Autor Wątek: ABC klasycznego feedera - zestawy  (Przeczytany 322792 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1110 dnia: 29.01.2021, 13:06 »
Ciekawe Maćku ,amortyzator robi za swego rodzaju skrętkę ,tylko jeszcze bardziej sztywny jest i lepiej oddala przypon od feeder linka z koszykiem :-\

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1111 dnia: 29.01.2021, 13:11 »
Tomek pytał o moje "patenty" więc zrobiłem fotkę
Na zdjęciu są mojej roboty feder linki,  guma Flagmana zawiązana na koraliku z węzełkiem na końcu oraz fluorocarbon 0,4mm na koraliku zaciśnięty tulejką.  Drugi koniec fluorocarbonu dociśnięty nożykiem dla ostrości (i tak nic nie widać)  nadtapiam delikatnie zapalniczką. Tworzy się grzybek zaznaczony na zdjęciu strzałką.  Za ten grzybek zaczepiam na lasso pętelkę przyponu i trzyma znakomicie.  Taki fluorocarbon stosuję często zamiast skrętki.  Podobnie na lasso mocuję przypon na węzełku zawiązanym na końcu feeder gumy. Jedyny minus tego sposobu to konieczność przecinania pętelki przy zmianie przyponu.
Jak widać stosuję chętnie koraliki 4,5mm z allegro bo doskonale się ślizgają po plecionce i łatwo do nich przywiązać co się chce.
Wiesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1112 dnia: 29.01.2021, 13:20 »
Dziękuje Wiesiu :thumbup: :beer:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1113 dnia: 29.01.2021, 13:25 »
Tomek pytał o moje "patenty" więc zrobiłem fotkę
Na zdjęciu są mojej roboty feder linki,  guma Flagmana zawiązana na koraliku z węzełkiem na końcu oraz fluorocarbon 0,4mm na koraliku zaciśnięty tulejką.  Drugi koniec fluorocarbonu dociśnięty nożykiem dla ostrości (i tak nic nie widać)  nadtapiam delikatnie zapalniczką. Tworzy się grzybek zaznaczony na zdjęciu strzałką.  Za ten grzybek zaczepiam na lasso pętelkę przyponu i trzyma znakomicie.  Taki fluorocarbon stosuję często zamiast skrętki.  Podobnie na lasso mocuję przypon na węzełku zawiązanym na końcu feeder gumy. Jedyny minus tego sposobu to konieczność przecinania pętelki przy zmianie przyponu.
Jak widać stosuję chętnie koraliki 4,5mm z allegro bo doskonale się ślizgają po plecionce i łatwo do nich przywiązać co się chce.

Wiesiek :bravo:
cyt."Za ten grzybek zaczepiam na lasso pętelkę przyponu i trzyma znakomicie." - właśnie stanowiło to zagwozdkę u mnie ... mówisz że się sprawdza nie plącze się to ...( przypalasz feder gume zapalniczką na grzybka...)

Feter linki - włożyłeś do termokurcza - na zamych tulejach - plątały ci się zestawy....
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1114 dnia: 29.01.2021, 13:27 »
Ciekawy patent z tym grzybkiem na końcu fluoro Wiesiu ,aż mi się wierzyć nie chce, że to zdaje egzamin i utrzyma większą rybę :D

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1115 dnia: 29.01.2021, 13:30 »
Dodam jeszcze po co ten grzybek na fluorocarbonie. Dawniej stosowałem zawiązaną klasyczną pętelkę do połączenia ale zdarzało się ,  że żyłka przyponu zahaczała się o ten węzełek.  Zlikwidowałem  go całkowicie i gitara, a wymienianych przez odcinanie przyponów nie żałuję bo mam lekkiego świra na punkcie ostrości haków więc i tak często je wymieniam.
Nie zdarzyło mi się nigdy aby to połączenie puściło. Prędzej zrywał się przypon.  Spróbuj sam , masz pewnie kawałek fluo. Po nadtopieniu można go lekko poprawić palcem - gorące !
Wiesiek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1116 dnia: 29.01.2021, 13:33 »
Dodam jeszcze po co ten grzybek na fluorocarbonie. Dawniej stosowałem zawiązaną klasyczną pętelkę do połączenia ale zdarzało się ,  że żyłka przyponu zahaczała się o ten węzełek.  Zlikwidowałem  go całkowicie i gitara, a wymienianych przez odcinanie przyponów nie żałuję bo mam lekkiego świra na punkcie ostrości haków więc i tak często je wymieniam.
Nie zdarzyło mi się nigdy aby to połączenie puściło. Prędzej zrywał się przypon.

Wisiek :
 
przypalasz feder gume zapalniczką na grzybka...

Feter linki - włożyłeś do termokurcza - na samych tulejach - plątały ci się zestawy....

Co to masz za feder gume ?
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1117 dnia: 29.01.2021, 13:34 »
To teraz mam do myślenia ,sam chciałem zamiast grzybka użyć węzła na końcu fluoro i przypon na lasso do niego zawiązać ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1118 dnia: 29.01.2021, 13:35 »
Na feeder gumie Wiesiu wiąże węzeł i do niego przypon na lasso ,to fluoro ma tego grzybka :bravo:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1119 dnia: 29.01.2021, 13:37 »
Przygrzewam fluorocarbon a nie gumę. Na gumie wiąże zwykły węzełek jak widać na foto.

Zakładam rurki termokurczliwe na tulejki zaciskowe  na wszelki wypadek aby zakryć ostre krawędzie.  Może to nie jest konieczne.
Na zdjęciu jest czarna guma Flagman Mantarey.   Ostatnio kupiłem Flagman Sherman 0,8 (przezroczysta) i ta bardziej mi się podoba. Jest znacznie bardziej elastyczna. Zamówiłem tez chwaloną gumę 0,8 Mavera, zobaczę czy mi się spodoba. Lubię łowic cienko więc to jest dosyć ważne.
Wiesiek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1120 dnia: 29.01.2021, 13:38 »
Marek jak dajesz łącznik do szybkiej wymiany za stoperami ,to bez feeder gumy jest ten zestaw wtedy tylko z feeder linkiem ,dobrze rozumiem :beer:
Tak, tylko ja na żyłkę łowię, a tu chyba plecionka jest
Marek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1121 dnia: 29.01.2021, 13:41 »
Marek czyli żyłka główna na nią feeder link niżej dwa stopery gumowe i łącznik do szybkiej wymiany przyponów ,bez feeder gumy i skrętki i to się nie plącze :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1122 dnia: 29.01.2021, 13:43 »
Wiesiu rurki termokurczliwe dobre rozwiązanie,ja nawet na agrafkę z krętlikiem co koszyki zapinam takową daje :beer:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1123 dnia: 29.01.2021, 13:43 »
Dopisałem do postu kilka uwag o gumach itp.
Wiesiek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #1124 dnia: 29.01.2021, 13:44 »
Przygrzewam fluorocarbon a nie gumę. Na gumie wiąże zwykły węzełek jak widać na foto.

Zakładam rurki termokurczliwe na tulejki zaciskowe  na wszelki wypadek aby zakryć ostre krawędzie.  Może to nie jest konieczne.
Na zdjęciu jest czarna guma Flagman Mantarey.   Ostatnio kupiłem Flagman Sherman 0,8 (przezroczysta) i ta bardziej mi się podoba. Jest znacznie bardziej elastyczna. Zamówiłem tez chwaloną gumę 0,8 Mavera, zobaczę czy mi się spodoba. Lubię łowic cienko więc to jest dosyć ważne.

Dzięki Wiesiu :thumbup:
Maciek