Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41893 razy)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #375 dnia: 27.06.2018, 10:00 »
Gdzie tu atak? I na kogo? Za poprzednie przeprosilem bo fakt nie wyszło to tak jak chciałem. No ale tera to nie wiem gdzie leży problem. Niech racja będzie po waszej stronie..

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #376 dnia: 27.06.2018, 10:31 »
Hm.... powiem tak -" Polska Mistrzem Polski " ;D ;D ;D ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #377 dnia: 27.06.2018, 11:09 »
Nie szkoli się młodzieży w klubach bo nie ma z tego siana taka rzeczywistość. To właśnie poziom naszej ligi wpływa na poziom naszej kadry ale Ty znawco masz odmienne zdanie od większości. Mało ludzi ogląda Ekstraklape bo reprezentacja gra słabo? Nie, bo poziom jest żałosny! Na poziom naszej ligi wpływa zachłanność działaczy klubowych i brak inwestycji w kluby a nie Rudy!

Szkoli się i jest siano na szkolenie. Dla klubów z II i III ligi nawet bardzo duże ;) U nas obowiązuje "Narodowy Model Gry", a dokładnie Pro Junior System. Aktualnie będzie to 3 rok istnienia systemu, w którym PZPN płaci klubom kasę za promocję młodzieżowców i wychowanków, tylko co z tego jak poziom szkolenia jest bardzo słaby i do tego nie ma kogo szkolić.

Trenerzy dzieciaków i młodzieży mają żenująco niskie pensje, więc nie mają potrzeby przykładania się do treningów (nie mówię tu o prywatnych szkółkach). Na treningi przychodzą dzieci rodziców, których finansowo stać, aby opłacać im te treningi. Często bogaci rodzice wręcz wymuszają na trenerach, działaczach to aby ich dzieci grały w pierwszym składzie...bo przecież płacą dużo :facepalm:

A piłka nożna w wielu krajach to droga do wybicia się z nizin społecznych (tak jest np. w Afryce, Ameryce Środkowej czy Południowej), czy też próba asymilacji dzieci cudzoziemców z państwem w którym aktualnie mieszkają (Francja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Szwecja) Dlatego "tacy" zawodnicy wiedzą do czego dążą. A u nas ? Chłopak w wieku 20 lat w ekstraklasie zarabia już tyle, że ma wywalone na cały świat. Całe życie nie musiał się starać, więc po co ma się teraz starać, jak zawsze znajdzie pracodawcę w Ekstraklapie, w której królami strzelców zostają kopacze z 3 ligi hiszpańskiej.

Mati ja rozumiem Twój punkt widzenia, bo mam podobny jednak potrafię też zauważyć, że PZPN ma ogromny wpływ na kształt Ekstraklasy pomimo istnienia odrębnej spółki akcyjnej, która ją zarządza.  BTW pomysł Bońka na ograniczenie graczy spoza UE nie wypalił. Ściąga się więc szrot z 3 ligi hiszpańskiej, Bałkanów. Zastąpiliśmy graczy z Ameryki Południowej i Afryki marnymi kopaczami z dołów lig europejskich. I w taki o to sposób PZPN podniósł poziom lig. Kapustka zaraz wróci do Polski i będzie gwiazdą ligi :)



 :beer: ;)

Żeby Was wszystkich pogodzić to napiszę... Legia to stara... Arka Gdynia.... świnia, Widzew do...

Taki suchar ;)
   

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #378 dnia: 27.06.2018, 11:31 »
A tak przy okazji to kto będzie relacjonował sezon 2018/19 naszej ekstraklapy?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

KrzysztofS

  • Gość
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #379 dnia: 27.06.2018, 12:04 »
Jeszcze C+

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #380 dnia: 27.06.2018, 12:11 »
Bo nie wiem czy zmieniać operatora a coś obiło mi się o uszy że Polsat też chcę wykupić prawa.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

KrzysztofS

  • Gość
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #381 dnia: 27.06.2018, 13:22 »
I Polsat, i TVP, i Eleven...pewnie pod koniec roku już będzie coś konkretnie wiadomo.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #382 dnia: 27.06.2018, 13:47 »
Luk, dokładnie jak napisałeś. Boniek i Nawałka występują w reklamach dla kasy. Nie wiem czy jest to problem, czy nie. Mnie to nie boli i wiem, że to nie przez to mamy słabą drużynę.
Najlepiej patrzeć się na innych. Co tam Anglia i Francja. Mają kasę więc trudno do nich doskoczyć. Ale dobrze (bardzo dobrze) grają Chorwaci. Okazuje się, że oni mają szkółki na poziomie. Zawodnicy mogą później trafić do chorwackich zespołów odnoszących sukcesy w europejskich pucharach. Później mają prostą drogę do najlepszych lig. Ostatni mecz zagrali drugim składem. Składa się on z zawodników którzy grają w najlepszych ligach. Grają a nie siedzą na ławce. Daje to rywalizację w narodowej drużynie.
Jakiś "ekspert" mówił, że drużynach z południowej Ameryki występuje wielu zawodników z ich rodzimych lig i przez to wcale nie są na najwyższym poziomie. Debil do kwadratu bo te ligi stoją na wysokim poziomie. W Brazylii, Argentynie, Meksyku stadiony na 60 000 widzów są pełne a na boisku jest walka przez 90 minut. Wiem bo często w nocy oglądam.


Napiszę jeszcze raz. Bez ligi na wyższym poziomie, bez paru klasowych zespołów zawsze będziemy w d..ie.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #383 dnia: 27.06.2018, 16:28 »
No to żeś teraz Selektor rozluźnił atmosferę tym tekstem na końcu :)
Ja jestem wiernym kibicem Łódzkiego Widzewa ( w lidze mistrzów i po degradacji) teraz to idziemy na noże stary Łkaesiaku :)
Daavid :thumbup:

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #384 dnia: 27.06.2018, 17:15 »



Pytanie no i co dalej ... - ano nic przywoływany Lato na fejsie napisał aby prezydent dał 11 szt paszportów Irańczykom ... bo w perspektywie zostana naszymi bohaterami...
[/quote]
 To akurat był Krecina ;-) A widzieliście jaki jest kurs na Krecine, że zostanie nowym selekcjonerem?  Może warto dogadać się z Bonkiem i zbić fortunę:-P
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #385 dnia: 27.06.2018, 17:16 »
Niemcy z nożem na gardle.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #386 dnia: 27.06.2018, 17:30 »

Teraz potrzebują już dwóch bramek i na zero z tyłu...

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #387 dnia: 27.06.2018, 17:34 »
Cienko to wygląda dla nich
Uzależniony od wędkarstwa

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #388 dnia: 27.06.2018, 17:52 »
Hahahahahahaha :D
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #389 dnia: 27.06.2018, 17:53 »
Cienko to wygląda dla nich
Teraz to nawet dramatycznie wygląda dla Niemców ;)
Pozdrawiam,
Maciek