Autor Wątek: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?  (Przeczytany 1757 razy)

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Panie i Panowie.

Mam rodzinkę w Węgorzewie. Wybieram się w weekend i mam plan powędkować. Na miejscu jest patologiczna sytujacja dotycząca zezwoleń bo większa część to GR Suwałki a część PZW Olsztyn, z czego Suwałki to straszne zdzierusy a wody słabeee. Pomimo, że wody wielkie niby fajne, to z pomostami ciężko no i teren baaaardzo rozległy, że na weekendowe wypady rekonesans trwa wieki. Mam swoje miejsce, ale ostatnimi czasy bardzo było słabo z braniami. Chciałem także wziąć teścia i pokazać mu łowienie feederem na metodę.
Łatwiej o komercję w Warszawie godzinę jazdy od mojego miejsca jak w okolicach Giżycka. Znalazłem takie łowisko

Łowisko Sterławki

http://www.lowiskakomercyjne.pl/warminsko-mazurskie/lowisko-sterlawki/

Na google piszą, że bezrybie :) ale wiele osób tak pisze o innych łowiskach.

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję odwiedzić tą wode?

Dzięki za informację

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?
« Odpowiedź #1 dnia: 12.09.2019, 09:09 »
Przepraszam, ale muszę.

Zaiste dramat to wielki i najlepsza ilustracja całej tej polskiej patologii, żeby taki wątek musiał powstawać o jednym z piękniejszych wędkarko zakątków w całej Europie :(

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?
« Odpowiedź #2 dnia: 12.09.2019, 09:19 »
Z mapy wynika, iż faktycznie tam nie ma wody!!!! Czyli ryb też nie. Przecież te niebieskie plamy to niebo, popraw mnie proszę forumowy Galileuszu .

Słońca Życzę
Słońca życzę

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?
« Odpowiedź #3 dnia: 12.09.2019, 10:08 »
Z mapy wynika, iż faktycznie tam nie ma wody!!!! Czyli ryb też nie. Przecież te niebieskie plamy to niebo, popraw mnie proszę forumowy Galileuszu .

Słońca Życzę

To że jest niebiesko i jest woda nie oznacza, że wędkowanie z brzegu jest możliwe! Byłeś? Bywam tam od wielu lat i wiem jakie są Mazury w okolicach Węgorzewa

- pomostów jak na lekarstwo, jeśli są to czyjeś. Pojedyńcze sztuki dostepne dla nielicznych, albo w stanie technicznym tak słabym, że strach na nich wędkować. a jeśli są jakieś miejsca, to z rybą akurat słabo...
- większość dużych jezior jest tak zarośnieta, że jedyna możliwość to łódka. Mamy łódkę, ale nie chcę mi się z nią ganiać (stoi gidze indziej, slipowanie łodzi na Mazurach to też niezła sprawa:D paradoks ale tak jest, może lepiej niż w Mazowieckiem etc.) poza tym chcę łowić na grunt. A jak jest jakaś wolna miejscówka to na czyjejś posesji. A nawet jeśli są wolne, dzikie, to w takich chaszczach i miejscach, że ganiasz 30-40 minut ze sprzętem po krzakach....

Poza tym kolego napisałem, że chciałbym teściowi pokazać łowienie feederem na metodę, a ze swojego doświadczenia mam lepsze wyniki na komercyjnych stawikach niż na dzikiej wodzie.

Generalnie znam miejsca, ale ostatnio było naprawdę słabo :( wyniki są, ale z łódki... np. na Mamrach, w upałach ryba ostatnio była nie przy brzegu.... Spróbuj w jeden dzień dajmy na to 6-7 godzin ogarnać Mamry łódką bez silnika (taką mamy) i coś naprawdę połowić, a nie ukleje...

Jeśli nikt nie był, sam pojadę na rekonesans...

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?
« Odpowiedź #4 dnia: 12.09.2019, 11:01 »
Spoko, pamiętaj tylko, że stawianie pomostów w wodzie z tego co wiem jest zabronione czyli jeżeli ktoś wstawił pomost to i tak się do niego nie przyzna zatem można z niego korzystać jak już jest, po drugie linia brzegowa też nie jest prywatna zatem również mają do niej wszyscy dostęp, bynajmniej tak było kiedyś jeżeli coś się zmieniło proszę poprawcie mnie. Jeżeli chodzi o "pewną" miejscówkę to bez echo i sypania do wody to traf szczęścia na tak wielkiej wodzie. Czy byłem? Jeszcze nie ale mam wielką ochotę jechać w tak urokliwe miejsce, przede wszystkim pełne wody a co za tym idzie i ryb jakiś tam żyjących gdyż nie wierzę że ich nie ma a całe piękno to dobrać się do nich. Nie obrażaj się kolego bo nie miałem tego na celu a jedynie tak jak Michał na Twój wpis, tak ja na jego po zobaczeniu tej mapy też nie mogłem się powstrzymać ale to chyba z zazdrości że masz dostęp do takich wód .

Słońca Życzę
Słońca życzę

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?
« Odpowiedź #5 dnia: 12.09.2019, 11:40 »
Spoko. Wody są piękne, ryby są ale pewno nie takie, jak kiedyś ale naprawdę skala jest tak ogromna, ze ja nie wiem czy żyjąc tam ogarnąłbym polowe miejscówek. A mam tylko weekendy i to nie za często.

Ja lowie tam w takim dość egzotycznym miejscu, miałem naprawdę piękne wyniki, ale ostatnio bardzo słabe. No to szukam alternatyw😀 Chciałem tez teściowi pokazać fun z holowania karpikow 2-3 kg, bo całe życie ciągał leszcze, płocie i wzdręgi 😀 No i sam już nie wiem.

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Sterławki k. Giżycka - czy ktoś był?
« Odpowiedź #6 dnia: 12.09.2019, 12:19 »
http://lowisko-mario.pl/

Nie byłem tam ale mozna wejść na stronę na fb i zobaczyć co tam można polowic. Ryb sporo i sporych rozmiarów :thumbup: