Autor Wątek: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe  (Przeczytany 15146 razy)

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #30 dnia: 07.09.2016, 13:19 »
 Panowie regulamin jest gotowy . Publikacja niebawem. Co do rozwiazań na przyszły sezon to całą zime będę miał na stworzenie optymalnego regulaminu i kalendarza o czym na pewno będziecie na bieżąco informowani.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #31 dnia: 07.09.2016, 17:51 »
Miałeś podać składy, ciekawe, kto z kim.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #32 dnia: 09.09.2016, 20:01 »
 Witajcie. Ważne sprawy słuzbowe nie pozwoliły mi na wcześniejsze opublikowanie składów drużyn. Więc nadrabiam zaległości.

 1. MATRIX TEAM POLAND : Paweł Zuziak, Tomasz Płocki, Rafał Skwira , Tomasz Kolbus

 2. MATRIX & FKK TEAM : Mariusz Wasielewski, Zbigniew Kaczmarek, Marcin Katrycz, Marek Podobas

 3. DURKA TEAM : Ireneusz Durka, Adam Skrzypek, Tomasz Baranowski, Andrzej Pomietło

 4. DREAM TEAM : Janusz Lange, Marcin Stańczyk, Andrzej Lisowski, Bartosz Mizera

 5. POLANDFISHING TEAM :  Adam Szeliga, Mateusz Goch, Adam Tympalski, Roman Wojciechowski

 6. FEEDER-BAIT TEAM : Bartosz Lelek, Artur Lelek, Paweł Śmieszek, Marcin Pękacki


 7. ON I ONA TEAM : Marlena Matczak, Artur Matczak, Rafał Bałut, Patryk Grabczyński

 8. Fishing Fighters Team : Mariusz Kozieł, Bartłomiej Buczek, Maciej Nowak, Marcin Rybus

 9. TEAM MATCH-PRO : Krzysztof Kałużny, Dominik Maślak, Bartosz Kubasik, Damian Jackowski

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #33 dnia: 09.09.2016, 21:06 »
Po składach drużyn można stwierdzić, że będzie zacięta walka.
Powodzenia i połamania :thumbup:

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #34 dnia: 09.09.2016, 23:33 »
OOO, czy to oznacza, że już się załapaliśmy, czy jesteśmy na liście rezerwowej? Bo trochę jest niejasne, bo w pierwszym poście jest że 7 teamów czteroosobowych, a pod spodem, że 'startują' i 9 teamów.

Ja już pracuję tutaj nad składem. Strasznie mocne te teamy, ale nie poddamy się bez walki :D
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #35 dnia: 09.09.2016, 23:40 »
 Póki co jesteście na Rezerwie :)

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #36 dnia: 11.09.2016, 16:42 »
 Witajcie poniżej oczekiwany regulamin. Przypominam, że jest to regulamin tylko do zawodów które odbędą się 14-16 października 2016. Jest w opracowaniu regulamin do cyklu drużynowego na przyszły sezon.

REGULAMIN
MATRIX COMMERCIAL TEAM CHALLENGE 2016



1. Matrix Commercial Team Challenge 2016 to preludium zawodów drużynowych metodą feeder.

2. W zawodach MCTC 2016 startują drużyny czteroosobowe metodą feeder. Są to zawody towarzyskie ,uczestniczyć w zawodach mają prawo wszyscy zawodnicy bez względu na przynależność klubową , czy tez okręgową

3. Zawody MCTC 2016 będą rozegrane w dwóch turach sześciogodzinnych . Każda z tur zostanie rozegrana w dwóch oddzielnych dniach ( sobota I tura, niedziela II tura) na tym samym łowisku ( Ostoja Górecka ).

4. Każda tura zostanie rozegrana w czterech sektorach ( A,B,C,D ). Każdy z zawodników drużyny będzie startował w innym sektorze w każdej z tur.
np.   TEAM XYZQ
1. zawodnik X – sektor A
2. zawodnik Y – sektor B
3. zawodnik Z – sektor C
4. zawodnik Q – sektor D 

Zawodnicy losują każdego dnia przynależność do sektora , natomiast rozstawienie w sektorach będzie losowane z koszyków według kolejności wcześniej wylosowanej przez kapitanów drużyn.

5. Każdy z zawodników drużyny zbiera punkt w swoich sektorach dla drużyny ( zawodnik X – 2pkt, zawodnik Y – 1 pkt, zawodnik Z – 5pkt, zawodnik Q – 1 pkt = 9 pkt dla drużyny w turze) analogicznie zawodnicy zbierają punkty w drugiej turze , punkty z obu tur dla drużyny sumuje się co daje wynik końcowy drużyny za całe zawody. Gdy dwie lub więcej drużyn mają taką samą sumę punktów o kolejności w klasyfikacji decyduje większa suma wagi z dwóch tur dla całej drużyny .

6. Drużyny zgłoszone do MCTC 2016 aby wystartować muszą opłacić wpisowe do dnia 30.09.2016, które wynosi 1200,00 PLN od drużyny. Jest to opłata z której opłacamy : łowisko,posiłki,medale,puchary,nagrody. Nr konta na które wpłacamy wpisowe to : 78 1050 1575 1000 0091 4925 3875 w tytule wpisujemy , nazwa Teamu oraz MCTC 2016, a w nazwie PAWEŁ ZUZIAK .

7. Nagrody

            W każdej turze zwycięzcy sektorowi otrzymają upominki/ nagrody za zwycięstwo w
            sektorze.

            I miejsce – 3200,00 PLN dla drużyny + medale, puchar, nagrody/upominki
            II miejsce – 1600,00 PLN dla drużyny + medale, puchar, nagrody/upominki
            III miejsce – 1200,00 PLN dla drużyny + medale, puchar, nagrody/upominki


            HARMONOGRAM
14.10.2016 -PIĄTEK

7:00- 16:00 – TRENINGI (bez dodatkowych opłat za łowisko )
18:00 – LOSOWANIE SEKTORÓW POSZCZEGÓLNYCH ZAWODNIKÓW DRUŻYNY

15.10.2016 – SOBOTA

6:45 – ZBIÓRKA (przypomnienie regulaminu, przywitanie )
7:00 – LOSOWANIE STANOWISKA
7:20 – ROZEJŚCIE SIĘ NA STANOWISKA
8:50 – I SYGNAŁ (nęcenie wstępne)
9:00 – II SYGNAŁ ( rozpoczęcie wędkowania)
14:55 – III SYGNAŁ ( 5 minut do końca wędkowania )
15:00 – IV SYGNAŁ ( koniec wędkowania)
15:00 – 15:45 – WAŻENIE
16:00 – OBIAD
16:20 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW PO I TURZE
19:00 – WSPÓLNA BIESIADA W FORMIE OGNISKO/ GRILL

16.10.2016 – NIEDZIELA

6:45 – ZBIÓRKA (przypomnienie regulaminu, przywitanie )
7:00 – LOSOWANIE STANOWISKA
7:20 – ROZEJŚCIE SIĘ NA STANOWISKA
8:50 – I SYGNAŁ (nęcenie wstępne)
9:00 – II SYGNAŁ ( rozpoczęcie wędkowania)
14:55 – III SYGNAŁ ( 5 minut do końca wędkowania )
15:00 – IV SYGNAŁ ( koniec wędkowania)
15:00 – 15:45 – WAŻENIE
16:00 – OBIAD
16:20 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW CAŁYCH ZAWODÓW

Zasady ogólne


1. Zawody MCTC 2016  rozgrywane będą metodą feederową ( method feeder, pellet feeder, klasyczny feeder ) przy użyciu jednej wędki.

2. Podczas zawodów będą obowiązywały 4 sygnały :
1 sygnał – można nęcić
2 sygnał – można łowić
3 sygnał – 5 minut do końca zawodów
4 sygnał – koniec zawodów

3.Wymagane są dwie siatki do przechowywania ryb o długości minimum 3m ( zawodnicy posiadający jedną siatkę nie będą dopuszczeni do zawodów )

4.Limit zanęt i przynęt:
limit na każdą turę zanęty sypkiej, pelletu, wszelkiego rodzaju nasion to 10 l.
Limit robactwa to 1,5 l
zakaz używania gliny i ziemi
zakaz używania ochotki haczykowej i dżokersa

5.Zakaz używania przy nęceniu wstępnym jak i podczas zawodów rakiet zanętowych typu spomb,łódek zanętowych itp.

6. Zakaz używania echosond przed wędkowaniem jak i podczas wędkowania. Można używać jednego markera, lecz musi on być wyjęty z wody przed sygnałem rozpoczynającym wędkowanie.

7.Nęcenie wstępne jak i donęcanie podczas zawodów może odbywać się tylko za pomocą procy lub koszyków feederowych .


8.Wędkujemy tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska , dotyczy się to również tzw. otworków. Przed każdą eliminacją organizator/sędzia poinformuje o szerokościach poszczególnych stanowisk. Zawodnicy nie przestrzegający tego pkt. Będą mieli kasowane wyniki z danej eliminacji.

9. Zabrania się przemieszczania zawodników pomiędzy innymi stanowiskami oraz wchodzenia na stanowiska innych zawodników pomiędzy sygnałami 2 a 4 ( czyli podczas wędkowania ). Przemieszczanie się zawodników po sektorach wymuszone potrzebami fizjologicznymi lub w innych nagłych wypadkach musi odbywać się bez utrudniania wędkowania innym zawodnikom. Na stanowiska zawodników pomiędzy sygnałami 2 a 4 mogą wchodzić tylko sędziowie wyznaczeni przez organizatora w celu kontroli lub zważenia większych ryb.

10. Na stanowisku zawodnika może przebywać osoba towarzysząca ( tzw .trener) lecz obowiązują ją takie same zasady jak zawodnika zawarte w pkt 9. dodatkowo „trener” nie może bezpośrednio ingerować w poczynania zawodnika ( robienie zanęty, mocowanie zestawów, rozplątywanie zestawów, zarzucanie zestawów, podbieranie ryb, odhaczanie ryb , zakładanie przynęt etc.etc )

11. Zawodnik sam podbiera , odhacza wyłowione ryby ,jest absolutny zakaz ingerowania w te czynności innych osób niż sam zawodnik na swoim stanowisku.

12.Zakaz używania haków z zadziorami . Zakaz używania plecionek jako linki głównej.

13. Zawodnicy ustawiają stanowiska na wylosowanych numerach stanowisk ( max 1m w prawo lub w lewo od numeru oznaczającego stanowisko)

14. Zakaz porozumiewania w czasie trwania zawodów pomiędzy zawodnikami ( także za pomocą telefonów, sms, mms ,lub innych komunikatorów)


15.Ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody może być wyholowana lecz nie dłużej niż 15 minut po sygnale kończącym zawody, wtedy zostanie zaliczona do wagi.

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #37 dnia: 11.09.2016, 21:09 »
Regulamin bez zarzutu choć, jedno by pasowało zmienić a właściwie doprecyzować. Zarzucenia nowego zestawu może nastąpić dopiero po odhaczeniu  i umieszczeniu złowionej ryby w siatce. Ale to takie moje spostrzeżenie, nie bardzo to ładnie wygląda jak ryba skacze po ziemi w podbieraku.
To takie moje spostrzeżenia nie musicie się z tym zgadzać.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #38 dnia: 11.09.2016, 21:11 »
Zarzucenia nowego zestawu może nastąpić dopiero po odhaczeniu  i umieszczeniu złowionej ryby w siatce. Ale to takie moje spostrzeżenie, nie bardzo to ładnie wygląda jak ryba skacze po ziemi w podbieraku.

Taki punkt powinien być w regulaminie na każdych zawodach.
 :thumbup:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #39 dnia: 11.09.2016, 21:43 »
Byłem święcie przekonany, że takich oczywistości nie trzeba zapisywać w regulaminie zawodów. Nawet do głowy by mi nie przyszło zarzucać inny zestaw, nie mając odhaczonej ryby. Cóż, są ludzie i ludziska.
Jacek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #40 dnia: 11.09.2016, 22:01 »
 Już kilka głosów na ten temat słyszałem podczas zawodów, sędziowie jesli są to i tak nie sa w stanie tego wyłapywać. A sąsiad bardzo rzadko reaguje na faule sąsiada. jest to jakaś myśl aby umieścić taki pkt w regulaminie .

 Co sądzicie o faulowanych holach ryb. Kiedy faul jest oczywisty, kiedy nie. I co w wypadku gdy masz normalnych sąsiadów na łowisku i faule sa niezgłaszane , wręcz nawet sąsiedzi często wyczekują na koniec holu ryby , który odbywa się w obrębie ich stanowiska. Wiem, że to jest zawsze do dogadania między sąsiadami. Ale może by zapisac jakiś pkt. w regulaminie , który by jasno precyzował faule podczas holu. ?

 Macie jakieś propozycje? Może forumowicze bardziej związani ze sportem wedkarskim (a nie ma ich mało) znają pkt. które już są w zastosowaniu na innych zawodach.?

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #41 dnia: 11.09.2016, 23:07 »
Zarzucenia nowego zestawu może nastąpić dopiero po odhaczeniu  i umieszczeniu złowionej ryby w siatce. Ale to takie moje spostrzeżenie, nie bardzo to ładnie wygląda jak ryba skacze po ziemi w podbieraku.

Taki punkt powinien być w regulaminie na każdych zawodach.
 :thumbup:

Jak masz przygotowaną drugą wędkę jak robi wielu zawodników czyli tylko zarzut i napięcie żyłki to całość trwa do 30 sekund po czym się odhacza rybę i to jest dla mnie dopuszczalne. Ale jak ktoś ładuje podajnik i zakłada przynętę a ryba czeka to już przegięcie więc może lepiej faktycznie to doprecyzować i żeby nie było problemu a rybki nie cierpiały.

Co do fali to nie dajmy się zwariować. Właśnie dlatego że nie jest to doprecyzowane to nie ma konfliktów. A jaki byłby skutek takiego faulu? odjęte punkty? nie zaliczona ryba? Jak taki ciśnieniowiec będzie wołał sędziego na całe łowisko bo ryba mu weszła w stanowisko to już widzę jaki potem będzie lubiany.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #42 dnia: 12.09.2016, 06:26 »
Z reguły na tego typu zawodach panuje koleżeńska atmosfera i koleżeńskie relacje. Każdy zawodnik stara się holować rybę w obrębie swojego stanowiska jednak jak sami wiecie, czasem trudno jest rybę zatrzymać na siłę, szczególnie, kiedy jest duża sztuka. Na tych zawodach, w których ja uczestniczyłem funkcjonuje to na zasadzie wzajemności - jak moja ryba wpłynie i chwilowo przeszkadza sąsiadowi to on nie protestuje, ale jak jest odwrotnie to ja również nie mam nic przeciw. Zdarzyło mi się kilka razy, że faktycznie ryba popłynęła do sąsiada czy sąsiadki, oczywiście starałem się zawsze, by jak najszybciej ją z tamtąd odciągnąć i zawsze przeprosiłem. Rywalizacja i chęć zwycięstwa to rzeczy, które muszą towarzyszyć zawodom jednak najważniejsza jest zabawa, dobra atmosfera i wzajemny szacunek do siebie. ;)
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #43 dnia: 12.09.2016, 07:31 »
Wg mnie zarzucanie wędki gdy ryba jest nieodhaczona to zachowanie karygodne. Po co zostawiać rybę w podbieraku? Do zdjęcia? Bo kładzie się ją na macie? Jeżeli ryba jest nieodhaczona, to tak jakby wędka cały czas była w wodzie. Inaczej będzie, gdy ryba zostaje odhaczona, ale jest w podbieraku, do ewentualnego zdjęcia. Wtedy regulamin powinien decydować czy pozwalać na oddalanie się zawodnikom od zestawów czy też nie.


Co do fauli. Tutaj można przymknąć oko, zwłaszcza, że często łowi się duże ryby, można je łowić przy brzegu... O ile nie jest to 'mocne'  płoszenie  ryb sąsiadowi - to może być to do zaakceptowania, o ile sam zawodnik - sąsiad nie zgłasza obiekcji. Bo wyobraźmy sobie, że można faulować, a nasz sąsiad łowi tyczką (a my feederem). I za każdym razem wpuszczamy rybę w jego sektor - aby mu 'zamieszać' :D Wiadomo - jak trafia się duża sztuka, to trudna ją utrzymać, zwłaszcza jak stanowiska są wąskie. Trzeba też myśleć co będzie, gdy łowimy dalej. Na feederze karp potrafi po zacięciu się polecieć mocno w bok. Zanim łowiący zacznie hol, to już ryba jest już u sąsiada. Trzeba więc przymykać oko na takie rzeczy, nieprawdaż? Bo bez tego zacznie się lawina skarg i zażaleń, i zawody zamienią się w pełną wzajemnych żalów 'męczarnię'.
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Matrix Commercial Team Challenge 2016 - zawody drużynowe
« Odpowiedź #44 dnia: 12.09.2016, 13:59 »
Doświadczenie  (ehem ;)  ) wskazuje, że takie faule odpuszcza się mimo wszystko.
Na zawodach przesiedziałem 20 minut z podajnikiem poza wodą gdy sąsiad na przyponie 0.14 holował 12kg karpia. Na szczęście udało się go wyciągnąć. Hol trwał koło godziny.


Widzę, że macie w MFT wakat na jedno miejsce :)  jakby już nikogo innego nie było to ja chętnie pojadę ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin