Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366380 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12615 dnia: 24.03.2020, 18:17 »
Panowie, na stronie rządowej macie sporo informacji:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

Spacer w lesie jest jak najbardziej dopuszczalny, pod warunkiem zachowania pozostałych środków bezpieczeństwa.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12616 dnia: 24.03.2020, 18:22 »
To jak z tymi rybami można czy nie :P

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12617 dnia: 24.03.2020, 18:23 »
Jeden z akapitów ze strony rządowej zalinkowanej przez Maćka:

"Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)."
Artur

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12618 dnia: 24.03.2020, 18:23 »
Dzięki Maciek, czyli każdy portal sobie dowolnie interpretuje, :)
 "Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).  Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.   "

Jeden musi iść na spacer, drugi jechać na ryby. Dobrze rozumiem?
Wsiadam do auta w garażu, jadę sam, wysiadam nad wodą gdzie jestem sam. Bezpieczniej niż w lesie. :)
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12619 dnia: 24.03.2020, 18:25 »
Nie czytałem jeszcze tych przepisów, ale tak na logikę uprawianie hobby nie należy do niezbędnych sytuacji :beer: Zawsze można się tłumaczyć, że jest się mięsiarzem i łowienie ryb jest niezbędne, aby wykarmić rodzinę :P

Tak na poważnie. Zadajcie sobie sami  pytanie, po co wprowadza się tego typu przepisy. Jak ja je sobie zadałem, to nie miałem problemu z uzyskaniem odpowiedzi na nie ;)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12620 dnia: 24.03.2020, 18:29 »
. Zadajcie sobie sami  pytanie, po co wprowadza się tego typu przepisy.
O tym samym wcześniej  pomyślałem, ale dopiero dotarło :facepalm:
Chyba to zamyka temat.
Adam

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12621 dnia: 24.03.2020, 18:32 »
Kolejna rzecz, nad którą się zastanawiam, to wyjazd na wieś. Na co dzień mieszkam w mieście, ale w weekendy i raz w tygodniu jadę do domu na wsi. Jakby nie było, tam też częściowo mieszkam. Dodatkowo, zbiegiem okoliczności od prawie dwóch lat mam tam koty o które dbam i dokarmiam, jestem ciekawy jak to będzie z tymi wyjazdami :o
Artur

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12622 dnia: 24.03.2020, 18:35 »
. Zadajcie sobie sami  pytanie, po co wprowadza się tego typu przepisy.
O tym samym wcześniej  pomyślałem, ale dopiero dotarło :facepalm:
Chyba to zamyka temat.

No właśnie, bo w tym jest cały problem. A wędkarze łowią wszędzie. Jeden z plaży nad morzem, drugi w lesie kilometry od wszelkiej cywilizacji, a trzeci na komercji. I teraz czy np. patrol policyjny będzie w ogóle interesować w trakcie kontroli to, że Ty jedziesz na ryby do Wypizdowa Dolnego, gdzie prędzej złapiesz katar lub rzeżączkę, aniżeli koronawirusa ? Odpowiedzcie sobie sami.

To samo napisałbym jakbym widział przepisy, nawet te bez wprowadzonego systemu kar :beer: 

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12623 dnia: 24.03.2020, 18:37 »
Również mam chałupę na wsi i w lesie.
Uważam, że niezbędne jest jechać i np. sprawdzić czy nikt nic nie zniszczył, czy nie pękła rura itp.
Niestety co innego wyjazd na ryby

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12624 dnia: 24.03.2020, 18:45 »
A ja mam wrażenie, że przepisy powstały po to, żeby ukrócić gówniarzerię i różnych matołów, którzy np grilla sobie robią w paręnaście osób, madek z dziećmi tłumnie spotykających się na placach zabaw i innych spędów różnego typu, imprez ewidentnie zagrażających.

A przepis dot. limitu miejsc w tramwajach itp mnie rozwalił dosłownie ;D :'( ;D Jak to egzekwować?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12625 dnia: 24.03.2020, 18:46 »
Kolejna rzecz, nad którą się zastanawiam, to wyjazd na wieś. Na co dzień mieszkam w mieście, ale w weekendy i raz w tygodniu jadę do domu na wsi. Jakby nie było, tam też częściowo mieszkam. Dodatkowo, zbiegiem okoliczności od prawie dwóch lat mam tam koty o które dbam i dokarmiam, jestem ciekawy jak to będzie z tymi wyjazdami :o

Nie wiem co będzie w przyszłości, ale w razie jakiejkolwiek kontroli będziesz mógł się wykazać w tłumaczeniu Panom odnośnie swojej sytuacji życiowej. Z drugiej strony będziesz musiał zaufać w ich IQ, że Cię zrozumieją ;)

Natomiast musicie pamiętać o jednym, najistotniejszym w tym wszystkim. We Włoszech i Hiszpanii były identyczne zakazy. Nie pomogły :( Cała masa mieszkańców dużych miast w ucieczce przed koronawirusem pojechała do swoich rodzin, do mniejszych miast i miasteczek oraz wsi, "rozwożąc dobrą nowinę" po całym kraju. Teraz o koronawirusie już wiedzą wszyscy...w całych Włoszech i Hiszpanii :P

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12626 dnia: 24.03.2020, 18:56 »
Ale na wybory można iść :facepalm:


Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12627 dnia: 24.03.2020, 18:58 »
Selektor, na wsiach już siedzi cały desant powracający z saksów. Do tego kierowcy tirów, którzy nadal jeżdżą po Europie. Na szczęście większość ludzi siedzi na dupach i nie łazi bez potrzeby.
Artur

Offline kemsui

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12628 dnia: 24.03.2020, 19:00 »
Cytat z podlinkowanej oficjalnej strony rządowej :
Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

Teraz pytanie: skoro można uprawiać sport (nie ma żadnej wzmianki o specjalnych wymaganiach typu sport zawodowy czy coś takiego) oraz jeździć rekreacyjnie rowerem, oczywiście z zachowaniem warunków, to czy wyjście na ryby z zachowaniem tych samych warunków jest zabronione? W końcu bieganie czy jazda na rowerze nie są niezbędna do życia codziennego.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12629 dnia: 24.03.2020, 19:02 »
Ale na wybory można iść :facepalm:
Tego to nawet nie chcę komentować.
Ktoś w sieci ładnie to ujął " jeżeli ludzie pójdą 10 maja do urn  to po wyborach trzeba będzie  szykować sporo innych urn" jakoś tak to leciało.
Adam