Autor Wątek: Jakość kulek proteinowych  (Przeczytany 33004 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #135 dnia: 23.01.2017, 14:55 »
Musisz ryb pytać, nikt nie będzie ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie. W wędkarstwie nie ma reguł...tym bardziej jesli chodzi o zapachy.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #136 dnia: 23.01.2017, 15:13 »
Koledzy. Powiedzcie mi taka sprawe. Teoretycznie na ciepla wode i lato kulki o aromacie owocu i slodkosci, ale niektore firmy tworzac swe kulki mowia ze squid+octopus albo np squid i kryl albo np squid i zurawina najlepsze na lato.
Ja osobiscie lowilem na kulke squid i czarny pieprz i nie bylo w lecie efektow:-/ moze cos zle robilem?? A moze ten pieprz tam nie pasowal?
Jak to jest? Przeciez jak by nie bylo squid to smierdziuch i sprawdzal mi sie raczej na chlodniejsza wiosne.. moze ten lamaniec - squid i zurawina??  Ale squid i octopus?

Ja na Twoim miejscu bym testował-Np: Jeden wypad nad wodę ze samymi smrodami, na kolejny na słodko. Przy braku brań do smrodu dodać owocu lub na odwrót. Innym razem kolejny smród Np: halibut lub krab, potem inny owoc: banan, ananas lub tutti frutti itd. Krótko mówiąc trzeba kombinować i notować spostrzeżenia, także te dotyczące pogody. Generalnie nie ma reguł, co wg mnie jest najfajniejsze w wędkarstwie. Powiem Ci tak: najlepszy swój wynik w poprzednim sezonie miałem w pełnie i przy dość mocnym wschodnim wietrze. A więc wbrew teorii! Innym razem ryby zaczęły żerować w letnie południe a od rana siedziałem i patrzyłem w szczytówki. Kolejna rzecz to łowisko-ukształtowanie dna, głębokość, rybostan etc. Śledź na bieżąco forum, jak ja, próbuj różnych rozwiązań, które wg kolegów się sprawdzają i pytaj a poprawisz swoje wyniki. Aha: oglądaj filmy na YT. Z nich dopiero wiele się dowiesz. A jest tego mnóstwo. Połamania  ;) :thumbup:
Pozdrawiam Seba

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #137 dnia: 23.01.2017, 16:29 »
Koledzy. Powiedzcie mi taka sprawe. Teoretycznie na ciepla wode i lato kulki o aromacie owocu i slodkosci, ale niektore firmy tworzac swe kulki mowia ze squid+octopus albo np squid i kryl albo np squid i zurawina najlepsze na lato.
Ja osobiscie lowilem na kulke squid i czarny pieprz i nie bylo w lecie efektow:-/ moze cos zle robilem?? A moze ten pieprz tam nie pasowal?
Jak to jest? Przeciez jak by nie bylo squid to smierdziuch i sprawdzal mi sie raczej na chlodniejsza wiosne.. moze ten lamaniec - squid i zurawina??  Ale squid i octopus?
Pogoda i pora o ktorej lowisz jest najistotniejsza. Ja karpie ciaglem podczas pelni od 19-22 w lato. Zaczal sie nów i zero bran, moze by braly w innej porze, ale tak to jechalem na te 2-3h i mialem brania. Czasami 10 minut po zarzuceniu (podczas zasiadki daje maks 5 kulek na zestaw), moze to dziwne, ale mam brania w keotkim czasie. A jak patrze na ludzi co daja 1 kg kulek na zestaw to lapie sie za glowe :) no ale ja lowie na pzw

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #138 dnia: 24.01.2017, 01:46 »
Ja oraz moi koledzy łowiliśmy na kulki z firmy KCB szyldowane w Polsce pod marką ... :-) i powiem, że jakościowo były dobre i udało się na nie połapać ładne ryby. Wpadło nawet kilka karpi 20+ oraz jeden amur 20+ więc po całym roku łowienia na nie uważamy że są jakościowo dobre. Łowiliśmy na różnych wodach i były wyniki. Można kupić tzw. gotową kulkę prosto z KCB na ich recepturach ale można również podać im swój przepis i zrobią na zamówienie kulki z twojego przepisu oraz o takim aromacie jaki sobie zażyczysz. Tak jak wspomniał Luk, chyba jedynie Czesi nie produkują swoich kulek w Holandi bo większość chyba bierze od nich. Szkoda tylko, że cena za kg w Polsce nie jest taka jak w KCB :-)


Marcinie  piękne sztuki łowisz. Mógłbyś wrzucić foty. Z chęcią bym zobaczył takie okazy.

Ja w kulki zaopatruje się u kumpla. Wiem, że kitu sobie nie zrobi. Nie są idealnie okrągłe, ale nęcąc kobrą można uzyskać przyzwoite odległości.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #139 dnia: 24.01.2017, 01:53 »
Mam taką propozycję: jak macie przekonanie, że pewien towar jest taki sam napiszcie które są podobne do których.
Pomoże to niektórym np: pewna znana firma na Lorp** ma pellet od Coppensa itd. Stwórzmy listę podobieństw ;)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #140 dnia: 24.01.2017, 10:09 »
Mam taką propozycję: jak macie przekonanie, że pewien towar jest taki sam napiszcie które są podobne do których.
Pomoże to niektórym np: pewna znana firma na Lorp** ma pellet od Coppensa itd. Stwórzmy listę podobieństw ;)

Lorpio, Stil i MatchPro mają identyczne pellety :)
Marcin

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #141 dnia: 06.02.2017, 23:25 »
A co powiecie, Panowie, na CarpOnly i RodHuthinson??? Ktoś miałich towar i łowił??
Pozdrawiam
Artur

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #142 dnia: 07.02.2017, 10:23 »
Tu masz trochę o mini kulkach Carp Only:

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6799.0
Marcin