Autor Wątek: Spinning wiosną  (Przeczytany 9665 razy)

Offline Dragster

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koronowo
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinning wiosną
« Odpowiedź #15 dnia: 24.04.2015, 12:11 »
Tak, jak pisałem, tematem nie jest etyka wędkarska w stosunku do tarła ryb. Tematem jest świadome naginanie regulaminu.

Idąc tokiem Twojego rozumowania, spinning w okresie 1 styczeń do końca kwietnia jest świadomym naginaniem regulaminu.
Sławek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spinning wiosną
« Odpowiedź #16 dnia: 24.04.2015, 13:31 »
Tak, jak pisałem, tematem nie jest etyka wędkarska w stosunku do tarła ryb. Tematem jest świadome naginanie regulaminu.

Idąc tokiem Twojego rozumowania, spinning w okresie 1 styczeń do końca kwietnia jest świadomym naginaniem regulaminu.

Tak, spinningowanie na gumy 7-8cm. w tym okresie, to świadome naciąganie regulaminu.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Spinning wiosną
« Odpowiedź #17 dnia: 24.04.2015, 13:41 »
Fajny przepis jest w regulaminie Okręgu Ciechanowskiego:

3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje na wszystkich wodach nizinnych zakaz połowu na żywą i martwą rybę oraz przynęty spinningowe dłuższe niż 5 cm.

i wszystko wtedy jest jasne :) Ten okręg jest prekursorem takich rozwiązań i górnych wymiarów :)

Ja sam spinninguje ale wiosną aż do 1 maja nie sięgam po przynęty większe niż właśnie te 4-5 cm, staram się również mijać na swoich rzekach typowe szczupakowe prostki i spowolnienia, ale niestety przyłowów uniknąć się nie da, ale świadome się na nie nastawiane to niestety już inna para kaloszy i tego nie popieram...
Marcin

elvis77

  • Gość
Odp: Spinning wiosną
« Odpowiedź #18 dnia: 24.04.2015, 14:03 »
Fajny przepis jest w regulaminie Okręgu Ciechanowskiego:

3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje na wszystkich wodach nizinnych zakaz połowu na żywą i martwą rybę oraz przynęty spinningowe dłuższe niż 5 cm.

i wszystko wtedy jest jasne :) Ten okręg jest prekursorem takich rozwiązań i górnych wymiarów :)

Ja sam spinninguje ale wiosną aż do 1 maja nie sięgam po przynęty większe niż właśnie te 4-5 cm, staram się również mijać na swoich rzekach typowe szczupakowe prostki i spowolnienia, ale niestety przyłowów uniknąć się nie da, ale świadome się na nie nastawiane to niestety już inna para kaloszy i tego nie popieram...
No i to jest właściwe postępowanie
Ps. To dlatego Warszawa nie ma porozumienia z OC. Tak trzymać.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spinning wiosną
« Odpowiedź #19 dnia: 24.04.2015, 18:15 »
To nie z zakazów i nakazów, oraz robienia z wędkarzy przestępców przybędzie ryb w łowiskach. Tylko edukacja i... dobrobyt społeczeństwa spowoduje, że w wodach będzie dużo ryb, bo większość będzie wypuszczana, a nie zjadana razem z ośćmi i łbami, bo bieda, bo wielu idzie po ryby, a nie na ryby.
Na marginesie: ja okonie łowię na 16-17 cm płotki, na jednohakowy zestaw z przyponem stalowym (nawet nie wolframem). Na sandacza zakładam krąpia wielkości dłoni. Na szczupaka i trupa z gruntu nie schodzę z 18 cm płoci, ale wolę większe. Największe swoje klenie złowiłem od listopada do końca marca na duże 13 cm ukleje pozbawione łbów.
Więc jeśli chcecie się Koledzy bawić w łowienie narybku ryb, to proszę bardzo, łówcie na mikroprzynęty, ale nie narzucajcie swoich "pomysłów z zakazami i nakazami" innym oskarżając ich o niecne czyny.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław