Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366233 razy)

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12645 dnia: 24.03.2020, 20:50 »
A to nie chodziło o forumowy zlot przypadkiem?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12646 dnia: 24.03.2020, 20:50 »
Zlotem, nie złotem ;D
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12647 dnia: 24.03.2020, 20:52 »
miszczostfo ;D :P

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12648 dnia: 24.03.2020, 20:54 »
Jednak muszę i tak podziękować Michałowi, bo wyjaśnił mi co się dzieje na obecnym rynku złota. Przyznam się, że nie wiedziałem.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12649 dnia: 24.03.2020, 20:55 »
O qwa, pojechałem :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12650 dnia: 24.03.2020, 20:56 »
Jednak muszę i tak podziękować Michałowi, bo wyjaśnił mi co się dzieje na obecnym rynku złota. Przyznam się, że nie wiedziałem.
Marcin też miał w tym swój udział :P
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12651 dnia: 24.03.2020, 20:59 »
Ja to mam w "gwizdku". Sam minister zdrowia mówił na konferencji prasowej, że przesiadywanie w domu bez przerwy nie jest korzystne dla zdrowia psychicznego. Dlatego mając na uwadze fakt, że dzieciak siedzi cały czas w domu, w sobotę jadę na ryby. Z młodym. I nie uważam, żebym naraził inne osoby na jakiekolwiek ryzyko. Dlaczego?
1. Nie zajeżdżam do sklepu - mam wszystko co potrzeba do wędkowania
2. Poruszam się prywatnym-własnym, środkiem transportu
3. Wg RAPR odległości między wędkującymi są większe aniżeli 2m, które "zaleca" ministerstwo
4. Nie tworzę, w myśl rządu, zgromadzeń, czy też innych imprez mniej lub bardziej zorganizowanych
5. Nie naruszam przepisu z punktu wyżej - zaostrzenia nie odnoszą się do całej rodziny, która spędza czas razem, na świeżym powietrzu, z dala od innych osób
Dlatego ze zrozumieniem należy interpretować to, co nam narzucają.
[EDIT]
Wiele osób już popadło w paranoję, gdyż niektóre media (nie będę wymieniał z nazwy, bo nie o to chodzi) przedstawiły fragmentarycznie wypowiedź ministra i premiera, resztę tylko opatrzyły własnym komentarzem. Z kolei słuchałem całej wypowiedzi wspomnianych oficjeli, wraz z odpowiedziami na pytania, które stawiali dziennikarze. A na podstawie pełnej wypowiedzi ministrów oraz odpowiedzi na pytania - stwierdzam, że obostrzenia nie dotyczą m.in. wędkowania.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12652 dnia: 24.03.2020, 20:59 »
A już miałem głowę pełną czarnych myśli, a tu taki kiks je przegonił ;D Zatem wznoszę toast - zdrowia, Michał! :thumbup: ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12653 dnia: 24.03.2020, 21:17 »
Panowie, może aby nie było kłótni i osłabienia dyscypliny jaką musimy utrzymywać, nie mówmy i nie piszmy, że jedziemy na ryby. Zostawmy to dla siebie, i już będzie krok do przodu.

Michał, rozwaliłeś system tym 'zlotem' :thumbup:
Lucjan

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12654 dnia: 24.03.2020, 21:18 »
Jestem ciekaw, czy wszyscy będą tak karnie postępować i siedzieć w domu w maju lub czerwcu. Z jednego weekendu lub dwóch można zrezygnować i nie pójść na ryby, ale miesiąc, dwa może trzy. Musimy nauczyć się żyć w sytuacji jaka nas otacza. Zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku to najlepsze co możemy zrobić. Zagrożenie jest i nie można go bagatelizować. Uważam jednak, że samotne wyjście na ryby, bez kontaktu z innymi może tylko pomóc naszemu zdrowiu, zwłaszcza psychicznemu. Nasza dobra kondycja fizyczna i psychiczna jest również ważnym elementem, który pozwoli nam uniknąć zarażenia lub jeśli ono nastąpi pozwoli nam łatwiej sobie z nim poradzić. Nasze wyjście na ryby, może też dobrze zrobić, naszym najbliższym z którymi mieszkamy.
Lepiej się żyje z kimś uśmiechniętym niż z frustratem.
Bartek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12655 dnia: 24.03.2020, 21:19 »
Luk - w porządku, masz rację z tymi kłótniami. Ale nie popadajmy w paranoję, która zdaje się być coraz bardziej powszechną.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12656 dnia: 24.03.2020, 21:19 »
Kierując się wytycznymi ministerstwa można wybrać się na ryby. Na pewno rozsądniej jest zostać w domu, i nie kusić losu, nie chodzi mi nawet o wirusa, ale o zwykły nieszczęśliwy wypadek w trakcie pobytu nad wodą gdzie można sobie skręcić nogę w jakiejś dziurze po bobrze, wbić kotliwe czy hak w rękę, czy spotkać mogą człowieka inne przykre niespodziaki. W normalnych warunkach nie byłoby problemu, jedziesz do szpitala i załatwiasz sprawę. A dziś? Kto z nas chciałby zderzyć się w takiej sytuacji z przemęczona służba zdrowia? Albo czekać 2 godziny na kartkę która ma większe obciążenie niż zwykle?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12657 dnia: 24.03.2020, 21:20 »
Cytat za strony rządowej :

Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

nasze hobby to sport więc wg tego można iść na ryby

źródło : https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem
Pozdrawiam - Gienek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12658 dnia: 24.03.2020, 21:26 »
Ja to mam w "gwizdku". Sam minister zdrowia mówił na konferencji prasowej, że przesiadywanie w domu bez przerwy nie jest korzystne dla zdrowia psychicznego. Dlatego mając na uwadze fakt, że dzieciak siedzi cały czas w domu, w sobotę jadę na ryby. Z młodym. I nie uważam, żebym naraził inne osoby na jakiekolwiek ryzyko. Dlaczego?
1. Nie zajeżdżam do sklepu - mam wszystko co potrzeba do wędkowania
2. Poruszam się prywatnym-własnym, środkiem transportu
3. Wg RAPR odległości między wędkującymi są większe aniżeli 2m, które "zaleca" ministerstwo
4. Nie tworzę, w myśl rządu, zgromadzeń, czy też innych imprez mniej lub bardziej zorganizowanych
5. Nie naruszam przepisu z punktu wyżej - zaostrzenia nie odnoszą się do całej rodziny, która spędza czas razem, na świeżym powietrzu, z dala od innych osób
Dlatego ze zrozumieniem należy interpretować to, co nam narzucają.
[EDIT]
Wiele osób już popadło w paranoję, gdyż niektóre media (nie będę wymieniał z nazwy, bo nie o to chodzi) przedstawiły fragmentarycznie wypowiedź ministra i premiera, resztę tylko opatrzyły własnym komentarzem. Z kolei słuchałem całej wypowiedzi wspomnianych oficjeli, wraz z odpowiedziami na pytania, które stawiali dziennikarze. A na podstawie pełnej wypowiedzi ministrów oraz odpowiedzi na pytania - stwierdzam, że obostrzenia nie dotyczą m.in. wędkowania.


Martinez zabierz ze sobą miarkę, co by mierzyć te dwa metry, czy aby na pewno je zachowałeś i postępujesz zgodnie z prawem ;)

Rozumiesz w ogóle sens wprowadzenia tych obostrzeń ? Chodzi m.in. o to abyś swoich gilów z nosa nie wycierał wszędzie w koło, bo na chwilę obecną nie masz wiedzy, czy jesteś zakażony, czy też nie, a swoimi wypadami poza miasto na ryby ryzykujesz zdrowiem innych. Wszyscy w Polsce czekają na punkt kulminacyjny zgonów i dlatego są właśnie teraz takie ograniczenia. Niedługo nie będzie miał kto Was leczyć :beer:


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #12659 dnia: 24.03.2020, 21:27 »
Ja nie mam zamiaru się czepiać, bardziej dbam o to, aby nie podkręcać innych. Jeżeli jedziecie na ryby, i zachowujecie maksymalne środki ostrożności, to spoko. Ale lepiej o tym nie pisać aby innych nie podkręcać lub robić zadymę. Zwłaszcza, jak ten karcer domowy zacznie się dawać we znaki, to będzie to możliwe. Po prostu zachowajmy tę informację dla siebie :)
Lucjan