Autor Wątek: Co nieco nauki <^-^>  (Przeczytany 63780 razy)


Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #586 dnia: 02.07.2023, 17:35 »
Za moich czasów na jednym z budynków szacownej AGH pojawiło się graffiti:

"Przelecę wszystkich - Neutrino"

 ;) ;D
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #587 dnia: 04.07.2023, 13:28 »
Chwilę temu wspominałem tu o szczepionce na HPV. No to akurat są do 13 roku za darmo. Dwie dawki. Płatne są po jakieś 500 zł jedna, więc...
Właśnie wróciłem z córką z pierwszej dawki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #588 dnia: 04.07.2023, 14:05 »
Ja swoje dwie zaszczepiłem jeszcze w płatnych czasach... ale jedna skończyła już 26 a druga 20 :P
Teraz są bezpłatne szczepienia, tym bardziej warto :thumbup:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #589 dnia: 22.07.2023, 21:28 »

    O tym dlaczego fraszka Kochanowskiego "Na matematyka" to nie tylko fikcja literacka. Od ok 12 m, 22 s. :D :D


  A tak na poważnie to widać, że bezrefleksyjna cześć ludzkości jest skazana na zanik kompetencji społecznych. Ku zastanowieniu.

 

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #590 dnia: 23.07.2023, 06:08 »
A tak na poważnie to widać, że bezrefleksyjna cześć ludzkości jest skazana na zanik kompetencji społecznych. Ku zastanowieniu.

Bezrefleksyjnej części ludzkości zanik kompetencji społecznych grozi bardziej z powodu państwa opiekuńczego dzięki któremu kompetencje społeczne są zbędne niż z powodu znajomości trzydziestu trików na "rozwalenie" całki lub dwudziestu algorytmów sortowania tablicy.

Szczekasz na niewłaściwe drzewo Mironku nawet jeśli wszystko w powyższym filmiku jest prawdą. A pewnie jest bo matematyka i programowanie jest bardziej interesujące dla niektórych (bardzo niewielu) niż inni ludzie a neuronów jest niestety ograniczona ilość i nie można mieć wszystkiego.

I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #591 dnia: 23.07.2023, 07:55 »
A tak na poważnie to widać, że bezrefleksyjna cześć ludzkości jest skazana na zanik kompetencji społecznych. Ku zastanowieniu.

Bezrefleksyjnej części ludzkości zanik kompetencji społecznych grozi bardziej z powodu państwa opiekuńczego dzięki któremu kompetencje społeczne są zbędne niż z powodu znajomości trzydziestu trików na "rozwalenie" całki lub dwudziestu algorytmów sortowania tablicy.

Szczekasz na niewłaściwe drzewo Mironku nawet jeśli wszystko w powyższym filmiku jest prawdą. A pewnie jest bo matematyka i programowanie jest bardziej interesujące dla niektórych (bardzo niewielu) niż inni ludzie a neuronów jest niestety ograniczona ilość i nie można mieć wszystkiego.

Na dobre drzewo, skoro się z niego odfukujesz. A że tłumaczyć chcesz świat, żjak ak ten matematyk z fraszki to po obejrzeniu filmu już nie jest dla mnie dziwne.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #592 dnia: 23.07.2023, 12:11 »
Na dobre drzewo, skoro się z niego odfukujesz.

Eeeee.... a ilu jest takich matematyków lub programistów w porównaniu do reszty ludności? One percent? ;) ;D

A że tłumaczyć chcesz świat, jak ten matematyk z fraszki to po obejrzeniu filmu już nie jest dla mnie dziwne.

