Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 121907 razy)

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #330 dnia: 05.05.2018, 10:18 »
Jasne.
Na kazdym lowisku ryby powyzej 10kg i lowienie tylko na kij od szczotki.

Nie wiem czy macie jakieś kompleksy że szukacie tylko duzych? 5 ryb na dobe a kazda z 2 minutowym holem. Mega radość.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Jeżeli bawi cię łowienie karpi które chwilę wcześniej były tuczone w stawie hodowlanym to gratuluję.  W odpowiednim miejscu na Okoniu możesz teraz naprawdę połowić. Koledzy pisali że nawet 20 sztuk. Ale nie każdemu to pasuje. 

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #331 dnia: 05.05.2018, 10:21 »
Jasne.
Na kazdym lowisku ryby powyzej 10kg i lowienie tylko na kij od szczotki.

Nie wiem czy macie jakieś kompleksy że szukacie tylko duzych? 5 ryb na dobe a kazda z 2 minutowym holem. Mega radość.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
O kompleksach pisze gość, który mało padaczki nie dostał jak ktoś polecił nóż od chińczyków...
Stary, trochę zrozumienia dla innych.
Deprecjonowanie chęci łowienia łowienia tylko dużych ryb jest niedorzeczne. Mnie takie ryby średnio interesują, raz na jakiś czas, ale ciesze się , że są takie łowiska gdzie jedzie się tylko z grubym sprzętem na grube ryby. Raz, dwa razy w roku sam chętnie z takiego skorzystam. Nic nie wskazuje na to by takie łowiska miały w choćby w niedalekiej przyszłości wyprzeć łowiska typowo feederowe.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #332 dnia: 05.05.2018, 10:23 »
Bawi mnie łowienie ryb. Bawi mnie hol.

A Ty sie pytasz czy bawi mnie lowienie ryb które byly tuczone w stawie hodowlanym. Ha ha ha... Ciebie chyba bardziej to kręci. Wszak komercja to praktycznie taki staw właśnie. Aby większe urosły. Marzenia własciciela.
Duży karp = prawdziwa ryba (urojenia).


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #333 dnia: 05.05.2018, 10:26 »
Bawi mnie łowienie ryb. Bawi mnie hol.

A Ty sie pytasz czy bawi mnie lowienie ryb które byly tuczone w stawie hodowlanym. Ha ha ha... Ciebie chyba bardziej to kręci. Wszak komercja to praktycznie taki staw właśnie. Aby większe urosły. Marzenia własciciela.
Duży karp = prawdziwa ryba (urojenia).


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
. Jeżeli nie rozumiesz różnicy między rybą dopiero co wpuszczoną a taką która żyje w zbiorniku wiele lat to już trudno. Może jednak wróćcie Panowie do tematu scyzoryka.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #334 dnia: 05.05.2018, 10:30 »
Wow...
Coż za złośliwiec.
To wszystko na co Cie stać? Smutne bo to niewiele w sumie.

Owocnych polowań na rybki hodowlane życzę.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #335 dnia: 05.05.2018, 10:36 »
Wow...
Coż za złośliwiec.
To wszystko na co Cie stać? Smutne bo to niewiele w sumie.

Owocnych polowań na rybki hodowlane życzę.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Uważasz że każde łowisko komercyjne przypomina staw hodowlany?  Pozdrawiam Cię serdecznie. Ps. Staw hodowlany? https://www.karpmax.pl/lowiska-karpiowe/lowisko-goslawice

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #336 dnia: 05.05.2018, 10:44 »
Karp jest rybą hodowlaną.
Po prostu.

A do tego komercje mają wiele z łowisk hodowlanych. Sztucznie karmione ryby. Choćby przez wędkarzy by nie napisać karpiarzy.

Do tego brak konsekwencji w Twoich wypowiedziach.
Ja ostatnio łowię takie do 5 kg i raczej z kwietniowego zarybiania.
Zarybić dużym amurem, karpiem
Jeżeli nie rozumiesz różnicy między rybą dopiero co wpuszczoną a taką która żyje w zbiorniku wiele lat to już trudno.

Czym się różni zarybienie kilogramówką a czym 5 lub 10 kilogramowym ?
I gdzie to życie wiele lat w zbiorniku ?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #337 dnia: 05.05.2018, 11:13 »
Pisalem o zarybieniu większymi sztukami bo takie padły. Komercję od niekomercji różni to czy dzierżawca stara się utrzymać w zbiorniku różne gatunki w różnym wieku czy co roku wpuszcza duże ilości handlowki nie patrząc ani na pojemność zbiornika ani na kondycję ryb ani nic innego. To moja definicja. 

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #338 dnia: 05.05.2018, 11:27 »
Ale dalej są to zarybienia rybą handlową. Nie naturalne.
Więc zasadniczo nie ma tu mowy ani o długim życiu na zbiorniku ani o czymś innym.

A zarybienia "drobnicą" też muszą być. Drapieżnik chce jeść, z małych rosną większe a będąc na wodzie dłużej mają większą szansę na aklimatyzację itp. Im więcej małych tym większa szansa na większą ilość dużych.

Nie mam nic przeciwko dużym rybom ale drażni mnie deprecjonowanie mniejszych znaczenia ryb. Ładna duża płoć, lin czy leszcz to tyle samo radości co 10kg karp a może nawet i więcej.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #339 dnia: 05.05.2018, 11:32 »
Okoń to ładne łowisko w porównaniu do innych komercji na Mazowszu. Jednak brak jest tam silnej ręki i nie wiadomo co można a czego nie. Ryby są przekarmiane co kończy się czasem fatalnie. Życzę właścicielowi żeby skupił się na tworzeniu prawdziwego łowiska karpiowego, ze sporą populacją karpi ponad 10kg. Ograniczył możliwość zanęcania -pva, koszyk i nakazał połów wyłącznie z rzutu.  Do tego zatrudnił jakiegoś ichtiologia który regularnie będzie sprawdzał stan ryb i wody. Teraz sytuacja jest taka że robi się z tego łowisko rodzinno piknikowe. Bo do złowienia wypuszczonych miesiąc wcześniej karpi nie potrzeba wielkich umiejętności.

Są też ładne i urokliwe np Nowodwór i te z tym hotelem ale nie Krzyczki, Eko-Farma znaczy.
Z rzutu to można połowić z 8,9 potem z kilku następnych, potem w okolicach 20 ( wiata ), ostanie ta zatoka, z 53 z rzutu jak ktoś wie gdzie rzucić. Nieporozumieniem są te stanowiska na dużej wodzie choć tam kiedyś można było wymacać ładne duże karpie ale brania tam to była loteria.
Jak masz łódkę to siadasz w okolicach 50 i wozisz na górkę ;-)
JK.
Ja wiem że stanowiska na głębokiej były trudne ale wywożenie łódka przynęty i zrzucanie jej na głowę to chyba ułatwienie zbyt daleko idące. Do tego echosonda żeby być pewnym miejscówki.
Oj tam...Byłem kiedyś dwie doby na 50 i woziłem na górkę...Nawet pika. I co powiesz ? Łódka to dobra rzecz ale jak nie biorą żadna łódka nie pomoże.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #340 dnia: 05.05.2018, 11:38 »
Bawi mnie łowienie ryb. Bawi mnie hol.

A Ty sie pytasz czy bawi mnie lowienie ryb które byly tuczone w stawie hodowlanym. Ha ha ha... Ciebie chyba bardziej to kręci. Wszak komercja to praktycznie taki staw właśnie. Aby większe urosły. Marzenia własciciela.
Duży karp = prawdziwa ryba (urojenia).


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Mario nie nazywaj kurwidołków komercjami :facepalm:
Znam wiele łowisk które stawami nie są i znam takie, które nimi są np Całowanie.

I mówienie o holach dwu minutowych ...
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #341 dnia: 05.05.2018, 11:42 »
Jasne.
Na kazdym lowisku ryby powyzej 10kg i lowienie tylko na kij od szczotki.

Nie wiem czy macie jakieś kompleksy że szukacie tylko duzych? 5 ryb na dobe a kazda z 2 minutowym holem. Mega radość.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Tak, mam kompleks na duże ryby.
Nie miałeś dobrej karpiówki pewnie w ręku :facepalm: skoro mówisz, że to kij od szczotki.
JKarp

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #342 dnia: 05.05.2018, 11:50 »
Ale dalej są to zarybienia rybą handlową. Nie naturalne.
Więc zasadniczo nie ma tu mowy ani o długim życiu na zbiorniku ani o czymś innym.

A zarybienia "drobnicą" też muszą być. Drapieżnik chce jeść, z małych rosną większe a będąc na wodzie dłużej mają większą szansę na aklimatyzację itp. Im więcej małych tym większa szansa na większą ilość dużych.

Nie mam nic przeciwko dużym rybom ale drażni mnie deprecjonowanie mniejszych znaczenia ryb. Ładna duża płoć, lin czy leszcz to tyle samo radości co 10kg karp a może nawet i więcej.
Problemem było masowe padanie ryby dużej.  Właścicielowi pozostawiam znalezienie przyczyny i zapobieganiu w przyszłości.

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #343 dnia: 05.05.2018, 11:53 »
Okoń to ładne łowisko w porównaniu do innych komercji na Mazowszu. Jednak brak jest tam silnej ręki i nie wiadomo co można a czego nie. Ryby są przekarmiane co kończy się czasem fatalnie. Życzę właścicielowi żeby skupił się na tworzeniu prawdziwego łowiska karpiowego, ze sporą populacją karpi ponad 10kg. Ograniczył możliwość zanęcania -pva, koszyk i nakazał połów wyłącznie z rzutu.  Do tego zatrudnił jakiegoś ichtiologia który regularnie będzie sprawdzał stan ryb i wody. Teraz sytuacja jest taka że robi się z tego łowisko rodzinno piknikowe. Bo do złowienia wypuszczonych miesiąc wcześniej karpi nie potrzeba wielkich umiejętności.

Są też ładne i urokliwe np Nowodwór i te z tym hotelem ale nie Krzyczki, Eko-Farma znaczy.
Z rzutu to można połowić z 8,9 potem z kilku następnych, potem w okolicach 20 ( wiata ), ostanie ta zatoka, z 53 z rzutu jak ktoś wie gdzie rzucić. Nieporozumieniem są te stanowiska na dużej wodzie choć tam kiedyś można było wymacać ładne duże karpie ale brania tam to była loteria.
Jak masz łódkę to siadasz w okolicach 50 i wozisz na górkę ;-)
JK.
Ja wiem że stanowiska na głębokiej były trudne ale wywożenie łódka przynęty i zrzucanie jej na głowę to chyba ułatwienie zbyt daleko idące. Do tego echosonda żeby być pewnym miejscówki.
Oj tam...Byłem kiedyś dwie doby na 50 i woziłem na górkę...Nawet pika. I co powiesz ? Łódka to dobra rzecz ale jak nie biorą żadna łódka nie pomoże.
JKarp
No jasne raz czy dwa taką sytuację miałeś. Ja muszę najpierw tą rybę znaleźć i trwa to znaczenie dłużej niż u Ciebie

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #344 dnia: 05.05.2018, 12:20 »
Ale ja łódki używam do określenia miejsca połowu a nie szukania ryb... To czy mi pokaże czy nie pokaże ryb to bez znaczenia. Ja wiem, że ta górka tam jest i jakby bez sensu jest rzucać byle za horyzont ;-) Z "ósemki" bez problemu dorzucam na tą górkę ;-)
JKarp