Autor Wątek: Kluby piłkarskie  (Przeczytany 69954 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #345 dnia: 09.05.2019, 11:44 »
Wszystko rozbija się o kasę. Telewidz chce oglądać czołowe europejskie kluby, a nie jakieś zaściankowe z Polski (bez urazy). Też nigdy nie oglądałem meczów z udziałem drużyn np. z Bułgarii, za to raz po raz oglądałem np. mecze Bayernu Monachium z Arsenalem :P Koncerny telewizyjne rządzą światowym futbolem. Wystarczy zobaczyć ile kasy dostają kluby w Premiership.

Nikt mi nie powie że Slavia Praga ma większe możliwości niż czołowe kluby w Polsce

Ma ;)  Większościowym udziałowcem Slavii Praga jest chiński koncern energetyczny CEFC China Energy Company. Chińczycy jedynie w sezonie 2017/2018 wydali na transfery ponad 4,5 miliona euro (oczywiście większość z tej kasy poszła na zawodników z Czech). Żadnego polskiego klubu nie stać na taki wydatek. Spłacili też długi Slavii.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #346 dnia: 09.05.2019, 11:53 »
Co okienko odchodzą od nas gracze za granicę nie raz za większą kwotę niż 4 mln euro tylko że nasze kluby są amatorskie a nie profesjonalne i nikt nie wsadza tej kasy z powrotem w skład.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #347 dnia: 09.05.2019, 12:02 »
Bo utrzymanie klubu w Polsce nie jest tak super opłacalne. Poza tym włożenie całej kasy z transferów w kolejne transfery, oznaczałoby konieczność zapłaty wynagrodzenia piłkarzowi oraz jego agentowi, często w wysokości kilkukrotnie większej od tego co płaciło się zawodnikowi wytransferowanemu z klubu, co już mocno obciążyłoby klubowy budżet. A nigdy nie ma się pewności, że zawodnik ściągnięty za grubą kasę do Polski "odpali" w polskiej ekstraklasie ;)

Tak wygląda smutna rzeczywistość
https://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news-ekstraklasa-polskie-kluby-wyplacily-menedzerom-32-mln-zlotyc,nId,2930272


Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #348 dnia: 09.05.2019, 15:25 »

   Napisałem wczoraj, że w londyńczyków nie można przekreślać.   Z rezultatu 0 - 3 i mając tylko 45 minut wyprowadzili na 3 - 3, które dało im finał!!! :bravo:   

 Pokazali się we wczorajszym meczu z naprawdę dobrej strony...  W ostatnich meczach ligowych takiego zaangażowania nie zauważyłem...   No i Lucas miał dzień konia... ;D

  Dzisiaj późnym wieczorem cały świat może dowiedzieć się o kolejnym angielskim finale - tym razem Ligii Europy, czego serdecznie im życzę!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #350 dnia: 10.05.2019, 01:12 »
No i pięknie :) 3 najbliższe europejskie puchary trafia w ręce Anglików. Nie zły powrót po chwilach posuchy O:) :bravo: :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline jack.s

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hajnówka
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #351 dnia: 10.05.2019, 09:23 »
Wreszcie się Angole spięli, bardzo dobrze 8) Mówiąc delikatnie, nie trawię stylówy hiszpańskiej (głównie w wykonanku Barcelony) i ich klepania piłki do usrania w okolicy środka pola, oczy krwawią. :facepalm: Jeszcze biorąc pod uwagę okoliczności to finały te cieszą podwójnie

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #352 dnia: 11.05.2019, 09:25 »
Wreszcie się Angole spięli, bardzo dobrze 8) Mówiąc delikatnie, nie trawię stylówy hiszpańskiej (głównie w wykonanku Barcelony) i ich klepania piłki do usrania w okolicy środka pola, oczy krwawią. :facepalm: Jeszcze biorąc pod uwagę okoliczności to finały te cieszą podwójnie

Ale ten styl uprawia Man City i po części Liverpool :) Klopp po raz pierwszy od dłuższego czasu zagiął parol na Barcelonie, na wyjeździe nie dał im się rozwinąć, te stracone trzy bramki to wpadka i oczywista wirtuozeria Messiego, jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Zauważyć warto, kto trenuje angielskie kluby. Trenerzy którzy grają fajny ofensywny futbol, nie parkują autobusu w polu karnym jak Mourinho. Real Madryt ośmieszył się w tym sezonie, nie pograł PSG lub Bayern. Najlepsi trenerzy wg mnie trafili na Wyspy i tam pokazali co można zrobić. Pomijam Chelsea i Arsenal, bo są o wiele słabsi od Liverpool czy Man City, od Tottenhamu również. Manchaster United mimo wielkiej kasy nie pokazał się w tym sezonie z najlepszej strony, Solskjaer wpierw wygrywał potem zaczął tracić punkty niczym klub ze środka tabeli.

Według mnie wygrywa 'myśl' trenerów, i właśnie ten kunszt jest tu widoczny w wykonaniu Kloppa, Guardioli czy Pochettino. Nie ma makaroniarzy czy Portugalców i są wyniki :)
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #353 dnia: 11.05.2019, 09:37 »
A teraz wyobraźcie sobie co taki jeden czy drugi trener mógłby kiedyś osiągnąc że złota generacja Anglików.

Gerard, Lampard, Terrry, Ferdinand, Rooney, Asley Cole, Carrick, oni ani razu nie doszli nawet do półfinału MŚ czy ME... Większego marnotrastwa talentu jeszcze nie widziałem nigdy

To jest poprostu nie słuchane...

W kontakscie Premiership warto dodać że trenują tam jeszcze takie fachmany jak Benitez, czy Pellegrini.

A w klubach z poza top6 grają takie kraki jak Anderson, Tielemans, Richarlison, Neves, Zaha, czy wielu innych.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline jack.s

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hajnówka
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #354 dnia: 11.05.2019, 10:24 »
Wreszcie się Angole spięli, bardzo dobrze 8) Mówiąc delikatnie, nie trawię stylówy hiszpańskiej (głównie w wykonanku Barcelony) i ich klepania piłki do usrania w okolicy środka pola, oczy krwawią. :facepalm: Jeszcze biorąc pod uwagę okoliczności to finały te cieszą podwójnie

Ale ten styl uprawia Man City i po części Liverpool :) Klopp po raz pierwszy od dłuższego czasu zagiął parol na Barcelonie, na wyjeździe nie dał im się rozwinąć, te stracone trzy bramki to wpadka i oczywista wirtuozeria Messiego, jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Zauważyć warto, kto trenuje angielskie kluby. Trenerzy którzy grają fajny ofensywny futbol, nie parkują autobusu w polu karnym jak Mourinho. Real Madryt ośmieszył się w tym sezonie, nie pograł PSG lub Bayern. Najlepsi trenerzy wg mnie trafili na Wyspy i tam pokazali co można zrobić. Pomijam Chelsea i Arsenal, bo są o wiele słabsi od Liverpool czy Man City, od Tottenhamu również. Manchaster United mimo wielkiej kasy nie pokazał się w tym sezonie z najlepszej strony, Solskjaer wpierw wygrywał potem zaczął tracić punkty niczym klub ze środka tabeli.

Według mnie wygrywa 'myśl' trenerów, i właśnie ten kunszt jest tu widoczny w wykonaniu Kloppa, Guardioli czy Pochettino. Nie ma makaroniarzy czy Portugalców i są wyniki :)

No racja, wraz z trenerami z zagranicy oraz panującymi trendami taki styl przywędrował też do Anglii, ale mimo wszystko wydaje mi się, że dynamika gry jest o wiele inna niż w wykonaniu Hiszpanów. Wszystkie topowe drużyny od paru lat zaczęły grać z jednym napastnikiem wykorzystując mocno skrzydłowych oraz bocznych obrońców, ale patrząc na tempo gry to Premiership nie ma sobie równych. Angole górą, zobaczymy czy na długo :D

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #355 dnia: 11.05.2019, 11:31 »

  Dodam tylko, że zaczęły się mecze barażowe na "podwórku" angielskim.   Drużyny z League Two walczą o awans do League One a te z kolei owans do Championship.  Wczoraj oglądałem jeden z meczów barażowych drużyn z League Two - obecnie to odpowiednik naszej 3-cio ligowej drużyny - o awans do League One.   Oczywiście nie było tam za wiele finezji ale jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne tych zawodników to nie widzę polskiej 3-cio ligowej drużyny w konfrontacji z angielską ::)     Przygotowanie fizyczne to ogromny atut drużyn angielskich.   Jak  jest siła i wytrzymałość to jest dynamika i szybkie tempo meczowe.

 Dzisiaj kolejne mecze barażowe drużyn z Championship.  W jednym z nich - w drużynie Leeds UTD wystąpi reprezentant Polski Mateusz Klich.    Już nie mogę się doczekać do transmisji.  Gorąco polecam!

Offline jack.s

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hajnówka
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #356 dnia: 11.05.2019, 11:54 »

Bramka jaka padła w tym meczu - stadiony świata:

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #357 dnia: 11.05.2019, 19:18 »

  Dokładnie ten mecz oglądałem i umknęło mi wspomnieć o tym pięknym golu.

 Już dawno nie widziałem tak pięknej "angielki" :thumbup:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #358 dnia: 13.05.2019, 09:25 »
Anglia udaje się na wakacje, nie typowo zakończyła się rywalizacja o złotego buta na wyspach bo koronę króla strzelców założyło aż 3 piłkarzy co wydarzyło się po raz pierwszy od sezonu 98/99.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kluby piłkarskie
« Odpowiedź #359 dnia: 15.05.2019, 08:34 »
Co tam liga Angielska :) dzisiaj zobaczymy czy Piast faktycznie potrafi grać pod presją a Legia walczyć do końca. Jeśli Piast dzisiaj wygra w Szczecinie to ..........
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz