Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41893 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #360 dnia: 26.06.2018, 22:27 »
Listkiewicz też nie dałby karnego. Dla mnie sędzia spokojnie mógłby gwizdnąć karnego. Z tymi "ręcyma" to i przy VARze wszystko będzie zależeć od interpretacji sędziego.   

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #361 dnia: 26.06.2018, 22:43 »
Co do przygotowania fizycznego. Najważniejsze są biegi z wysoką i maksymalną intensywnością, a w nich jako zespół byliśmy gorsi...w obu meczach. Za F.Surmą 



Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #362 dnia: 27.06.2018, 00:33 »
Proszę dajcie już spoko z tymi reklamami bo to zakrawa na kpine. Czy oni te reklamy kręcą w trakcie przygotowań a może w przerwie meczu? Przypomnę że nie mieliście problemów z reklamami w trakcie i po Euro2016 i w czasie eliminacji do MŚ. Z mojego punktu widzenia to hipokryzja.

W którym kraju jest tyle reklam? Zawodnicy, trener i prezes związku piłkarskiego reklamują coś non stop, chyba tylko u nas tak się dzieje. To właśnie jest jeden z powodów, że pompuje się balonik, tak to widzę. W momencie zaś przegranej zawodnikom i trenerowi obrywa się bardzo mocno, cierpi morale drużyny. Gdyby nie było tylu reklam, byłoby łatwiej, a tak co chwila ktoś wytyka to naszym, pogoń za kasą. Nie wspomnę o memach, zwłaszcza tym, że nasi piłkarze najlepiej grają w...reklamach.  Dlatego uważam właśnie, że Nawałkę trzeba zwolnić. Dla mnie trener musi miec poziom, zarabia wystarczająco dużo aby  nie reklamować parówek czy telefonów. Nie oglądam polskiej telewizji i byłem w szoku oglądając reklamy w meczu z Kolumbią.

Uważam, że w kontrakcie trenera powinien być zakaz grania w reklamach. To samo dotyczy prezesa PZPN. Tak na marginesie - w większości krajów szefowie piłkarskich federacji narodowych są w cieniu, mało kto się orientuje kto piastuje takie stanowisko. U nas zaś jest to wielka fucha, wielkie koryto. Mam żal do Bońka, że z tym nie skończył. Wynik naszej reprezentacji obciąża i jego konto. Fakt, facet jest medialny, ale pcha się tam gdzie nie trzeba. Powinien walczyć o polską piłkę, a nie pisać bzdury na Twitterze czy Facebooku, komentować wszystko i wszystkich, na dodatek grać w reklamach piwa. Nie rozumiem dlaczego taką wielką władzę daje się u nas ludziom. Wcześniej Listkiewicz, Lato, teraz Boniek. Polska piłka jest chora juz od podstaw, od samego PZPNu. Brakuje u nas myśli szkoleniowej, w porównaniu do Niemców jesteśmy republiką bananową. Nawet Orliki nie były robione przez PZPN :facepalm: Dlaczego polscy zawodnicy tak wiele zyskują jak pójdą do zagranicznych zespołów? Bo dopiero tam trafiają na odpowiedni warsztat, tam się robi z nich zawodników. Kolejne mistrzostwa pokazały jak mało warci są krajowi gracze. Chcemy mieć silny zespół bez silnego zaplecza? To trudne do wykonania... Za czasów Górskiego, Gmocha czy Piechniczka cała Polska grała w gałę, na wioskach, miasteczkach, miastach. Dlatego były wyniki. Po przemianie ustrojowej jednak wszystko uległo zmianie. Polską piłką rządzili i rządzą do dzisiaj działacze, dla kasy, dla zysku. Poziom polskiej piłki jest fatalny, odnosi się to głównie do ligi. Podstawą mocnego futbolu jest jego wysoka oglądalność, jednak trudno o to, skoro było tyle syfu i korupcji, zaś na stadionach szaleją kibole. Ludzie nie chodzą więc na mecze, mało kto je ogląda, pomimo, że jest to sport numer jeden. Bez oglądalności nie ma kasy w lidze, i długo nie będzie. Wystarczy zobaczyć jak wygląda liga niemiecka, jak tam wygląda futbol. Już na wioskach byle trenerzyna dostaje wielkie wsparcie od niemieckiego związku piłkarskiego, ma przede wszystkim dostęp do materiałów jak szkolić młodzież, wszystko, od A do Z. Są kursy trenerskie... Dlatego Niemcy mają takie wielkie zaplecze. U nich można znaleźć z 50 zawodników do kadry narodowej i odnieść sukcesy z zespołem pierwszym, drugim czy trzecim. U nas zaś się bazuje na skromnej liczbie zawodników, co pokazały najlepiej ME w 2016 roku, gdzie była podstawowa jedenastka tylko. Innym papierkiem lakmusowym jest liczba polskich graczy spoza Polski. Linetty, Cionek i inni - u nas nie ma w czym wybierać? A nie jesteśmy jakąś małą Słowacją, tylko 38 milionowym krajem!

I tak to jest. Niby tylko 'reklamy', jednak pod tym kryje się drugie dno 8)
Lucjan

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #363 dnia: 27.06.2018, 00:51 »
Wzięte z netu, jeden z komentarzy:

Jakie jest ulubione danie polskich piłkarzy ?
Danie dupy... Tyle w temacie


 :D :D :D
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #364 dnia: 27.06.2018, 01:08 »
Luk, mi się wydaje, że z reklamami jest odwrotnie. Jest napompowany balon to firmy ładują kasę w reklamy związane z reprezentacją a nie pompuje się balon reklamami.
Tak na marginesie to polskie reklamy są specyficzne bo można pomyśleć, że mieszja tam pełno ludzi z problemem braku erekcji lub mających suchość pochwy. Do tego problemy gastryczne, wzdęcia ect. W angielskiej TV nie widać zbyt wielu reklam leków....

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #365 dnia: 27.06.2018, 03:01 »
Jeżeli chodzi o polską drużynę, to ja uległem iluzji, między innymi spowodowaną przez reklamy :)

Dawid, wytłumacz mi po co trener lub prezes PZPN występuje w reklamach? Tak, dla kasy, wiem... Ale czy powinni to robić? Według mnie nie, może w jakieś gazecie. Ale do k...y nędzy, Nawałka reklamował parówki, piwo, telefony i cholera wie co jeszcze. A Boniek? Przecież oni zarabiają krocie. Na koniec wychodzi szydło z worka, Nawałka jak się okazuje wcale nie jest taki dobry, a polska drużyna miała farta (na ME), opierała się na kilku graczach, przy czym sam Lewandowski miał wielki udział w awansie na MŚ (bez niego nie jechalibyśmy do Rosji, to chyba nie ulega wątpliwości). Reklamy budują wizję sukcesu, wysokiej pozycji, a jaka jest prawda zobaczyliśmy w meczach z Senegalem i Kolumbią. Sam Boniek kombinował aby Polacy nie grali sparingów z dobrymi drużynami, przez co jesteśmy niby w pierwszej dziesiątce rankingu FiFA. Kolejna fikcja i śmiech na sali, na MŚ wyglądamy jakbyśmy trafili tam przypadkiem.  Nic nam nie dało losowanie, natomiast brak dobrego sparingpartnera przed imprezą odbił się fatalnie, bo nowatorskie ustawienia serwuje nam Nawałka na Mundialu :facepalm: Wynik 0:4 z Danią pokazał co się może wydarzyć, zabrakło takich pryszniców...

Pytanie ile razy mamy śpiewać 'Polacy nic się nie stało'? No ile? Może zróbmy coś wreszcie z prawdziwego zdarzenia... Tak, Lewandowski jest bardzo dobry, mamy niezłych bramkarzy, jest Glik, Zieliński. Ale brakuje wielu innych punktów, a przede wszystkim właśnie zaplecza i podstaw. Powinniśmy od tego zacząć. Reklamy to fabryka iluzji, usypianie czujności. Ja, jak wielu innym dałem się zwieść. Fajnie byłoby jednak wyciagnąć wnioski, nie zaś nie robić nic. Dałbym sobie spokój na jakiś czas z polskimi trenerami. Skoro polskie drużyny ligowe to dno, więc szkoda aby dawać stery reprezentacji takim trenerom z rodzimego podwórka. Jest kasa, niech zapłaci się jakiemuś fachowcowi co sporo osiągnął, niech się mu da wolną rękę.

I mam do Was pytanie? Uważacie, że Nawałka nie powinien odejść? Nie widzę argumentów aby go zatrzymywać. Tak, przy Smudzie wygląda jak Porsche przy zdezelowanym Tico, ale sam wygląd to nie wszystko. Beenhakker pokazał, że wiele można zrobić, ale on miał naprawdę pod górkę, miał Latę, działaczy. Taki Roberto Martinez po prowadzeniu Swansea i Evertonu prowadzi Belgię. Facet zna rzemiosło od podszewki, to nie żaden pozer. Jasne, że nie daje on gwarancji sukcesu, bo mało jest Alexów Fergussonów - ale kogoś takiego nam właśnie trzeba. Gościa co wie jak budować zespół i walczyć o cenne punkty, i który nie będzie jadł Bońkom i innym Latom z ręki, ale będzie stawiał na swoim. Naszym 'gwiazdom' też trzeba ostro się postawić, dlatego musi być to ktoś mocny, co utrzyma ich w ryzach. Mamy młodzież i można budować zespół na kolejne MŚ, jest czas... Ważne aby 'budowniczy' miał pojęcie o tym co robi.
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #366 dnia: 27.06.2018, 06:30 »
Luk z całym szacunkiem ale jak dałeś się nabić w butelkę oglądając reklamy to równie dobrze mogłaś przez nie zaczac kibicować ruskim...(cel został osiągnięty, kilku a może kilka milionów laików dało się wciągnąć w mundialowy szał). Niestety widzę tu typowe podejscie sezonowego kibica, jak idzie nosze na rękach kak jest dupa to nie krytyka, tylko jechanie po całej kadrze jak po burej suce! Jak idzie to "wygrywamy", "jedziemy", a jak nie idzie to "przegrywają miernoty" juz nie ma NAS zostaja ONI!
PZPN z polska ligą ma niewiele wspólnego. Jest PZPN i jest Ekstraklasa S.A. Dwa oddzielne "biznesy". Boniek wręcz oficjalnie mówi o jej systemie że jest do dupy. To właśnie Boniek stara się zmienić strukturę tego tworu. To PZPN stworzył Centralną ligę juniorów a nie Ekstraklapa nastawiona na zysk z transmisji etc. Można by dyskutować o tym co dla polskiej piłki zrobił Boniek ale przecież zagrał w reklamie...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #367 dnia: 27.06.2018, 07:31 »
Sport , sportem..... a le poco ten dmuchany balonik.
1/4 ... a może 1/8 ..... no jeszcze finał.
Te media chcą nas wykończyć..... 8)

Ładnych kilka kartek tego tematu w stecz... napisałem.... czyż to nie jest prawda... dziwnym trafem ciąg informacyjny ze sztabu dziadów ( tak ich teraz nazywaja , a 10 dni temu byli jeszcze orłami - umilkł....
czyż to zbieg okoliczności - czy może kolejna zaplanowana akcja reklamowo - informacyjna... 8) :P :'( :D

Na poważnie jaki kraj taki poziom piłkarski - w tym wszystkim jest potrzebny zdrowy rozsadek... no bo co ma doczynienia naciągnięta skarpetka na lusterko w imie podkreślenia swoich patryiotycznych instyktów... ( w sumie z godnie z nową ustawą mogą podciagnąc to - to obraz barw narodowych...) 8)
Pytanie no i co dalej ... - ano nic przywoływany Lato na fejsie napisał aby prezydent dał 11 szt paszportów Irańczykom ... bo w perspektywie zostana naszymi bohaterami...
Coś w tym jest bo chociaż chłopy zdrowie i serducho zostawili na murawie...
A nasi - no cóż Kasaa misiu , to słynne powiedzenie naszego reprezentacyjnego trenera .I to sie liczy jak widać w polskiej piłce.
Maciek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #368 dnia: 27.06.2018, 08:10 »
A ja uważam, że trzeba jednak zmienić trenera i mentalność grajków. Z tego co kojarzę w innych krajach piłkarze czy trener nie występują masowo w każdej reklamie. I zamiast myśleć o tym co powinni myśleli o PLN i zmianie klubu. Widać, że liderzy typu Ronaldo, Messi czy Salah umieli wziąść odpowiedzialność i ogarnąć grę. Nawet jeśli brali udział w kampanii to zostali skupieni.
Z drugiej strony musieli wiedzieć, że będzie słabizna i starali wykorzystać się to maksimum.
Rekomendacja jest prosta. Jak przy kolejnej imprezie (o ile będziemy na niej) będą tacy to wyjebać ich z grupowania albo w ogóle nie brać pod uwagę przy ustalaniu składu. Wielu nie dorosło do poważnej piłki. A Robert dobitnie pokazał, że Real jak najbardziej ale Saragossa lub Solciedad. Zdecydowanie odstaje od wielkiej dwójki La Liga - nie umie grać o stawkę.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #369 dnia: 27.06.2018, 08:14 »
Luk z całym szacunkiem ale jak dałeś się nabić w butelkę oglądając reklamy to równie dobrze mogłaś przez nie zaczac kibicować ruskim...(cel został osiągnięty, kilku a może kilka milionów laików dało się wciągnąć w mundialowy szał). Niestety widzę tu typowe podejscie sezonowego kibica, jak idzie nosze na rękach kak jest dupa to nie krytyka, tylko jechanie po całej kadrze jak po burej suce! Jak idzie to "wygrywamy", "jedziemy", a jak nie idzie to "przegrywają miernoty" juz nie ma NAS zostaja ONI!

Kolego, strzelasz kulą po płocie :) Ja jestem normalnym kibicem. Nie wiem, może ty należysz do tych prawdziwych, co zawsze kibicuja i chwalą, niezależnie od wyników. I śpiewają, że nic się nie stało :D :D :D A tak w ogóle to co ma robić normalny kibic? Chwalić Nawałkę za sukces? Człowieku, przecież na boisku mamy do czynienia z tragedią. W rankingu FIFA jesteśmy w pierwszej dziesiątce, a powinniśmy być gdzieś na 30-40 miejscu co najwyżej. Przeciez to normalne, że chcę aby nasi odnosili sukcesy. Ale jak okazuje się, że prezentujemy poziom niższy niż Iran lub Islandia, to coś tu nie gra...

JA nie uważam, że mamy miernoty w drużynie. Bronić będę Lewandowskiego, któremu ciężko jest grać bez podań. On jeden powoduje, że już jest ciekawie. Mamy dobrych bramkarzy, wcale niezłą obronę, jest taki Zieliński. Brakuje jednak ogólnie jakości. Prawdziwej. Bo tacy Niemcy może prawie odpadli, ale ich gra to jest inny poziom niż Polaków. Podobnie u Hiszpanów czy Argentyńczyków.


PZPN z polska ligą ma niewiele wspólnego. Jest PZPN i jest Ekstraklasa S.A. Dwa oddzielne "biznesy". Boniek wręcz oficjalnie mówi o jej systemie że jest do dupy. To właśnie Boniek stara się zmienić strukturę tego tworu. To PZPN stworzył Centralną ligę juniorów a nie Ekstraklapa nastawiona na zysk z transmisji etc. Można by dyskutować o tym co dla polskiej piłki zrobił Boniek ale przecież zagrał w reklamie...


A co do Bońka. Ja go lubię i wiem, ze zrobił wiele. Jednak dalej jesteśmy w ciemnej doopie. Zresztą nie da się wszystkiego zmienić od ręki. Już sama sytuacja, że w Polsce drużyn nie stać często na granie w ekstraklasie pokazuje co mamy za piłkę. Nie wiem też pouczający mnie znawco, czy rozumiesz co oznacza słaby wynik Polaków dla polskiej piłki. Tak, oznacza mniejsze zainteresowanie futbolem. Mniej osób będzie oglądać zmagania polskich zespołów, a to oznacza mniejszą kasę w futbolu. niższe ceny Polaków,  mniejszą kasę jaką będzie miało PZPN. Sam Boniek szkodzi piłce poprzez swoje boje na mediach społecznościowych, wpieprzenie się w decyzje trenera kadry. Dla wielu Polaków jest osobą 'złą' - widzisz ile komentarzy negatywnych jest o 'Rudym'? To nic dobrego.

Co się zaś ma do kasy, to aby mieć dobry futbol, potrzeba go sprzedać. Aby go sprzedać, potrzeba zachęcić do kupna ludzi. Niestety, w Polsce dalej niewielu chce oglądać zmagania swoich lokalnych drużyn. I dlatego nie ma w polskiej piłce kasy. Ona nie powinna pochodzić  jak w PZPN ze sprzedaży zawodników, to powinnien być jeden z przychodów. Dlatego tak ważne jest aby przyciągnąć ludzi na stadiony.  I akurat dobra ekstraklasa to coś co, musi być (podobnie jak i niższe ligi).

A szkolenia młodzieży? PZPN wciąż przeznacza zbyt mało na szkolenia młodzieży. Kasę biorą działacze, ludzie na stanowiskach, na młodzież brakuje już sieki. I to jest tragedia. Jest lepiej niż było, ale wciąż jest słabo. Wielu Polaków łyknęło kit, że jesteśmy 'wielcy', bo mamy Lewandowskiego czy Glika. A teraz widać co mamy...
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #370 dnia: 27.06.2018, 08:42 »
"A co do Bońka. Ja go lubię i wiem, ze zrobił wiele. Jednak dalej jesteśmy w ciemnej doopie. Zresztą nie da się wszystkiego zmienić od ręki. Już sama sytuacja, że w Polsce drużyn nie stać często na granie w ekstraklasie pokazuje co mamy za piłkę. Nie wiem też pouczający mnie znawco, czy rozumiesz co oznacza słaby wynik Polaków dla polskiej piłki. Tak, oznacza mniejsze zainteresowanie futbolem. Mniej osób będzie oglądać zmagania polskich zespołów, a to oznacza mniejszą kasę w futbolu. niższe ceny Polaków,  mniejszą kasę jaką będzie miało PZPN. Sam Boniek szkodzi piłce poprzez swoje boje na mediach społecznościowych, wpieprzenie się w decyzje trenera kadry. Dla wielu Polaków jest osobą 'złą' - widzisz ile komentarzy negatywnych jest o 'Rudym'? To nic dobrego."

Mniej ludzi na meczach ligowych to mniej kasy dla PZPN? Co Ty za bzdury wypisujesz! Porażka Polaków na MŚ na rozwoju polskiej ligi ma taki sam wpływ jak sukces na ME... żaden! Nie szkoli się młodzieży w klubach bo nie ma z tego siana taka rzeczywistość. To właśnie poziom naszej ligi wpływa na poziom naszej kadry ale Ty znawco masz odmienne zdanie od większości. Mało ludzi ogląda Ekstraklape bo reprezentacja gra słabo? Nie, bo poziom jest żałosny! Na poziom naszej ligi wpływa zachłanność działaczy klubowych i brak inwestycji w kluby a nie Rudy!

A z drużyną jestem na dobre i na złe jak przystało na kibica. Jak jest dobrze to chwale jak jest źle to krytykuję. Nie mówię że nic się nie stało ale nie wieszam psów bo ktoś w reklamie grał i to właśnie jest przyczyną porażki. Ja szukam przyczyny w czysto sportowych aspektach. Niektórzy zaś szukają przyczyn w parówkach, telefonach produkowanych w "komunistycznych" krajach :facepalm: etc. I tacy kibice to dupa nie kibice.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #371 dnia: 27.06.2018, 09:13 »
Mati, widzę, że futbol i mistrzostwa wzbudzają u Ciebie wiele emocji, również tych negatywnych. W wątku, gdzie na luzie rozmawiamy o piłce i wynikach (w tym naszej bądź co bądź kiepskiej reprezentacji), Ty atakujesz innych Forumowiczów, psując jednocześnie dobrą atmosferę. Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie, ale w odpowiedni, kulturalny sposób.

Proponuję zatem byś odpoczął od udzielania się w tym wątku, dając tym samym sobie czas na opanowanie nerwów.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #372 dnia: 27.06.2018, 09:17 »
Mati, widzę, że futbol i mistrzostwa wzbudzają u Ciebie wiele emocji, również tych negatywnych. W wątku, gdzie na luzie rozmawiamy o piłce i wynikach (w tym naszej bądź co bądź kiepskiej reprezentacji), Ty atakujesz innych Forumowiczów, psując jednocześnie dobrą atmosferę. Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie, ale w odpowiedni, kulturalny sposób.

Proponuję zatem byś odpoczął od udzielania się w tym wątku, dając tym samym sobie czas na opanowanie nerwów.
:bravo: :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #373 dnia: 27.06.2018, 09:21 »
Nie wiem , nie znam sie - ale jedno wam powiem...
U mnie w mieście jest kilka klubów ( a to mieścina ) idąc dalej - w wiekszym mieście jest jeszcze więcej klubów... dlaczego to piszę uw zależność mnie niepokoi... czy wszyscy ci zawodnicy w tych klubach to nieudacznicy - amatorzy ( bez urazy... brak im talentu)
Może nie ...
Uw problem to może leży po stronie trenerskiej - trenuja młodzież ( potencjalny trzon piłkarki ) Właśnie nieudacznicy - którym wydaje się że umieją....
Mierne szkolenie - powoduje mierną kadrę...
idąc tym torem kreuje się niezmienna zależność...
Do dupy piłkarze - do dupy liga - brak kasy ( z zachodu przychodzą do dupy piłkarze i trenerzy ) bo liga nie ma kasy... i koło się zamyka... 8)

Jesteśmy miernotami piłkarskimi - w niedofinansowanej lidze ( w sumie kto za gówno widowiska chce płacić...) wybierając się z rodziną można przecież oberwać w mordę... od prawdziwych patryitycznych kibiców...

Nie ma co się czarować - lud jest podatny na kreowanie sytuacji - tą kampanie medialną jaką naród oberwał przed mistrzostwami , oceniam za genialną ... ( swoje wniósł Boniek nie grając z dobrymi dróżynami i tabela rosła...) , lud to łykną ... :'( :P - tylko pozostaje kac - poco ... i rozterka co dalej...
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #374 dnia: 27.06.2018, 09:22 »
Mati, widzę, że futbol i mistrzostwa wzbudzają u Ciebie wiele emocji, również tych negatywnych. W wątku, gdzie na luzie rozmawiamy o piłce i wynikach (w tym naszej bądź co bądź kiepskiej reprezentacji), Ty atakujesz innych Forumowiczów, psując jednocześnie dobrą atmosferę. Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie, ale w odpowiedni, kulturalny sposób.

Proponuję zatem byś odpoczął od udzielania się w tym wątku, dając tym samym sobie czas na opanowanie nerwów.

 :bravo: :thumbup: :beer:
Maciek