Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3889031 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12495 dnia: 03.11.2017, 17:15 »
Katmay, ale mówisz o superze, czy że w niedzielę batorówka?

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12496 dnia: 03.11.2017, 17:37 »
Piękny zestaw, Ryba! ;)
Również myślałem o tej wędce, ale zakupy przełożyłem na wiosnę. Daj znać jak się spisuje.
Nie myśl, kupuj :) na prawdę fajny kijek :)
Oglądałeś nowy filmik z prestona ? Łowił na supere 10ft na którą mam ochotę i na prawdę fajnie to się prezentuje :) Coś jak speedmaster a może jeszcze głębiej się gnie :) Tyle że to tylko film i byle jak ich nie montują choć z drugiej strony Preston ogarnia :)

Filmik widziałem, dzięki :)

Tak jak pisałem, poczekam z zakupami do wiosny. Sezon u mnie się kończy, więc nowe wędki tylko by leżały :(
Pozdrawiam,
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12497 dnia: 03.11.2017, 17:45 »
No u mnie też będą do około marca leżały ale już kombinacje z kasa będą z głowy i do sezonu będę przygotowany koło lutego :) W marcu okonki i szczupaki na prywatnych zbiornikach a kwiecień to już feederki uruchamiam :P

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12498 dnia: 03.11.2017, 17:49 »
Katmay, ale mówisz o superze, czy że w niedzielę batorówka?

Chciałbyś... A gdzie miał bym ją obejrzeć?

Że w niedzielę Batorówka.
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12499 dnia: 03.11.2017, 17:55 »
Dobry plan! :) Też muszę sensownie rozłożyć zakupy :money: 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12500 dnia: 03.11.2017, 23:04 »
Ryba1987 świetny zestaw. Kołowrotek mam i bardzo sobie chwalę. Zrób proszę jak znajdziesz czas recenzję wędki i jakieś ugięcia :)

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12501 dnia: 04.11.2017, 12:58 »
Przyjechał komplet który mam zamiar testować w niedzielę :)
Jedyny minus to brak tubki na szczytówki.. dzwoniłem do drapieżników ale mówili że nie ma oryginalnie w tej wędce.. No ale ogarnie się jakąś tubkę :)
Ogólnie kijek bardzo długo gaśnie i jest "lejący" na sucho więc to co lubię :) Młynek - miodzio, żałuję że wcześniej się o niego nie pokusiłem :)
Żyłka 100 m - 0.26mm weszła "na styk" z użyciem reduktorów. Koszyczki 30gr co by latało bez problemów :)
Kilka fotek "na szybko" poniżej, może w niedzielę jakoś mi się uda zrobić znad wody podczas holu fotki/filmik z ugięciem :)
Zestaw delikatnie "leci na pyszczek" ale bardzo nieznacznie. Kołowrotek około 500 gr byłby wg mnie idealny pod tego kija. Zależy też oczywiście którą dopałkę się używa.
Teraz się tylko modlić żeby nie wiało i w miarę umiarkowanie żeby było z deszczem w niedzielę na batorówce :beg: :sun:
Jeszcze "tylko" centris/supera i sphere mono braid z listy zostały do kupienia :P
Świetnie skomponowany zestaw, dokładnie taki jaki mam zamiar sobie sprawić :) Cieszy to, że inni też myślą podobnie.
Z tego co kupiłeś jedynie z podajników nie jestem zadowolony. Żyłkę używam i jest ok, choć trochę się skręciła, ale była mocno eksploatowana.
Czekam na Twoje opinie, jak się będzie sprawować ten zestaw.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12502 dnia: 04.11.2017, 15:18 »
Ryba1987 świetny zestaw. Kołowrotek mam i bardzo sobie chwalę. Zrób proszę jak znajdziesz czas recenzję wędki i jakieś ugięcia :)
Zdjęcia i filmik braciak mi porobił jak to się w akcji ugina, jak je dostane i ogarnę to podeślę :)

Przyjechał komplet który mam zamiar testować w niedzielę :)
Jedyny minus to brak tubki na szczytówki.. dzwoniłem do drapieżników ale mówili że nie ma oryginalnie w tej wędce.. No ale ogarnie się jakąś tubkę :)
Ogólnie kijek bardzo długo gaśnie i jest "lejący" na sucho więc to co lubię :) Młynek - miodzio, żałuję że wcześniej się o niego nie pokusiłem :)
Żyłka 100 m - 0.26mm weszła "na styk" z użyciem reduktorów. Koszyczki 30gr co by latało bez problemów :)
Kilka fotek "na szybko" poniżej, może w niedzielę jakoś mi się uda zrobić znad wody podczas holu fotki/filmik z ugięciem :)
Zestaw delikatnie "leci na pyszczek" ale bardzo nieznacznie. Kołowrotek około 500 gr byłby wg mnie idealny pod tego kija. Zależy też oczywiście którą dopałkę się używa.
Teraz się tylko modlić żeby nie wiało i w miarę umiarkowanie żeby było z deszczem w niedzielę na batorówce :beg: :sun:
Jeszcze "tylko" centris/supera i sphere mono braid z listy zostały do kupienia :P
Świetnie skomponowany zestaw, dokładnie taki jaki mam zamiar sobie sprawić :) Cieszy to, że inni też myślą podobnie.
Z tego co kupiłeś jedynie z podajników nie jestem zadowolony. Żyłkę używam i jest ok, choć trochę się skręciła, ale była mocno eksploatowana.
Czekam na Twoje opinie, jak się będzie sprawować ten zestaw.

Jak dla mnie żyłka troszkę wolno tonie, ale zupełnie się nie skręca, w końcu 0.26 także swoją sztywność to to posiada. Jak na razie żyłka na plus u mnie :) Zobaczymy po jutrzejszym dniu jak to będzie - wiem jedno, na wiosnę i tak biorę Rive long cast feeder line 0.261mm. http://rive-sklep.pl/232,zylka-long-cast-feeder-300m.html - niestety tylko u Górka dostępna z tego co szukałem, a nie lubię u niego kupować.
Co do podajników to ja innymi nie łowię - dura banjo i jej "pochodne" podczas dalekich zarzutów +50 m potrafiły "odlatywać" na boki co mnie bardzo irytowało. Te lecą tak jak ja chce i dla mnie mogliby jedynie z tym systemem wprowadzić wielkość x-large (do żółtej foremki).
Ogólnie dziś nic wielkiego się nie trafiło jedynie jeden taki 2-2,5 kg także nie poszalał, ale kijek eleganko się sprawuje.
Bardzo celny na dystansie, ale żeby go osiągać (+40 m) należy założyć dopałkę 12,6", przy tej krótszej 11,6" pierwsza przelotka jest tak blisko kołowrotka (a ten ma szeroką szpulę) i jest tak mała, że czuć jak pierwsza przelotka wyhamowuje zarzuty.
Przy założonej dłuższej dopałce pierwszą przelotkę z automatu odsuwamy od młynka i to robi robotę, myślę że nie skłamię jak napiszę że do 80 m koszykiem 30 g dorzucałem dzisiaj na klipie :)
Krótszej dopałki będę używał przy łowieniu przy brzegu, a jak poczuję ochotę żeby sobie dalej rzucić to dłuższa dopałka (zmiana trwa może 10 sekund i nie trzeba zestawu od nowa wiązać jak w speedmasterze 9/11 ft).
Kij kapitalny bo można swobodnie obłowić od samego brzegu po "horyzont" nie męcząc się długością kija. Można zarzucać na dłuższej dopałce a ustawiać kija na podpórkach z krótszym elementem - w zarośniętych miejscach się przyda - akurat żyłka zatonie podczas zmiany elementu :)
Ogólnie kij płynnie przechodzi z ugięciem ale jednak dół ma mocny. To nie speedmasterka :) Coś pomiędzy Team Daiwa commercial feeder (11,6" - wersja pomarańczowa - bardziej miękka) a Acolyte distance feeder 13".
Co do młynka - bajera sprawa, nie męczy się podczas ściągania zestawu, komfort z wolnym biegiem (dziś się przydał), szeroka szpulka poprawiająca dystans zarzutu, podwójna rączka, którą uwielbiam, precyzyjny hamulec. Wart swojej ceny. Dzięki Czesiu za podpowiedź w wyborze.. znowu :thumbup: :beer:

Edit - fotka z ugięcia i filmik pod karpikiem ~2 kg.




Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12503 dnia: 04.11.2017, 18:45 »

Ogólnie dziś nic wielkiego się nie trafiło jedynie jeden taki ze 2-2,5kg także nie poszalał ale kijek eleganko się sprawuje.
Bardzo celny na dystansie ale żeby go osiągać (+40m) należy założyć dopałkę 12,6", przy tej krótszej 11,6" pierwsza przelotka jest tak blisko kołowrotka (a ten ma szeroką szpulę) i jest tak mała że czuć jak pierwsza przelotka wyhamowywuje zarzuty.
Przy założonej dłuższej dopałce pierwszą przelotkę z automatu odsuwamy od młynka i to robi robotę, myślę że nie skłamię jak napiszę że do 80m koszykiem 30gr dorzucałem dzisiaj na klipie :)

Co do młynka - bajera sprawa, nie męczy się podczas ściągania zestawu, komfort z wolnym biegiem (dziś się przydał), szeroka szpulka poprawiająca dystans zarzutu, podwójna rączka które uwielbiam, precyzyjny hamulec. Wart swojej ceny. Dzięki Czesiu za podpowiedź w wyborze.. znowu :thumbup: :beer:


Proszę Cię bardzo ;) Niech służy !
Przypominam także innym chętnym, że warto po zakupie zaaplikować więcej smaru, zwłaszcza na przekładnię.

Kijek prezentuje się świetnie.
Skusiłbym się nawet, gdyby tak była wersja krótsza, czyli przykładowo 10,6"- 11,6" :P

Mam Method Feedera serii 7 w wersji Combo (11"-12") i jestem także pocieszony. Co prawda jest to tańszy kijek, więc nieco gorszy jakościowo, ale zalety ma podobne ;)
Czesiek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12504 dnia: 04.11.2017, 19:00 »
Z tej "serii" drennanow to jest 10-11 ft ale jest o wiele bardziej miękki :)

Offline Hawran

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12505 dnia: 04.11.2017, 20:51 »
Przyjechał komplet który mam zamiar testować w niedzielę :)
Jedyny minus to brak tubki na szczytówki.. dzwoniłem do drapieżników ale mówili że nie ma oryginalnie w tej wędce.. No ale ogarnie się jakąś tubkę :)
Ogólnie kijek bardzo długo gaśnie i jest "lejący" na sucho więc to co lubię :) Młynek - miodzio, żałuję że wcześniej się o niego nie pokusiłem :)
Żyłka 100 m - 0.26mm weszła "na styk" z użyciem reduktorów. Koszyczki 30gr co by latało bez problemów :)
Kilka fotek "na szybko" poniżej, może w niedzielę jakoś mi się uda zrobić znad wody podczas holu fotki/filmik z ugięciem :)
Zestaw delikatnie "leci na pyszczek" ale bardzo nieznacznie. Kołowrotek około 500 gr byłby wg mnie idealny pod tego kija. Zależy też oczywiście którą dopałkę się używa.
Teraz się tylko modlić żeby nie wiało i w miarę umiarkowanie żeby było z deszczem w niedzielę na batorówce :beg: :sun:



Jeszcze "tylko" centris/supera i sphere mono braid z listy zostały do kupienia :P

Czy to ten młynek kupiłeś?https://sklepdrapieznik.pl/sklep/shimano/20889-baitrunner-x-aero-4000-fa.html
Piotr

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12506 dnia: 04.11.2017, 21:32 »
Tak jest, to ten pacjent :thumbup:

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12507 dnia: 04.11.2017, 21:47 »
Ryba1987 dzięki wielkie za opis :thumbup:. Czesiu odbierz maila :) Spakowałem już dla Ciebie paczkę z młynkami :)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12508 dnia: 07.11.2017, 18:15 »
Robiąc powoli wędkarskie plany na przyszły rok, poczyniłem pierwszy zakup by móc je zrealizować. Na stan weszły dwa kije Prologic C1 3.6m 3lbs w dwuskładzie. W styczniu zakupię do nich odpowiednie kołowrotki

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #12509 dnia: 07.11.2017, 18:18 »
Robiąc powoli wędkarskie plany na przyszły rok, poczyniłem pierwszy zakup by móc je zrealizować. Na stan weszły dwa kije Prologic C1 3.6m 3lbs w dwuskładzie. W styczniu zakupię do nich odpowiednie kołowrotki

Doskonały wybór w bdb cenie. Posiadam dwa i jestem bardzo zadowolony. Ty będziesz też ;)
Pozdrawiam Seba