Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366159 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11025 dnia: 22.11.2018, 20:42 »
Lucjan, dlaczego uważasz, że Robert coś dostał? A może to Orlen coś dostał? Na pewno dostał szansę sponsorowania zawodnika, któremu kibicuje chyba cały świat zainteresowany F1 (i nie tylko F1). Być może w przyszłości dostanie coś jeszcze, wdzięczność kibiców (lojalnych klientów) w postaci regularnego kupna ich paliwa i innych produktów. Nie uważam, że ktoś tutaj coś dał, raczej ktoś zainwestował. Zdaję sobie sprawę, w jakich okolicznościach Orlen wsparł Roberta, jasne, jednak zakładam, że firma zyska więcej niż te marne 10 milionów, o które teraz się szarpiemy. Żeby zawsze państwowe firmy tak inwestowały w szeroko pojęty marketing... W każdym razie ja uważam, że Orlen stał się jednym ze sponsorów legendarnej marki Williams i zawodnika, który ma potężną siłę reklamową. Biznes ;)
Jacek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11026 dnia: 22.11.2018, 20:46 »
Ja tam się cieszę, że Kubica wraca do F1. Odrobina radości w tym nudnym jak p*$@a kraju ;)

Co do sponsoringu... Równie dobrze moglibyśmy mieć pretensję, że Orlen sponsoruje polską siatkówkę, lekkoatletykę, czy naszych kierowców w rajdzie Dakar. Kubica może nie jedzie w barwach Polski, ale jakby nie patrzeć, jest to ogromna promocja dla naszego kraju. A do tego Orlen zyskuje na wizerunku :)

Teraz trzeba trzymać kciuki, by szybko wrócił do grona najszybszych kierowców :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11027 dnia: 22.11.2018, 20:48 »
I tu popieram Jacka! Orlen marketingowo strzelił w dychę, bo te 10 baniek należy potraktować jako inwestycję, i to na moje oko z szybką stopą zwrotu! Patrząc na to co reprezentuje swoją osobą Robert Kubica nie można stracić na takim sponsoringu, a jedynie zyskać ☺

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11028 dnia: 22.11.2018, 20:49 »
A może niech teraz KGHM dołoży kasę aby Lewandowski zagrał w Realu? 40 milionów euro, aby Robert robił to co kocha. Będzie też promocja, bo przecie to Polak...  Przesadzam odrobinę, ale to tego typu mechanizm.
KGHM już od dawna sponsoruje Zagłębie Lubin. :)

Panowie gwoli ścisłości 10 baniek, ale eurasów. ;D
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11029 dnia: 22.11.2018, 20:52 »
A ja na przykład jestem wkur..wkurzony, że państwo sponsoruje z budżetu wszystkich podatników, te 300-ta kilka etatów w Państwowej Straży Rybackiej. Jakbym nie wędkował, to spaliłbym się pod Sejmem w ramach protestu. No bo jakim prawem jako osoba niewędkująca mam płacić za ochronę ryb, które i tak potem zostaną zeżarte przez członków elitarnego stowarzyszenia PZW. Gdzie tu logika ? :P

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11030 dnia: 22.11.2018, 23:13 »
I tu popieram Jacka! Orlen marketingowo strzelił w dychę, bo te 10 baniek należy potraktować jako inwestycję, i to na moje oko z szybką stopą zwrotu!



Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11031 dnia: 22.11.2018, 23:23 »
A gdyby tak wydać takie ponad 40 mln zł na strażników :) ale się rozmarzyłem O:)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11032 dnia: 22.11.2018, 23:31 »
Ale po co brać tyle kasy od państwa. Przy budżecie PZW sięgającym 173 milionów złotych spokojnie dałoby się odłożyć olbrzymie środki na SSR, ale trzeba byłoby wówczas zrezygnować z wielu posad w strukturach okręgów, więc na razie wszyscy marzymy o zmianach i na tym poprzestaniemy ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11033 dnia: 22.11.2018, 23:33 »
Lucjan, dlaczego uważasz, że Robert coś dostał? A może to Orlen coś dostał? Na pewno dostał szansę sponsorowania zawodnika, któremu kibicuje chyba cały świat zainteresowany F1 (i nie tylko F1). Być może w przyszłości dostanie coś jeszcze, wdzięczność kibiców (lojalnych klientów) w postaci regularnego kupna ich paliwa i innych produktów. Nie uważam, że ktoś tutaj coś dał, raczej ktoś zainwestował. Zdaję sobie sprawę, w jakich okolicznościach Orlen wsparł Roberta, jasne, jednak zakładam, że firma zyska więcej niż te marne 10 milionów, o które teraz się szarpiemy. Żeby zawsze państwowe firmy tak inwestowały w szeroko pojęty marketing... W każdym razie ja uważam, że Orlen stał się jednym ze sponsorów legendarnej marki Williams i zawodnika, który ma potężną siłę reklamową. Biznes ;)

Ja nie widzę na czym Orlen ma zyskać. Wspieranie sportu a jednego gościa, co może sam sobie radzić, to całkiem co innego. Pytanie, czy teraz Orlen nie zasponsoruje sportu w innym miejscu, czy tez może zamiast przekazać tę kasę do budżetu państwa, dostał ją Williams? Jest wiele legendarnych marek, jednak nie widzę powodu aby je ratować państwowymi pieniędzmi.

Mam wrażenie, że mylicie sympatię do kogoś z rozdawnictwem. Tu nie chodzi o Kubicę ale o sposób załatwienia sprawy. Projekt wsparcia piłki nożnej przez państwowe spółki jest równie absurdalny według mnie i nie różni się od sprawy Kubicy wiele, oprócz kwot.  Podobne sa programy z serii plus lub ratowanie polskiej energetyki. Wszystko sprowadza się później do tego, że gdzieś brakuje kasy, więc zapłaci podatnik poprzez wyższe podatki. A wysokie podatki to problem dla rodzimego biznesu.

Ale to przecież klasyka dżezu w Polsce. Takie załatwianie sprawy nie jest kradzieżą, oszustwem, to jest 'wspieranie sportu', 'reklama'... I tak dalej i dalej. Masę pieniędzy jaką generują polskie spółki przeżera się lub marnotrawi na różne sposoby, na legalu, przy akceptacji społeczeństwa. Jak się więc dziwić, że na innych poziomach w państwowych firmach ludzie też chcą rozdawnictwa, przywilejów. Czym się różni tu PZW i ostatnia sprawa związana z fundowaniem przez OM nagrody na festiwalu kulinarnym? Dla mnie tylko kwotą, jest to praktycznie taka sama rzecz. Jesteśmy konsekwentni czy też nie? Czy też jedni mogą rozdawać a inni nie? Wskażcie mi różnicę.

Do tego boli mnie, że partyjniactwo nie zabiera głosu, bo przecież straciliby poparcie. Zresztą PO jak się dorwie do władzy, to też będzie robiła to co PiS. Mają chłopaki przetarte szlaki. Nawet Kukiz' 15 się rozlatuje, bo posłom się chce kasy, ideały i hasła idą w odstawkę.

