Autor Wątek: Zawody spławikowe - taktyka  (Przeczytany 8141 razy)

elvis77

  • Gość
Zawody spławikowe - taktyka
« dnia: 08.04.2015, 11:53 »
Właśnie się dowiedziałem o zawodach spławikowych które mają być w tą niedzielę  na łowisku specjalnym Pzw dostępnym tylko dla członków Okręgu Radom i po dokonaniu opłaty. Takie łowisko komercyjne Pzw. Woda ma 8,5ha. Nic więcej nie wiem. Jest czynna dopiero od tygodnia. Tak więc ryby ludzi nie znają. Na jesień zapuszczono około 8t ryb (karpie,liny,amury,karasie).
Na zawodach wolno łowić tylko na jedną wędkę i będzie to odległościówka(wezmę też bata 6i 7m). Planuje łapać na wagglera. Nie ma szans na trenning i rozpoznanie,więc będę improwizował. Liczę na wasze pomysły, jaką obrać taktykę i przynęty.
Mam zanętę SB match method mix,Bait Tech tą samą zieloną co Paweł. Czy kupić coś innego? Mam "mnóstwo"pelletów do mixu  Lorpio,Gut-Mix,Dynamite Baits (2; 3 i 4.5mm),kulki i pellety  haczykowe itd.
Moje doświadczeniez komercją jest... żadne,a z wagglerem na zawodach bardzo małe. Niby wszystko wiem, tylko nie wiem jak to wszystko ogarnąć. Czekam na propozycje.
Może wreszcie będzie mi dane porządnie przetestować wędkę  match karp Drennana.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2015, 14:33 »
Osobiście na takim łowisku ( sądzę że mało łowionym) bałbym się w czasie zawodow wchodzić w jakieś pellety czy smrody rybne. Bardziej poszedłby w stronę robactwa i konopii. Porządna pracująca zanęta z nutą kolendry i konopii , ziemia , dżok i pinka , atraktor lub booster ochotkowy
Na hak pinka w róznych kombinacjach . Może też się sprawdzić jeśli jest duzo karpików pojedyncze ziarno kuku
Pozdrawiam - Gienek

elvis77

  • Gość
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #2 dnia: 08.04.2015, 15:01 »
Też mam wątpliwości co do zanęty rybnej,szczególnie po ostatnich doświadczeniach Pawła,ale z drugiej strony są tam ryby wpuszczane na jesień,więc pellety nie powinny być im obce.
Przygotuje dwie miejscówki,jedną ryba i pellety,a drugą inna zanęta i konopie,pszenica i kukurydza.
Trzecia miejscówka na bata jak będzie dobre miejsce przy brzegu(jokers,ziemia i inne robaki).

Grzes77

  • Gość
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #3 dnia: 08.04.2015, 17:12 »
Elvis77 niech zgadnę, Domaniów ?
Ciężko będzie tam z 6-7m bacikiem, jakoś tego nie widzę.
Pisz tu o jaki zbiornik chodzi, będzie łatwiej coś chłopakom doradzić, wielu może go znać ;).

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #4 dnia: 08.04.2015, 20:08 »
Takze ma zawody w niedziele na podobnym lowisku z karpiem z jesiennego zarybienia.Po odbytym treningu mam juz taktyke,na poczatek pod wagglera na 15-20m podam 3 kule zanety Hi Pro Carp Red z Marcela ,nawilzona woda z dodatkiem Liquid Scopex z bait-techa.Nastepnie bede strzelal luznymi robakami i ziarnami(konopie,kuku) oraz pelletem 4mm coarse-carp feed,na haku dendrodena,biale,pellet na gumce.Na weekend ma byc cieplo,wiec karp na moim stawie podchodzi pod powierzchnie gdzie woda jest cieplejsza,grunt ustawiam na 1,5m ze srucinami rozlozonymi co 15 cm do opadu.

http://www.fishingfanatics.pl/w-jakosci-sila-test-zanet-karpiowych-firmy-marcel-van-den-eynde/

elvis77

  • Gość
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #5 dnia: 08.04.2015, 22:21 »
Elvis77 niech zgadnę, Domaniów ?
Ciężko będzie tam z 6-7m bacikiem, jakoś tego nie widzę.
Pisz tu o jaki zbiornik chodzi, będzie łatwiej coś chłopakom doradzić, wielu może go znać ;).
Nie,jest to łowisko specjalne: "Staw Wólka Magierowa"
http://pzwradom.pl/inauguracja-lowiska-staw-wolka-magierowa/
Gdzieś koło Nowego Miasta.

