Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41891 razy)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #315 dnia: 26.06.2018, 07:31 »
Shmuugler nie znasz sie na piłce w ogóle jeśli zadajesz takie pytania. :facepalm: No ale to już pokazałeś kilka postów wyżej. Losowanie grup na MŚ wylkucza taką ewentualność.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #316 dnia: 26.06.2018, 07:36 »
Shmuugler nie znasz sie na piłce w ogóle jeśli zadajesz takie pytania. :facepalm: No ale to już pokazałeś kilka postów wyżej. Losowanie grup na MŚ wylkucza taką ewentualność.
Wiem jak działa losowanie z koszyków.
Dlaczego nie odpowiesz na pytanie?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #317 dnia: 26.06.2018, 07:45 »
Na pytanie odpowiedziałem. Proszę czytać uważnie.
Wiesz jak wygląda losowanie?! Chyba oglądałeś w telewizji na tym opierasz swoją wiedze...hahaha

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #318 dnia: 26.06.2018, 08:01 »
Na pytanie odpowiedziałem. Proszę czytać uważnie.
Wiesz jak wygląda losowanie?! Chyba oglądałeś w telewizji na tym opierasz swoją wiedze...hahaha
Pytanie moje brzmiało czy jeżeli do grupy trafią 4 słabe drużyny to grupa będzie silna, a nie czy jest taka możliwość.
Proszę czytać ze zrozumieniem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #319 dnia: 26.06.2018, 08:06 »
Do grupy na mistrzostwa świata nie mogą trafić cztery słabe drużyny!!! Ok?

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 693
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #320 dnia: 26.06.2018, 08:15 »
A ja uważam, że Nawałka musi odejść, on ponosi winę za to co oglądaliśmy, i nawet przy dobrym, meczu z Japonią obraz pozostanie zły...

Według mnie to co działało jakoś na ME nie mogło działać cały czas, zwłaszcza jak Błaszczykowski, Krychowiak czy Piszczek wtedy byli w dobrej dyspozycji, a teraz są w fatalnej. U nas nie ma kto rozgrywać piłki, i to jest najbardziej widoczne. Pazdan podnoszący ręce aby mu podawać to dramat. Oznacza to, że ustawienie nie działa.

Zastanówmy się jednak czy mamy naprawdę dobrych zawodników :) Lewandowski, Glik, może Zieliński i... I co? Reszta to już starsi gracze, po kontuzjach, przynależność do klubu to zbyt mało. Po prostu nie ma kim grać, a poziom polskiej ligi jest żałośnie niski. Nie zmienia to jednak faktu, że i takimi graczami można wiele osiągnąć. Niestety, Nawałka 'szukał' ustawienia dwa lata, aby na koniec wszystko pozmieniać na jakieś doświadczalne systemy, które totalnie zawiodły. Dla mnie pokazem bezsilności drużyny był Lewandowski, który jako napastnik zamiast czekać na piłke zagraną od kogoś z drużyny, musiał sam o nią walczyć i rozgrywać. Dla wielu on był słaby, ale ja odbierałem to jak bicie głową w mur. On się starał, naprawdę mocno, sporo oberwał od obrońców.

Czego nam potrzeba? Po pierwsze mocnej ligi, dopóki będziemy mieli ją słaba jak niemowlę, będziemy przeciętniakami. Budowanie drużyny na kilku piłkarzach, którzy mogą być kontuzjowani, pokazuje gdzie jesteśmy. Brak Glika to pokazał, podobnie jak brak rozgrywających. Krychowiak był w kiepskiej formie, podobnie jak Grosicki czy Błaszczykowski. Opieranie 'silnika' drużyny o takich piłkarzy cały czas nie ma sensu. Muszą być jakieś warianty, zastępstwa. Ale do brzegu. Dlaczego polscy piłkarze ligowi są tacy słabi? Coś tu chyba nie gra, zwłaszcza z wyszkoleniem i kondycją. Po prostu, mamy słabe zespoły ligowe, zbyt mało jest kasy w lidze, na mecze chodzi wciąż zbyt mało osób. Musi być kasa, jak ta będzie to będą i lepsi zawodnicy. Aby była kasa czyli wielu oglądających, musi być na stadionach bezpiecznie, a wciąż nie jest, bandytyzm stadionowy dalej kwitnie w najlepsze.

Potrzeba nam też trenera z prawdziwego zdarzenia. Nawałka okazał się po prostu kiepski, miał wcześniej szczęście, teraz wyszło szydło z worka. Dlatego powinniśmy zatrudnić jakiegoś szkoleniowca z prawdziwym warsztatem, z zachodu najlepiej. Zapłaćmy mu sporo kasy i dajmy wolną rękę, bez Bońka wtrącającego się w jego pracę.

I nie pompujmy już tego balonu :) Niech piłkarze grają, przed imprezami jak ME czy MŚ zaś niech nie robią z siebie idiotów w reklamach. Obecnie wygląda to fatalnie. Błaszczykowski, Lewandowski, Glik, Grosicki czy Nawałka w dziesiątkach reklam to spora przesada. Kupiliśmy film przez to o dobrej drużynie, a król (po raz kolejny) okazał się nagi. Tak jak lubię Bońka, teraz uważam, że bardzo zaszkodziła ilość reklam, w tym z nim samym, nie powinien na to pozwalać. W UK jakoś tego nie ma, oglądając mecz w polskiej tv byłem w szoku, wielkim!
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #321 dnia: 26.06.2018, 08:27 »
Proszę dajcie już spoko z tymi reklamami bo to zakrawa na kpine. Czy oni te reklamy kręcą w trakcie przygotowań a może w przerwie meczu? Przypomnę że nie mieliście problemów z reklamami w trakcie i po Euro2016 i w czasie eliminacji do MŚ. Z mojego punktu widzenia to hipokryzja.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #322 dnia: 26.06.2018, 08:38 »
Naprawdę polecam niektórym cofnąć się do swoich postów sprzed mistrzostw. Mieliśmy mieć dobrych zawodników z dobrego trenera i okazuje się, że się wszystko zmieniło. O 180 stopni.
Moje zdanie jest cały czas takie samo: trafiliśmy na słabą grupę, ale w eliminacjach i dlatego chłopaki dali radę. Nawałka to dobry trener, ale przed mistrzostwami zorientował się, że może mieć problem bo ma tylko paru zawodników, którzy są na przyzwoitym poziomie. Nikt by więcej z tego nie wyciągnął. Wielu miało kiepski sezon. Nie grali w klubach. Jaki mógł mieć na to wpływ?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #323 dnia: 26.06.2018, 08:59 »
Z reklamami to prawda... dajcie już spokój.... :facepalm: Tak czy siak musieli w nich wystąpić  (przynajmniej w większości ), bo taki obowiązek mieli względem sponsorów. Zagrali tak, jak potrafili i niestety wyszło jak zwykle, czyli klapa :facepalm: Więcej się nie dało i kropka. Ciężko coś ugrać ekipą z zawodnikami po kontuzjach, nie grających w klubach lub grających ogony... Samo życie :facepalm:

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #324 dnia: 26.06.2018, 09:35 »


;)
Pozdrawiam,
Maciek

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #325 dnia: 26.06.2018, 09:40 »
Piłkarzy to my mamy dobrych, może w swoich klubach nie grają głównych ról, ale też nie są przyspawani do ławek. Dla mnie winę ponosi za tak słaby występ sztab trenerski. Oni wychodząc na mecz byli zajechani, jak pięty indianina. Tomek Hajto w jednym z wywiadów to właśnie zauważył. Była sytuacja w meczu z Kolumbią, gdzie "Bereś" poszedł w sprint z przeciwnikiem. Po nim wyglądał, jakby maraton ukończył. Ewidentnie widać, że podczas przygotowań zajechano chłopaków. Łukasz Piszczek całkowicie zatracił swoje atuty przez to. Grosicki to w ogóle wyglądał, jak by mu w nogi cegły wszyli, a on i Łukasz do dwaj zawodnicy to potrafią zamęczyć przeciwnika bieganiem.

Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest nie przedłużenie kontraktu z Nawałką, on co mógł to już dał tej kadrze, więcej z nich nie wyciągnie mimo jej potencjału, który moim zdaniem nie jest wykorzystany. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni i ściągnąć kogoś trenera z nazwiskiem, charyzmą i przede wszystkim wynikami. Takiego trenera, który będzie autorytetem dla zawodników i nie będzie bał się "chwycić za gęby" Nasze gwiazdki. W Polsce takiego szkoleniowca nie znajdziemy. Nie którzy wspominają o Probierzu, może jest i dobry, ale to na krajowym podwórku i to nie zawsze.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #326 dnia: 26.06.2018, 09:47 »
Mialem nie pisać w tym temacie o naszej reprezentacji, bi jak wiadomo "Polak mądry po szkodzie". Podstawowym problemem naszej ekipy na tym turnieju było nieodpowiednie przygotowanie fizyczne. Niea innej drużyny na mundialu w Rosji , który wyglądałaby równie słabo pod tym względem. Można sobie ułożyć najlepszą taktykę na świecie, ale jak nie będzie siły na jej wykonanie to może ją sobie wsadzić ..... Dla większości naszych kadrowiczów była to ostatnia duża impreza. Jeżeli ktoś myśli, że zabrakło chłopakom chęci, zaangażowania czy determinacji ( nagonka na udział w reklamach, zamieszania transferowe itp) to jest w wielkim błędzie. Im po prostu zabrakło sił, jak nie masz " prądu w nogach" to grasz "na alibi". Zwróćcie uwagę ile było prób indywidualnego dryblingu, o udanych nie wspominając. Do tego dołożyć problemy z regularną grą w klubach kluczowych zawodników i mamy obraz nędzy.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #327 dnia: 26.06.2018, 09:51 »
Luk, moim zdaniem w Polsce jest dużo większe zainteresowanie reprezentacją niż w UK. Oni piłkę na najwyższym poziomie mają cały sezon. Poza tym spora część tych reklam to indywidualne kontrakty. Piłkarze mają prawo do dużej kasy bo skoro wszyscy na piłce zarabiają to dlaczego oni mają nie zarobić skoro są głównymi aktorami?
Nagranie 30 sekund zajmuje mniej niż parę godzin. Nie uważam, że to problem.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #328 dnia: 26.06.2018, 10:58 »
Gdzieś popełniono błąd w przygotowaniach.  Nasza drużyna, może nigdy nie była jakoś super techniczna,ale potrafiliśmy wykreować jakieś sytuację do strzelania bramki. A tu przez dwa mecze nie stworzyliśmy sobie nawet pół akcji. Nagle jakbyśmy zapomnieli jak się gra w piłkę.  Graliśmy piłkę taka a klasowa, piła z obrony wyjazd do przodu i może coś lewy strzeli. Nasi biegli jakby mieli nogi z betonu. Może kiedyś się dowiemy co tak na prawdę działo się w tym Soczi.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #329 dnia: 26.06.2018, 11:27 »
Nie tylko my gramy słabo. Gorzej bo chyba na tych MŚ gramy najsłabiej z wszystkich ... To wina:
1. Tuska (ma zły wpływ na Polskę i polską piłkę)
2. Putina (dali nam jedzenie z polonem albo czymś nowszym)
3. Złego układu gwiazd
4. Z tego, że dobrze zarabiający piłkarze maja nas w d.... i im się nie chciało biegać

obrazek z fb
;)