Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1900011 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8970 dnia: 31.10.2019, 20:14 »
Method feeder, jeśli nie ma brań:
Max. 15 min. Zwykle co 5 min, małym podajnikiem.
Jeśli brania są początkowo a potem ustają to znaczy zwykle, że dajemy są dużo towaru na raz. Za duży podajnik.
Podajniki XL do metody uważam za nieporozumienie. To już raczej krok w kierunku karpiarstwa - dużo na raz i długie czekanie na branie.
Może się to jednak sprawdzać przy bardzo dalekich rzutach, gdzie precyzja trafienia w punkt jest dużo mniejsza lub przy bardzo dużej ilości ryb w łowisku.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8971 dnia: 31.10.2019, 20:57 »
@up zależy od ilośći ryb w łowisku.
Mam takie łowisko gdzie donęcanie procą/spombem przynosi efekt mimo używania podajnika xl prestona. Zazwyczaj po donęceniu pojawia się większa ryba.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8972 dnia: 31.10.2019, 22:55 »
Jak często należy przerzucać zestaw jak nie ma brań (na spławik, klasyczny feeder czy na metodę)?

Nie ma reguły, kiedyś na spławik wygrałem zawody zarzucając co ok 30 sekund lub mniej (rzut i branie) i łowiąc karpie na odległościówkę. Innym razem na tym samym łowisku ( płytkie) te same karpie łowiłem "na cicho" zarzucając jak najrzadziej, każdy rzut płoszył stado. Jak będziemy trzymali się reguł tak jak inni to możemy nie połowić. Znać zależności warto ale czasami lepiej je łamać.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8973 dnia: 31.10.2019, 23:37 »
Często uruchamiam minutnik i patrzę po jakim czasie mam brania. Jeśli są w pierwszych np. 12 minutach to dłużej niż 15 minut nie trzymam zestawu w wodzie. Tak jest zwłaszcza w lecie. Późną jesienią wydłużam max. do 30 minut

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8974 dnia: 01.11.2019, 07:36 »
Wczoraj (zimno było) miałem dwie metody zarzucone i przysnąłem :facepalm: Obudziłem się po godzinie z hakiem i parę minut później równocześnie na obu wędkach brania. Dwa ładne karpie 8+ :thumbup: Wcześniej na zmienianych co 15-20 minut koszykach (ta sama przynęta i zanęta) przez 2 godziny nic.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8975 dnia: 01.11.2019, 09:35 »
Dziękuję wszystkim za info! :beer:
Marcin

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8976 dnia: 01.11.2019, 14:27 »
Widział ktoś może gdzieś te koszyczki w większej ilości (20g lub 30g) ? https://www.baitshop.pl/pl/p/Browning-Koszyk-Coated-Feeder-M-20gr-Brazowy/580
Kamil

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8977 dnia: 01.11.2019, 20:24 »
Szybkie pytanie. Czy na małym jeziorku o głębokości 3,5 - 4 m sensowne jest nęcenie płoci wyłącznie gotowanymi konopiami taktyką "mało i często"? Takie nęcenie będzie działało i zwabi ryby ze względu na taką głębokość?
Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8978 dnia: 01.11.2019, 20:44 »
Możesz mieć jeden problem - z lokalizacją wysokości, na której płotki będą przechwytywały ziarna. Bo że na takiej głębokości wody będą poruszać się w toni, to niemal pewne.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8979 dnia: 01.11.2019, 20:52 »
Jak łowiłem ostatnio kilka razy to płotki w tym jeziorku brały przynętę położoną na dnie albo tuż nad dnem. Dosłownie z opadu były 2 czy 3 brania. Tak mam umieszczone śruciny na zestawie, aby szybko cały zestaw trafiał na dno zbiornika wodnego.
Marcin

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8980 dnia: 03.11.2019, 18:03 »
Bardzo proszę może ktoś coś podpowie. Szukam alternatywy dla koszyczków koruma combi feeder (starszy model bez siateczki)

Niestety stare zostały już wycofane a nowe to już nie to samo a do tego cena jak za nie wiadomo co.

Szukam w gramaturze 75-90g


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8981 dnia: 04.11.2019, 18:54 »
Wczoraj łowiłem płotki. Początkowo kładąc przynętę na dnie zbiornika wodnego ze śruciną sygnalizacyjną, aby dobrze były sygnalizowane brania podnoszone. Jak zarzuciłem zestaw pierwszy raz i po 15 minutach zacząłem go zwijać zauważyłem, że na haczyku jest ryba. Spławik wcale nie sygnalizował, że było banie. No i tu mam pytanie? Możliwe, aby ryba naprawdę połknęła przynętę bardzo delikatnie praktycznie nie poruszając w żaden sposób zestawu co przekładało się na brak sygnalizacji brań przez spławik? Ryba raczej nie chwyciła przynęty podczas zwijania zestawu, ponieważ od momentu zwijania go czuć było, że coś jest na haczyku. A może to ryba magik? ;)
Marcin

Offline fkuzi555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8982 dnia: 04.11.2019, 19:32 »
Wczoraj łowiłem płotki. Początkowo kładąc przynętę na dnie zbiornika wodnego ze śruciną sygnalizacyjną, aby dobrze były sygnalizowane brania podnoszone. Jak zarzuciłem zestaw pierwszy raz i po 15 minutach zacząłem go zwijać zauważyłem, że na haczyku jest ryba. Spławik wcale nie sygnalizował, że było banie. No i tu mam pytanie? Możliwe, aby ryba naprawdę połknęła przynętę bardzo delikatnie praktycznie nie poruszając w żaden sposób zestawu co przekładało się na brak sygnalizacji brań przez spławik? Ryba raczej nie chwyciła przynęty podczas zwijania zestawu, ponieważ od momentu zwijania go czuć było, że coś jest na haczyku. A może to ryba magik? ;)

Jak najbardziej możliwe :) nie raz i nie dwa miałem tak zarówno na płociach, leszczach, a czasem i na karpiach z tyczki :) jednak ryba miała te w sumie 30cm do przepłynięcia (w pewnym sensie :) ), kiedy branie nie było sygnalizowane. Po prostu byłą mało aktywna. Ewentualnie możliwe jest, że pochwyciła przynętę tuż po ruszeniu zestawu

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8983 dnia: 04.11.2019, 21:15 »
Krótka piłka: Czy każda przesyłka owinięta w czarną folię stretch(foremny karton) jest traktowana jako niestandardowa??

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8984 dnia: 04.11.2019, 21:18 »
Swego czasu wszystko zawijałem stretchem. Nigdy chyba nie została uznana z tego powodu za niestandardową. Wysyłałem za pośrednictwem brokera kurierskiego, korzystając z usług DPD albo PP. A potem skończył mi się stretch :D

Za to tub pilnują. Raz przypadkiem wysłałem jedną jako przesyłkę standardową, i błyskawicznie doliczyli opłaty za złe zadeklarowanie.