Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41897 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #330 dnia: 26.06.2018, 11:40 »
Nie tylko my gramy słabo. Gorzej bo chyba na tych MŚ gramy najsłabiej z wszystkich ... To wina:
1. Tuska (ma zły wpływ na Polskę i polska piłkę)
2. Putina (dali nam jedzenie z polonem albo chyms nowszym)
3. Złego układu gwiazd
4. Z tego że dobrze zarabiający piłkarze maja nas w d.... i im się nie chciało biegać

obrazek z fb

 :D ;D :D
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #331 dnia: 26.06.2018, 15:07 »
Nie uważam żeby należało zwolnić Nawałkę :) Ta kadra to najlepsi z tego co można było wybrać ! Zaufał tym piłkarzom którzy ponieśli nas na euro i oni go w tym mundialu zawiedli. Ja jestem ciekaw tylko jakie szambo wybija po mundialu... co wyjdzie na jaw. Patrząc na to co się działo, to plany był taki: Wygrana/remis z Senegalem, Kalkulowana porażka z Kolumbią, Wygrana z Japonią. Niestety posypało się już na starcie. Senegal oddał nam pole gry i się cofnął a nasz atak pozycyjny nie istniał bo my nie umiemy nim grać. Wbiliśmy sobie sami bramki i wszystkie kalkulacje poszły w pizd.... ;) W meczu kalkulowanej porażki my musimy wygrać, więc wszystko się wywróciło do góry nogami. Zabrakło zimnej krwi trenerowi i piłkarzom. Trzeba było konsekwentnie grać z kontry i się bronić a nie nerwowo próbować atakować bez koncepcji i zaangażowania w grze do przodu. Zawiedli piłkarze tacy jak Zieliński, Krychowiak, Piszczek i Milik. Zmiennicy nie wnieśli nic zamian za tych których Nawałka wymienił. Jesteśmy na etapie zmiany starych lisów którzy już nie są w stanie ciągnąc dalej tej kadry za uszy. Chyba każdy w głębi duszy się z tym liczył że Kuba już na drugą imprezę jedzie po straconym sezonie. az się udało ale wtedy coś jeszcze grywał teraz był ciągle w gabinecie u lekarza. Wygranym tego wszystkiego jest Glik :) Przecież on gdyby nie kontuzja barku to też był w zasadzie po kontuzji achillesa i pewnie wpisałby się w cała to dramatyczną postawę. Kadra gra na tym mundialu z z przetrąconym kręgosłupem któremu dolega kifoza, skolioza i lordoza!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #332 dnia: 26.06.2018, 16:45 »


Ja nigdy nie miałem dobrego zdania o Nawałce. Często jest tak, że jak drużynie idzie to trener może siedzieć i dłubać w nosie, a i tak jego drużyna wygrywa (początki Zidana w Madrycie fajnie to pokazały). Dlatego nawet jak trenerom w jednej drużynie coś nie wyjdzie to i tak szybko znajdą pracodawcę np. Tuchel. U nas nie ma myśli trenerskiej. Te PZPN-owskie szkolenia są o kant tyłka. Znam relacje z wewnątrz więc wiem co piszę.  Czy Legia zatrudniłaby kiedykolwiek trenera, który świetnie sobie radził np. w Cracovii, a poległ w Lechu? Nie :D A taki Tuchel idzie z Dortmundu, w którym sromotnie poległ, do światowej potęgi, bo wiedzą że to jest dobry trener. Szczytem marzeń dla naszej trenerki są młodzieżowe kadry (max u-19) w Afryce lub u Arabów. 
 
Statystyki nie kłamią. Zawaliło przygotowanie fizyczne (za które odpowiada trener), taktyka niedopasowana pod aktualną formę zawodników, a często niedopasowania w ogóle pod zawodników (za którą też odpowiada trener)     

Wczoraj F. Hierro wpuścił rezerwowego, który uratował Hiszpanii wynik. Trener z niego żaden, jednak to dzięki  jego decyzji Hiszpanie mogli cieszyć się z remisu. Po tym się widzi, że trener potrafi reagować, żyje meczem.

Mogę podać przykłady zmian jakie Nawałka poczynił na przestrzeni ostatnich lat  i żadna z nich nie tylko nie dała różnicy w wyniku, ale często wręcz była osłabieniem drużyny. Nie da się grać ostrego pressingu w pierwszej połowie (jak my najczęściej graliśmy) i przy niekorzystnym wyniku już w I połowie,  nie robić zmian na początku drugiej. Pressing miał nam zawsze przynieść szybkiego gola, a dopiero potem nastawialiśmy się na kontry.  Jak pierwsi strzelaliśmy gola to najczęściej udawało nam się dowieźć wynik do końca. Jednak zwykle w okolicach 70 minuty było sranie w gacie i gdyby nie Lewandowski to pewnie byśmy nigdy nie grali tam gdzie gramy (vide mecz z Czarnogórą, wcześniej Szkocją i wiele innych meczy gdzie ratował nam tyłek w końcówce meczu).

Mecz z Kolumbią pokazał kunszt taktyczny Nawałki. 3-4-3 hiper defensywne. Wahadłowi nie potrafiący wyjść z własnej połowy. W środku dwójka "przecinaków". Przegrywamy 0:1 po I połowie w kluczowym dla być albo nie być na mundialu meczu, a ten I zmiana w ...57 minucie ( w 99% spotkań pierwsze zmiany Nawałki były w okolicach 60 minuty, nawet wówczas gdy dostawaliśmy bęcki). I jest pierwsza zmiana napastnika (na marginesie który w tej roli co w tym meczu grał pierwszy raz w kadrze) na skrzydłowego. Wszelkie atuty Kownackiego tak jak wcześnie Milika już na wstępie ograniczone. 72 minuta. Już jest po meczu. Wchodzi kolejny napastnik Teodorczyk, który tak jak Lewandowski żyje z podań. Tylko teraz pojawia się pytanie po co kolejny napastnik, jak w tej taktyce od początku rolę rozgrywającego Nawałka przypisał ...Krychowiakowi, który jest typowym "przecinakiem" i jedyne co potrafi to odebrać piłkę i grać długą piłkę. Kto miał dogrywać piłki Lewemu, Kownackiemu, Teodorczykowi? Ja się nie dziwię, że Lewy grał piach, bo on nie jest stworzony do robienia różnicy w środku pola i wyprowadzania akcji :facepalm:
 
I teraz wisienka na torcie. Coś niezrozumiałego. 3:0 w plecy i na boisko wchodzi Glik, kluczowy gracz dla reprezentacji...tyle, że środkowy obrońca, który wedle słów Nawałki miał zagrać w tym meczu wyłącznie wówczas jak będzie  zdrowy. To skoro był zdrowy to czemu ten filar polskiej obrony nie grał od początku? A może nie był w pełni zdrowy? To po co go narażał na kontuzję? Do tej pory zagraniczni dziennikarze specjalizujący się w pisaniu o taktycznych rozwiązaniach zastanawiają się co też Nawałka miał wówczas w głowie ;D

Dlatego o ile dało się wyciągnąć z tych chłopaków to co najlepsze w ostatnich 2 latach, tak teraz wszystko skończyło się klęską. Dziennikarze spoza Polski specjalizujący się w taktyce od roku pisali, że błędem Polaków jest pogoń za koszykiem przy losowaniu, niegranie żadnych sparingów i liczenie, że jakoś to będzie grając w tym samym ustawieniu od lat i tymi samymi zawodnikami. Od wielu lat nie zagraliśmy sparingu z topową drużyną, bo baliśmy się że będziemy losowani ze słabego koszyka. Tyle tylko, że nawet losowanie nam nie pomogło, bo nam nigdy to losowanie nie pomaga, a zwykle na nie liczymy :)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #333 dnia: 26.06.2018, 17:07 »
Jest i dobra strona. Przed mundialem ze znajomymi zrobiliśmy zakłady. Obstawiłem, żę nie wyjdziemy z grupy i wszystkie mecze przegramy. Jeżeli mecz z Japonią zagramy jak dwa poprzednie to wzbogacę się o pokaźną kwotę. Co do przyczyn takiej , a nie innej postawy naszych piłkarzy to jest ich około 40 mln, dokładnie tyle ilu teraz ekspertów w Polsce się znalazło. :facepalm:
Adam

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #334 dnia: 26.06.2018, 17:12 »
Nie wiedziałem że w Polsce jest tylu ekspertów od piłki nożnej. :D Myślałem że jest nas niecałe 38 mln, do tego 1/4 ma w dupie piłkę nożną, to skąd tylu fachowców, noo chyba ze Ukraińców policzymy, bo sporo ich u nas teraz dorabia sobie. ;)
Tomek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #335 dnia: 26.06.2018, 17:14 »
Zaokrągliłem w górę, poza tym wspomniani Ukraińcy ;D
Adam

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #336 dnia: 26.06.2018, 17:15 »
Co do przyczyn takiej , a nie innej postawy naszych piłkarzy to jest ich około 40 mln, dokładnie tyle ilu teraz ekspertów w Polsce się znalazło. :facepalm:
To żeś pan teraz zaje... bombę. Jeszcze z Japonią przegrana  i już możesz się nazywać znafcą futbolu.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #337 dnia: 26.06.2018, 17:26 »
Co do przyczyn takiej , a nie innej postawy naszych piłkarzy to jest ich około 40 mln, dokładnie tyle ilu teraz ekspertów w Polsce się znalazło. :facepalm:
To żeś pan teraz zaje... bombę. Jeszcze z Japonią przegrana  i już możesz się nazywać znafcą futbolu.
Po co te osobiste wycieczki kolego?
Za znafcę jak to ująłeś się nie uważam, chociaż co nie co wiem. Obstawiłem taki scenariusz i póki co się sprawdza. Czy to zbieg okoliczności, szamańskie moce, moje doświadczenie "znafcy" czy inne duperele nie ma to znaczenia. Co do wspomnianych ekspertów to przeważnie tak jest, że dopóki wszystko gra to są zachwyty" ochy i achy". Nagle jak dajemy d...... to prawie każdy uważa się za eksperta i doskonale wie co zawiodło. To tak w skrócie.
Więcej luzu i dystansu życzę. :)
Adam

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #338 dnia: 26.06.2018, 17:40 »
Panowie, bardzo niefajna atmosfera się tutaj robi :(
Nie stresujcie się... piękne mecze lecą w TV! O:)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline fireblood

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #339 dnia: 26.06.2018, 18:13 »
Pretensje do garbatego ze ma proste dzieci

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #340 dnia: 26.06.2018, 18:25 »
To nic osobistego. Przepraszam jak tak zabrzmiało. Następnym razem po znafca dodam emotke. Bardziej mi chodziło o te bombę... :P

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #341 dnia: 26.06.2018, 20:13 »
No problem :beer:
Adam

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #342 dnia: 26.06.2018, 20:16 »


 :beer: ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #343 dnia: 26.06.2018, 20:18 »
Panowie, bardzo niefajna atmosfera się tutaj robi :(
Nie stresujcie się... piękne mecze lecą w TV! O:)
O to to! A coś tam się dzieje :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #344 dnia: 26.06.2018, 20:23 »
Argentyna wyszła na prowadzenie po bramce Messiego :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