Autor Wątek: Jakość kulek proteinowych  (Przeczytany 33008 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #15 dnia: 10.11.2016, 10:12 »
Z tymi kulkami to klasyka ... wiem ale nie powiem... i cała historia ... cóż z tego że ktoś łowi .. cóż z tego że nawet powie zapach , kolor - ale nie powie firmy , albo na odwrót powie firmę i nie powie serii ...
Albo klasyka 4 wędki jedna górka - 2 sposoby podania jedna na zboczu górki żwir druga na progu styku pod górką muł... - jak to zycie na żwirku będzie jedna chodziła a mule druga..

Testy , testy , testy - wtedy jest informacja co jest dobre a co nie ....

A jak ktoś mówi że ma cud, miód przynete - to niech ją pokaże....

Jeszcze zapomniałeś o porze roku czy dnia.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #16 dnia: 10.11.2016, 14:39 »
No więc tak, dno raczej muliste i staram sie łowic na wodzie ok 110-150cm.  Dno raczej proste i bez górek czy opadów... hmm,, komercja na której łowia też dziadki i powiem wam że z powodzeniem ciapia karpie na kulki Trapera truskawke...  kazdy dziadek je ma i juz przez te lata przyuczyli rybe do tego, ale ja nie chce zaśmiecac tym wody bo sami wicie że to najgorsze co może byc... pewnie nawet po tygodniu w wodzie dalej jest twarda :) Dlatego chce coś lepszego niż to badziewie i chyba sprubuje na tego SOLARA i quencha... kupie najpierw 1kg i zobacze jak sie zachowuje... Moze byc tak że nie zda rezultatu to pokombinuje z czyms innym...
Ps, łowię na bałwanka lekko położonego na dnie :)
Pozdrawiam
Artur

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #17 dnia: 10.11.2016, 15:04 »
OK.
Wybór kulek masz ogromny. Ale warto "dobrze" wybrać.
Ja mam w garażu pełno różnych i .... większość nie zdała egzaminu.
Na pewno spróbowałbym truskawkę Mainline. Firma dobra, a jeśli smak truskawki się tam sprawdza...
Jakbyś chciał więcej informacji - napisz mi na priv.
;)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #18 dnia: 10.11.2016, 15:12 »
Ja w tym roku też chciałem pokarpiować i kupiłem kulki z TB truskawka/kremowa truskawka z serii tej średniej (dawny impact, a teraz nie mają oznaczenia, nie mylić z euro boilies) oraz te droższe Superfeed cenowo 21 zł, a ta droższa 27 zł. Połowiłem dość dobrze na wodzie PZW 7 ha. Uważam, że co nie wrzucisz to ryba i tak weźmie, a te gorsze kulki to zje amur, bo on lubi skiśnięte rzeczy.

Aczkolwiek na tak małym zbiorniku (komercja ? ja łowiłem na PZW) nie musisz dużo nęcić. Ja wrzucałem codziennie po 200 gram (około 50 kulek) i efekty miałem takie, że przez kolejne 2 tygodnie miałem zawsze 1 branie na zasiadce uwaga 2-3 godzinnej (praca, więc mało łowiłem w tym roku). Oczywiście jestem amatorem, ale jak mogę doradzić to jednak kup lepsze kulki (mam tu na myśli, żeby unikać tańszych kulek jak 20 zł/kg)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #19 dnia: 10.11.2016, 15:33 »
W tym roku stosowałem kulki Top Secret.
I tak w rankingu najlepiej wypadły:
1. Naturalny czosnek-sardynki&krewetki połączone z Pikantna mieszanka-miód&krewetki ( http://www.secretfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96&Itemid=118)
2. Pikantny Tuńczyk ( http://www.secretfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=127&Itemid=145)
3. Poziomka ( http://www.secretfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=95&Itemid=110 )
 Kilka karpi złowiłem na kulki zanętowe Frutti ( http://www.secretfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=111 )

