Autor Wątek: MŚ Rosja 2018  (Przeczytany 41893 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #480 dnia: 01.07.2018, 23:14 »
Nie wiem, czy macie tak jak ja, ale wolę serducho do walki i płuca na glebie, niż klepaninę zmanierowanych asów.

Brawo, Rosja!

Wszystko się zgadza co napisałeś ale co ma do tego "Brawo, Rosja!"
W tym meczu raczej zagrali średnio jeśli nie słabo

Hmmm. Ja tak a'konto? Rosja odpadnie w półfinale. A zagrali tak, jak nasi 2 lata temu, za co byli wszem i wobec chwaleni  :)

Rosjanie (nie piszę "ruscy", bo ja się nie montuję w narodowe kompleksy) zostawili na zielonym serducho i pot. I za to ich szanuję. Sądzę, że spocili się bardziej niż Polacy i Japończycy razem wzięci w pewnym meczu  ;)

Rosjanie czy Ruskie czy kacapy czy jak ich tam by nie nazwał to ( to chyba dobrze że nie mamsz kompleksów ) w tym meczu nie zostawili na zielonym serducha . No nie mogę się z Tobą zgodzić że mecz w wykonaniu kacapó :P był ładnym widowiskiem



Mecz był świetny :P Pewnie dla laika, który widzi tylko bramki mecz był nudny. Jednak taktycznie Czerczesow wycisnął z nich wszystko co najlepsze. Za to go też kochali w Legii. Nawałka powinien się uczyć jak przy ograniczonym potencjale i świetnym przeciwniku można wyeliminować większość jego atutów. Hiszpanie nie grali słabo...grali na tyle na ile pozwalali im Rosjanie. Jak to powiedział dziś tuż po meczu hiszpański komentator Czerczesow dał Hiszpanom lekcję z taktyki. Trochę odleciał bo nazwał go geniuszem taktyki :P BTW De Gea słusznie jest krytykowany za ten mundial w Hiszpanii. Dziś też mógł wyjąć piłki w trakcie karnych, a jednak zawsze mu coś brakowało. Inaczej już np. bronili bramkarze w meczu Chorwacji i Danii.

Co do tego drugiego meczu dla mnie Modrić jest geniuszem. Jakie on piłki w tym meczu grał to szok :P A prasa w Polsce śmie porównywać go do.... Zielińskiego, no może na odwrót Zielińskiego do niego ;D Zieliński to powinien siedzieć przed telewizorem i oglądać w następnych spotkaniach wyłącznie grę Modricia, aby się czegoś nauczyć, tak jak to robił A. Morata oglądając Lewandowskiego ;) Dobrze, że Chorwaci grają dalej. Naprawdę mogą zajść daleko grając taką piłkę.

Jak zerkniecie w pełne statystyki  meczu Rosjan to zrozumiecie że od Rosji na tych mistrzostwach dzieli nas wiele...zbyt wiele. Ja nie wiem jak można było tak spie...lić ten mundial. Do tej pory tego nie ogarniam. Każdy kolejny mecz, patrząc po samych statach, wskazuje na kompletny brak przygotowania. I teraz kogo za to winić? Taktycznego geniusza Nawałkę, który w trakcie mistrzostw urządził sobie testy ustawień i zawodników, czy też kopaczy? 8) 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #481 dnia: 02.07.2018, 00:21 »
Hiszpanie wykonali 1029 celnych podań :o ale jak widać brakowało tego najważniejszego :P. Rosjanie taktycznie zagrali bardzo dobrze i osiągnęli swój cel. :bravo:
Chorwacja mimo przewagi nie potrafiła wygrać w regulaminowym czasie ale lepiej wykonywała rzuty karne i gra dalej, Schmeichel swoje zrobił niestety Duńczycy którzy wykonywali karne polegli jak Hiszpanie.
Dzisiaj mecz Brazylia-Meksyk powinno być kolorowo na stadionie i ciekawie na boisku. :) ;D ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #482 dnia: 02.07.2018, 05:36 »
Nie wiem, czy macie tak jak ja, ale wolę serducho do walki i płuca na glebie, niż klepaninę zmanierowanych asów.

Brawo, Rosja!

Wszystko się zgadza co napisałeś ale co ma do tego "Brawo, Rosja!"
W tym meczu raczej zagrali średnio jeśli nie słabo

Hmmm. Ja tak a'konto? Rosja odpadnie w półfinale. A zagrali tak, jak nasi 2 lata temu, za co byli wszem i wobec chwaleni  :)

Rosjanie (nie piszę "ruscy", bo ja się nie montuję w narodowe kompleksy) zostawili na zielonym serducho i pot. I za to ich szanuję. Sądzę, że spocili się bardziej niż Polacy i Japończycy razem wzięci w pewnym meczu  ;)

Rosjanie czy Ruskie czy kacapy czy jak ich tam by nie nazwał to ( to chyba dobrze że nie mamsz kompleksów ) w tym meczu nie zostawili na zielonym serducha . No nie mogę się z Tobą zgodzić że mecz w wykonaniu kacapó :P był ładnym widowiskiem



Mecz był świetny :P Pewnie dla laika, który widzi tylko bramki mecz był nudny. Jednak taktycznie Czerczesow wycisnął z nich wszystko co najlepsze. Za to go też kochali w Legii. Nawałka powinien się uczyć jak przy ograniczonym potencjale i świetnym przeciwniku można wyeliminować większość jego atutów. Hiszpanie nie grali słabo...grali na tyle na ile pozwalali im Rosjanie. Jak to powiedział dziś tuż po meczu hiszpański komentator Czerczesow dał Hiszpanom lekcję z taktyki. Trochę odleciał bo nazwał go geniuszem taktyki :P BTW De Gea słusznie jest krytykowany za ten mundial w Hiszpanii. Dziś też mógł wyjąć piłki w trakcie karnych, a jednak zawsze mu coś brakowało. Inaczej już np. bronili bramkarze w meczu Chorwacji i Danii.

Co do tego drugiego meczu dla mnie Modrić jest geniuszem. Jakie on piłki w tym meczu grał to szok :P A prasa w Polsce śmie porównywać go do.... Zielińskiego, no może na odwrót Zielińskiego do niego ;D Zieliński to powinien siedzieć przed telewizorem i oglądać w następnych spotkaniach wyłącznie grę Modricia, aby się czegoś nauczyć, tak jak to robił A. Morata oglądając Lewandowskiego ;) Dobrze, że Chorwaci grają dalej. Naprawdę mogą zajść daleko grając taką piłkę.

Jak zerkniecie w pełne statystyki  meczu Rosjan to zrozumiecie że od Rosji na tych mistrzostwach dzieli nas wiele...zbyt wiele. Ja nie wiem jak można było tak spie...lić ten mundial. Do tej pory tego nie ogarniam. Każdy kolejny mecz, patrząc po samych statach, wskazuje na kompletny brak przygotowania. I teraz kogo za to winić? Taktycznego geniusza Nawałkę, który w trakcie mistrzostw urządził sobie testy ustawień i zawodników, czy też kopaczy? 8)

Następny naćpany :P

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #483 dnia: 02.07.2018, 06:59 »
Następny naćpany :P

Całe życie z wariatami  ;D

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #484 dnia: 02.07.2018, 14:11 »
Hiszpanie nie grali słabo. Grali bardzo słabo. Zresztą przy prowadzeniu 1-0 co zrobili? Uwierzyli, że to wystarczy i bez problemu będą w następnej rundzie. Natomiast Rosja ma paru interesujących zawodników, są dobrze ustawieni. Nie uważam jednak, że trener może wycisnąć coś z niczego. Przy dobrze dysponowanej Hiszpanii nie mieliby szans.

Ryba1987

  • Gość
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #485 dnia: 02.07.2018, 15:37 »
To jak chłopaki myślicie? Ronaldo i lessi poczekają na neymara do 18? :D

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #486 dnia: 02.07.2018, 15:49 »
To jak chłopaki myślicie? Ronaldo i lessi poczekają na neymara do 18? :D

Nie sądzę. Lessi pewnie już się zgubił, a Ronaldo go szuka  :P

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #487 dnia: 02.07.2018, 16:49 »
To jak chłopaki myślicie? Ronaldo i lessi poczekają na neymara do 18? :D
Mam taką nadzieję. :)
Adam

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #488 dnia: 02.07.2018, 17:23 »
To jak chłopaki myślicie? Ronaldo i lessi poczekają na neymara do 18? :D
Mam taką nadzieję. :)

A ja nie. W fazie pucharowej potrzebne są legendy. To jak sól do potrawy. Taka miara własnych możliwości dla mniej uznanych zespołów. Wystarczy, że na tych MŚ 4 faworytów nie było dość słonych.

Zakochałem się w brazylijskiej filozofii futbolu po przeczytaniu biografii/autobiografii (?) Pelego. Nie pamiętam tytułu, ale były to lata 80-te  :facepalm: W każdym razie - bieda hartuje.

Postawiłem na 3:0 dla Brazylii i jej kibicuję. :)



Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #489 dnia: 02.07.2018, 17:54 »
Piękna gra zarówno Brazylii jak i Meksyku, aż miło oglądać taki mecz. Neymar pokazał klasę. :bravo:
Tomek

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #490 dnia: 02.07.2018, 18:02 »
Taka Brazylia to gwarancja pięknego fotbolu w kolejnych meczach. :bravo:

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #491 dnia: 02.07.2018, 18:04 »
Tak wygląda futbol na wysokim poziomie, tak gra się jeden na jeden :D :D :bravo: :bravo:
A Boniek ma ochotę po przywitaniu na Okęciu przez 2 wycieczki dzieciaków naszych pisklaków pozostawić Nawałke na stanowisku :o :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #492 dnia: 02.07.2018, 18:10 »
Ja nie byłem fanem wyboru Nawałki na selekcjonera ale trzeba mu dodać że dał nam dwa turnieje i wiele radości. Popełnił błędy na mundialu ale może wyciągnie wnioski? W Polsce brak godnego zastępcy Adama. Jak zmieniać to już musi być ktoś z nazwiskiem i sukcesami na koncie.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 696
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #493 dnia: 02.07.2018, 18:37 »
Ja nie byłem fanem wyboru Nawałki na selekcjonera ale trzeba mu dodać że dał nam dwa turnieje i wiele radości. Popełnił błędy na mundialu ale może wyciągnie wnioski? W Polsce brak godnego zastępcy Adama. Jak zmieniać to już musi być ktoś z nazwiskiem i sukcesami na koncie.

A może nie wyciągnie? :)

Po co trzymać kogoś takiego? Bo jest Polakiem? Potrzeba nam trenera z prawdziwego zdarzenia a nie kaleson. Po co szukać kogoś w Polsce? Przeciez to logiczne, że należy sięgnąć po trenera co ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, czyli za granicę. Jeżeli Boniek zostawi Nawałkę to straci w moich oczach. Rozumiem zostawić Loewa jako selekcjonera Niemiec. Niemiaszki odpadli z Mundialu ale grając dobrą piłkę, gdzie brakowało wykończenia, można powiedzieć, że mieli pecha. Nawałka pokazał siermiężny futbol, bez ładu i składu, ciężko było to oglądać, byliśmy jedną z najgorszych drużyn turnieju.

Wspólna konferencja prasowa z Bońkiem i Nawałką niedobrze pachnie :o
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MŚ Rosja 2018
« Odpowiedź #494 dnia: 02.07.2018, 18:44 »
Panowie, Brazylia to klasa sama w sobie i to jest fakt.  Nie trawię po prostu Neymara za jego popisy aktorskie po każdym kontakcie z przeciwnikiem. Krew mnie zalewa jak tacza się po murawie jakby co najmniej kości piszczelowe mu połamali. :facepalm:
Adam