Czy Kubica naprawdę potrzebował wsparcia polskiej firmy? Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry? Dla mnie nie jest to żaden powrót na miarę powieści filmowej, to zwykłe przekupstwo. Taki Lewandowski czy Szczęsny sami dają radę, bez wsparcia polskich firm, więc nie widzę powodu dlaczego by miano kupować miejsce w Williamsie w ten sposób. Nie sądzę też aby Orlen coś wielkiego zyskał. Te 'marne' 10 baniek to nie są małe pieniądze. Nie pompuje się je w szkolenie młodzieży, budowę jakiś ośrodków, boisk do gry. I teraz najlepsze. Czy to na pewno Orlen podjął decyzję o tym sponsoringu? Czy też jakiś partyjny oligarcha podjął decyzję aby wesprzeć naszego rajdowca? :) Wygląda mi na to, że to nie decyzja marketingowców wcale. Jeżeli więc spółki skarbu państwa będą dygać tak na skinienie partyjnych bonzów, to jesteśmy w czarnej doopie. Oczywiście teraz jest czas prosperity i można szastać kasa na lewo i prawo, ale zobaczymy za kilka lat...
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11034 dnia: 22.11.2018, 23:42 »
A ja na przykład jestem wkur..wkurzony, że państwo sponsoruje z budżetu wszystkich podatników, te 300-ta kilka etatów w Państwowej Straży Rybackiej. Jakbym nie wędkował, to spaliłbym się pod Sejmem w ramach protestu. No bo jakim prawem jako osoba niewędkująca mam płacić za ochronę ryb, które i tak potem zostaną zeżarte przez członków elitarnego stowarzyszenia PZW. Gdzie tu logika ? :P

Państwo nie sponsoruje PSR, bo to inna całkiem sprawa. Przede wszystkim są wpływy z opłat dzierżawnych, do tego aby cały system hulał, potrzeba odpowiednich służb. Bez PSR, mało kto by przestrzegał prawa i zasad gospodarki wodami (jakie by nie były), miałaby miejsce samowola. To, że są źle zorganizowani, że prawo jest kiepskie, to już całkiem inna para kaloszy.

Ogólnie jednak na jakiej podstawie się teraz będzie kogoś sponsorować? Skoro Kubicę wsparł Orlen, to kogo wesprą inne spółki? Niech inwestują w reklamę! Dlaczego tylko jeden dostał? :) Kasa 'jest', więc w czym problem? :)

Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11035 dnia: 22.11.2018, 23:47 »
Ale po co brać tyle kasy od państwa. Przy budżecie PZW sięgającym 173 milionów złotych spokojnie dałoby się odłożyć olbrzymie środki na SSR, ale trzeba byłoby wówczas zrezygnować z wielu posad w strukturach okręgów, więc na razie wszyscy marzymy o zmianach i na tym poprzestaniemy ;)
Ale po co komu tyle SSR która tak na prawdę nic nie może, miałem na myśli PSR :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11036 dnia: 22.11.2018, 23:56 »
Enzo najpierw trzeba przekonać wędkarzy, aby nie zabierali ryb wówczas jest większe prawdopodobieństwo że państwo zrealizuje Twoje marzenie dofinansowania PSR ;) Nie po to państwo pozbyło się problemu zarybień, tworząc system umów cywilnoprawnych o użytkowanie obwodów rybackich, aby teraz jeszcze musieć finansować ochronę tych ryb przed ich pożeraczami :P
A tak na marginesie z tego co pamiętam to walczyłeś ostatnio o utworzenie odcinka No Kill. Dało radę, czy nie bardzo ?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11037 dnia: 23.11.2018, 00:12 »
Zapytaj Luka :)  osobiście zrobiłem wszystko a nawet więcej niż mogłem. Skończyło się porażką :(
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11038 dnia: 23.11.2018, 00:49 »
Lucjan, nie rozumiem Twojego toku myślenia :( Jesteś przeciwny sponsorowaniu Kubicy i sportu przez spółki Skarbu Państwa. Całego sportu, czy tylko wybranych jego dyscyplin, a może tylko samego Kubicy? Ja uważam, że to dobrze, gdy spółki państwowe inwestują w propagowanie sportu, czy kultury. Często słyszy się, że koncerty, cze festiwale filmowe wspierane są przez spółki Skarbu Państwa. Nie powiesz mi, że to złe. Wiem, teraz napiszesz, że Kubica to tylko jedna osoba, która dostała coś za darmo. Otóż... nic za darmo nie dostał. Osiągną to ciężką pracą. Przecież mogłeś zrobić to samo. Ja mogłem też. Może wtedy Ty, albo ja, dostaliśmy te pieniądze od Orlenu "za darmo"? W końcu 10 baniek na ulicy nie leży :) Jazda w F1 to by było coś... :) A Lewandowski, bez wsparcia sponsorów (w tym państwowych), mógłby wcale nie grać w reprezentacji PL... bo mogłoby jej nie być :)

Cieszmy się tym co mamy. Polski kierowca w F1 to ogromny sukces. Może się okazać, że za 2-3 sezony nie będzie potrzebował sponsora, gdyż podpisze mega kontrakt z mocnym teamem. Dla Orlenu "bycie" w F1 może również przynieść sporo korzyści... wiele decyzji zapada w kuluarach takich imprez, szczególnie gdy ludzie będący tam obracają sporymi sumami, znaaaacznie większymi niż ta, którą Orlen zainwestował w Kubicę :money:

I zostawmy już te teorie spiskowe, że to partyjny oligarcha podjął decyzję. Po co się nakręcać, skoro nie ma na to dowodów? Trzeba by przeanalizować strukturę akcjonariatu Orlenu, by w pełni zrozumieć, czy sytuacja o której piszesz jest w ogóle możliwa O:)

W dniach 12-14 lipca, na torze Silverstone odbędzie się GP Wielkiej Brytanii. Jedź i kibicuj :P Ja się może na Węgry wybiorę :)


Pozdrawiam,
Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11039 dnia: 23.11.2018, 00:57 »
Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry?

Naprawdę uważasz, że dzisiejsza Formuła 1 funkcjonuje w sposób, który można opisać pytaniem: "Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry?"? Tak niezwykły przypadek chcesz wkomponować w prostą zależność między umiejętnościami a otrzymaniem kontraktu? Nie wierzę :) Kto miał go wziąć? Kiedy, rok temu? Gdy tak naprawdę nikt nie wiedział, na co tego chłopaka stać? Teraz, kontraktując kierowców na przyszły sezon? Przecież nadal nie wiadomo, czy Robert podoła, bo wola walki to za mało. Tak naprawdę są zespoły, które można policzyć na palcach jednej dłoni, które mogą zatrudnić geniusza kierownicy, ale gołodupca - Ferrari, Mercedes... Ferrari kiedyś płaciło Räikkönenowi około 50 milionów dolarów (albo euro) za sezon, dziś ktoś pokroju Fina musi zapłacić podobną kwotę zespołowi spoza stawki bogaczy, żeby jeździć. Niestety, jest niewiele zespołów, które nie zwracają uwagi na wniesiony przez kierowcę budżet, więc  zakładanie, że nie jest świetnym kierowcą, skoro ktoś go wcześniej nie zatrudnił, jest wielce nie na miejscu, tak uważam. Cóż, różnimy się w osądach, ponieważ ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że historia Roberta jest czymś więcej niż scenariuszem dobrego filmu. Jest ona tym, co sprawia, że utwierdzamy się w przekonaniu, że to właśnie życie przerasta filmową iluzję, odrzucając jakiekolwiek wartości, które opisujesz słowem "przekupstwo". Ten powrót jest czymś, co daje nadzieję takim jak ja. I Ty ;)

Cieszę się, że moje pieniądze przyczyniły się do tego, że znów zobaczymy Roberta na najsłynniejszych torach wyścigowych świata. Jeśli pojawi się sportowiec na miarę jego wielkości, z taką determinacją, z takim uporem dążący do celu, osobiście zadzwonię do premiera, żeby jemu też dał pieniądze. Dodam jednak, żeby Twoich nie dawał, bo my wyjaśniliśmy sobie wszystko w przyjacielskiej rozmowie, na forum wędkarskim ;)
Jacek