Kulki nie są robione w Holandii. Produkcja w Borken  (Niemcy ) w siedzibie firmy.
JK

Offline kmc23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Łodzi
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #20 dnia: 10.11.2016, 15:34 »
Nano baits- za rozsądne pieniądze- ok. 25 zł/kg- Polecam. Możesz na próbę kupić 100 gr za 2.50 zł. Kulki o bardzo ładnym zapachu. Zapachy- wiadomo, to co u mnie, nie musi sprawdzić się u Ciebie.
Truskawka, morwa, ananas- to jednak klasyki.
Unikaj drogich kulek. Kupując tanie za ok. 25 zł, otrzymujesz produkt niemal identyczny- robiony na tej samej lince produkcyjnej- co ten za 60 zł/kg.
Większość karpiarzy patrzy tylko na logo na opakowaniu. Drogie-znaczy dobre. Jestem pewny, że gdybym zamienił opakowania kulek tanich i tych "markowych"- to wychwalali by w niebiosa te tańsze.
Niestety, ludzie łykają- niczym pelikany, nie wiadomo jaką technologie przy wytwarzaniu takich kulek i gotowi są dużo płacić. Handel kwitnie, producenci zacierają ręce, a ceny jakie są każdy widzi..
Taka sytuacja.
Rano nie brały, potem przestały.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #21 dnia: 11.11.2016, 09:10 »
Nano baits- za rozsądne pieniądze- ok. 25 zł/kg- Polecam. Możesz na próbę kupić 100 gr za 2.50 zł. Kulki o bardzo ładnym zapachu. Zapachy- wiadomo, to co u mnie, nie musi sprawdzić się u Ciebie.
Truskawka, morwa, ananas- to jednak klasyki.
Unikaj drogich kulek. Kupując tanie za ok. 25 zł, otrzymujesz produkt niemal identyczny- robiony na tej samej lince produkcyjnej- co ten za 60 zł/kg.
Większość karpiarzy patrzy tylko na logo na opakowaniu. Drogie-znaczy dobre. Jestem pewny, że gdybym zamienił opakowania kulek tanich i tych "markowych"- to wychwalali by w niebiosa te tańsze.
Niestety, ludzie łykają- niczym pelikany, nie wiadomo jaką technologie przy wytwarzaniu takich kulek i gotowi są dużo płacić. Handel kwitnie, producenci zacierają ręce, a ceny jakie są każdy widzi..
Taka sytuacja.
Niemal robi wielką różnicę. Choć zgadzam się z sensem nie generalizowałbym w ten sposób.
Dobry karpiarz ( doświadczony, który sam robił lub robi kulki ) rozpozna kulki wartościowe i nie pomoże tu zamiana opakowań.
Swego czasu ( dawno temu ) Traper miał w ofercie kulki proteinowe. I coś mi nie pasowało ;) No i bingo - odkupili końcówki dużej serii od znanej angielskiej firmy. Kurde na ten moment zapomniałem nazwę >:O Kulki były dwukolorowe... Jak sobie przypomnę to napiszę.
JK

EDIT
Ta firma to Mosella ;D

Karpend

  • Gość
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #22 dnia: 11.11.2016, 09:24 »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał jeżeli któryś raz robiliśmy kulki to wiemy ile kosztuje zrobienie dobrych kulek i nie da się kupić tanich kulek w dobrej jakości. Coś za coś niestety. Zawsze możemy mixować te lepsze z gorszymi:)

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #23 dnia: 11.11.2016, 10:06 »
Sam mam przepis na  mix przygotowany który kosztuje około 40zl za kg, ale wiem że  o kulki takiej jakości  na rynku może być ciężko :)

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #24 dnia: 11.11.2016, 11:19 »
Ok, a wiec jakiej firmy polecacie. Moze jest jakas ktorej nie znam?
Pozdrawiam
Artur

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #25 dnia: 11.11.2016, 11:51 »
Ok, a wiec jakiej firmy polecacie. Moze jest jakas ktorej nie znam?

W tym watku masz już kilka firm podanych :)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #26 dnia: 02.01.2017, 14:10 »
Odświeżę temat, bo sporo szperałem, ale nie będę rzucał nazwami polskich firm, bo nie chcę mieć problemów O:)

Na dobry początek jak wiecie to większość firm polskich kupuje kulki od KCB International - czyli z Holandii.
Cenowo kulki prezentują się od 1,5 € - zwykłe bazowe zanętówki do 2,4 € po najlepszej jakości opartych na mączkach rybnych, robinred itp. Ceny podane przy zamówieniu 1000 kg, aczkolwiek można zamówić po 100 i 400 kg, różnica jest mała, bo wynosi średnio 0,25€/kg.

Pamiętajcie, że na tych kulkach sama firma produkująca musi tak samo zarobić, więc realny koszt wyprodukowania kulki to pewnie z 5 zł (koszt samych składników). Oczywiście takie firmy muszą płacić podatki, robić badania, posiadać uprawnienia weterynaryjne i inne, to samo tyczy się z polskimi firmami, które przepakowują - płacą ZUS, podatki, lokal magazynowy, reklama itp.

Dochodzę do wniosku, że nie ma różnicy czy kupisz kulkę za 20 zł czy za 50 zł to będzie się ona różnić tylko zapachem (zakładając, że klasa kulki jest ta sama, np. o wysokiej jakości lub kulka premium, czyli najbogatsza). Najlepsza kulka sama się obroni i będzie warta swej ceny, ale jeżeli macie słabe efekty na drogie kulki to po co przepłacać ?

Wpis dotyczy głównie polskich producentów, ponieważ w ostatnim czasie pojawiają się nowe firmy jak grzyby po deszczu 8)
Mam nadzieje, że pomogłem i młodzi adepci wędkarstwa zaczną myśleć. Wędkarstwo nie musi być drogie jak widzicie, ale zapotrzebowanie rośnie to i firmy się prześcigają w smakach, zapachach, coraz ładniejszych opakowaniach, a jakościowo nadal pozostaje to na słabym poziomie. Dzisiaj takie czasy, że mózg człowieka mówi: droższe, ładniej zapakowane = LEPSZE.

Jeżeli wpis narusza dobra jakiejkolwiek osoby, firmy - proszę o usunięcie. Nie miałem na celu urażanie kogokolwiek, materiał ma pełnić rolę uświadamiającą klienta. Pzdr

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #27 dnia: 02.01.2017, 14:15 »
Widzę dumble 40 mm. Ostap będzie zadowolony :D

Edit: a tak na poważnie. Ktoś jest zainteresowany zamówieniem kulek na lato? 15 ojro za 5 kilo. Piękna sprawa.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #28 dnia: 02.01.2017, 14:27 »
Widzę dumble 40 mm. Ostap będzie zadowolony :D

Edit: a tak na poważnie. Ktoś jest zainteresowany zamówieniem kulek na lato? 15 ojro za 5 kilo. Piękna sprawa.
Te same kulki kupisz w Decathlonie za podobną cenę :D
Chociaż ludzie piszą, że te z Deca mają ten sam skład, ale są nieco gorszej jakości (rozpadają się po 6-12h, ale tak chyba ma być skoro to jest zanętówka szybko pracująca). Również te kulki z Holandii były kiedyś w Pacific Peche w Sosnowcu w cenie 70 zł za 5 kg ładnych parę lat temu i powiem szczerze, że połowiłem na nie pomimo, że były twarde jak kamień i bez zapachu.

Jeżeli chodzi o zamówienia to koszt dostawy wynosi około 37€ DPD kurier 30 kg.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakość kulek proteinowych
« Odpowiedź #29 dnia: 02.01.2017, 14:56 »
:thumbup: