Autor Wątek: Zawody na komercji - organizacja  (Przeczytany 1702 razy)

Offline Ryboman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Zawody na komercji - organizacja
« dnia: 14.03.2017, 14:19 »
Hej, mam taki problem: chcę organizować zawody na komercji - łowisko mam już upatrzone, kwestia sponsorów - to zostawiam na później. Męczy mnie jeden temat, tj. wpisowe: w jaki sposób to zrobić aby wszystko było legalne i nie dochrzanił się do mnie US ? :facepalm:

Bardzo proszę o pomoc. :beg:

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody na komercji - organizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2017, 00:13 »
Serwus!

Mamy tu kilka osób, które organizują zawody.
Proponuję napisać do kolegi Dżamukka. Myślę, że Ci pomoże.
Koledzy AdamTym oraz Biały również powinni pomóc.

Ja niestety nie mam pojęcia, co to jest Urząd Skarbowy :P
Pozdrawiam,
Maciek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zawody na komercji - organizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2017, 02:20 »
To proste - wszystko idzie do koperty i stamtąd trafia do innych kopert. Niczego nie zgłaszaj, bo to nie są zakłady bukmacherskie. Każdy uczestnik zawodów powinien akceptować formę 'dobrowolności' składek i sposób ich 'dystrybucji'.

Zawody wędkarskie to takie pole, gdzie trudno być w 100% w zgodzie z prawem podatkowym, jednakże i samo prawo nie ma opcji dla Ciebie raczej. Przecież nie będziesz zakładał firmy i z drukarką fiskalną uderzał nad wodę, aby zrobić raz zawody na 30 osób :) Inaczej jest jeżeli organizujesz jakąś wielką imprezę być może. Ale tutaj?

Jedno co bym zrobił to nie obnosił się z podziałem nagród w regulaminie, jeżeli go gdzieś zamieszczasz. Lepiej to jakoś obejść, pisząc o bonach do sklepu, atrakcyjnych nagrodach etc. A na miejscu mówisz ludziom co i jak :)
Lucjan

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody na komercji - organizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2017, 07:41 »
Będąc kilka razy na zawodach karpiowych, w regulaminie czy poza nim zawsze było jasno i wyraźnie powiedziane jaka pula jest za I,II,III miejsce itd. i raczej nikt z organizatorów się nie przejmował US i nie mieli z tego powodu żadnych problemów, więc nie przejmowałbym się na Twoim miejscu tylko robił swoje i tyle  :)
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody na komercji - organizacja
« Odpowiedź #4 dnia: 15.03.2017, 08:05 »
Jeśli nie zarabiasz na organizacji zawodów (lub kwota jest niższa niż około 3000zł, jeśli masz inne przychody) to nie płacisz podatku.
https://www.e-pity.pl/kwota-wolna-od-podatku-2017-kalkulator/
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody na komercji - organizacja
« Odpowiedź #5 dnia: 15.03.2017, 08:09 »
Wg mnie wszystko zależy od charakteru zawodów. Jeśli mają to być zawody towarzyskie, to nie ma problemu. Robisz zrzutkę, dzielisz kaskę na obsługę/nagrody i tyle. Nic nie zarabiasz, nic nie tracisz.

Inaczej, jak chcesz zrobić to komercyjnie. Po pierwsze sponsorzy, jako zakładam poważne firmy będą chciały sobie to wrzucić w koszty promocji. By to zrobić, to musisz wystawić im rachunek/fakturę i sie z tego rozliczyć. Tak samo organizacja całego eventu. Tu też może będzie potrzeba oficjalnych rozliczeń. Oczywiście zawsze można do tego zaprząc jakąś agencję eventową, która to ogarnie zgodnie z przepisami skarbowymi, a Ty będziesz jedynie zleceniodawcą.

Poza tym niektóre komercje same oferują organizacje zawodów. Oni wszystko rozliczają oficjalnie. Może masz taką opcję. Popytaj.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Ryboman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zawody na komercji - organizacja
« Odpowiedź #6 dnia: 15.03.2017, 09:08 »
Dzięki za rady najbardziej mnie gryzie fakt że wiecie np jak wpisowe dajmy na to 100 zł wpłacą na moje konto  to co wtedy ? Chyba że tak jak pisze Czarek jest to wtedy kwota wolna od podatku i spoko ;) Wiecie nie chce na tym zarobić , ale też dokładać nie będę wiec kwota ma starczyć na opłącenie łowiska i jakiś ciepły wikt :) No puchary już mogę kupić z własnej kieszeni to spoko opcja :)