Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3888760 razy)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20910 dnia: 23.11.2022, 16:36 »
Bardzo dobry wybór :thumbup:

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20911 dnia: 23.11.2022, 16:52 »
Długo zastanawiałem się czy nie sprzedać swojego Foxa, bo od kiedy go kupiłem (ponad 4 lata temu), to był nad wodą może z 5 razy ::). Co raz mniej czasu na łowienie, żeby na jedną nockę go rozkładać, ale trza przyznać, że dla jednej osoby komfort jest na wysokim poziomie. Poczekam chyba jak dzieci się wyprowadzą ;) :facepalm:...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20912 dnia: 23.11.2022, 20:36 »
Długo zastanawiałem się czy nie sprzedać swojego Foxa, bo od kiedy go kupiłem (ponad 4 lata temu), to był nad wodą może z 5 razy ::). Co raz mniej czasu na łowienie, żeby na jedną nockę go rozkładać, ale trza przyznać, że dla jednej osoby komfort jest na wysokim poziomie. Poczekam chyba jak dzieci się wyprowadzą ;) :facepalm:...
Mam podobnie, dlatego kupiłem Fox Easy Shelter+, pełnowymiarowy namiot poczeka na lepsze czasy :)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20913 dnia: 25.11.2022, 17:36 »
Nowe nabytki.
Daiwa Whisker i Tournament 4010QD.

Niestety Tournament wraca do sklepu i prawdopodobnie nastąpi wymiana na Aventusa 4000. Praca Tournamenta jest poprostu jedną wielką ściemą. Myślałem że w Kołowrotkach z tzw. Wyższej półki, nie będą występowały problemy bardzo głośnego popiskiwania, szumu czy innych wynalazków przy powolnej pracy kołowortka.
No cóż, widać że Daiwa nie uczy się na błędach i ten sam problem występuje i w wyższej półce.







 

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20914 dnia: 25.11.2022, 17:55 »
Piękny ten Whisker :beer: :thumbup:. Jak wrażenia z pracy młynka i hamulca?
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 646
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20915 dnia: 25.11.2022, 18:01 »
Aventus 4000 to wskrzeszona i kosmetycznie zmodyfikowana Daiwa Matchwinner 4012, która w firmowej hierarchii zajmowała miejsce poniżej ówczesnej generacji TDR :)

Część dźwięków emitowanych przez nowe kołowrotki jest najzupełniej "fizjologiczna", a część zanika po pewnym czasie użytkowania.

Tournament to wypasiony (dodatkowe łożyska, uszczelnienie, trzecia szpula) krewniak TDR. Jeżeli chodzi o bebechy, u Daiwy skok jakościowy oferują modele z przekładnią wycinaną (CNC-cut) zamiast odlewanej - np. Ballistic czy Certate.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20916 dnia: 25.11.2022, 18:26 »
Kolego Fishunter1990,

Whiskera kupiłem z myślą połowu Kleni na paste i kulki proteinowe. Potrzebuję Kołowrotka pancernego z świetnym hamulcem, który posłuży kilka lat, szczególnie że moje lowisko wymaga konkretnego sprzętu. Rzeka Drwęca na której łowie jest tak naprawdę mini Wisłą. Potężne nurty, ogromne zwaliska zmuszają do zastosowania Kołowrotka dużych rozmiarów.

Więcej o pracy i hamulcu będę wiedział w Nowym tygodniu. Wtedy przez kilka dni z rzędu przeczesam swoje miejscówki i mam nadzieję że wpadnie coś porządnego.


Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20917 dnia: 25.11.2022, 18:49 »
Kolego Modus,

Myślisz że popiskiwanie czy szumy mogą zaniknąć po pewnym czasie ?
Ten sam problem miałem w Emblemie BR 25A, którego reklamowałem i zostało wymienione łożysko igiełkowe/oporowe.
Niby właśnie to powodowało głośną pracę oraz piszczenie przy powolnym kręceniu.

W tej chwili Emblem chodzi jak powinien.



Aventus 4000 to wskrzeszona i przemalowana Daiwa Matchwinner 4012, która w firmowej hierarchii zajmowała miejsce poniżej ówczesnej generacji TDR :)

Część dźwięków emitowanych przez nowe kołowrotki jest najzupełniej "fizjologiczna", a część zanika po pewnym czasie użytkowania. Tournament to wypasiony (dodatkowe łożyska, uszczelnienie, trzecia szpula) krewniak TDR. Jeżeli chodzi o bebechy, u Daiwy skok jakościowy oferują kołowrotki z przekładnią wycinaną (CNC-cut) zamiast odlewanej - np. Ballistic czy Certate.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 646
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20918 dnia: 25.11.2022, 19:49 »
Zanim wszystko się ułoży i dotrze, przez pewien czas mogą pojawiać się rozmaite dźwięki sugerujące np. ocieranie się jakichś elementów. Niektóre dźwięki mogą być "fizjologiczne" (związane z zastosowanymi rozwiązaniami/materiałami). Inna sprawa, że nad wodą zwykle słychać znacznie mniej niż w warunkach pokojowych/studyjnych ;)

U mnie Tournament 4010 (nabyty krótko po premierze) nie jest szczególnie hałaśliwy w porównaniu z konkurencją np. spod znaku Shimano.

Jak już wspominałem, jeżeli chodzi o jakość i trwałość samych bebechów, Tournament/TDR/Aventus wyraźnie odstaje od modeli z wycinaną przekładnią (dochodzi do tego kwestia składanej rączki, która jest wygodna, ale bardziej podatna na powstawanie luzów).

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20919 dnia: 25.11.2022, 19:53 »
Ja tylko dodam, że mój Tournament 4010 lekko hałasował, poprosiłem o wymianę przyjechał trochę mniej hałasujacy. Też przy wolnym kręceniu popiskiwanie. 2-3 wypady na ryby i jest gitara hałasu nie ma.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20920 dnia: 25.11.2022, 19:56 »
Może pokręć jedno popołudnie przed telewizorem i się zobaczy...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20921 dnia: 25.11.2022, 20:56 »
Może pokręć jedno popołudnie przed telewizorem i się zobaczy...

Ryzykowana sprawa. Raz uruchomiłem Stellę i wzrok mojej Kobity bezcenny :facepalm:

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20922 dnia: 25.11.2022, 20:59 »
Zanim wszystko się ułoży i dotrze, przez pewien czas mogą pojawiać się rozmaite dźwięki sugerujące np. ocieranie się jakichś elementów. Niektóre dźwięki mogą być "fizjologiczne" (związane z zastosowanymi rozwiązaniami/materiałami). Inna sprawa, że nad wodą zwykle słychać znacznie mniej niż w warunkach pokojowych/studyjnych ;)

U mnie Tournament 4010 (nabyty krótko po premierze) nie jest szczególnie hałaśliwy w porównaniu z konkurencją np. spod znaku Shimano.

Jak już wspominałem, jeżeli chodzi o jakość i trwałość samych bebechów, Tournament/TDR/Aventus wyraźnie odstaje od modeli z wycinaną przekładnią (dochodzi do tego kwestia składanej rączki, która jest wygodna, ale bardziej podatna na powstawanie luzów).

Zaufam Twojej wiedzy i zostawię w spokoju Tournamenta :thumbup: :beer: Zresztą w Niedzielę zabiorę go nad wodę i zobaczymy co w trawie piszczy.

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20923 dnia: 25.11.2022, 21:50 »
Mam kilka sztuk i moje wszystkie czwórki piszczą, natomiast trójki chodzą cichutko i jak masełko.
Podczas zwijania pod obciążeniem poczujesz moc a piski znikną  ;-)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20924 dnia: 29.11.2022, 12:20 »
Uważajcie przy odcinaniu metek przy koszykach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz