Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366373 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11040 dnia: 23.11.2018, 01:40 »
Spółki skarbu państwa to takie same firmy jak inne na rynki. Płacą podatki i generują zyski. 10 milionów euro, żeby się zareklamować na całym świecie to okazja.
Nie są to pieniądze z budżetu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11041 dnia: 23.11.2018, 05:21 »
Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry?

Naprawdę uważasz, że dzisiejsza Formuła 1 funkcjonuje w sposób, który można opisać pytaniem: "Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry?"? Tak niezwykły przypadek chcesz wkomponować w prostą zależność między umiejętnościami a otrzymaniem kontraktu? Nie wierzę :) Kto miał go wziąć? Kiedy, rok temu? Gdy tak naprawdę nikt nie wiedział, na co tego chłopaka stać? Teraz, kontraktując kierowców na przyszły sezon? Przecież nadal nie wiadomo, czy Robert podoła, bo wola walki to za mało. Tak naprawdę są zespoły, które można policzyć na palcach jednej dłoni, które mogą zatrudnić geniusza kierownicy, ale gołodupca - Ferrari, Mercedes... Ferrari kiedyś płaciło Räikkönenowi około 50 milionów dolarów (albo euro) za sezon, dziś ktoś pokroju Fina musi zapłacić podobną kwotę zespołowi spoza stawki bogaczy, żeby jeździć. Niestety, jest niewiele zespołów, które nie zwracają uwagi na wniesiony przez kierowcę budżet, więc  zakładanie, że nie jest świetnym kierowcą, skoro ktoś go wcześniej nie zatrudnił, jest wielce nie na miejscu, tak uważam. Cóż, różnimy się w osądach, ponieważ ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że historia Roberta jest czymś więcej niż scenariuszem dobrego filmu. Jest ona tym, co sprawia, że utwierdzamy się w przekonaniu, że to właśnie życie przerasta filmową iluzję, odrzucając jakiekolwiek wartości, które opisujesz słowem "przekupstwo". Ten powrót jest czymś, co daje nadzieję takim jak ja. I Ty ;)

Cieszę się, że moje pieniądze przyczyniły się do tego, że znów zobaczymy Roberta na najsłynniejszych torach wyścigowych świata. Jeśli pojawi się sportowiec na miarę jego wielkości, z taką determinacją, z takim uporem dążący do celu, osobiście zadzwonię do premiera, żeby jemu też dał pieniądze. Dodam jednak, żeby Twoich nie dawał, bo my wyjaśniliśmy sobie wszystko w przyjacielskiej rozmowie, na forum wędkarskim ;)

Syborg jesteś wielki
dałem od razu :thumbup: ale szkoda że można tylko jedną na godzinę
Napisałeś to co jest w mojej duszy ( nie każdy ma dar mowy Ty ją masz )

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11042 dnia: 23.11.2018, 08:16 »
Pieniądze pieniądze piniądze....................

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11043 dnia: 23.11.2018, 09:16 »
Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry?

Naprawdę uważasz, że dzisiejsza Formuła 1 funkcjonuje w sposób, który można opisać pytaniem: "Dlaczego nie wzięli go wcześniej, skoro jest taki dobry?"? Tak niezwykły przypadek chcesz wkomponować w prostą zależność między umiejętnościami a otrzymaniem kontraktu? Nie wierzę :) Kto miał go wziąć? Kiedy, rok temu? Gdy tak naprawdę nikt nie wiedział, na co tego chłopaka stać? Teraz, kontraktując kierowców na przyszły sezon? Przecież nadal nie wiadomo, czy Robert podoła, bo wola walki to za mało. Tak naprawdę są zespoły, które można policzyć na palcach jednej dłoni, które mogą zatrudnić geniusza kierownicy, ale gołodupca - Ferrari, Mercedes... Ferrari kiedyś płaciło Räikkönenowi około 50 milionów dolarów (albo euro) za sezon, dziś ktoś pokroju Fina musi zapłacić podobną kwotę zespołowi spoza stawki bogaczy, żeby jeździć. Niestety, jest niewiele zespołów, które nie zwracają uwagi na wniesiony przez kierowcę budżet, więc  zakładanie, że nie jest świetnym kierowcą, skoro ktoś go wcześniej nie zatrudnił, jest wielce nie na miejscu, tak uważam. Cóż, różnimy się w osądach, ponieważ ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że historia Roberta jest czymś więcej niż scenariuszem dobrego filmu. Jest ona tym, co sprawia, że utwierdzamy się w przekonaniu, że to właśnie życie przerasta filmową iluzję, odrzucając jakiekolwiek wartości, które opisujesz słowem "przekupstwo". Ten powrót jest czymś, co daje nadzieję takim jak ja. I Ty ;)

Cieszę się, że moje pieniądze przyczyniły się do tego, że znów zobaczymy Roberta na najsłynniejszych torach wyścigowych świata. Jeśli pojawi się sportowiec na miarę jego wielkości, z taką determinacją, z takim uporem dążący do celu, osobiście zadzwonię do premiera, żeby jemu też dał pieniądze. Dodam jednak, żeby Twoich nie dawał, bo my wyjaśniliśmy sobie wszystko w przyjacielskiej rozmowie, na forum wędkarskim ;)

Mylisz dwie podstawowe rzeczy Jacku. Historia F1 i zasady jej funkcjonowania a sponsoring firm państwowych wg czyjegoś nakazu, to są dwie różne historie. Jako, że lubisz Kubicę, wyrażasz zgodę na to aby pieniądze szły na kogoś takiego. Czyli jeżeli byś kogoś nie lubił, decyzję byś taką potępiał? O to ci chodzi tak? Gdyby marketingowcy Orlenu rzeczywiście planowali taką inwestycję, jestem w stanie to zrozumieć, ale to decyzja polityczna. To jest później kopiowane. Gdybyś podszedł do tematu inaczej, czyli na przykład jakbyś był chory lekarz odmówił by ci przyjęcia, bo kasa na obsługę Ciebie poszła na starty Kubicy, może być to poczuł. Zadzwoni do Ciebie prezydent później i podziękuje ci za sponsorowanie Roberta, zapyta jeszcze, czy chcesz to kontynuować (czyli następnym razem też nie trafisz do lekarza, sam siebie będziesz leczył) :)

 Nie wiem dlaczego rozróżniać kasę jaka ma wpłynąć do budżetu (tutaj 10 milionów), od tej której brakuje na służbę zdrowia. Tak samo jest w PZW, jeżeli ja wezmę te ryby, to się nic nie stanie, nieprawdaż? Ale jak inny zabiera lub rybak, to już jest skandal, są pretensje. W wielu miejscach brakuje pieniędzy, być może właśnie tych skromnych '10 baniek'. To jest ten sam mechanizm, przez który nie jesteśmy tak zamożnym krajem jak Niemcy czy Brytyjczycy. Nam się wydaje, że nie ma problemu z zamachem na państwową kasę. Nie ma się co dziwić, że takich mamy polityków.

Powoli stajemy się krajem, gdzie zamiast normalności mamy coraz większe festiwale populizmu. To jest kolejna rzecz rzucona ludziom aby się im przypodobać. Ja popieram Kubicę, jednak nie okoliczności jakie za tym stoją. Wychodzi na to, ze ktoś może decydować na co wydawać lekką rączką państwową kasę. Super.

A teraz o sponsoringu. Normalna firma musi rozpatrzyć wiele za i przeciw zanim da na reklamę grubą forsę. Jeżeli ma się kogoś sponsorować, musi być to osoba, co się dobrze 'zwróci'. W przypadku Kubicy problemem jest to, że nie wiadomo czy on się sprawdzi. Jest po poważnej kontuzji, a F1 to nie przelewki. Jeżeli przyjmiemy, że przed wypadkiem był w pierwszej 10-tce kierowców F1, to czy był w niej dalej po wyleczeniu się? Według mnie nie, dlatego go nie wzięto. Czy wcześniej potrzebował też kasy aby wejść do jakiegoś teamu? Raczej nie, to na nim ktoś mógł zarobić, i robiła to jakaś prywatna firma.

Być może się mylę, ale wg mnie sponsoring Kubicy to decyzja polityczna, i tu jest podstawowy problem. Marketingiem mają się zajmować marketingowcy, jeżeli robią to politycy partii rządzącej, to jest to złe. Co gorsza powstaje pewien mechanizm,  który stanie się standardem. Nasza kasa idzie na jakieś widzimisię kogoś, komu wydaje się, że mandat jaki uzyskał w wyborach daje mu prawo do wydawania państwowej kasy. Skoro jeden dostaje, to dostanie też drugi, trzeci, czwarty i piąty i tak dalej. Oczywiście pojawiają się argumenty, że Orlen na tym jakoś zarobi, że nie straci. Ale to marketingowcy, powtórzę jeszcze raz, mają podejmować takie decyzje, nie zaś jakiś bonza partyjny, po którego decyzji tamci muszą się dopasowywać. Gdyby Orlen był zarządzany tak jak spółka prywatna, wtedy jego zyski byłyby o wiele większe. To jest właśnie problem polskich spółek skarbu państwa. Ingerencja polityków jest tak duża, że efektywność tych firm jest o wiele niższa niż powinna być. Nie rządzą firmami ci co mają łeb na karku ale ci co mają partyjne plecy, niekoniecznie zaś wiedzę i umiejętności. Przykład Misiewicza jest idealny, chłop miał kasować 55 tysięcy do rączki za jakąś funkcję w firmie związanej z przemysłem zbrojeniowym. Pomocnik aptekarza bez wyższego wykształcenia miał zarządzać taką firmą :facepalm:

I proponuje rozróżnić dwie rzeczy. Powrót Kubicy do F1 - cieszmy się, sposób załatwienia sprawy - niezbyt dobry. Nie ma się co silić na uzasadnianie, że decyzja taka jest OK. Bo jeżeli to jest OK, to dawanie kasy Rydzykowi, na różne pomniki i muzea nikomu niepotrzebne, na TVP i masę innych rzeczy, też jest dobre. Ale jak później zabraknie na służbę zdrowia, emerytury, funkcjonowanie jakiś służb, to jak to uzasadnić? To właśnie takie przykładowe '10 baniek'.

Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11044 dnia: 23.11.2018, 09:37 »
Rozładowując atmosferę pragnę zauważyć, że w dniu wczorajszym padł rekord - 400 osób pojawiło się na forum. Gratuluję Wam.

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11045 dnia: 23.11.2018, 09:44 »
Czyli chyba zima idzie....

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11046 dnia: 23.11.2018, 10:24 »
Najbardziej mnie wkurwia to, że obywatela tego (min. mnie) kraju uważają za ostatniego debila.
Jak tak się zastanowić to w europejskim, cywilizowanym kraju maja miejsca rzeczy i sprawy które nadają się tylko do kabaretu.
M. in. gdzie rydzykowi daje się miliony a on mówi, że dostał luksusowe samochody od bezdomnego i nadal mu się daje. (to nie są pieniądze prywatnej firmy tylko PAŃSTWOWE). Nikt wyraźnie się temu nie sprzeciwia.
Gdzie co chwila słyszy się o przekrętach, łapówkach, kombinacjach byle tylko coś ugrać. Czy myślenie, że co nagrane na taśmach to wyjątki w życiu codziennym......nie, im wyżej tym większy przekręt. Było tak zawsze i będzie tak.
Zawsze chodziło tylko i wyłącznie o pieniądze i władzę i tak pozostanie, a mydlenie oczy i mówienie np. o dobrej zmianie to mrzonki dla ciemnego ludu.
Kubica otrzymuje pomoc i czas pokaże czy warte to było tego ile się o tym pisze.
Mówienie, że każdy może przecież być kierowcą rajdowym, politykiem, sportowcem jest nie do końca sprawiedliwe. Nic nowego się nie wymyśli bo nie mogą być przecież sami lekarze, prawnicy i bankierzy.........potrzebny jest każdy. Zwykły pracownik fizyczny, kierowca, piekarz........jest potrzebny i ma się czuć gorszy i słyszeć co się dzieje i być ciągle okłamywany bo nie jest bankierem czy kimś innym.
Wszędzie jest potrzeba porządnego gospodarza by taki lekarz był odpowiednio wynagradzany za swój trud jaki włożył w swe wykształcenie ale i śmieciarz powinien godnie żyć i mieć poczucie normalności.
Historia Kubicy to dobry materiał na film i pewnie dobry materiał martekingowy.
 


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11047 dnia: 23.11.2018, 10:46 »
Jak myślicie warto pisać teraz do Zarządu Orlenu o sponsoring :D ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11048 dnia: 23.11.2018, 11:04 »
Jak myślicie warto pisać teraz do Zarządu Orlenu o sponsoring :D ;D
Zejdź na ziemię i to szybciutko . U nas był gościu który robił wyniki w wędkarstwie mieli go dofinansować ( zarząd miejscowy PZW) i wystawić na zawody do momentu kiedy się okazało, że ma 1 rękę, swoją drogą wszyscy byliśmy pełni podziwu że daje radę, najgorsze było patrzeć jak biedny zakładał robala na haczyk (czasami musiał pomóc sobie ustami). Tak to jest gdzie najważniejszy jest biznes i reklama.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11049 dnia: 23.11.2018, 11:48 »
A ja tam się cieszę, że Kubica wraca. Należało mu się. I wolę żeby moje pieniądze poszły na Kubicę niż na ta jakąś fundacje od sądów i innych takich,i nabijaniu kabzy partyjnym sługusom. Kurde gdyby nie ten jego wypadek,pewnie byłby mistrzem świata. Nawet Hamilton mówił, że z ich pokolenia Kubica był najzdolniejszy.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11050 dnia: 23.11.2018, 12:48 »
🎣🎣🎣

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11051 dnia: 23.11.2018, 13:17 »
Uprzejmie uprasza się o zaniechanie wklejania linków prowadzących do facebookowych grup. Przecież do takiej grupy trzeba przystąpić, żeby cokolwiek przeczytać. Skąd przypuszczenie, że wszyscy są "pogrupowani"? :)
Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11052 dnia: 23.11.2018, 13:34 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2280802955482955&id=470207889658068

51kg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11053 dnia: 23.11.2018, 13:34 »
Uprzejmie uprasza się o zaniechanie wklejania linków prowadzących do facebookowych grup. Przecież do takiej grupy trzeba przystąpić, żeby cokolwiek przeczytać. Skąd przypuszczenie, że wszyscy są "pogrupowani"? :)
Sorry moja wina 😁
🎣🎣🎣

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11054 dnia: 23.11.2018, 13:46 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2280802955482955&id=470207889658068

51kg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Pani nagrała nowy rekord świata ziemniakiem i do tego trzymała go do góry nogami. Gratulacje :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters