Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366183 razy)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11656 dnia: 20.03.2019, 19:31 »
Po co ja to w ogóle czytam :P
Dla wygładzenia fałd mózgowych ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11657 dnia: 20.03.2019, 19:55 »
A tu afera ekooszołomów :P http://www.geekweek.pl/news/2019-03-19/coraz-wiecej-miast-rezygnuje-z-recyklingu-chiny-udowodnily-ze-to-sciema-ekologow/
Kto pamięta co kiedyś zrobił niejaki Putin jak mu ekoterroryści wleźli na statek (był wśród nich i polskojęzyczny)?
Ano zamknął w tiurmie (więzienie) i po dwóch tygodniach tak im jajeczka zmiękły, że od lat nie mają odwagi  szukać u niego szczęścia.

Kiedyś, pełen szczytnych ideałów, popierałem jak najbardziej szczytne idee zielone.
Wybrałem się kiedyś jednak na rowerku w dolinę Rospudy.
Zobaczyłem tą puszczę (od Raczek do Augustowa jechałem kwartałami regularnymi gospodarczego i nie za bardzo starego lasu), pogadałem z ludźmi (panie to studenty za 150 zł dniówka siedzieli se na drzewach z łańcuchami i do egzaminów się uczyli), popróbowałem na granicy północnej Augustowa przejść przez jezdnię (17 minut zanim jakiś osobowy mnie przepuścił i to tylko dlatego, że 2-3 km dalej był na remontowanym mostku ruch jednostronny /na tym mostku litewski ch....  a nie kierowca omal mnie nie staranował/) i jakoś sobie zacząłem myśleć co u mnie niekoniecznie bywa odruchem naturalnym ;) (inna sprawa, że litewscy kierowcy nadają się normalnie do utylizacji).
Pierwsza myśl to wybudować tym tzw. zielonym osiedle mieszkaniowe przy głównej szosie Augustowa zaś po drugiej jej stronie żłobki, przedszkola, szkoły i handel umiejscowić.
Potem pomyślałem skąd oni mają kasę na taki sprzęt jakim się posługują choćby na morzach i żeby opłacać służbę protestującą w ich imieniu (kto używając rozumu oglądał przedstawienia z Białowieży?). Potem pomyślałem z czego oni żyją.
Na koniec ciepło pomyślałem o Putinie jako mądrym człowieku (akurat  pod względem stosunku do trawiastych).
Jak już zacząłem myśleć to mi jakoś tak wyszło, że jedne inwestycje gwałcące przyrodę pozostają nieoprotestowane (np. Nord Stream czy "pałac" nad bodaj Notecią) zaś inne (w porównaniu do tych pierwszych zwykle natury goownianej) są przedmiotem dzikiej aktywności zielonych.
Chmmmmmm. Jakim wcześniej byłem idiotą nie dodając 2 do 2.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11658 dnia: 21.03.2019, 22:50 »
Wymęczone 3 punkty..  :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11659 dnia: 30.03.2019, 23:52 »
I *!@#% bąbki strzelił. Naderwanie więzadła krzyżowego przedniego stopień 2. Jak się nie wyliżę do zawodów w przyszłym tygodniu to będę złym pacjentem i w dupie mam zalecenia. A miałem jutro na ryby jechać.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11660 dnia: 31.03.2019, 10:31 »
Zdrówka Marcin :beer: :narybki: :sun:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11661 dnia: 31.03.2019, 11:09 »
Dzięki. Póki co leżę. I czekam na badania. Na usg nic nie wyszło i noga jakaś opuchnięta bardzo nie jest, więc może tylko się naciągnąłem. Na szczęście załatwiłem sobie rezonans na czwartek.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11662 dnia: 31.03.2019, 12:05 »
A tu afera ekooszołomów :P http://www.geekweek.pl/news/2019-03-19/coraz-wiecej-miast-rezygnuje-z-recyklingu-chiny-udowodnily-ze-to-sciema-ekologow/

Myślę, że nie należy tego postrzegać jako afery ekooszołomów. Segregacja śmieci jest jak najbardziej słuszna, problem w tym, czy te odpady trudne w biodegracji są przetwarzane czy też nie. I tu jest 'myk'. Wiele rządów krajów rozwiniętych zezwala na sprzedaż tych śmieci, nie martwiąc się co się z nimi stanie. Nie jest to więc wina ekologów wcale i nie należy tego tak rozpatrywać.

Jak dla mnie podział śmieci jest słuszny, bo część z nich można kompostować, przetwarzać, a inne składować. Należy jednak to robić, a nie sprzedawać, jakieś kanalii w Polsce, co będzie je składować po czym podpali. I tu jest właśnie źródło problemu. Bo się okazuje, że przetwarzanie odpadów spowodować może drastyczną podwyżkę opłat za wywóz śmieci. I powinniśmy to wziąć na klatę, płacić więcej. Chyba, że chcemy się sami truć i zapewnić ciemną przyszłość naszym dzieciom.

Powiem Wam, że od kiedy łowię na Trencie, otworzyły mi się oczy. Jest masakra. Płynie masa plastiku, który trafia do wód i tak przypadkowo. Brzegi usłane są plastikiem, jaki zostawia podniesiona woda lub powodzie. Na zestawach wiesza mi się teraz nie tylko zielsko, ale i worki foliowe, plastiki. I to wszystko płynie do morza, a część tego świństwa jest już rozdrobniona. Pomyślmy teraz ile do wód trafia syfu jak się zostawia śmieci. W UK jest o wiele czyściej niż w Polsce, a co się dzieje w krajach trzeciego świata dopiero?


Na koniec ciepło pomyślałem o Putinie jako mądrym człowieku (akurat  pod względem stosunku do trawiastych).
Jak już zacząłem myśleć to mi jakoś tak wyszło, że jedne inwestycje gwałcące przyrodę pozostają nieoprotestowane (np. Nord Stream czy "pałac" nad bodaj Notecią) zaś inne (w porównaniu do tych pierwszych zwykle natury goownianej) są przedmiotem dzikiej aktywności zielonych.
Chmmmmmm. Jakim wcześniej byłem idiotą nie dodając 2 do 2.

Ogólnie masz rację, jednak nie przyszywałbym łatki wszystkim ekologom. Kto ma walczyć o to aby było lepiej? I tu jest problem. Kraje bogatego zachodu wysyłają śmieci do krajów biedniejszych, dlaczego? Kto to ma zatrzymać jak nie ekolodzy właśnie?

Potrzebujemy ekologów, musimy jednak zrozumieć, że wielu z nich będzie umiarkowanych, inni zaś będą mieli podejście terrorystyczne. Nie świadczy to, że każdy jest terrorystą. Ja uważam się za swojego rodzaju ekologa również, jednak nie nazwałbym się Zielonym, bo wiem, że wielu z nich jest oszołomami. Bardzo istotną rzeczą jest rozwój 'zielonych' technologii, zatrzymanie tych złych, które trują lub powodują zmiany klimatyczne. Bez parcia ekologów nie osiągniemy dobrego poziomu.

Zauważmy jedno, jeżeli nie będzie parcia na technologie ekologiczne, będziemy się truć. Mamy do czynienia teraz na świecie z jednym z najsilniejszych lobby, jakim jest lobby paliwowe, które odpowiada za wiele wojen, zatrucie, zmiany klimatyczne. Do tego złoża się kończą, i należy szukać oszczędności. Więc napędy hybrydowe lub elektryczne są bardzo ważne. Im więcej kasy się w to będzie pompować, tym lepsze będziemy mieli technologie. Świetnym przykładem są Niemcy, które mocno ograniczyły emisje, stawiając na źródła energii odnawialnej, mają bardzo ostre normy, dzięki czemu nie marnuje się tyle ciepła. W takim UK nikt praktycznie nie używa izolacji na rurach centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. Jedna zmiana w przepisach, i ograniczono by straty bardzo mocno. Niby podobne kraje ale podejście całkiem inne.

I nie stawiałbym Putina jako dobrego przykładu. Rosjanie słyną z olewania swoich obywateli, z rabunkowej gospodarki złożami, ohydnych technologii, trujących na maksa. Im wisi zdrowie ludzi. Chociaż i to się zmienia, bo Rosjan ubywa w zastraszającym tempie. Trump to kolejny oszołom o którym nie powinniśmy wspominać. Jasne, że nie wszystkie proroctwa ekologów się sprawdzają, jednak musimy inwestować w zielone technologie. Dla tych, co uważają, że nie potrzebujemy, proponuję zmierzyć się z problemem smogu w Polsce. PiS dawno postawiłby na kopalnie i węgiel, gdyby nie smog właśnie. I jak się okazuje, jesteśmy w doopie, bo dawno powinniśmy być zaawansowani  w produkcji urządzeń dających energię odnawialną, mieć kredyty na zakup paneli słonecznych etc, w połowie dofinansowywanych przez państwo itd. A tak wydamy masę kasy na leczenie ludzi wdychających paskudne powietrze, a źródło problemów nie jest usunięte.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11663 dnia: 31.03.2019, 12:13 »
A tu afera ekooszołomów :P http://www.geekweek.pl/news/2019-03-19/coraz-wiecej-miast-rezygnuje-z-recyklingu-chiny-udowodnily-ze-to-sciema-ekologow/
Pomyślmy teraz ile do wód trafia syfu jak się zostawia śmieci. 


Plama rozdrobionego plastiku w oceanie ma już powierzchnię dwukrotnie większą od Polski (tak z pamięci).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11664 dnia: 31.03.2019, 12:51 »
Elopento, proponuję Ci w wolnym czasie poczytać o polityce śmieciowej Chin, jak przyjmowali każdą ilość odpadów zwłaszcza elektro, po to żeby odzyskiwać z tego metale rzadkie i cenne które były im niezbędne do rozwoju produkcji. Przy okazji musieli też zgarniać i utylizować całą masę innego syfu.
A że teraz mają wojnę handlową z USA, to jednym z jej aspektów jest wstrzymanie importu śmieci. No a że Amerykanie jak zwykle przekonani do swojej zajebistości i cwaniactwa nie byli na to przygotowani, to mają potężny problem i będą wymyślali coraz głupsze teorie byle tylko usprawiedliwić swoje olewactwo.
Warto też poczytać o recyclingu w Skandynawii, gdzie odsetek odzyskanych surowców dochodzi w niektórych przypadkach do 90%.
I raczej w tym kierunku powinniśmy podążać jako ludzkość, bez względu na koszty. Albo rezygnować z produktów których nie da się łatwo zutylizować. Zresztą UE też widzi ten problem i stąd zakaz np.części opakowań plastykowych, który ma wejść niedługo w życie.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11665 dnia: 31.03.2019, 14:21 »
Cześć chłopaki ;-) Wpadłem na chwilę się przywitać bo wieczorem wystawiam masę sprzętu na giełdę więc jak ktoś szykuje się na zakupy to zapraszam bo będą okazje (głównie akcesoria do metody). Trochę mnie tu nie było no ale tak wyszło i pewnie jeszcze ta przerwa trochę potrwa. Ale pewnie wrócę :-D

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11666 dnia: 31.03.2019, 14:26 »
To wstawiaj Marcin co tam masz. Postaraj się do 18, bo później mnie nie ma, a małe co nieco bym przytulił ;)
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11667 dnia: 31.03.2019, 14:29 »
O, Marcin!

No weź, chociaż do wątku o pogodzie wpadaj!
Brakuje nam Ciebie :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11668 dnia: 31.03.2019, 15:02 »
No może w wolnym czasie wpadnę pogodowo, na razie to powrót chłodów ale wiosna też w natarciu. Bardziej się bym martwił wiatrem niż opadami, zaraz po chłodach ma być znów cieplej. Jak mądre głowy się wypowiedzą to wyselekcjonuje bzdury i dam wam znać ;)

Tymczasem tu jest link do zdjęć sprzętu:
https://www.dropbox.com/sh/agr43ysxw8ygxsd/AABKfPnlILlTTYtWOWZ8Wtlba?dl=0

Mam jeszcze parasol Quantum radical mega brolly do sprzedania.

Będę 6-7 we Wrocławiu więc jak kogoś interesuje to mogę podrzucić tam lub na trasie Poznań-Wrocław. Wszystko też można w Poznaniu na miejscu odebrać. Raczej nie chcę się bawić w wysyłanie pojedynczych rzeczy bo krucho z czasem.

Np. Przynęty chcę wystawić w komplecie z kuferkiem.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #11669 dnia: 31.03.2019, 16:44 »
Nasza pogodynka wróciła

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