Autor Wątek: Początki na zawodach feederowych  (Przeczytany 2977 razy)

Offline tolo1988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łodź
  • Ulubione metody: method feeder
Początki na zawodach feederowych
« dnia: 29.10.2016, 14:05 »
Witam, proszę o pomoc kolegów z doświadczeniem na zawodach.
Nigdy nie brałem udziału w zawodach, a od przyszłego sezonu postanowiłem startować, i tu jest pytanie, czy jest standardowy regulamin, który obejmuje sprzęt typu podbierak, siatka, czy są jakieś wytyczne, czy to jest zależne od organizatora? Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Offline czekano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 10
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #1 dnia: 29.10.2016, 19:35 »
Przeważnie, jeśli chodzi o łowiska komercyjne, czas wędkowania 6 h i siatki przynajmniej 3 m, większość wymaga 2 szt. Co do podbieraków, nie ma wytycznych. Reszta dotyczy ilości zanęt i robaków.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #2 dnia: 29.10.2016, 20:22 »
Ja polecam stosowanie siatek o długości 4 metry. Raz, że są łowiska z wysoką burtą i 3 metrowa siatka przy dobrym żerowaniu ryb jest po prostu za mała - nawet dwie siatki. A dwa - przechowywanie ryb przez 6 godzin w za krótkiej siatce mocno osłabi ich kondycję...a przecież dbamy o nasze złowione ryby i chcemy, aby w jak najlepszej kondycji wróciły do swojego środowiska. Siatka o przekroju prostokątnym zdecydowanie lepiej układa się w wodzie i ryby mają większy komfort w takiej siatce niż w okrągłej.

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #3 dnia: 02.11.2016, 08:17 »
Ja napisze cos od siebie.

Poniżej wstawiam ogólny regulamin jaki był w cyklu Matrixa.

Zasady ogólne

1.Cykl zawodów MBFC 2016 rozgrywane będą metodą feederową ( method feeder, pellet feeder, klasyczny feeder ) przy użyciu jednej wędki.

2.Wymagane są dwie siatki do przechowywania ryb o długości minimum 3m ( zawodnicy posiadający jedną siatkę nie będą dopuszczeni do zawodów )

3.Limit zanęt i przynęt:
limit na każdą turę zanęty sypkiej, pelletu, wszelkiego rodzaju nasion to 10 l.
Limit robactwa to 1,5 l
zakaz używania gliny i ziemi
zakaz używania ochotki haczykowej i dżokersa

4.Zakaz używania przy nęceniu wstępnym jak i podczas zawodów rakiet zanętowych typu spomb,łódek zanętowych itp.

5.Nęcenie wstępne jak i donęcanie podczas zawodów może odbywać się za pomocą procy lub koszyków feederowych .

6.Wędkujemy tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska , dotyczy się to również tzw. otworków. Przed każdą eliminacją organizator/sędzia poinformuje o szerokościach poszczególnych stanowisk. Zawodnicy nie przestrzegający tego pkt. Będą mieli kasowane wyniki z danej eliminacji.

7.Ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody może być wyholowana lecz nie dłużej niż 15 minut po sygnale kończącym zawody, wtedy zostanie zaliczona do wagi.


Czasem w zależności od łowiska właściciel zbiornika określa dodatkowe zasady....
Ale przed każdym cyklem imprez organizator informuje o dodatkowych wzmiankach w regulaminie!

Ze swojego punktu widzenia mogę powiedzieć tylę: Warto starować w takich imprezach. Wiedza ogromna. Podpatrywanie bardzo dobrych zawodników oraz wyciąganie wniosków to bezcenna wiedza! Z każdymi zawodami uczymy się czegoś nowego. Każde jedne zawody weryfikują równiez braki w sprzęcie lub błędy w zakupie sprzętu. Sam startowałem w zawodach pierwszy sezon. Naprawdę duzo mnie to nauczyło! I naprawdę jeszcze dużo się musze nauczyć! :)

Pozdrawiam 
Adam

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #4 dnia: 02.11.2016, 13:14 »
Święte słowa. Jeden cykl zawodów uświadomił mi że mam ogromne braki w wiedzy, które muszę nadrobić. Sprzęt także należało by odpowiednio dobrać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #5 dnia: 02.11.2016, 13:29 »
Jak najwięcej podpatrywać najlepszych. Jeśli z jakichś powodów nie mogłem startować w danych zawodach to jechałem i patrzyłem, jak to robią inni. Skarbnica wiedzy wszelkiej :)

Offline stoperjagi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • moczę kije bo lubię
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #6 dnia: 02.11.2016, 13:47 »
W tym roku zacząłem jeździć na zawody i muszę powiedzieć że współzawodnictwo z lepszymi wpływa pozytywnie na nasze umiejętności. Proponuje abyś w chociaż jednych zawodach nie uczestniczył lecz żebyś wystąpił w  nich jako obserwator, wtedy można dużo więcej podpatrzeć.
Mirek

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #7 dnia: 02.11.2016, 14:21 »
Startować, obserować, uczyć się i wyciągać wnioski. Jeśli nie będziesz startował to będziesz twkił w jednym miejscu lub bardzo powoli się rozwijał. Wyniki same z "czytania forum" nie przyjdą. Tylko twoja wiedza i doświadczenie zakłada większy procent, że lepiej połowisz na wylosowanym stanowisku.
Najważniejsze by po nieudanych zawodach wyciągnąć wnioski, jeżeli wiesz gdzie zawaliłeś to bardzo dobrze jeżeli nie potrafisz wyciągnąć wniosków to bardzo źle...
Każdy dzień uczy nas czegoś nowego, co zawody każdy uczy się nowych rzeczy.
Tak jak wyżej napisałem, musisz jeździć na zawody. Nie przejmuj się, że brakuje sprzętu, że wyniki słabe! Ja nadal mam słabe wyniki. Ale cały czas jeżdżę i spotykam się z ludźmi! Wymiana poglądów obserwacja lepszych zawodników daje dużo do myślenia.

Jest paru chłopaków z tego forum (chyba wiedzą o kim mówię :) bo mieliśmy okazję się spotkać) którzy po pierwszym razie sie nie zrazili bo im coś nie wyszło. Lecz przeciwnie! Podejrzewam, że dostali pozytywnego kopa do działania. Ogolnie Pozdrawiam - miło było poznać! Mega pozytywni ludzie! Mam nadzieję, że spotkam sie z Wami w przyszłym sezonie na zawodach i wymienimy swoje doświadczenia!

Serwus

P.S
Dzięki za papierosy... uratowliście mi życie! :D
Adam

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Początki na zawodach feederowych
« Odpowiedź #8 dnia: 02.11.2016, 15:50 »
  do usług

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin