Autor Wątek: Co wolno SSR?  (Przeczytany 54000 razy)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 285
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #300 dnia: 13.09.2017, 22:08 »
Bo jesteś normalny i swój honor masz, ale ile jest cwaniaków co kombinują i nerwy psują..... Oglądam często Uwaga Pirat na TVN Turbo i powiem szczerze że nie chciał bym być Policjantem bo za nerwowy jestem, chociaż 20 parę lat temu niewiele brakowało. 8)
Tomek

MrProper

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #301 dnia: 14.09.2017, 05:25 »


Wszak zachowania ludzkie są różne, a zwłaszcza gdy jedna strona " stawia się okoniem " druga może zareagować równie nie miło
To tyle - nie bronię tu SSR Ale nie chce debatować nad tym jacy oni są chamscy itp, czytając jedna stronę - to tyle z mojej skromnej strony


Tak na rozluźnienie o satysfakcji przy kontroli :D


To była złośliwość ze strony policjantów. W sporej części na własne życzenie. Ale jednak złośliwość.


Dokładnie to miałem na myśli, pisząc posta wyżej

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #302 dnia: 14.09.2017, 07:08 »
Strażnik SSR też może stosować szersze spektrum możliwości ;) Trafiając na mądralę, obligatoryjnie sprawdzę mu to, czy posiada wypychacz, skontroluję obie wędki i przynęty. Czy stanowisko jest dokładnie wysprzątane. Na niektórych zbiornikach w regulaminach jest stawianie pojazdów w odpowiedniej odległości od wody - co zmierzę co do centymetra. Wszystko w granicach swoich kompetencji. Dokładnie sprawdzę rejestr połowu ryb, czy są wpisane nie tylko wymiary ale też wagi ryb, dokładnie sprawdzę czy dokumenty są podpisane przez właściciela. Jak trafię na osobę, myślącą podobnie jak PeeJay, ktora odmówi przekazania mi dokumentu do ręki - zadzwonię na Policję, która nałoży grzywnę w drodze mandatu karnego. Jak go kolega nie przyjmie, to niech idzie i się sądzi. Ja nie będę nawet stroną bo grzywnę nakłada Policjant. Przy wszystkim nawet nie mrugnę okiem, zrobię to z pełnym spokojem będąc przekonany, że tylko solidnie wykonuję swoje obowiązki, nie pomijając niczego, co do mnie należy. ;) A dyskusję tutaj kończę, bo nie ma większego sensu.
Grzegorz

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #303 dnia: 14.09.2017, 07:34 »
Nie żebym zaczynał z rana ale podaj mi co to jest ten wypychacz :P I czy patyczek wystrugany może nim być czy nie ?
Wszystkie jest ślicznie zagranicznie, przepisy wydają się cudowne, jasne i proste ale ... No kuźwa konia z rządem temu kto mi poda definicję i czy może nim być patyczek :P

A ze sprzątaniem stanowiska to jest tak: do odśnieżania to chodnik jest Twój ale spróbuj na Twoim chodniku stanąć i wypić piwo ;-)

I podkreślam - piszę to na luzie i ciekaw jestem odpowiedzi :D
JK

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #304 dnia: 14.09.2017, 08:17 »
Od podawania Ci, to może być Twoja żona. Ja oceniam, czy możesz bezpiecznie wyciągnąć tym haczyk. Jak masz inne zdanie, idź do sądu, powołaj rzeczoznawcę, bieglego, zamów ekspertyzę na patyczek ;)
Miłego dnia ;)
Grzegorz

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #305 dnia: 14.09.2017, 09:49 »
Od podawania Ci, to może być Twoja żona. Ja oceniam, czy możesz bezpiecznie wyciągnąć tym haczyk. Jak masz inne zdanie, idź do sądu, powołaj rzeczoznawcę, bieglego, zamów ekspertyzę na patyczek ;)
Miłego dnia ;)
Więc jeśli nie ma definicji lub nie potrafisz jej przytoczyć to Ty nie jesteś od oceniania bo nie masz takich uprawnień. Z tym wypychaczem jest jak z siatką - ryba ma być w siatce miękkiej z obręczami lub worku karpiowym. O ile nie spotkałem worka 40x60 cm to siatkę 40x60 cm ( średenica i głębokość) taką spotkałem a w niej ryby. Jednym słowem następny bubel w regulaminie - nie podaje się minimalnych wymiarów siatki a powinny być.

I po to trzeba znać Ustawę i RAPR żeby potem strażnik nie "oceniał" czy moim wypychaczem da się bezpiecznie wyciągnąć haczyk. Jak trzeba będzie to pójdę do tego sądu tylko po to, żeby udowodnić, że skoro nie ma definicji, nie podany jest rozmiar, z jakiego materiału więc kawałek patyczka też może być wypychaczem tym bardziej, że w sprzedaży dostepne są jakieś cuda metalowe, którymi jak widziałem wędkarze wyciągają haczyki np z mordki okonia raniąc go przy tym i potem takie truchełko "wypuszczają" bo nie wymiarowy.

A swoją drogą skoro jesteś doświadczonym strażnikiem to jakoś bardzo łatwo dajesz się sprowokować. Ja naprawdę pytałem bez złośliwości i wystarczyło napisać, że żaden regulamin nie podaje definicji wypychacza więc nawet można użyć patyczka jessli akurat zachodzi potrzeba użycia takiego przyrządu. A ty od razu, że żona może mi podać... żenua.pl  :facepalm:
Ostatnio uciąłem przypon żeby wyjąć haczyk z mordki karpia nie robiąc mu krzywdy szarpaniem się z hakiem wbitym w tą tą twardą część pyska. Po prostu przeciągnąłem przypon za haczykiem zamiast usiłować cofnąć hak żeby go wyjąć z tego stwardniałego kawałka pyska.
JK

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #306 dnia: 14.09.2017, 11:02 »
Legitymowanie ma na celu ustalenie tożsamości, zaś kontrola dokumentów uprawniających do połowu ryb ma na celu sprawdzenie, czy postępujesz zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi połowu ryb. WBIJCIE SOBIE TO DO GŁOWY ;)
Arek :bravo: Ty. Daj sobie spokój już wielokrotnie napisałeś jaka jest różnica więc   Pomyśl jutro jest piątek i można się szykować nad wodę.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #307 dnia: 14.09.2017, 11:15 »
JKarp, a worek karpiowy to jaki?

Taki?


Taki?


A może taki?



Jak Ty czy Twoi koledzy używacie, to dlaczego akurat nie tych?

Wiesz, pewne rzeczy wynikają po prostu z logiki.

Całe szczęście, że wiesz, jak wygląda worek karpiowy, pomimo braku jego definicji. Jeszcze byś z workiem na ziemniaki nad wodą siedział.
Ciekawi mnie, idąc za przykładem nieszczęsnego worka, dlaczego potrzebujesz definicji przyrządu do bezpiecznego wyhaczania ryb.

Brak konsekwencji? Rozdwojenie jaźni?

Rzeczywiście, ustawodawca czy PZW tworząc regulamin popełnili błąd. Powinni byli opisać wszystko niezwykle dokładnie i szczegółowo. Biorąc poprawkę na głąbów, którzy nie wiedzą, że worek na śmieci służy do przechowywania śmieci, a karpiowy do przechowywania ryb tego gatunku, mieli opisać szczegółowo skład materiału, podać dokładne wymiary, ścieg, ewentualne oznaczenia, a może i markę?

Zaznaczam, że Cię nie obrażam, Ty wiesz dokładnie, jak wygląda worek karpiowy, w końcu jesteś karpiarzem.

Zastanawiam się tylko, dlaczego trudno Ci pojąć, jak powinien wyglądać "wypychacz".







Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #308 dnia: 14.09.2017, 11:38 »
Nie żebym zaczynał z rana ale podaj mi co to jest ten wypychacz :P I czy patyczek wystrugany może nim być czy nie ?
Wszystkie jest ślicznie zagranicznie, przepisy wydają się cudowne, jasne i proste ale ... No kuźwa konia z rządem temu kto mi poda definicję i czy może nim być patyczek :P

A ze sprzątaniem stanowiska to jest tak: do odśnieżania to chodnik jest Twój ale spróbuj na Twoim chodniku stanąć i wypić piwo ;-)

I podkreślam - piszę to na luzie i ciekaw jestem odpowiedzi :D
JK

Panowie, czy dyskusja nie zmierza na śmieszne tory? 8)

Zobaczcie sobie regulamin w UK, tam nie ma prawie w ogóle żadnych definicji. Jeżeli doszłoby do tego, że mamy definiować wszystko, RAPR w wersji drukowanej miałby rozmiary 'Nad Niemnem' Orzeszkowej :) I tego skutkiem byłoby ogólne unikanie regulaminu. Można skorzystać z modelu niemieckiego, i zrobić regulamin wędkarski tak trudny do zdania, tak rozbudowany, jak zdanie na prawo jazdy. Ale czy to wpłynie na jakąś poprawę? Wątpię.

Musimy bazować na zdrowym rozsądku. I oczywiście nie wymagać, aby ustawa z 1985 roku, precyzowała wędkarskie wyposażenie w dzisiejszych czasach. Co do worków karpiowych, uważam, że nie powinno być ich na PZW, dopóki nie sprecyzuje się statusu 'no kill' dla wędkarzy czy danych wód (niech robią to miejscowe koła). Zbyt wiele kombinacji można robić w ten sposób. Dlatego właśnie lepiej unikać później konfrontacji jaka jest tutaj. Na Dzierżnie każdy z SSR wie co to jest worek karpiowy,  ale już 10 km dalej ludzie mogą nie mieć pojęcia o co chodzi. Po co w ogóle ten worek? :)
Lucjan

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #309 dnia: 14.09.2017, 11:41 »
Definicja wypychacza :facepalm: Potem będą marudzić jeden z drugim, że RAPR ma 3000 stron.
Marcin

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #310 dnia: 14.09.2017, 11:43 »
Strażnik SSR też może stosować szersze spektrum możliwości ;) Trafiając na mądralę, obligatoryjnie sprawdzę mu to, czy posiada wypychacz, skontroluję obie wędki i przynęty. Czy stanowisko jest dokładnie wysprzątane. Na niektórych zbiornikach w regulaminach jest stawianie pojazdów w odpowiedniej odległości od wody - co zmierzę co do centymetra. Wszystko w granicach swoich kompetencji. Dokładnie sprawdzę rejestr połowu ryb, czy są wpisane nie tylko wymiary ale też wagi ryb, dokładnie sprawdzę czy dokumenty są podpisane przez właściciela. Jak trafię na osobę, myślącą podobnie jak PeeJay, ktora odmówi przekazania mi dokumentu do ręki - zadzwonię na Policję, która nałoży grzywnę w drodze mandatu karnego. Jak go kolega nie przyjmie, to niech idzie i się sądzi. Ja nie będę nawet stroną bo grzywnę nakłada Policjant. Przy wszystkim nawet nie mrugnę okiem, zrobię to z pełnym spokojem będąc przekonany, że tylko solidnie wykonuję swoje obowiązki, nie pomijając niczego, co do mnie należy. ;) A dyskusję tutaj kończę, bo nie ma większego sensu.

Po pierwsze, to strażnik może robić tylko to co ma w uprawnieniach.

Po drugie, miarkę którą mierzysz masz masz z atestem GUM czy z Castoramy?? Miarką z Castoramy to możesz jedynie pomierzyć sobie panele w domu a nie robić materiał dowodowy bo niema to żadnej mocy dowodowej i każdy Sąd taki dowód odrzuci.

Po trzecie, wg instrukcji wypełniania rejestru wpisujemy do niego tylko ryby które zabieramy z łowiska i jest tam wyraźnie napisane GATUNEK, LICZBA i MASA i GDZIE TY TAM MASZ wymiary....?? :facepalm:

Po czwarte, kiedy zrozumiesz, że nie masz prawa tako CYWIL znać takich moich danych osobowych jak data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania i innych. Czy GIODO jeszcze wam tego nie wyjaśnił.
Czy wiesz dlaczego PZW obdarowało wędkarzy trzecim papierkiem w postaci "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką" gdzie masz wpisane imię i nazwisko oraz nr karty wędkarskiej?? Właśnie po to żebyś mógł sobie kontrolować nie pozyskując danych osobowych oraz  dla statystyk ale to do Ciebie nie dociera. Posiadanie zezwolenia jest jednoznaczne z posiadaniem karty wędkarskiej i opłaceniu składek. Ty znowu napiszesz, że ustawa. Tylko, że ustawa na którą się powołujesz jest z 1985r. i prawo w Polsce od tego czasu się zmieniło ale Ty nie chcesz przyjąć tego do wiadomości.

Po piąte, może oświecisz mnie jaki mi mandat grozi od Policji, za co i na jakiej podstawie prawnej???
Ja jedyny artykuł który znam to Art. 65 kodeksu wykroczeń ale on Ciebie nie dotyczy.

Po szóste, jak ja nie przyjmę żadnego mandatu to sprawa pójdzie do Sądu a Ty zostaniesz wezwany na sprawę w charakterze ŚWIADKA bo to od Ciebie wszystkie czynności się zaczęły :facepalm:

Po siódme, kontrola dokumentów zawierających dane osobowe jest legitymowaniem czy Tobie to się podoba czy nie lub czy to rozumiesz czy nie.

Po ósme, to za dużo Ci się wydaje a za mało wiesz.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #311 dnia: 14.09.2017, 11:54 »
Uśmiałem się.
Grzegorz

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #312 dnia: 14.09.2017, 11:56 »
Uśmiałem się.

Śmiej się dalej, zobaczymy jak długo.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #313 dnia: 14.09.2017, 11:57 »
Uśmiałem się.

Śmiej się dalej, zobaczymy jak długo.

Tak długo, jak uznam to za stosowne. A Tobie nic do tego. ;)
Chcesz mierzyć czas? Masz zegarek z atestem?
Grzegorz

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #314 dnia: 14.09.2017, 12:00 »
Pojawił się nowy ruch społeczny, nieposłuszeństwo wobec społeczników! Cóż za paradoks...


Chcesz mierzyć czas? Masz zegarek z atestem?

LOL :D