowych modelach to nóż mi się w kieszeni prostuje. Aukcja którą wskazałeś to próba naciągnięcia ludzi na kradziony projekt i fałszywy opis. Trudno, żebym przed czymś takim nie ostrzegał.

Wrzucając takie linki jako osoba która orientuje się w temacie noży, zachwalając stal która pojawia się WYŁĄCZNIE w opisie sam podsyłasz oszustom klientów. Sprawiasz, że Twoi koledzy stracą swoje pieniądze na gówno i być może zniechęcą się do dobrych stali i noży bo zapłacą za coś co nie jest tym czym być się wydaje z opisu.

Nie zdajecie sobie zapewne sprawy ale przekładając to na tematy wędkarskie to czy ktoś jest w stanie uwierzyć, że kołowrotek wykonany z takich samych bądź nawet lepszych materiałów jak choćby Shimano Baitrunner, wyglądający i działający tak samo da się kupić za kwotę 20zł ?
Nie sądzę.

Tak samo jest z nożami. Pomijając kwestie projektów, kontroli jakości, czy też obróbki stali nie da się wykonać noża ze stali której kawałek kosztuje dużoooo więcej niż cały nóż.

Żeby było ciekawiej to powiem Wam, że sama zastosowana stal to pikuś. Mega ważna jest jest obróbka i hartowanie. O tym można by pisać prace o zawartości conajmniej kilkuset stron. Teoretycznie słaba 420 w obróbce Bucka jest całkiem niezła. Podobnie jak 440 od Victorinoxa czy 440C od Benchmade. Powtórzę, że nie sama stal się liczy. A w kwestii obróbki/hartowania są też nazwiska będące synonimem jakości. Jak choćby BOS w Stanach czy nasz kochany Melon w kraju.

Wiecie jak potężny jest rynek podróbek czy kopii? Podrabiane są noże które kosztują nawet po kilka tysięcy. Mają logo marki a nawet numery seryjne. Podróbki noży robionych dla różnych oddziałów wojskowych są nawet specjalnie postarzane by wyglądały na używane i bardziej zachęcały do zakupu.

Nie ma co się spierać. Zawsze należy kupować oryginalne produkty. Nie muszą być z górnych półek ale szanujmy swoje pieniądze i płaćmy za to co kupujemy a nie za to co ma udawać coś czym nie jest.
W wędkach stawiacie na jakość, materiały i klasę. W nożach jest to nawet ważniejsze. Bo nóż nie tylko jest narzędziem. A zła inwestycja może odbić się nawet uszczerbkiem na zdrowiu.


I oczywiście temat nie dotyczył necka który kupił sobie Mario8 choć nawet te pieniądze można by wydać lepiej.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9666 dnia: 26.02.2018, 15:42 »
Kiedyś mi taki znajomy kucharz powiedział że 90% ludzi je gorzej niż jego pies. Nie wiem tylko czy po tym jak by Cię taki kucharz umoralnił chciałbyś zmienić swoje nawyki i siedzieć nad obiadem 3h i kolejny tydzień szukać składników na kolejny.

Niektórzy chcą po prostu ładny nóż za 50zł.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9667 dnia: 26.02.2018, 15:52 »
Nie żebym bronił choć uważam ze wydanie kasy na Sanremu to bardzo dobra decyzja, dostajemy produkt który jest w bardzo dobrej cenie i całkiem rozsądnie wykonany, a co do złodziejstwa to tam jest ichniejsze logo wiec ten produkt nie udaje ze jest czymś innym.
Tak samo jest np z zegarkami jest tysiące homarów np Rolexa i jakoś nikt ich złodziejami nie nazywa, tak samo np. z kołowrotkami 
Dobre wzornictwo jest naśladowane w całym świecie o ile nie jest prawnie zastrzeżone i używa się własnej marki.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9668 dnia: 26.02.2018, 17:28 »
Myśle, że koledzy powyżej już wiele powiedzieli pomiędzy wierszami.

Nie piszesz MarioG konkretów tylko lejesz wodę.

Każdemu producentowi musimy w pewnym stopniu zawierzyć w to co nam daje.
Czy to Victorinox, BM czy Mad Dog.

Pamiętaj, że każdy ma swoje preferencje i gust. Wybiera to co mu najbardziej pasuje.

Ty wybierasz noże drogie, a mnie się one nie podobają bo moje gusta estetyczne są inne.

Na knives są miłośnicy którzy noże testują do zniszczenia i obalają tym wiele teoretycznych założeń i legend o wyjebolitach.

Na tym kończę i zostawiam Cię z Twoimi drogimi nożami, a inni niech wybierają to co im się podoba.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Pablo7902

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B-ów dolnośląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9669 dnia: 26.02.2018, 21:28 »
Nie wiem jak Szanowni koledzy, ale ja ostatnio nie wiedzieć czemu sprawdzam czy jest opis/instrukcja w języku polskim na art. wędkarskich.
Obserwuje że angielskie potęgi (producenci)  mają trochę Nas gdzieś....a przecież rynek bardzo chłonny.
Dzisiejsze zakupy i taka niespodzianka w GURU jest w PL :D
Oczywiście nie liczę aby producenci zamieszczali info w 50 językach :P :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9670 dnia: 27.02.2018, 07:28 »
Ciekawe, jak często przychodzi nam dyskutować o ważnych zagadnieniach tego świata z ludźmi, w których mózgu zrodzić się mogła poniższa myśl? Albo z takimi, którzy przeczytają coś takiego i z akceptacją pokiwają głową :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9671 dnia: 27.02.2018, 08:01 »
Ciekawe, jak często przychodzi nam dyskutować o ważnych zagadnieniach tego świata z ludźmi, w których mózgu zrodzić się mogła poniższa myśl? Albo z takimi, którzy przeczytają coś takiego i z akceptacją pokiwają głową :facepalm:
Cóż to za kłamstwo przecież Ziemia nie jest płaska, a komórkowa. Przejścia między Ziemiami są na Antarktydzie i odkryli to Niemcy podczas 2 wojny. Dlatego zbudowali bazę na nowej Szwabi. Do tego kosmos to spisek Masonów i Reptilian, po prostu go nie ma i jest kręcony w piwnicy Hollywoodu. Tak twierdzą wybitni Rosyjscy naukowcy m.in. Wiaczesław Kotliarow z Charkowa.

Stop Masońskim i Płaskoziemskim kłamstwom !!! 8)



Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9672 dnia: 27.02.2018, 08:11 »
Ja też słyszałem, że Księżyc jest z betonu. A odkryli to Amerykańscy kosmonauci, którzy nigdy na nim nie byli ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9673 dnia: 27.02.2018, 08:21 »
Tej teorii nie znałem, ale słyszałem taką, że to Hologram, pod którym jest statek matka Obcych.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #9674 dnia: 27.02.2018, 08:31 »
Panowie, jeśli chcecie poznać prawdę, to zapraszam do miejsca, gdzie zrozumiecie wszystko.

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/

Tylko uwaga, archiwum jest tajne! Więc korzystajcie z niego z rozwagą. Szczodrych Godów bracia i siostry!




// od razu "disclaimer", żeby broń boże ktoś nie pomyślał, że ja to tak na poważnie ;D