Matematyka/logika to literalnie język który najlepiej opisuje świat więc dlaczego mam używać innego do jego tłumaczenia? A co do fraszki... Większość ludzi pewnych rzeczy "nie widzi" z banalnie prostych powodów - albo nie chce ich widzieć albo się tym "nie chwali" bo nie ma czym ;)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #593 dnia: 23.07.2023, 12:58 »
z tą nauką i postępem to trzeba uważać, bo ...
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #594 dnia: 23.07.2023, 13:09 »
Prawdziwy Słowianin sra za stodołą!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #595 dnia: 23.07.2023, 13:30 »


Matematyka/logika to literalnie język który najlepiej opisuje świat więc dlaczego mam używać innego do jego tłumaczenia? A co do fraszki... Większość ludzi pewnych rzeczy "nie widzi" z banalnie prostych powodów - albo nie chce ich widzieć albo się tym "nie chwali" bo nie ma czym ;)

  Tacy objaśniacze świata z fraszki, nie mają się czym chwalić, bo bardziej zajmuje ich grawitacja czarnej dziury niż samopoczucie partnera czy dziecka, stąd mają taki stan relacji jaki mamy. A, że ty mi przyszedłeś na myśl, wynikło z twojego zainteresowania tym co nieprzydatne w budowaniu relacji (i codziennym życiu)  przy jednoczesnym głoszeniu dziwnych sentencji dotyczących istoty człowieczeństwa z których już od dawna  wnioskuję, że temat miłości międzyludzkiej jest ci obojętny.
    Ten film po prostu pomógł mi zrozumieć, czemu tak jest.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #596 dnia: 23.07.2023, 19:45 »
A, że ty mi przyszedłeś na myśl, wynikło z twojego zainteresowania tym co nieprzydatne w budowaniu relacji (i codziennym życiu)  przy jednoczesnym głoszeniu dziwnych sentencji dotyczących istoty człowieczeństwa z których już od dawna  wnioskuję, że temat miłości międzyludzkiej jest ci obojętny.

Wręcz przeciwnie :) Uwielbiam ten temat - tylko z bardziej perspektywy zrozumienia a nie czucia. Nie chciałbyś wiedzieć dlaczego ludzie robią to co robią i czują to co czują? ;)

I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #597 dnia: 23.07.2023, 21:57 »
A, że ty mi przyszedłeś na myśl, wynikło z twojego zainteresowania tym co nieprzydatne w budowaniu relacji (i codziennym życiu)  przy jednoczesnym głoszeniu dziwnych sentencji dotyczących istoty człowieczeństwa z których już od dawna  wnioskuję, że temat miłości międzyludzkiej jest ci obojętny.

Wręcz przeciwnie :) Uwielbiam ten temat - tylko z bardziej perspektywy zrozumienia a nie czucia.

 No, jak ten matematyk z fraszki, tą postawę widzę od dawna.


 Nie chciałbyś wiedzieć dlaczego ludzie robią to co robią i czują to co czują? ;)

   Wiem już tyle, by nie poddawać się innej manipulacji niż tej, którą sam sobie serwuję. Więcej chciałbym wiedzieć, gdybym miał mentalność manipulatora a nie zdrowego emocjonalnie człowieka.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #598 dnia: 23.07.2023, 22:18 »
Wiem już tyle, by nie poddawać się innej manipulacji niż tej, którą sam sobie serwuję.

Czyżbym wyczuwał subtelną nutkę okultyzmu? ;) :P

Więcej chciałbym wiedzieć, gdybym miał mentalność manipulatora a nie zdrowego emocjonalnie człowieka.

Niektórzy chcą wiedzieć dla samej wiedzy 8) I co oznacza "zdrowy emocjonalnie człowiek"? Bo chyba nie "ludzia" który daje się wodzić za nos uczuciom? :facepalm:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Co nieco nauki <^-^>
« Odpowiedź #599 dnia: 23.07.2023, 22:25 »
Wiem już tyle, by nie poddawać się innej manipulacji niż tej, którą sam sobie serwuję.

Czyżbym wyczuwał subtelną nutkę okultyzmu? ;) :P

 Ciekaw jestem skąd takie przypuszczenie?

Niektórzy chcą wiedzieć dla samej wiedzy 8) I co oznacza "zdrowy emocjonalnie człowiek"? Bo chyba nie "ludzia" który daje się wodzić za nos uczuciom? :facepalm:
 
   Wiedza dla samej wiedzy jest pewnego rodzaju obżarstwem intelektualnym, gdyż należy dążyć do wiedzy, którą możemy pozytywnie wykorzystać.
Człowiek dający się wodzić za nos komukolwiek i czemukolwiek nie jest zdrowy emocjonalnie, bo nie kieruje się rozsądkiem.