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #6 dnia: 09.04.2015, 11:25 »
Ciężka sprawa z takimi zawodami kompletnie nie znając wody.

A wiesz jakie proporcje wpuszczonych ryb na ten zbiornik? Pewnie najwięcej karpia poszło więc warto się na niego nastawić. Ale jak poszło też bardzo dużo karasia to on może tutaj robić grę.

Moje zawody były dwa tygodnie temu i karaś dopiero ruszał(parę osób złapało) ale teraz po ciepłym tygodniu może wystartuje na maxa więc ja bym jedno miejsce pod niego wytypował i nęciłbym kulami glina, ziemia, jokers(może trochę zapaszku ochotkowego), cięte czerwone i może jeszcze trochę czegoś czym może karp się zainteresować i co będzie widoczne(biały, qq, pęczak). Nie dodawałbym do tego zanęty bo bałbym się odsunięcia ryby jak było na moich zawodach( chociaż pewnie to nie tylko od tych zapachów ryba się odsuwa). To miejsce byłoby chyba najdalszym miejscem przezemnie wytypowanym właśnie z powodu odsuwania się ryby(25m). Trochę ciężko będzie tym strzelać ale jak wejdą ryby to pelletem/qq da radę. Z drugiej strony lepiej jakby miejsce z karasiem było na wyciągnięcie bata:/
 Zastanawiałem się ostatnio czy na takich zawodach można sobie markera postawić? Mi to by bardzo ułatwiło w nęceniu właściwego miejsca.

Drugie miejsce byłoby z zanęta już bez jokersa i czerwonych. Tutaj kompozycja dowolna. na grubo pod karpia. To miejsce wytypowałbym pewnie w połowie tamtego(ok12m). U mnie pewnie byłby to method mix luka tylko za odwrotnymi proporcjami zanęty bazowej i match method mixa

Jeszcze nęciłbym przy brzegu o ile nie będziecie siedzieć jeden na drugim. Z jednej strony strzelałbym pelletem a z drugiej qq/pęczakiem. Zawsze może podejdzie.

W razie kompletnej klapy na ostatnie 1h wrzuciłbym kulki z jakimś ostrym zapachem karpiowym(truskawka, miód, wanilia). W zeszłym roku czytałem blog zawodniczy https://dariuszciechanskiwedkarstwo.wordpress.com/. Ma on bardzo duża wiedzę i się nią dzieli. polecam(sam musze nadrobić). Przypomniałem sobie jego opowieść jak na zawodach było bardzo słabo to zaczął experymentować i zapodał 3 kulki na maxa migdałowe i po chwili wyciągnął 3 duże leszcze po czym ryba się znów odsunęła ale dało mu to wysoką lokatę. Zapodałbym je w to pierwsze miejsce bo byłoby ono w miarę neutralne(albo jeszcze dalej)

To taki plan jakbym miał dziś jechać na zawody na niezna wodę komercyjna ;D Moje doświadczenie to narazie występ w 2 zawodach(spławikowo-gruntowych) więc nie ma co się sugerować moimi wypocinami :P

Sam niedługo załorzę mój temat o zawodach spławikowych bo zbliżają się wielkimi krokami(26.04) ale ja mam czas pojechać na jeden lub dwa treningi. Cieszę się założyłeś ten temat to poszerzysz moją wiedzę przed zawodami
Mariusz
Fishing Fighters Team

