Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366242 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12360 dnia: 09.01.2020, 23:03 »
Ups, Piker był szybszy :)
O włos raptem :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12361 dnia: 09.01.2020, 23:09 »
Ok dzięki, tak myślałem ale chciałem się upewnić , dzisiaj jeden z karpiarzy chciał mi wmówić że to inna firma a ta firma to najlepsza firma cud malina >:( >:O
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12362 dnia: 09.01.2020, 23:25 »
Pewnie, że najlepsza :) nawet w oświadczeniu wspomnieli jedynie ze 30 razy, że to nie ma związku z jakością produktów, bo ta jest niezaprzeczalnie znakomita. :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12363 dnia: 09.01.2020, 23:29 »
Jak widać szybko zapomnieli a żeby było tego mało firma będzie miała największą linie produkcyjną kulek w Polsce .( tak twierdził jego ziomal ) :o
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12364 dnia: 10.01.2020, 00:45 »
Samo CO2 to nie wszystko, oczywiście.
Natomiast nigdy jakoś nie natrafiłem na jego ilość w atmosferze. Nie miałem pojęcia, że jest go tak mało.
Myślę,że rozwój cywilizacji i techniki walnie się przyczynia do zmian klimatu ,gdzieś kiedyś czytałem artykuł ,że dążymy do epoki zlodowacenia ,czyli historia zatacza koło tak jak z dinozaurami było :D
Dobra, wiem, że było wtedy więcej aktywnych wulkanów etc, ale nie wydaje wam się, że właśnie wychodzimy z okresu zlodowacenia?







Do tego mam nieodparte wrażenie, że organizmy na ziemi nie są przystosowane do szybkiego spadku temperatur. Szybki wzrost nie przeszkadza, a wielkie umieranie przypada zawsze na ograniczenie ilości energii słonecznej docierającej do planety.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12365 dnia: 10.01.2020, 07:47 »
Zmiany klimatu są od zawsze. Pytanie czy obecne są spowodowane działalnością człowieka , czy może jednak są naturalne.

Zmiany w klimacie widzi wiele osób mających więcej niż 30 lat, ja na ten przykład widzę to bardzo dobrze. Zwłaszcza, że od 10 lat stale monitoruję pogodę. W UK od lat panują susze, deszczu pada zaś mniej niż w Polsce, określenie 'angielska pogoda' nie ma już pokrycia. Były rok zaś był rokiem powodzi w UK. Polska zaś stała się krajem, w którym zima przechodzi bardzo szybko w upalne lato. Temperatury stają się ciężkie do zniesienia już w maju, tak potrafi dowalić. W zeszłym roku w Polsce wiele miast przeżyło kryzys związany z brakiem wody...

Nie wierzę, że to jakiś stały trend, zmiany klimatu są zbyt drastyczne. Wystarczy zerknąć na pożary w Australii, tego jeszcze nie grali.

U mnie zauważam bardzo pozytywny ruch związany z ochroną środowiska, zwłaszcza w ujęciu ograniczenia emisji CO2. Wiele osób rezygnuje z mięsa, modny staje się weganizm. Pokazuje się, że właśnie mięso jest jednym z powodów zmian klimatycznych (głównie wołowina), i jego ograniczanie dać może spore efekty. Powstaje więc trend aby ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, i ja tutaj sam je ograniczam mocno :) Za jakiś czas rusza akcja zalesiania Wysp Brytyjskich, mają tu posadzić 20 milionów drzew w przeciągu 10 lat, inne kraje europejskie też tak będą robić, nie tylko ze Starego Kontynentu zresztą.

Najważniejsze to działać szybko i przestawić się na czystą energię, zintensyfikować działania w zakresie ograniczenia emisji CO2. To niesamowite, że Chińczycy będą tu działali ostro, zaś Trump, buc do kwadratu, będzie 'dymił'. Myślę, że ogólnie jego osoba przejdzie do historii jako czarny charakter, który nawiedził USA i Ziemię :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12366 dnia: 10.01.2020, 10:12 »
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12367 dnia: 10.01.2020, 10:20 »
Dodając do tego co napisał Luk - wszelkie okresowe i regularne zmiany klimatu na Ziemi, czyli okresy zlodowaceń i wyższych temperatur trwają tysiące lub dziesiątki tysięcy lat. A my monitorujemy temperatury niecałe 300 lat i wzrost jest bardzo gwałtowny.
Ostatnio widziałem w necie dyskusję na ten temat i artykuły o tym, że natura sama wytwarza megatony CO2 i tak naprawdę ludzki wpływ jest znikomy. Tylko my zaburzamy równowagę, bo natura wchłania niewiele więcej CO2 niż wytwarza. Podczas gdy my tylko wytwarzamy.
Postaram się znaleźć fajny obrazek dobrze to ilustrujący.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12369 dnia: 10.01.2020, 13:52 »
https://wolnosc24.pl/2019/12/12/dzieci-niewolnicy-nawet-4-latki-pracuja-by-zieloni-mogli-jezdzic-swoimi-elektrycznymi-samochodami-wideo/?fbclid=IwAR1izYxX0ll8yycXD227qBSqWVidefFxCQCxw9b1PaO1-Xk_o9Xuh3RDDnw

Takie artykuły to są bzdury. Gdyby nie zapotrzebowanie na kobalt, to byłoby zapotrzebowanie na co innego i te dzieci przy tym innym by pracowały. Problemem nie jest zapotrzebowanie, tylko fakt, że rządy tamtych państwa na to pozwalają. Bo zapotrzebowanie na COŚ zawsze będzie i te dzieci zawsze przy produkcji/wydobyciu tego CZEGOŚ by pracowały.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Uzależniony od wędkarstwa

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12371 dnia: 10.01.2020, 14:07 »
Problemem nie jest zapotrzebowanie, tylko fakt, że rządy tamtych państwa na to pozwalają. Bo zapotrzebowanie na COŚ zawsze będzie i te dzieci zawsze przy produkcji/wydobyciu tego CZEGOŚ by pracowały.

Też tak uważam. Dobry przykład to uprawa kakaowca niezbędnego do produkcji ulubionej przez nas czekolady



Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12372 dnia: 10.01.2020, 14:15 »
Odnośnie CO2 to ostatnio oglądałem film dokumentalny o ociepleniu i tym ile ludzkość wytwarza dwutlenku węgla (niestety nie mogę przypomnieć sobie tytułu). Według tych wszystkich mądrych głów, efekt cieplarniany, wydalanie Co2 spowodowane przez ludzkość ma się nijak do samej natury w której procesy podnoszenia i obniżania temperatury są rozciągnięte na dziesięciolecia, a jeden wybuch wulkanu emituje więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż cała ludzkość w ciągu kilku lat...

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12373 dnia: 10.01.2020, 14:21 »
Ewidentnie dane, które zamieściłem wcześniej na to wskazują. Jednak to, co mówią w filmie dokumentalnym, zależy od tego, co ten film ma udowodnić.
Ostatnio tłumaczyłem dokument o Amazonie. Muszę powiedzieć, że tak ohydnego socjalistycznego paszkwila to jeszcze nie widziałem. I tak się teraz pierze ludziom w mózgach. To było gorsze od Polskiej Kroniki Filmowej, a ludzie z paczką chipsów przed tv to obejrzą i pokiwają ze zrozumieniem głowami. A potem ruszą do urn, by głosować na socjalistów i rząd, który ustawami zarządzi ogólny dobrobyt :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12374 dnia: 10.01.2020, 14:27 »
...
Ostatnio tłumaczyłem dokument o Amazonie...

W roli głównej występuje Radzio? :D
Pozdrawiam
Mirek