elvis77

  • Gość
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #7 dnia: 09.04.2015, 12:55 »
Pocieszające jest to,że prawie nikt nie zna tej wody i szanse będą wyrównane. Po drugie nie mam parcia na wynik,ale chciałbym jak najlepiej połapać. To są zawody czysto towarzyskie,coś na wzór comiesięcznych zlotów. Jest gill,jest bigos,jest a nawet jest zabawa w dobrym towarzystwie. Zasady określamy sami jak i metody połowu. O ile regulamin łowiska nie stanowi inaczej. Raz wygrywa waga wszystkich ryb,raz suma długości np.trzech najdłuższych innym razem jedna najcięższa. Metody też są zróżnicowane raz spławik,a innym razem grunt,spinning,żywiec,podlodem lub dowolną metodą. Łowiska są też zróżnicowane od sadzawki do rzeki przez jeziora i łowiska komercyjne.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeżeli będzie słabo szło to nie wykluczone,że przestanę łowić,żeby pochodzić po stanowiskach w celu zebrania informacji. Oczywiście później się nimi tutaj podzielę.
Co do regulaminu łowiska to zawody są rozgrywane ns żywej rybie,a w połowie max.4 godzinnej tury jest dokonywany pomiar. Łapać wolno na jedną wędkę i nie wolno stawiać markera.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #8 dnia: 26.11.2015, 21:05 »
Tak sobie czytam wszystkie wątki odnośnie przygotowań do zawodów, ponieważ skłania mnie do tego silne postanowienie, aby w przyszłym roku wystartować w swoim kole.
Z czystej ciekawości elvis77 jak poszło?
Marcin

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #9 dnia: 26.11.2015, 21:14 »
A w jakiej technice zamierzasz startować?
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #10 dnia: 26.11.2015, 21:41 »
Zawody uczą pokory, dlatego warto się czasem skonfrontować. A poza tym, to Druid napisał wszystko. Nie kombinuj, bierz siódemkę i matcha awaryjnie, żeby móc szukać ryb, jak pod bata nie wejdą. Odpuściłbym te sprasowane cuda i zainwestował w pół litra joka i dwie hakówki. No i glinę. Przypon 0,06 mm i haczyk 22. To na wyjście, bo z czasem, szczególnie po drugiej godzinie, może się zrobić grubo. Na zawodach liczą się punkty! Mój kolega wiosną tego roku na konińskich kanałach potrafił złowić po "ponad" 😃 10 kilo na turę samych uklejek. W 4 godziny. Nie wierz w to, że w jakiś sekretny sposób ściągniesz karpie po 5 kilo. Sąsiedzi obok też łowią i nie są głupsi.

Odzwierciedleniem Twojego wyniku i umiejętności nie jest to, czy wygrałeś, ale czy obiłeś sąsiadów  ;D

elvis77

  • Gość
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #11 dnia: 27.11.2015, 00:02 »
Tak sobie czytam wszystkie wątki odnośnie przygotowań do zawodów, ponieważ skłania mnie do tego silne postanowienie, aby w przyszłym roku wystartować w swoim kole.
Z czystej ciekawości elvis77 jak poszło?
Słabo. Nic nie złapałem. W mojej części zbiornika nie było ryb. Były tylko na głębszej wodzie. Ja mialem max 0.8 m
Byłem tam jeszcze raz też ba zawodach i też lipa. Ponownie nic nie złapałem. Staw tak zarósł,że nie dało się łowić. Łowisko specjalne PZW.
Straszna woda. To były jedyne zawody w ciągu roku na których nic nie złapałem i do tego na komercji.  

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #12 dnia: 27.11.2015, 09:48 »
Spławik. Koło 28.05.2016. Gruntowe są tylko nocne, a to odpada. Jako że będą to moje pierwsze zawody zaczynam od zawodów koła. Nie mam tyczki ani bata, więc zabiorę dwie odległościówki. Woda do 2m. Prawie studnia. W zeszłym roku były tam zawody okręgu pierwsze miejsce wynik koło 2100p.
Pora się sprawdzić. Będę miał tydzień wolnego przed zawodami, więc będę mógł sprawdzić co tam pływa. Pływa z regóły tylko to czym zarabią.
Marcin

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #13 dnia: 27.11.2015, 11:04 »
Załóż temat przed zawodami to fajna sprawa. Jak będziesz miał tydzień na treningi to będzie można bardzo dużo wniosków wyciągnąć.
Zawody bardzo dużo uczą. Dużo się kombinuje co pomaga wyciągać wiele wniosków. Pomagają w organizacji stanowiska, precyzji zarzutów czy strzelania z pracy. Doboru przynęt i zanęt pod konkretne ryby itp.

Nie masz daleko więc zapraszamy w przyszłym sezonie na zawody Mazovia Fishing Team
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody spławikowe - taktyka
« Odpowiedź #14 dnia: 27.11.2015, 12:59 »
Na pewno wpadnę z wizytą :)
Marcin